Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: moze li mi neko protumaciti simptome,da ne mislim svasta!!
PostPoslato: Ned Avg 28, 2005 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2005 10:51 pm
Postovi: 47
e ovako
pomislio sam da ne bi bilo lose da napisem sve svoje simptome i da se konacno smirim sa nekim odgovarajucim odgovorom nego da ovako lupam glavu.
Ovako:
tup i glup bol levog epididima koji ide od testisa prema stomaku
leva strana s
donjeg stomaka
neki cudan osecaj vrucine ili nekog peckanja u skrotumu i u predelu prostate,
bolna mesta u u donjem delu prepuna kod pocetka butina(sa obe strana).to je verovatno pored prostate osecam neke bolne zile i zilice ,zatim bol u debelom mesu oko anusa ali ne i sam anus .
osecaj tupog bola u podnozju korena penisa
iznad penisa na toj pubicnoj kosti sa obe strane bolna mesta
neka bezbojna tecnost bez mirisa (u malim kolicinama) izlazi iz penisa(ne u velikim kolicinama) ,pored svega mali svrab u mosnicama ,peckanje u penisu ali na i prilikom nuzde,bol epidima i prostate posle ejakulacije.

Krv je u redu.Urin negativan nalaz.Doktor kaze da je prostata u redu i da nije uvecana,bubrezi takodje,testisi takodje(e tu se najvise brinem).Popio sam turu doksiciklina ali nema poboljsanja.Sutra idem po nalaze za hlamidiju .
Mada bih zeleo da mi neko kaze ako zna sta jos moze da bude ako nemam tu hlamidiju.
Da li je moguce da sam pre 4 godine nekako povredio taj epididim i da se on nekako otkacio nekim delom od testisa i da to stvara probleme(ovo i meni zvuci kao trip ali na svasta pomisljam).
Molio bih da mi neko odgovori.
Vidim da ima puno posetilaca foruma sa ovakvim problemima ali svako ima nekako nesto drugacije i ne mogu sa sigurnoscu da odredim sta ja imam.
Mozda zelim previse ali zelim konacno da znam sta mi je ,ne mogu normalno da funkcionisem.Naravno -moguce je da ce neko odgovoriti da je u pitanju anksioznost ali ovo ponekad me toliko boli da me bol probudi i da ne mogu normalno da hodam i sedim.

Hvala Vam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 28, 2005 10:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
zahvalan je napisao:

neka bezbojna tecnost bez mirisa (u malim kolicinama) izlazi iz penisa(ne u velikim kolicinama)



Ako mislis pre ejakulacije ili za vreme odnosa nema razloga da brines,to je ok!

zahvalan je napisao:

Popio sam turu doksiciklina ali nema poboljsanja.Sutra idem po nalaze za hlamidiju .



Nadam se da si prvo uradio bris pa poceo da pijes lek! I nije mi jasno zasto si poceo da pijes bilo sta pre rezultata! Pored hlamidije trebalo bi da se urade analize i na ureaplazmu i mikoplazmu (ako si vec krenuo sa tim)

zahvalan je napisao:

nekako povredio taj epididim i da se on nekako otkacio nekim delom od testisa i da to stvara probleme



Da nisi malo preterao?! :D

zahvalan je napisao:

Vidim da ima puno posetilaca foruma sa ovakvim problemima ali svako ima nekako nesto drugacije i ne mogu sa sigurnoscu da odredim sta ja imam.



Neka si pitao ali da si se malo vise potrudio da procitas video bi da je imalo slicnih problema o kojima smo cesto pricali a koje i ti opisujes (makar sto se tice hlamidija)

zahvalan je napisao:

Mozda zelim previse ali zelim konacno da znam sta mi je



Konacno ces znati kad odes kod urologa i kad se budu zavrsile sve analize. Do tad,srecno!

_________________
Sapienti sat!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 29, 2005 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2005 10:51 pm
Postovi: 47
Dragi Hektore,
Hektor_bgd je napisao:
Ako mislis pre ejakulacije ili za vreme odnosa nema razloga da brines,to je ok!

nisam se dobro izrazio ,stalno se javlja taj iscedak.Znaci nema nikakve veze sa seksom.
Hektor_bgd je napisao:
Nadam se da si prvo uradio bris pa poceo da pijes lek! I nije mi jasno zasto si poceo da pijes bilo sta pre rezultata! Pored hlamidije trebalo bi da se urade analize i na ureaplazmu i mikoplazmu (ako si vec krenuo sa tim)

doksiciklin sam poceo da pijem posle doktora koji je konstatovao negativnu sliku urina.Mada nisam osetio poboljsanje i otisao sam kod drugog doktora i posle 11 dana uradio taj pregled na hlamidiju.Mislim da su mi zajedno sa tom hlamidijom proverili i ostale stvari(znacu sutra).

Hektor_bgd je napisao:

Neka si pitao ali da si se malo vise potrudio da procitas video bi da je imalo slicnih problema o kojima smo cesto pricali a koje i ti opisujes (makar sto se tice hlamidija)


procitao sam sve vezano za hlamidiju na nasem forumu nego jednostavno sam pitao sta bi moglo biti da nije ta hlamidija


Hvala Ti mnogo na javljanju i nadam se da cu sutra konachno znati.Zaista hvala svaki savet mi je dragocen
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 05, 2005 11:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2005 10:51 pm
Postovi: 47
Evo bas sam se vratio od doktora sa novim informacijama.
Testovu na hlamidiju i jos neke bakterije su negativni,znaci nije to,proverio mi je jos jednom tu preponsku kilu - ni to nemam.Na ponovnom pregledu prostate me je malo bolelo pa je on rekao da je najverovatnije prostata u pitanju ili debelo crevo (to idem da pregledam u cetvrtak),rekao je i da ne primecuje da imam hemoroide.
Zeleo bih da pitam nesto.Doktor mi je rekao da najverovatnije nije nikakva bakterioloska upala neko mehanicka.Rekao je da je mozda neki nerv u pitanju.E sada ja lepo pitam-koji to prokleti nerv moze da izazove bolove u preponama,epididimu,semenovodu,predelu prostate,donjem stomaku(sto sa leve sto sa desne strane).Ako to stvarno moze nerv da izazove recite mi samo koji me to nerv muci svo ovo vreme da ga sam iscupam.
Da napomenem -znaci krvna slika je dobra,urin je bio nesto negativan(ali popio sam 2 kutije doksiciklina i kutiju i po cipronala).Ako je i u pitanju mehanicka povreda(npr tokom voznje bicikla) kako to da traje vise od mesec dana(po svemu sudeci davacu joj cetiri nedelje za koji dan) i kako se nalaze ti nervi koji prave probleme i kako se lece?
Hvala Vam
zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Dragi Hektore
PostPoslato: Ned Sep 18, 2005 12:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2005 10:51 pm
Postovi: 47
Dragi Hektore ,evo da se javim sa novim nalazima.
uradio sam kolonoskopiju i sve je u redu.Vise stvarno ne znam sta da radim.Doktor mi je prepisao LIBRAX zbog moguceg iritabilnog kolona .Trenutno su mi simptomi sledeci.Natecenost (znaci bas izrazene vene i zilice) na penisu (dok nije u erekciji).Te vene su malko i bolne,i onda bol pri korenu
,bolne prepone,natecene zlezde i zile u preponama,Bol zadnje loze buta,posle ejakulacije osecam blago peckanje ,i nekakva blaga nelagodnost u mokracnom kanalu,bol sa leve i desne strane stomaka.
Hvala Ti na odgovoru.
Da li taj Librax moze ovome da pomogne?
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 18, 2005 4:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Taj Librax je kombinacija antiholinergika i sedativa koji se koristu u relaksaciji digestivnog sistema kod abdominalnih spazama i smanjenja zeludacne kiselosti. Ako je problem na nivou digestivnog sistema mozda i pomogne ali ako nije ne verujem da ce biti od velike pomoci.
Eventualni problem sa nekim nervom moze biti ali mi se u ovom slucaju cini vise teoretski. Mogao bi se savetovati neki neurolog zbog toga ali ne verujem da je to neki neuroloski problem.
Sve sto pominjes najvise upucuje na prostatu.Ako se nista ne nadje kao neki uzrocnik zapaljenja postoji dijagnoza prostatodinije,znaci bol u predelu prostate i u dubini karlice bez objektivnih znakova upale. Ovi problemi mogu biti i posledica psihoemocionalnih problema zbog cega bi dalje lecenje mogao da preuzme psihijatar. Ali napominjem da se ova dijagnoza prihvata kad se sve ostale stvari iskljuce! Nesto od benzodijazepina bi moglo dati dobre rezultate (jedna komponenta Librax-a je benzodijazepin!)
Koliko ti imas godina? Jesi li isao bas kod urologa ili kod lekara opste prakse?
Toliko od mene,nastavi saradnju sa svojim urologom i nadam se da ces ubrzo resiti svoje probleme!

_________________
Sapienti sat!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 18, 2005 7:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2005 10:51 pm
Postovi: 47
Dragi Hektore,na samom pocetku ovih bolova sam bio kod urologa u klinici prve pomoci koji je proverio palpacijom testise i izjavio da je sve u redu i da nemam da brinem.Tada jos penis nije bio natecen nego bol u donjem levom stomaku i preponama i tom epididimisu (sa leve strane vise).Sada kod dr.opste prakse sam dobo librax jer on sumnja na nervozno crevo(sto je sigurno i u neku ruku tacno) ali mene muci to sto je penis postao bolan sa strane tj. tamo gde su te izrazejnije vene.Sada su i testisi osetljivi na dodir.Imam sledecu kontrolu za 10 dana (da vidi da li ce mi biti bolje od Libraxa).Mene najvise zanima da li se ovo moze mnogo iskomplikovati u nesto ozbiljnije za ovih 10 dana dok "probam"librax s obzirom da je i krv i urin negativan.I opet oni se hvataju za to iritabilno crevo koje sam i dobio jer se nerviram sta me to boli tamo dole na nezgodnim mestima .Malo je reci da brinem,bas se nerviram.Ne znam da li vredi da mazem sa necim te vene na penisu ma ne znam.Bolna je i cela tta regija oko penisa ,od jedne do druge prepone sa sve pubicnom kosti .
Hvala Ti Hektore


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 12, 2005 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2005 10:51 pm
Postovi: 47
Dragi prijatelji ,
jos nisam nista otkrio i ocajan sam
jos me sve boli,pece i nervira.
Zaista vise ne znam sta da radim
tek za nedelju dana sam uspeo da ugovorim termin kod urologa(u celom gradu rade 3 urologa od kojih su sva tri na godisnjem od 3 nedelje).
Zaista sam imao nadu da cu otpoceti da se lecim jos ranije i da cu do sada biti zdrav a ono nista.
Molio bih Vas ako neko moze da pomogne u resavanju (ili barem ublazavanju)ove agonije.Moze li mi neko reci sta da kazem urologu kojim pregledom da me pregleda???
do sada sam pregledao urin i krv (sve u redu),nemam herniju,nemam hlamidiju i te neke mikro... uradjen je bris,kolonoskopija je uradjena i sve je zdravo,uspeo sam da dodjem kod raznih doktora ali ne i kod urologa ..
Koji jos pregledi dolaze u obzir da saznam sta mi je ,koje bakterije prave ovo sto me boli ili sta vec.
Sta jos moze da se proveri preko krvi i urina?
Molim Vas pomozite mi
Simptomi su mi kao i ranije osecaj boli uganuca i peckanja u genitalijama ,i predelu prostate,bol oko anusa,ni ja vise ne znam sta sve,nekakav iscedak bez boje i mirisa urina,otezano mokrenje,osecaj bockanja u skrotumu i svrab
Hvala Vam na pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 19, 2005 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2005 10:51 pm
Postovi: 47
Konachno sam saznao sta mi je(kako ovo glupo zvuci).
Danas sam konachno bio kod urologa koji je na osnovu uzornka urina posle masiranja prostate(veoma bolan dozivljaj ili bolje da kazem neverovatno bolan dozivljaj) ustanovio da imam hronicni prostatitis i dao mi da pijem 4 nedelje po dve na dan Tavanic od 250mg.
Ovo pisem cisto ako neko ima slicne probleme da se ne nervira kao sto sam se ja nervirao i da ode kod urologa sto pre.
Nadam se da ce ovaj lek da me resi muka koje su bas odvratne(non stop pecenje,bol ..... u genitalijama i okolo).
Ako neko zna sta bi jos pomoglo pored antibiotika (npr.cajevi,neko voce itd) da se sto pre izleci prostatitis bilo bi lepo da napisu.
Prijatan dan Vam zelim

p.s. i hvala svima koji su mi odgovarali na nekoliko tema koje sam pootvarao u zadnja 3 meseca zbog ovog problema


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: S
PostPoslato: Čet Jan 19, 2006 12:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
SAD SAM PROCITAO SVE OVO-NAKON STO SAM TI VEC ODGOVORIO
SLICAN PROBLEM IMAM-SAD PIJEM CIPROCINAL-TEK SAM OSETIO POBOLJSANJE POSLE 7 DANA-VIDECU STA CE BITI POSLE CELE DOZE OD 10 DANA-MOJ PROBLEM KAO STO SAM VEC REKEO JE PREPONSKA KILA KOJU SAM OPERISAO I PONOVO POVREDIO POSLE 2 MESECA PA SAD JE KAO NEKA UPELA EPIDEMITISA ILI KAKO VEC A BRUSNICU PIJEM VEC TRECU KUTIJU I MISLIM DA POMAZE
PROBLEM SA SAMOM PROSTATOM SAM IMAO RANIJE I TAKO SU ME NJAKALI I MISLIM NA KRAJU DA SAM PRIMAO GERAMICIN (NISAM SIGURAN
DAL JE BAS TAKO BILO)I JEDNO PAR GODINA JE BILO DOBRO
PROBLEM JE STO LAKO IZAZOVEM PONOVO NESTO I DOK ONI (DOKTORI) ISPROBAJU SVE NADAM SE DA NECE DOCI DO NECEG STO JE TEZE IZLECITI-NEDAJ BOZE. MISLIM DA CE IPAK NA KRAJU MORATI GERAMICIN
NO -ZASTO ONI TO IZBEGAVAJU JA NE RAZUMEM-MOZDA IMA RAZLOGA
AMER CAJ MI JE POMOGAO VISE PUTA TAKO DA PREPORUCUJEM
TAKODJE SEX NE SME DA BUDE SA ZADRZAVANJEM ORGAZMA-TO MI JE REKAO DOKTOR A I JA SAM PRIMETIO DA MI SMETA.zNACI UREDAN SEXUALNI ZIVOT-MEDJUTIM NIKO MI SA SIGURNOSCU NIJE REKAO DAL DA SE UZDZAVAM OD SEXA U VREME JACE UPALE-I NEGDE CITAM DA TEBA SEDETI U TOPLOJ VODI A NEGDE DA JE DOBAR BAZEN I PLIVANJE ZBOG HLADNE VODE KOJA SMANJUJE PROKRVLJENOST PROSTATE-TAKODJE ME UBI SEDENJE POSEBNO OD KAD IMAM PROBLEME SA BRUHOM -bAS SMO GA N........
SALIM SE -IPAK CE TO SVE PROCI DOBRO -DOK ISPROBAMO RAZNE MOGUCNOSTI
POZDRAV I SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 19, 2006 9:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2005 10:51 pm
Postovi: 47
E dragi Vaso,
i ja sam dobio da pijem Ciprocinal i pio sam ga 4 nedelje i nista nije pomoglo nego mi je jos opao imuni sistem i navukao sam takvu prehladu grla da sam bio u krevetu vise od 2 nedelje.Zaista vise ne znam sta da radim.Upravo kuvam Pancicev caj protiv bakterija u mokraci,zatim caj od persuna i pijem sok od brusnice i te tablete od istih.Nikako da me prestane to peckanje i nekakva bol.Ovo traje vec duze vreme pa se bas brinem .Doktori kazu da ne znaju sta je ali da sigurno znaju da nije nista kako oni kazu preozbiljno i to je to(posto nisu otkrili nikakve bakterije itd).
Da idem opet kod njih nema vise smisla jer nema sta vise da mi kazu(a i finansijski je vec dosta).
Mislim da mi je zaista potreba neki lek ali ja ne smem vise te antibiotike jer sam gotov - i onda ako mi i pomognu eto kandide pa opet muka.
Zaista ne znam sta dalje- nastavicu sa ovim cajevima pa valjda ce prestati.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Pet Jan 20, 2006 1:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
kazi mi molim te kako si ustanovio kandidu-kakve si simptome imao i kako si lecio-
Pozdrav i srecno i uspesno lecenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 23, 2006 9:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2005 10:51 pm
Postovi: 47
Dragi Vaso,
nije me bilo neko vreme pa sam tek sada video da si me pitao.
Pa ustanovio sam da imam kandidu zbog tih belih naslaga na jeziku i definitivo sam to dobio od antibiotika.Lako sam se toga resio ne jeduci proizvode od belog brasna ,slatko i jeduci kisele stvari i pio sam limunadu.
Jedino me jos uvek brine to prokleto zarenje u uretri koje nikako da prestane.
pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje...
PostPoslato: Sre Jan 25, 2006 5:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 11:16 pm
Postovi: 40
Cao...
Imam gotovo iste simptome kao i ti. Od bola u desnom testisu koji se proteze preko prepone, peckanja prilikom mokrenja i crvenilo.....
Isao sam takodje kod doktora koji je ustanovio ultrazvukkom da je prostata u redu (normalne velicine), kao i tesiti a bakterije i spremokutura, sve je ok. Medjutim, bol je sve intenzivniji i neugodniji, tako da me bas strah. NIjedan doktor nije pomenuo tu masazu i da je moguce da do upale prostate dodje i bez prisustva bakterija.
reci mi koji je doktor kod kojeg si bio ili institucija. Privatna ordicanija ili,,,,
Pozdrav i hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 25, 2006 11:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2005 10:51 pm
Postovi: 47
Dragi Cedo,
e dobrodosao u nase muke.
MA ovo je uzasno uzasno uzasno!
Vise zaista ne znam sta da radim
To masiranje prostate je bas bolno kada je upaljena prostata.Ona je povezana sa pregledom urina.Prvo das urin pred masazu pa onda posle masaze i tako provere da li ima bakterija ili upale u prostati.

Zelim Ti da Ti otkriju sta Ti je (kao sto to zelim svima nama).
Pozzz

p.s. sto se ordinacije tice ,ne verujem da ce Ti nesto znaciti jer nisam u nasoj zemlji


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: