Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim vas savjet
PostPoslato: Pet Avg 13, 2004 11:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 13, 2004 11:49 am
Postovi: 1
27 mi je godina i u braku sam godinu i po. Od zime se trudimo po planu bebe ali jos uvijek nista.
Prije mjesec i po sam bila na jednom sistematskom ginekoloskom pregledu.

Moja dijagnoza:
Colpitis Adnexitis chr L sin
Uterus urednog polozaja vel 41x40, endometrij 10mm bo. D ovarij urednog polozaja vel. 33x30 sa vise folikula bo. Adnexa slobodna L ovarij lagano spusten privucen uz bocni zid uterusa vel 40x21 sa vise folikula bo. Adnexa lagano skracena.

POsto je moj Papa test bio vrlo uredan i ostali nalazi takodje (osim povecanog broja leukocita) moja doktorica nije spomenula nikakve druge pretrage.
Uzimala sam u medjuvremenu antibiotike i vaginalete. U subotu trebam opet ponoviti nalaze da vidimo da li su leukociti jos povecani.
Takodje dobila sam neke informacije da bi upala koju imam (i za koju moja doktorica uopste nije bila zabrinuta) mogla biti smetnja da zatrudnim. Da li je to moguce?
Sto se tice ovog svega, pitala sam doktoricu za trudnocu, njen odgovor je bio da mogu normalno ostvariti trudnocu i iznijeti je do kraja.
Malo sam sada isprepadana, da li bi trebala otici na pregled kod jos jednog doktora da vidimo da li je sve OK ili da cekamo da vrijeme pokaze svoje?
Strah me je odgadjati, ako nesto nije Ok, da se sto prije poduzmu mjere.
Sta da radim? Da li je problem sto se moj lijevi jajnik naslanja na maternicu?
Molim vas malo mi sve ovo pojasnite, nikada nisam imala nikakvu upalu za koju znam osim upale mokracnih kanala.
Sto se tice mojih ciklusa oni su uglavnom uredni (do 30 dana), samo je prosli mjesec kasnilo 7 dana i sve je izgledalo kao trudnoca, mi smo se vec bili toliko radovali, kupili testic i sutradan sam dobila. Tako da vise ne znam sta da mislim i radim. (Bolile su me grudi, spavala sam i na poslu, a mucnina me ubijala u pojam)
Sta da radim? Koje bi mi vi sve ptretrage preporucili?

Hvala vam mnogo unaprijed!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 22, 2004 9:44 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Osim PA testa, vazno je iskljuciti infekciju, koja se moze otkriti cervikalnim brisevima na bakterije, klamidiju, ureplasmu i mikoplasmu. Vazna je i kontrola urinokulture, ukoliko ste ranije bolovali od urinarne infekcije, tek nakon tih rezultata, mozete biti mirni sto se tice infekcije i povecanih leukocita. Ukoliko ne dodje do trudnoce u sledecih pola godine, potrebno je , zbog prethodnih upala, iskljuciti priraslice i neprohodnost jajovoda, sto se radi laparoskopski. Tada bi i vas suprug trebao da uradi spermogram i spermokulturu.
Za sada ovoliko. Ukoliko zelite dalje kontakte obratite se na tel. 064 11 77 580. Prim. Dr Ljubica Presetnik


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 175 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: