Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: 4D Ultrazvuk u trudnoci
PostPoslato: Pet Avg 27, 2004 10:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 27, 2004 10:02 am
Postovi: 1
Trudna sam 19 nedelja i prva mi je trudnoca. Do sada sam redovno kontrolisana u Domu zdravlja, ali sam se odlucila na dopunski pregled, zbog guzvi i neadekvatnog tretmana.Pre par dana sam taj pregled obavila na 4D ultrazvuku, u Specijalnoj bolnici, u Jovanovoj ullici.
Moram priznati da sam prijatno iznenadjena uslugom i kvalitetom pregleda. Naime taj ultrazvucni pregled na 4D mi je pokazao moju bebu u 3 dimenzije, te ne samo da se videlo na koga lici, vec sam videla i izraz lica. Sve sam dobila narezano na CD, zajedno sa sekvencama pokreta moje bebe. To je zaista tehnologija 21. veka.
Interesuje me koliko taj aparat realno pokazuje moju bebu? Da li se moze , preko njega videti i anomalije kod bebe ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 31, 2004 2:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
To je super,drago mi je da cujem da tako nesto ima u Beogradu,Buba imam 2 pitanja za tebe:
1.Da li se dobro vidi pol deteta,da li si ti to sama mogla da vidis?
2.Da li je guzva u u toj ordinaciji zbog toga sto sui oni jedini koji imaju 4D ul.?

I ja bih volela da znam da li se preko njega mogu videti anomalije (ukoliko ih ima)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 03, 2004 10:03 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
pol deteta se moze videti.
Guzvi za sada nema i ne vide se anomalije unutrasnjih organa, vidi se samo spoljasnji izgled ploda.
Prim Dr Ljubica Presetnik

Specijalna Bolnica je o Jovanovoj 54
tel. 3282864


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: CENA?!
PostPoslato: Sre Nov 03, 2004 10:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Reci mi, molim te, koliko si platila 4d ultrazvuk. Ja sam u 8 mesecu i nikako da vidimo pol deteta, a poludeh od radoznalosti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 08, 2004 11:11 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Koliko znam 4D kosta od 5000 do 7000,oo din. Prim. Dr Lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: 3D ILI 4D
PostPoslato: Sub Jan 08, 2005 12:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 1:49 pm
Postovi: 10
Lokacija: beograd
INTERESUJE ME KAKVA JE RAZLIKA IZMEDJU 3D I 4D ULTRAZVUKA I U KOM MESECU BI TREBALO DA SE IDE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 18, 2005 9:04 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Razlika u odnosu na 3 D je ta sto se kod 4D ne dobije staticna slika vec plod u pokretu, tj. vremenu, dobije se DVD film. Radi se od 17 nedelje , pa do 36 nedelje, stim da se najlepse slike dobijaju od 28 do 33 nedelje.
Prim. Dr lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: 4D
PostPoslato: Ned Sep 16, 2007 1:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 16, 2007 12:54 pm
Postovi: 3
Lokacija: NOVI SAD
Dobar dan,

U sredu smo napunili 16nedelja zajednickog druzenja. U petak sam bila na expertskom ultrazvuku,a rezultati double testa nisu bas najsretniji (corr.MoMs 0.30, 1.55),rizik godina ne postoji (imam 29),ali je trisomy 21 1:102,pa je to podatak koji upucuje na dalje analize i koji unosi nemir.
1. Da li se pregledom na 4D UZ mogu utvrditi eventualne anomalije,tj. da li ce takva vrsta pregleda razjasniti situaciju dok se budu cekali rezultati amniocenteze?
2. Da li znate dobru,pouzdanu ordinaciju u Novom Sadu u kojoj bih mogla da izvrsim pregled? (moj lekar nema 4D).

Puno pozdrava svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 16, 2007 10:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Pošto lično posedujem i radim 4D ultrazvuk,
da dopunim dosad ovde navedeno o njemu. 4D ultrazvuk ima više modaliteta rada, kada se vidi lik je tzv. surface tj. površinski mod rada aparata, dalje postoji tzv. X-ray mod u kom se gleda kostur bebe, Color Doppler, Power Doppler, 3D power, 3D color doppler mod rada, Slajs sken, a uz to na istom aparatu je moguće uraditi i običan 2D ultrazvučni pregled.

Što se tiče pitanja da li bebe liče na sliku sa ultrazvuka tvrdim da liče poprilično!

Ukoliko testovi biohemijskih markera trudnoće (dabl, tripl ili kvadripl) pokazuju da ste u rizičnoj grupi pored kvalitetnog UZ pregleda pre svega treba da uradite genetsko ispitivane putem RAC- rane amnio centeze ili CC tj. kordo centeze!
Postoje tzv. mozaične promene hromozoma koje ne moraju biti manifestovane u anatomiji ploda ili su te promene diskretne, tako da se ne uočavaju na ultrazvučnom pregledu. Ni genetika 100% ne garantuje zdravu bebu niti dobar UZ pregled, naravno da zajedno povećavaju verovatnoću detekcije eventualnih bolesti.

Pozdrav Dr PeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4D Ultrazvuk u trudnoci
PostPoslato: Pon Sep 17, 2007 12:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 08, 2007 4:54 pm
Postovi: 69
Moja snajka se skoro porodila i ona je radila 4D,ne na preporuku svoga ginekologa nego na svoju ruku,oni su dosta posesivni,pa ako oni ne rade ne salju kod svojih kolega. Njen doktor kada je cuo pitao ju je onako ironicno zasto je to radila.Strucan odgovor je stigao od Pedje i zahvalna sam mu i ja,primicu k znanju. Koliko sam informisana na njemu se ama bas sve vidi i sto je bitno otkriva. Mada nista nije 100 posto garancija,jel da?Savetujem ga svima,jer iz iskustva drugih veoma je dobra i vrlo korisna stvar.


Poslednji put menjao kacica dana Pon Sep 17, 2007 12:49 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 17, 2007 12:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 16, 2007 12:54 pm
Postovi: 3
Lokacija: NOVI SAD
Dr Pedja Dj,

hvala lepo na odgovoru.
Kako stvari stoje,poseticu neku ordinaciju u NS i obaviti i ovu vrstu pregleda. :D

S obzirom da sam po struci fizicar (davno sam zavrsila sa studijama),malo sam se bavila i ovom temom (mislim na UZ). Ako Vam nije problem,preporucite mi neki od medicinskih sajtova na kojima mogu procitati nesto vise o 4D ili ukoliko imate neke radove,prosledite mi na mail,pa da se jos malo obrazujem.
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 17, 2007 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 04, 2007 1:09 pm
Postovi: 30
Spirice za tebe i za sve sve one koje zele da doznaju nesto vise oko ovog 4D ultrazvukom neka posete sajt www.ehd.org
na ovom sajtu mozete videti slicice i klipove radeni u 4D, od 4-5 nedelje pa se do 38 nedelje. Postoi mogucnost da se sajt sledi i na sprkom jeziku, ili na engleskom. Sajt na svakom klipu daje i tekst za razvoj bebe u taj period . [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 17, 2007 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 10:36 pm
Postovi: 2
PedjaDj je napisao:
Pošto lično posedujem i radim 4D ultrazvuk,
da dopunim dosad ovde navedeno o njemu. 4D ultrazvuk ima više modaliteta rada, kada se vidi lik je tzv. surface tj. površinski mod rada aparata, dalje postoji tzv. X-ray mod u kom se gleda kostur bebe, Color Doppler, Power Doppler, 3D power, 3D color doppler mod rada, Slajs sken, a uz to na istom aparatu je moguće uraditi i običan 2D ultrazvučni pregled.

Što se tiče pitanja da li bebe liče na sliku sa ultrazvuka tvrdim da liče poprilično!

Ukoliko testovi biohemijskih markera trudnoće (dabl, tripl ili kvadripl) pokazuju da ste u rizičnoj grupi pored kvalitetnog UZ pregleda pre svega treba da uradite genetsko ispitivane putem RAC- rane amnio centeze ili CC tj. kordo centeze!
Postoje tzv. mozaične promene hromozoma koje ne moraju biti manifestovane u anatomiji ploda ili su te promene diskretne, tako da se ne uočavaju na ultrazvučnom pregledu. Ni genetika 100% ne garantuje zdravu bebu niti dobar UZ pregled, naravno da zajedno povećavaju verovatnoću detekcije eventualnih bolesti.

Pozdrav Dr PeđaDj



Postovani dr Pedja, interesuje me gde privatno radite i molim Vas da mi ostavite Vas kontakt telefon, odnosno telefon ordinacije i da li radite i u nekoj drzavnoj ustanovi? Mozete mi odgovoriti i na pp.
Unapred vam se zahvaljujem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 5:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Možete nazvati Ordinaciju "DrĆorac" u Cvijićevoj br. 128,
tel. 011/32-94-220 i zakazati konsultaciju.

Pozdrav DrPeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 9:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 10:36 pm
Postovi: 2
PedjaDj je napisao:
Možete nazvati Ordinaciju "DrĆorac" u Cvijićevoj br. 128,
tel. 011/32-94-220 i zakazati konsultaciju.

Pozdrav DrPeđaDj



Hvala Vam najlepse!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: