Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: infarkt
PostPoslato: Uto Dec 13, 2005 3:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2005 12:49 am
Postovi: 96
Moj otac je povremeno imao jutarnji pritisak oko 160-170.Medjutim bio je snazan i vitalan covek.Pre par dana je davao rezultate i nije imao ni trigliceride ni holesterol.Ali nazalost desilo se da je umro,da se jednostavno nije probudio,bez jauka i bez glasa.Zanime me da li je to bio ifarkt,da li je to bio bol i koliko je trajao,da li je on bio svestan sta se desava.Imam more pitanje,ali zanima me sa medicinske strane sta se to u stvari i kako desilo u organizmu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 14, 2005 12:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Na samom startu mogu samo da ti kazem da mi je zao....Najverovatnije je rec o infarktu.To je u stvari zapusenje veceg krvnog suda koje onemogucava protok krvi iz srca i u srce,Moze d bude manjih razmera ali nazalost veoma cesto i potpuno zaustavlja taj protok.Oseti se bol u vidu zarenja i pecenja u grudima ali jako kratko traje i tvoj otac najverovatnije nije bio svestan svega toga.Jos jednom,zao mi je sto ti se to dogodilo.Pozdrav za tebe.Marija R,med sestra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: infarkt ili mozdani udar
PostPoslato: Pon Jan 23, 2006 12:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2005 12:49 am
Postovi: 96
Moj otac je 2 sata nakon smrti dobio plavu boju lica,tj cele glave i plavi deo na ledjima u pravcu srca.Vrlo malo je iskrvavio na jastuku.recite mi da li je bio u pitanju mozdani ili srcani udar?Da li su pukle arterije usled istrosenosti ili je u pitanju tromb itd?On je pre 2 godine imao trigliceride oko 7,ali par meseci pre smrti rezultati krvi nisu pokazivali niti holesterol niti trigliceride.On se osecao dobro,po nekada je imao ujutru taj neki pritisak 170/85.Mene zanima sa medicinske strane sta se to desilo u organizmu i kako je doslo do trenutne smrti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 29, 2006 5:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Ta promena boje liči mi na mrtvačke mrlje, one se razvijaju u periodu od 1 do 4 sata od smrti. Na osnovu njih se ne zaključuje o uzroku smrti, mada nisam video pa ne mogu da budem siguran.
Najverovatnije je bio infarkt, često je prva manifestacija oboljenja koronarnih arterija nagla srčana smrt. U zoru obično dolazi do povećanja pritiska, to je fiziološki, ali kod ljudi koji imaju hipertenziju, taj skok može da bude izražen, a ako se tome i pridoda neprepoznato oboljenje krvnih sudova srca, može da dođe do infarkta i smrti. Manje verovatno je da je bilo hipertenzivno moždano krvarenje (šlog) mada je i to moguće. Ako nije urađena obdukcija, tačan uzrok smrti ostaće napoznat.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: