Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 1:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
@baksuz od rodjenja

Ne znam koliko bi ta intervencija mogla da kosta ali mislim da je poprilicno skupa narocito jer ima tako malo urologa koji se time bave(uspesno!!!).Najbolji id svih je naravno prof Savo Perovic.
Najbolje da se raspitas u kojoj klinici on radi pa da to resis kod njega (ja ne znam tu informaciju) ili jednostavno zovi redom urolosko klinikie i pitaj za cenu zahvata.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Podpitanje
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 5:40 pm
Postovi: 26
Lokacija: Okolina Požarevca
DA LI TO DRAGA VRAGOLASTA AMFIBIJO ZNACI DA PRVO MORAM DA ODNESEM MOKRAĆU NA URINOKULTURU ILI TO ONI TAMO NA LICU MESTA ODRADE. pUNO TE POZDRAVLJAM DRAGANA.

_________________
Pozdrav svima forumašima odavde pa do beskraja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 11:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2007 10:08 pm
Postovi: 6
Vragolasta Amfibija je napisao:
@baksuz od rodjenja

Ne znam koliko bi ta intervencija mogla da kosta ali mislim da je poprilicno skupa narocito jer ima tako malo urologa koji se time bave(uspesno!!!).Najbolji id svih je naravno prof Savo Perovic.
Najbolje da se raspitas u kojoj klinici on radi pa da to resis kod njega (ja ne znam tu informaciju) ili jednostavno zovi redom urolosko klinikie i pitaj za cenu zahvata.

Hvala na odgovoru i preporuci doktora.
Ja sutra idem u Beograd tako da cu utorak sve zivo pretrziti i videti sta mogu ucinit.

Hvala jos jednom na odgovoru!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 11:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
@nesabeli

Ne znam to,to je razlicito od centra do centra.Medjutim ako ne zivite u Bg i treba da idete tamo da vam rade pregled,bolje da sve sto vam je potrebno ponesete odmah sa sobom da vas ne bi vracali.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: JOŠ JEDNO PITANJE.
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 6:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 5:40 pm
Postovi: 26
Lokacija: Okolina Požarevca
Draga Vragolasta amfibijo evo me sa novim pitanjem.Šta sve ovo znači? Bila sam u Beogradu i uradila cistometriju sa aktom mokrenja. Ovo je izveštaj iz inst. Zotović Izmokrena veća količina urina. Kriva protoka kontinuirana,testerasta. Visok maksimalni protok. Vreme mikcije odgovarajuće. Cistometrija sa mokrenjem:Pre testa odradjenpostmikcioni RU(ŠTA JE TO) iznosio je nekoliko ml. Kontinuirano punjenje mokraćne bešike brzinom od 40 ml/min do količine od 350 ml tečnosti u bešici. Prvi osećaj nagona na mokrenje pprijavljujerano pri količini od 32 ml sinhrono sa prvom spontanom neihibiranom kontrakcijom pritisak 22cm H2O. Tokom daljeg punjenja kontrakcije se proredjuju i manjeg su pritiska do 12 cmH2O. Na kraju punjenja kada se od pacijentkinje traži da mokri u sedećem položaju provocira mikturacionu kontrakciju uz napinjanje gde je pritisak otvaranja 37 cmH2O, pri max. Protoku 55 cm H2O ,a max pritisak detrusora 64 cm H2O. Kriva protoka je nazubljena ( što ukazuje na napinjanje pri mokrenju), sa visokim max. Protokom.UPP: Max uretralni pritisak je iznad granice normalnih vrednosti za starosnu dob. Zaključak:Cistometrijski kapacitet bešike odgovarajući. Senzibilitet očuvan. Registrovana umerena hiperaktivnost detrusora uz nešto povećanu uretralnu rezistenciju. Molim te prevedi mi ovaj izveštaj na jednostavan rečnik i reci mi da li imaš ideju šta ovo može da znači i da li treba da radim još neku analizu pošto ni ovo ne rešava moj problem. Unapred hvala.

_________________
Pozdrav svima forumašima odavde pa do beskraja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 9:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2007 10:08 pm
Postovi: 6
Pozdrav vragolasta.
Posto sam pisao o svojoj bolesti i problemima zelim sada da Vas obavestim sta sam uradio i da cujem Vas komentar, (naravno kada bude vremena).
16,januara sam operisao kanal, ureto tomija, tako nekako se zove, stenoza uretre. Operacija je kostala 300eura, sa 7 dana lezanja. Operisao me DR Aleksandar Milosevic, klinika na Zvezdari po preporuci mog bivseg doktora. Operacija nije bila duha ni teska, ali imam jako veliku stenozu, 3cm. DR je to ogulio kako kaze i stavio mi kateter 20, koji i sada nosim.
E, sad sto mi nije jasno, DR Milosevec mi je rekao da se vise ne buziram i da je to zastarela tehnika, da se to vise ne radi (dok drugi govore obavezno buziranje). On mi je rekao da nosim kateter 15 dana pa da dodjem da ga promeni i nosim jos mesec. Posle toga da pratimo koliko ce se suzavati, ako se bude suzavao puno onda ide druga opcija, postoji neka metalna cevcica koja se narucuje po preporuci doktora MEMOKET se zove i kosta 1000eura i nabavlja se iz Svedske koliko sam svatio. Memoket se nosi 6-7 meseci, on se navodno stavlja na mesto stenoze i za to vreme nosenja on bi trebao da napravi neko pouzdano prosirenje kanala. (za ovo sam prvi put cuo). Mada ja cisto sumnjam da cu izdrzati toliko da nosim kateter.
To je to od prilike, pa svi koji se buziraju i imaju istih problema, nek se malo raspitaju o ovoj novoj metodi lecenja, mozda pomogne.
Puno pozdrava za sve koji posecuju ovaj forum, i naravno za vragolastu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 11:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
nesabeli,
tvoj nalaz je prakticno uredan osim onog dela koji vec znas i koji prozivodi tvoje tegobe :zid mokracne besike se malo vise i cesce da kazem "steze" nego kod drugih ljudi a izvodna mokracna cev je malo suzena.Iskreno da ti kazem,ja ne znam sta dalje...da se eventualno proba da se prosiri uretra koja izgleda i uzrokuje povecanu nadrazljivost besike....ali kako,to je diskutabilno.Verovatno ce ti i dalje propisivati lekove koji ce malo opustiti zid mokracne besike i to je to.Mozda ce se neko usuditi na pokusaj radikalnog resavanja problema,ali posto kod tebe stanje nije kriticno i tegobe su ti ipak podnosljive,cisto sumnjam.

baksuz,
drago mi je da nisi puno platio operaciju i da si koliko toliko resio svoj problem.Kateter ces morati da izdrzis,naravno,inace koja je vajda od operacije....Sto se buziranja tice,pa valjda si se i operisao kako vise ne bi morao da se buziras jel tako?! Sasmo strpljenja i bice sve u redu

:)

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: OPET JA!
PostPoslato: Pet Maj 23, 2008 10:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 5:40 pm
Postovi: 26
Lokacija: Okolina Požarevca
Poštovana Vragolasta Amfibijo nadam se da ćeš mi i ovog puta pomoći. Dugo nisam imala većih smetnji osim onih koje su već postojale, ali sam se na njih navikla. Medjutim od pre nekoliko danaimam učestao nagon za mokrenjem i osećam peckanje u okolini otvora za mokrenje, ali ne osećampeckanje dok mokrim. Inače posle snimanja uroflometrijom dobila sam da pijem CISAP I ALPHAPRES , ali ja to nisam pila jer jer mi ni ranije CISAP nije pomagao. Molim te za iskren savet. Pozdrav.

_________________
Pozdrav svima forumašima odavde pa do beskraja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 27, 2008 7:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Pa,trebala si da pijes te lekove.Jos uvek nije kasno da pocnes.Narocito Alphapres,on ce ti pomoci.Kreni sa 1 mg uvece pre spavanja pa posle 2 nedelje povecaj na 2 mg.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Novo pitanje.
PostPoslato: Pet Jun 06, 2008 10:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 5:40 pm
Postovi: 26
Lokacija: Okolina Požarevca
Poštovana Vragolasta Amfibijo možda sam malo i dosadna , ali moram da ti postavim još jedno pitanje. Da li misliš da je ovo moje stanje t.j. pojačan nagon za mokrenjem posledica već postojećeg problema odnosno grčenja bešike i suženja uretre. Molim te objasni mi . Unapred hvala Najbolja.

_________________
Pozdrav svima forumašima odavde pa do beskraja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Neobični problemi sa mokrenjem
PostPoslato: Pet Jan 16, 2009 12:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 16, 2009 12:02 am
Postovi: 2
Poštovana Vragolasta Amfibijo, drago mi je da te ponovo vidim ovde.
Na početku bih samo želela da ti kažem da sam ja postavljala pitanja u ovoj temi u vezi neobičnih problema sa mokrenjem. Posle svih onih snimanja i maltretiranja ja sam posle uroflometrije jednostavno mislila da će taj moj problem ostati takav kakav je pa čak ni terapiju koju mi je doktor prepisao za opuštanje te uretralne rezistencije nisam pila dok mi ti nisi rekla da bi trebalo i da još nisam zakasnila počela sam da pijem ali mojim mukama nije došao kraj molim te da mi pomogneš ako je to moguće da rešim ovaj moj problem jer ja sama više neznam šta da radim i gde da idem a sada posle ovog velikog uvoda da ti kažem šta mi je prob lem skoro pola godine imam pojačan tj.češći nagon za mokrenje pri tom me pecka ali samo početak uretre i to ne stalno, osečam peckanje više kao žarenje u celoj vagini a naročito oko klitorisa tokom celoga dana da sam toliko postala nervozna da više neznam šta da radim a obišla sam sve moguće lekare.Kod ginekologa sam radila cvbris nadjena mi je enterokokus popila sam terapiju ali simtomi su ostali uradila sam ponovo cv bris+na hlamidiju mikoplazmu iureaplazmu sve je bilo uredno osim hlamidije ispila sam i tu terapiju i posle mesec dana uradila kontrolni bris on je bio uredan ali moj problem nije bio rešen,mokraću sam davala na analizu od kako mi se taj pojačan nagon pojavio skoro svaki mesec dana a to znači da sam je nosila sigurno 5-6puta i uvek je rezultatbio 1-2leukocita retke bakterije i retki epitel radila sam i bris uretre na hlamidiju i miko i urea i nalazi su bili uredu.Amfibija bila sam opširna ali još jedino u tebi vidim spas i nadu da ćeš mi pomoći kaži mi šta da uradim da bi rešila moj problem jer ovo je strašno.Unaprd hvala i nadam se da ćeš mi odgovoriti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 21, 2009 12:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 16, 2009 12:02 am
Postovi: 2
Draga Vragolasta Amfibijo,
ja i dalje čekam nestrpljivo tvoj odgovor.
Reci mi da li da i dalje čekam odgovor ili da se više ne uzdam u tvoju pomoć. Ako ti nemaš vremena da odgovaraš, molim te prosledi moje pitanje nekome ko ima vremena.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: