Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: skraceno staziranje?
PostPoslato: Uto Jan 17, 2006 2:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 2:02 am
Postovi: 28
treba uskoro da staziram i chuo sam da je sad skraceno na 6 meseci.jel to tacno,jel neko nesto chuo? i da li ovde neko u Bg-u placa staziranje? kolko chujem treba da budem srecan ako me prime da staziram a kamoli da jos dobijem neke pare,a po zakonu bi trebalo 80% od plate zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 17, 2006 6:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
I kod mene je slična situacija, pošto sam na kraju fakulteta, raspitivao sam se za to i izgleda da je 6 meseci gotova stvar, samo što još nisu napisali plan stažiranja (gde, šta, koliko). To što bi trebalo da se plaća je jedna stvar, ali se u Beogradu staž ne plaća, a ni ovde u Kragujevcu. Plaća se u manjim mestima (znam neke ljude iz Smederevske Palanke i Velike Plane). Da dobiješ staž ne bi trebalo da bude neki problem, neki ljudi koji čak i ne žive u BGu stažiraju bez problema, ali nema para.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 03, 2006 3:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 03, 2006 1:59 am
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
07.12.2005. god. usvojeno je da se obavezni pripravnički staž posle studija koje traju 6 godina skrati na 6 meseci (znači dr medicine i veterinari), ali to nije u realizaciji dok ministar ne propiše plan i program i novi izgled pripravničke knjižice. Staž se uglavnom obavlja volonterski - bez materijalne nadoknade. Nacionalna služba za zapošljavanje daje neke parice (male!) ukoliko vam poslodavac popuni neke formulare, što uglavnom neće.

_________________
Kada bismo hteli biti samo srećni, to bismo lako postigli. Ali mi želimo biti srećniji od drugih, a to je uvek teško, jer smatramo druge srećnijima nego što jesu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: staziranje
PostPoslato: Pon Apr 10, 2006 11:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 10, 2006 11:48 pm
Postovi: 1
da li neko ima najnovije informacije o skracenom staziranju, tj. od kada krece i gde se mogu dobiti detaljnije informacije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: staziranje
PostPoslato: Pet Maj 26, 2006 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2003 2:00 am
Postovi: 5
Lokacija: Nis
Sto se tice staziranja i ja sam zavrsila. Da bi dobio i neku paricu mora se sacekati da nacionalna sluzba za zaposljavanje raspise konkurs pa da se prijavis za taj konkurs,tako da placaju izmedju 6 i 8 hiljada.To placa biro, a konkurs je u junu ili julu.Vidi ako imas nekog u boro-u.Tako je bar bilo prosle god. u Nisu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 08, 2006 10:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2004 2:24 am
Postovi: 51
Jel poceo neko da stazira po tom novom sestomesecnom programu?
Ima li takvih ovde na forumu?
Jel se to primenjuje negde u Srbiji ili je i dalje samo slovo na papiru?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 11, 2006 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 11, 2006 8:27 pm
Postovi: 4
Staziranje je u svim ustanovama skraceno na 6 meseci za sve koji su poceli od 10. decembra 2005.Novi program obuhvata po 30 dana interne i pedijatrije,po 15 ginekologije i hirurgije i 3 meseca opste prakse.Ja sam pocela po starom na VMA i od sledece nedelje pocinju sa novim uputnicama.Poznajem ljude koji staziraju na Klinickom,kao i u drugim ustanovama.i tamo je tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 11, 2006 11:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2004 2:24 am
Postovi: 51
@DrA
Hvala na odgovoru, reci mi molim te jesu li vam trazili nove stazerske knjizice tj. one koje bi trebalo da se stampaju po sestomesecnom programu. Konkretno, da li mora da se izvrsi zamena starih stazerskih knjizica za nove? Jesu li vec stampane te nove knjizice po sestomesecnom programu. Znas li nesto o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 12, 2006 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 11, 2006 8:27 pm
Postovi: 4
Nema novih stazerskih knjizica,sve se upisuje u stare.Bitno je samo da odradis sve po novom programu.Tj za one koji su poceli po starom ,a prebaceni su na novo,staz nije vezan za datum vec sta je ko odradio.Evo ti broj Ministarstva zdravlja na kome se dobijaju sve informacije o skracenom staziranju:3631539.Pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 12, 2006 10:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2004 2:24 am
Postovi: 51
Hvala koleginice....Zlatni ste, .... :) :wink:
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 11, 2006 3:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 11, 2006 3:23 pm
Postovi: 1
interesuje me, da li negde moze da se nadje spisak ustanova koje placaju staziranje? sigurno znam da se u Pozarevcu i Rumi placa, ali gde jos... U Smed.Palanci sam bila pre 3 dana i rekli su mi da oni nemaju fondova da placaju staziste. Od kad su skratili staz na 6 meseci niko nece da placa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 26, 2006 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 1:52 pm
Postovi: 1
da li neko moze da me posavetuje, da li je bolje stazirati stomatologiju na fakultetu, ili u nekom domu zdravlja. Bitno mi je da puno radim i puno naucim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 30, 2007 2:11 pm
Postovi: 1
Lokacija: dimitrovgrad
sto se staziranja tice koliko sam se ja informisala ni ovde u Dimitrovgradu se staz od 6 mes neplaca
navodno samo od 12mes ali treba na birou da si prijavljen 6mes
i onda je kao10000mesecno
to i nije tako lose s obzirom da se posao tako "lako"pronalazi :evil:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: