Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Da li pijete flasiranu vodu? Koju pretezno?
Glasanje se završava Čet Jul 27, 2006 2:19 am
Ne pijem flasiranu vodu 23%  23%  [ 17 ]
Duboka 0%  0%  [ 0 ]
Rosa 15%  15%  [ 11 ]
Aqua Viva 12%  12%  [ 9 ]
Voda Voda 12%  12%  [ 9 ]
Gorska 4%  4%  [ 3 ]
Vujic voda 1%  1%  [ 1 ]
Minakva 8%  8%  [ 6 ]
Prolom 21%  21%  [ 15 ]
Voda Vrnjci 3%  3%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 73
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 9:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ma, pij slobodno flasiranu (ceo svet je pije), samo povremeno promeni marku vode.
poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 13, 2009 9:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
hvala... ma ja navikao na aqua-u.... onako vec mehanicki i kupujem.... moracu malo izgleda da menjam.... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 09, 2009 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 5:39 pm
Postovi: 9
Već duži period ne pijem flaširanu vodu jer se zna da voda koja dugo stoji zatvorena nije zdrava, a svi ti dodaci koji se dodaju flaširanoj vodi da bi bila ispravna za piće nisu ništa manje štetni od onih koji se dodaju vodi iz gradskog vodovoda. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: čista voda
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 2:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 1:55 am
Postovi: 1
Ja već duže vreme koristim filter, sistem, za prečišćavanje vode i prezadovoljan sam kako vodom tako i ljudima koji na vreme dolaze da mi menjaju filtere i denzifikuju aparat. Ljudi veruj te, imam psa, retrivera, i on neće da pije drugu vodu osim ove, a svi znamo kavo je čulo njuha kod pasa. Za više informacija imate sajt www.water-solution.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: možete da koristite i bokale sa filterom
PostPoslato: Sre Mar 25, 2009 5:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
za prečišćavanje vode koji se menjaju na svaka 3 meseca.Ja ga imam i ukus vode je stvarno drugačiji a što se tiče vode flaširane ne bih da je reklamiram ili kudim sve su one prečišćene na ovaj ili onaj način a uostalom skladišti se najčešće vani na suncu i kroz plastične flaše gubi i ono malo svojstva koje poseduje. Plastične flaše su dobre samo dok nepočnu da se stiskaju ,pritiskaju itd a posle toga otrovni sastojci se samo pomešaju s vodom,zato pažljivo stim nikad jednu već korišćenu flašu nekoristite ponovo.Vodu možete čuvati u plastičnim bokalima ali samo od visoko kvalitetne plasike i one koje su organskog porekla a to su sve one koje na svom dnu nemaju trouglić sa brojevima naročito br 7 koji je otrovan a doskora su pravljene dečje flašice,pa je to srećom izbačeno iz upotrebe. Dakle koristite ono plastično posuđe koje je od tvrde plastike biorazgradive i na dnu mora da sadrži znak čaše i viljuške, Biorazgradiva plastika je polietilenska smola i posuđe tzv polimeri koji se prave od krompira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 26, 2009 12:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 07, 2006 6:40 pm
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Sticajem okolnosti, u poslednje vreme u firmi pijem "La fantanu"... uzas od vode. Kada naspem, svaka casa je puna nekog belicastog trunja. U pocetku sam mislio da mi se cini i da umisljam, cak mi ni kolege nisu verovale. Onda sam potrazio malo po netu i video da se dosta ljudi zali bas na cistocu ove vode. Neretko me posle case vode zaboli i stomak... od sada je izbacujem iz dalje upotrebe...

_________________
10. 7. 1856. - 10. 7. 2006.

... "dakle činite podvige kakve god možete, ali ne zaboravite svoje ime"!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 10:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 13, 2009 9:49 am
Postovi: 9
Ja pijem česmovaču. Ove flaširane vode su svakakve, ima zaista prirodnih koje se direktno toče crevom ali ima i sumnjivih. Neki proizvođači misle da mogu mikrobiološka zagađenja sa sigurnošću da uklone tzv. mikrobiološkim ulošcima. To su filterski ulošci poroziteta 0.2 mikrona, međutim teorija i praksa se nekad ni ne sureću a kamoli poklapaju. To za La Fantanu me ne čudi, kompanije koje rade Water Cool-ere bukvalno "proizvode" vodu, znači skidaju sve sistemom reverzne osmoze a zatim rade remineralizaciju. Ja sam lično, krajnje subjektivno, protiv toga. Možda je ta voda potpuno higijenski ispravna ali sam veštački postupak dobijanja me totalno odbija. U svakom slučaju, to što pokazuju na prezentacijama za kućne prečišćivače vode, kako elektrolizom dobijate svašta iz česmovače, to su gluposti. Ne nasedajte na priče. Mi smo jedan od retkih gradova u evropi gde sme da se pije gradska voda, to je privilegija. Šta je na putu do potrošača, u distribuciji, to je sumnjivo ali je voda sama po sebi apsolutno ispravna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 26, 2009 7:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
:D :D :D :D

pored "Prolom" vode, sada pijem i " Vitinku " iz Kozluka u Republici Srpskoj.

odlicna je. :P

_________________
Kako je lepo biti mlad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 27, 2009 10:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 27, 2009 10:12 am
Postovi: 1
Pijem Aqua Una vodu na poslu a kod kuće ono što zateknem. Aqua vivu, Knjaz, Vrnjci ... Ni na jednu od ovih voda nisam alergična, ali na vodu sa česme povremeno reagujem osipom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 28, 2009 3:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
Ja pijem Aqua Vivu i filter vodu vec par godina ... cesmovacu samo kada moram, tj kada nisam kod kuce vec kod nekog ko ne koristi nista drugo sem iste ... Aqua viva mi je cistog "ukusa" i pitka, i svojoj cerki sam davala istu ... I ja sam cula je da Prolom voda jako dobra ali da valjda ne treba vise od litre iste da se pije, ne znam sto ... pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 28, 2009 10:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
Prolom voda se pije isključivo mlaka nikako rashlađena,i u malim količinama nikako odjednom oko250ml zato što ova voda topi kamen u bubregu i ako se popije veća količina odjednom postoji mogućnost da se kamen pokrene i izazove bolove,zato ovu vodu piti jedan vremenski period a zatim prekinuti i zameniti je s drugom vodom.Ova voda netrpi presno voće i povrće i nemojte se čuditi ako imate nekakav bljak ukus u ustima kada pojedete voćku,ako pak ne osećate ništa onda nije to prava Prolom voda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 9:54 pm
Postovi: 2
jazak i akvavivu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 24, 2009 4:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 11:25 pm
Postovi: 43
Lokacija: vancouver
sa obzirom na sve te "flasirane zdence" a posebno u plasticnom izdanju, kako tamo tako i ovde na zapadu, nasigurnije je piti destilovanu vodu a jos pametnije nezasladjene cajeve. kisela voda knjaz milos je odlicna i mi je ovde kupujemo po poprilicno visokoj ceni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 9:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 12:53 pm
Postovi: 29
Moj dobar prijatelj radi na poziciji eksperta u postrojenju za preradu vode u BG i kontam ako on pije vodu iz cesme onda nema zime :)

Svaka voda nosi sa sobom odredjeni rizik, i ova iz cesme i flashirana. A bas da placam vodu koja nije znacajno bolja od ove koju imam "za dzabe" iz cesme, nisam taj tip. Slazem se da je mozda drugacije kada su u pitanju osetljiva deca ili starije osobe.
Ponekad kupim kiselu vodu ili flashiranu zbog ambalaze od pola litra jer volim da uvek imam vode pri sebi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koju vodu pijete?
PostPoslato: Pet Avg 28, 2009 1:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Nekada česmovaču, a nekada flaširanu Rosu, Akva vivu, Rosu kupujem za dete mada joj u poslednje vreme dajem i druge kupovne vode jer prihvata.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: