Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: pravo na naknadu za decu sa DM
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 08, 2008 1:47 pm
Postovi: 46
Lokacija: Pancevo
Prilikom kontrole u Instututu za majku i dete Dr Tanja Milenkovic nam je kazala da Zeljko (9 godina)ima pravo na naknadu za tudju negu i pomoc.Objasnila nam je da to pravo treba da ostvarimo jer je regulisano zakonom posto ce u suprotnom ta sredstva sigurno otici na neku drugu stranu.Iz tih razloga poceo sam da se raspitujem o proceduri ali lekari, uz svo duzno postovanje, ne znaju na kakvom obrascu i sta treba da napisu.I Diabeta mi je kazala da ovo pravo moze da se ostvari u "socijalnom" ali i tamo nisam dobio pravu informaciju.Ni od dsara nisam dobio odgovor.Zato bih bio zahvalan roditeljima dece koja su ostvarila ovo pravo da nama, a i ostalima koji cak ni ne znaju za ovo pravo,sto blize objasne proceduru ostvarivanja ovog prava. Tu mislim kako na obrasce koji se popunjavaju i gde, sta se sve prilaze od dokumentacije i gde,koliko se ceka na odluku kao i na sta jos treba obratiti paznju.

Posto smatram da je ovo pravo interesantno sirem krugu posetilaca,postavio sam ga kao novu temu.

Unapred zahvalan

Zeljkov tata


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pravo na naknadu za decu sa DM
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 4:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:33 am
Postovi: 101
Lokacija: KRANJ-SLO
[quote="zeljkov tata"]Prilikom kontrole u Instututu za majku i dete Dr Tanja Milenkovic nam je kazala da Zeljko (9 godina)ima pravo na naknadu za tudju negu i pomoc.Objasnila nam je da to pravo treba da ostvarimo jer je regulisano zakonom posto ce u suprotnom ta sredstva sigurno otici na neku drugu stranu.Iz tih razloga poceo sam da se raspitujem o proceduri ali lekari, uz svo duzno postovanje, ne znaju na kakvom obrascu i sta treba da napisu.I Diabeta mi je kazala da ovo pravo moze da se ostvari u "socijalnom" ali i tamo nisam dobio pravu informaciju.Ni od dsara nisam dobio odgovor.Zato bih bio zahvalan roditeljima dece koja su ostvarila ovo pravo da nama, a i ostalima koji cak ni ne znaju za ovo pravo,sto blize objasne proceduru ostvarivanja ovog prava. Tu mislim kako na obrasce koji se popunjavaju i gde, sta se sve prilaze od dokumentacije i gde,koliko se ceka na odluku kao i na sta jos treba obratiti paznju.

Posto smatram da je ovo pravo interesantno sirem krugu posetilaca,postavio sam ga kao novu temu.

Unapred zahvalan

Dragi Želkov tata, mi ovde u SLO to pravo ostvarujemo baš preko socijalnog (bez ikakvih navodnika). Mislim da je to međunarodni standard i da je potrebno zakucati na "prava" vrata u toj ustanovi. :)
Uzgred ta pomoć i nije tako mala. Ovde iznosi nešto preko 200 €. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pravo na naknadu za decu sa DM
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 5:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:33 am
Postovi: 101
Lokacija: KRANJ-SLO
Zemunac je napisao:
zeljkov tata je napisao:
Prilikom kontrole u Instututu za majku i dete Dr Tanja Milenkovic nam je kazala da Zeljko (9 godina)ima pravo na naknadu za tudju negu i pomoc.Objasnila nam je da to pravo treba da ostvarimo jer je regulisano zakonom posto ce u suprotnom ta sredstva sigurno otici na neku drugu stranu.Iz tih razloga poceo sam da se raspitujem o proceduri ali lekari, uz svo duzno postovanje, ne znaju na kakvom obrascu i sta treba da napisu.I Diabeta mi je kazala da ovo pravo moze da se ostvari u "socijalnom" ali i tamo nisam dobio pravu informaciju.Ni od dsara nisam dobio odgovor.Zato bih bio zahvalan roditeljima dece koja su ostvarila ovo pravo da nama, a i ostalima koji cak ni ne znaju za ovo pravo,sto blize objasne proceduru ostvarivanja ovog prava. Tu mislim kako na obrasce koji se popunjavaju i gde, sta se sve prilaze od dokumentacije i gde,koliko se ceka na odluku kao i na sta jos treba obratiti paznju.

Posto smatram da je ovo pravo interesantno sirem krugu posetilaca,postavio sam ga kao novu temu.

Unapred zahvalan

Dragi Želkov tata, mi ovde u SLO to pravo ostvarujemo baš preko socijalnog (bez ikakvih navodnika). Mislim da je to međunarodni standard i da je potrebno zakucati na "prava" vrata u toj ustanovi. :)
Uzgred ta pomoć i nije tako mala. Ovde iznosi nešto preko 200 €. :)
Citiraj:

Ops!!! Popravljam se posle konsultacije sa ženom jer ona drži taj "resor" u našoj porodici. Nešto preko 100 €.

Na ovu temu je već pisano: Zašto?Dijabetes tihi ubica!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 6:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 6:51 pm
Postovi: 222
Lokacija: Beograd
Stvarno bi bilo divno kad bi nas država pismeno obavestila o pravima,koja nam sleduju pa da mi ta prava i ostvarimo...Pošto su oni uuuuvvvvvveeeeeeekkkkk zabrinuti za zdravlje svojih pacijenata voleo bi' da nam se neko javno obrati i razjasni šta kome i koliko sleduje i kakav je postupak za ostvarivanje istog!!!Ne bi' više smarao a Stela "ti" bi mogla da pritisneš već nekog da se isprsi i sve to lepo razjasni,pa da znamo na čemu smo???Pozz :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 09, 2009 5:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 09, 2009 2:38 pm
Postovi: 8
Lokacija: Mladenovac
Ja sam još u julu predala papire u našem centru za socijalni rad. Od papira su mi tražili izvod iz m.k.r., sve fotokopije med.izveštaja, otpusne liste. Tada su mi rekli da će mi biti upućen poziv iz Bg-a jer smo mi beogradska opština.Dobila sam poziv za 08.12.2008,otišla sam bez ćerke, koja je dijabetičar, vratili su me, rekavši mi da će me zvati ponovo, ali da je sl. put povedem.Bila sam pozvana u centar za socijalni rad koji se nalazi iza palate pravde. Čula sam ukoliko odobre pomoć koja je kažu sada negde oko 6000 din , isplaćuju je retroaktivno za period od kada ste predali papire. Sada sam dobila poziv za 19.01.2009, ukoliko uradim nešto javi ću vam. SREĆNO :D

_________________
Don*t worry be happy


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 8:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 6:49 pm
Postovi: 75
Pozdrav svima nadam se da ste lepo proveli praznike.A sad ono što me zanima je kako ste prošli u centru za socijalni rad išta su Vam tamo tražili od papira i da li ste morali voditi ćerku. Nadam se uspehu zbog malih pacijenata možda ovde još nisu stigli da stegnu kaiš :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pravo na naknadu za decu sa DM
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 08, 2008 1:47 pm
Postovi: 46
Lokacija: Pancevo
Evo da iznesem nase dosadasnje iskustvo.
Negde krajem novembra 2008.godine podneo sam u ime sina zahtev u SO Pancevo za kategorizaciju lica radi ostvarivanja ovog prava, da bi u decembru bili pozvani na komisiju koju cine socijalni radnik ,logoped,pedijatar, psiholog i psihijatar.Posle resetanja Zeljka svakojakim pitanjima kao da je u skoli ili na nekom kvizu, krajem januara 2009.godine dobili smo resenje koje sam zajedno sa popunjenim obrascem br. 1 (PREDLOG ZA VESTACENJE)koji se kupuje i knjizari,te sa originalnom zdracstvenom dokumentacijom predao u Centar za socijalni rad Pancevo.

Posle, po ko zna koji put, uzetih svih mogucih licnih podataka za dete i za nas(sta radis, gde radis,gde zivis, sta ti radi sestra, da li baba cuva decu ili ne, itd. - kao da je to jako bitno)receno mi je da svi ovi papiri idu u Fond penzijskog i invalidskog osiguranja, gde cemo opet dobiti poziv od neke komisije, koja nakon obavljanja njihovog dela posla, sve salje u Novi Sad, pa oni iz Novog Sada sada sve vracaju u Centar za socijalni rad Pancevo, koji donosi resenje da li dete ima pravo ili ne na taj dodatak. Zaista mukotrpna procedura za ostvarivanje necega na sta nasa deca imaju pravo.Videcemo kada ce nas sada pozvati i da li cemo uopste ostvariri ovo pravo jer sam cuo da nekoj deci sa DM u prvom stepenu nije odobren dodatak, pa su ga ostvarili tek u postupku po zalbi.Imam utisak kao da drzava smatra da su nasa deca sama izmislila da imaju DM ili im je cilj da mnogi odustanu kada saznaju sta im je sve potrebno.

Zeljkov tata


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Dokumentacija za ostvarivanje prava za TNP
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 10:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 6:51 pm
Postovi: 222
Lokacija: Beograd
Lepo sve ovo pribavite:
1.Napisati zahtev(za tuđu negu i pomoć i procenu telesnog oštećenja)
2.Fotokopije ličnih karti (roditelji)
3.Fotokopija IMK(dete) IMK venčanih (roditelji)
5.Fotokopija zdravstvene knjižice (za dete)
6.Fotokopije medicinske dokumentacije-overene u opštini (besplatno)
7.Fotokopija prijave prebivališta (dete)

A onda lepo odete u "Centar za socijalni rad" na opštini u kojoj živite
i sve to tamo lepo predate i čekate da vas obaveste kad će te ići na komisiju!!! :P :P :P
Sve je to toliko jednostavno da nemate pojma... :evil:
A onda,to je već stvar više sile tj. komisije koja vrši procenu a iz priloženih tekstova se vidi i kako to rade :evil:
Predajte jer to svoj deci i sleduje,a kako doći do toga ne zavisi od nas samih!!!Pozdrav i glave gore :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 9:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 6:49 pm
Postovi: 75
Sjajno! Ipak se napreduje i slažem :) se da zbog dece treba pokušati i izboriti se pa makar za sitnicu koja im pripada. Pitanje šta od medecinske dokumentacije treba. Koji su to izveštaji poćevši od prvog pa do poslednjeg i da li je dovoljno nekoliko izvetaja i poslednji koji smo predali za produženje rešenja o potrošnom materjalu i sve to fotokopija overena u opštini :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 12:55 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Radim na ovome, ali mi ide sporo, jer sam imala nekih porodičnih problema. Objaviću detaljne info na diabeta.net čim sve prikupim - šta, gde, kome, kako... Sve što saznate javljajte, kako bismo na sajtu ljudima pružili kompletnu informaciju.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 2:13 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Najgore je što uslovi variraju od centra do centra. :-?
Od jedne majke iz Beograda sam dobila malo drugačiju priču, tako da je očigledno najbolje da se prvo ode u lokalni Centar za socijalni rad na opštini u kojoj živite.
Postoje opšte informacije na sajtu Gradskog centra za socijalni rad (za Beograd) http://www.gcsrbg.org/
Napisana je lista potrebne dokumentacije za negu drugog lica, a to se ipak malo razlikuje od onog što je navela iva5ra... ko će ih pohvatati...

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dokumentacija za ostvarivanje prava za TNP
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 9:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 6:51 pm
Postovi: 222
Lokacija: Beograd
iva5ra je napisao:
iva5ra je napisao:
Lepo sve ovo pribavite:
1.Napisati zahtev(za tuđu negu i pomoć i procenu telesnog oštećenja)
2.Fotokopije ličnih karti (roditelji)
3.Fotokopija IMK(dete) IMK venčanih (roditelji)
5.Fotokopija zdravstvene knjižice (za dete)
6.Fotokopije medicinske dokumentacije-overene u opštini (besplatno)
7.Fotokopija prijave prebivališta (dete)

A onda lepo odete u "Centar za socijalni rad" na opštini u kojoj živite
i sve to tamo lepo predate i čekate da vas obaveste kad će te ići na komisiju!!! :P :P :P


To je informacija iz CZSR zvanična!!!Dokumentaciju smo prikupili i tamo predali i za dalje se ne zna .Čekamo kad bude kuckamo :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 9:33 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
ok, ok.. Razumem i hvala na ovom spisku... Skeptična sam jer je to možda trebalo na vašoj opštini, a na nekoj drugoj je malo drugačije. Isto tako, i Zeljkov tata je imao malo drugačiju priču. Samo zato ne znam šta sve da stavim, ali je u toliko bolje da se ovde iznesu sva iskustva. Evo šta mi je jedna majka sa druge opštine rekla:

"Potrebno je prvo da pedijatar ispuni jedan formular u tu svrhu ( ne znam tacno kako se zove formular) i da se od nadleznog endokrinologa prilozi misljenje o potrebi za pomoc i negu, na ovoj adresi ja navedena potrebna dokumentacija uz vec navedeno: http://www.gcsrbg.org/dokumentacija.doc
Na istom sajtu navedene su i adrese centara za socijalni rad po opstinama, moj savet je da se ipak ode do nadleznog Centra i jos jednom umseno raspita o potrebnoj dokumentaciji, posto su iskustva od jednog do drugog Centra razlicita.
Nakon toga se kompletna dokumentacija predaje u centar i ceka poziv. Poziv stize na ime deteta na kucnu adresu a detr se poziva na lekarsku komisiju u Aleksandra Kostica, nase iskustvo je, da su pitali **** zasto ne zna sama da radi sve oko dijabetesa, nasta je ona rekla da joj je problem jos uvek da se sama nocu probudi da bi merila, pa preoblemi s kateterima itd.
Nama su rekli da za dijabetes daju deci do 14 godina ( sto se pokazalo netacno jer su dobila i neka deca starija od 14 godina, znaci odnos prema Resenju o dodeli je individualan).
Resenje stize na kucnu adresu, mi smo dobili 2 resenja, jedno u kojem se priznaje pomoc od 6.700 din od dana predaje zahteva sledece 2 godine, kada imamo kontrolni pregled.
Drugo resenje je bilo da su oni po sluzbenoj duznosti zapoceli proces za dobijanje uvecanog dodatka na tudju negu i pomoc ( mislim da je to iznos od nekih ca.16.000, i da se odbija jer ***** nema neku stopu invaliditeta".

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 10:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 6:51 pm
Postovi: 222
Lokacija: Beograd
Mi i jesmo tek krenuli kad nam je endokrinolog napisao
"potrebna tuđa nega i pomoć"
Pedijatar jeste popunio papire za procenu telesnog oštećenja(ali to im nije potrebno) i svakako je najbolje se prvo raspitati u Centru na svojoj opštini i onda odraditi ostatak... :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 24, 2009 2:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Ja sam uzela predlog endokrinologa,pedijatar mi je popunio obrazce koje je sam imao,fotokopirala sam sve vaznije otpusne liste i nalaze,i ponela poslednji HBa1c.Sve sam predala u centar za socijalni rad na opstini na kojoj zivim.Posle dva meseca,kako su i rekli,stigla je postom pozivnica za komisiju.Tamo sam ponela sve spomenute papire,povela dete.Pregledali su joj noge,preslusali pluca i postavili par krajnje normalnih pitanja.Uzeli su rezultat poslednjeg HBa1c i rekli da cemo dobiti odgovor od naseg centra za socijalni rad.Postom sam dobila pozitivan odgovor i mesecnu nadoknadu od 6000 dinara do 31.12.2010.Moja cerka ima 14 godina i nema komplikacije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: