Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 14, 2009 12:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 27, 2008 2:32 am
Postovi: 14
Dozvoljeni koštunjavi plodovi i semenke:kesten,pistaći,susam,orah,mak
Zabranjeno sirće i so, bilo koje vrste!!!

Samo da dignem temu iz mrtvih i da kažem da je džabe meni što su pojedini čitali da se seme bundeve samelje i služi mesto soli kad bundeve nema na mom spisku poželjnih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 14, 2009 7:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 11:56 am
Postovi: 7
Lokacija: beograd
Posle duzeg vremena i ja da podelim svoje iskustvo.Prilicno sam razocarana ovom metodom,posle vise od tri meseca striktnog pridrzavanja svog plana namirnica(potpuno izbacila hleb jer nisam mogla da ga pravim kuci od onog sto smem,skroz bez ikakvog secera i bilo kakvih mlecnih proizvoda,mnostva voca i povrca koje ne smem)skinula sam samo tri kg mada mi to nije bio primarni cilj ali nisam se resila ni nadutosti,zadrzavanja tecnosti,opstipacije-sto su mi inace veliki problemi.Cak mi je neko dozvoljeno voce zadalo dosta muka(kruske i banane-otkidao me je stomak jer ih inace nisam pre jela)kao i pasulj,grasak,karfiol-uopste mi nisu prijali.Mislim da je ovo cisto uzimanje para,na listi su alergeni koji vecini ljudi smetaju-pa boze moj-ako ubodu-uboli su.I logicno-npr-ko ima dosta kg za skidanje naravno da ce smrsati ako izbaci hleb,secer-slatkise,preradjenu hranu-to bi uspeo i bez cuvene liste od par hiljada!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 16, 2009 1:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 10:39 am
Postovi: 2
Trebalo bi u ponedeljak da i ja uradim test na intoleranciju i to u laboratoriji HOLITIMED. U dilemi sam i treba mi pomoc. Da li neko moze da mi kaze koja je razlika izmedju testova lab. HOLITIMED i lab. ANALIZA u Zemunu i Novom Beogradu? Zasto se u HOLITIMEDU ceka po mesec dana da bi se stiglo na red a u ANALIZI se moze uraditi istog dana. Jos jedna stvar me zbunjuje jos vise. U HOLITIMEDU se radi test na 130 vrsta namirnica a u ANALIZI na 230 po istoj ceni! Mora da postoji neki razlog zasto ljudi toliko dugo cekaju da bi dosli na red u HOLITIMED i pored toga sto se radi test na cak 100 mairnica manje. Nisam zvala ni jednu ni drugu laboratoriju posto mislim da bas nije umesno pitati ih da se uporedjuju sa konkurencijom, a i ne verujem da bih dobila potpuno iskren i tacan odgovor.
Zaista bi mi znacilo da pre ponedeljka dobijem odgovor. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 18, 2009 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 4:08 pm
Postovi: 22
Sa ishranom baziranom na testu intolerancije sam pocela 24.11.2008. i do danas sam skinula samo 3 kg. To je skoro 2 meseca pridrzavanja a rezultat bas nije ocekivan. Po onome sto sam procitala na ovim stranama, ja nekako najsporije napredujem...Mozda postoji neka fora, kao u trecem mesecu se odjednom istopisss :lol:. Radila sam test u Holitimedu, ok se osecam, sto je bitno, navikla sam se skroz na ishranu, prekrsila je samo za Novu sa par casa vina....Mozda je problem u ne kretanju, jer od kad su poceli praznici bas sam uzasno staticna..krevet varijanta.Ima li neko slicna iskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 5:20 pm
Postovi: 3
NUCA je napisao:
Trebalo bi u ponedeljak da i ja uradim test na intoleranciju i to u laboratoriji HOLITIMED. U dilemi sam i treba mi pomoc. Da li neko moze da mi kaze koja je razlika izmedju testova lab. HOLITIMED i lab. ANALIZA u Zemunu i Novom Beogradu? Zasto se u HOLITIMEDU ceka po mesec dana da bi se stiglo na red a u ANALIZI se moze uraditi istog dana. Jos jedna stvar me zbunjuje jos vise. U HOLITIMEDU se radi test na 130 vrsta namirnica a u ANALIZI na 230 po istoj ceni!


Cao svima,
Zanima me koja je cena testa? Videla sam neke cene oko 2000, ali obzirom da su to postovi iz 2007, pitam NUCU, jer je radila poslednja.

Ja bih isla u skorije vreme, verovatno u HOLTIMED, ali me isto zanima za gde si se ti odlucila i uradila i zashto:)
Da li u holtimedu rade analizu putem krvi, ili ovim aparatom, i moze li mi neko reci koja je razlika otprilike..
Hvala unapred:)
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 2:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 5:20 pm
Postovi: 3
Izvinjavam se, prenaglila sam - sa 3. odoh na poslednju stranicu i odmah postavih pitanje, a onda sam videla da se vec dosta pricalo o cenama. Sorry!

Svejedno, sve ostalo (glasanje za, protiv, koliko kg manje) me zanima,
kao i to da li mislite da ima smisla da radim test da bih cisto proverila sta mi prija a sta ne, pa da to sto mi ne prija SAMO JEDEN U MNOGO MANJOJ MERI od onoga sto mi prija (dozivotno) , ali da se ne odricem potpuno nicega?
Verovatno niko ne razmislja kao ja:) pa necu naici na odgovor "ima smisla i to, uradi test"..ali..jednostavno josh uvek nikako ne uspevam da ubedim sebe da npr. treba izbaciti limun,JABUKE?!, ZITARICE- odlicne za varenje!, mleko, jogurt, musli, PILETINU/RIBU?!, PARADAJZ?..mislim svashta sam videla ovde sad da su vam rekli da izbacite..

Ne bi mi bio problem da mi kazu da izbacim snickers, - razumem zashto je to dobro, (iako mislim da je cokolada zdrava pomalo - za svakog!), razumem zasto izbaciti emulgatore, testo, pa chak i beli shecer, so, ali stvarno nazalost ne razumem zashto bih se odrekla gore pomenutih zdravih namirnica :oops: :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 1:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
Ja sam radila u HOLITIMEDU analize tako što sam iz Kraljeva poslala krv iz prsta putem pošte tako su mi rekli u ordinaciji pošto se zakazuju termini a to meni nije odgovaralo.Cena je 3000 din i rezultati su mi putem neta stigli za 15 dana.Pošto se mnogi žale da nemogu da izbace neku hranu jer im je neshvatljivo zašto je nešto tako,,zdravo,, izbačeno e pa drage moje što je za nekog zdravo za druge je otrov to vam je kao ja pušim a ti se truješ i dobiješ ono nedaj bože a meni ništa.Svaki organizam je poseban. i ja žalim što su mi izbačene jabuke pa šta nije smak sveta. I bez kukumakanja molim Stavite sebi cilj i samo napred Ovo posvećujem onim labilnim koji bi da pokleknu. PS probala sam pilav od prosa i super je ko hoće recept neka se javi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 10:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Malinka Grujic je napisao:
Ja sam radila u HOLITIMEDU analize tako što sam iz Kraljeva poslala krv iz prsta putem pošte tako su mi rekli u ordinaciji pošto se zakazuju termini a to meni nije odgovaralo.


brzom postom? obicnom? kako se zapakuje epruveta da se ne prolije do tamo? koliko vremena prodje od vadjenja krvi do obrade? je l' to ne smeta?
:o

mogu li da dobijem adresu? mene ovo jako zanima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 4:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
vadi se krv iz prsta na staklenoj pločici to znaju oni u laboratoriji kako treba,usluga košta 100 din pločice možete staviti u paloma maramici i brzom poštom poslati na adresi VOJVODE DOBRNJCA 5 HOLITIMED imate na netu punu adresu i br. telefona . krv vadite ujutru jer brza pošta dospele pošiljke do 10 h otprema istog dana. Nije epruveta već pločica i to je već sasušena krv i nesmeta. Jer moja sestra živi na K i M i na isti način šalje krv na analizu i novac se šalje u istom paketu samo to da neznaju ovi iz pošta jer nekad neki službenik to neće da prihvati pa se dosetite.Potrebno je sa njihovog sajta da odštampate i popunite upitnik sa vašim podacima i sve zajedno šaljete . Ovo je jako pogodno za nas iz unutrašnjosti. pozdrav za sve zainteresovane!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 9:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
hvala milanka. pretpostavljam da pre vadjenja krvi, nista ne treba jesti ni piti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 11:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
Pa ja nisam ništa jela ionako izjutra treba organizam da se probudi ane odmah navaliti na hranu pa držali vi dijetu ili ne. Samo da se pohvalim danas mi je 11 dan i lakša sam za 3 kg ali ukljušila sam i trenining. Čitajući razne postove vidim da su neke razočarane što za 1 mesec skinu 3-4 kg a neko i više e to dragi moji zavisi od mase tela .Osobe koje imaju TT preko 30 kg viška više kg gube dok osobe sa viškom telesne mase do 10 kg gube manje znači srazmerno pa se nemojte brinuti oko toga. pozdrav! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 1:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Malinka Grujic je napisao:
Pa ja nisam ništa jela ionako izjutra treba organizam da se probudi ane odmah navaliti na hranu pa držali vi dijetu ili ne.


ma, naravno da ne! samo sam mislila na kafu, a nespretno sam se izrazila kad sam napisala "ni jesti ni piti"!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: da se pohvalim
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 4:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
Danas je 14 dan na ovom režimu i 4 kg manje mislim da je mnogo ali ja jedem sasvim normalno. Iz ranijih postova sam pročitala recept o kolaču od ječmenog brašna pošto je meni zabranjen ječam probala sam sa ovsenim brašnom i super je stavila sam malo kupina (to sam imala u zamrzivaču) I SUPER JE to je prvi kolač posle 15 dana inače nisam obožavalac slatkiša pa mi ovo teško i nepada oslobodila sam se jutarnje gorčine u ustima nadutosti i nemam otoka u nogama. Za sada je dobro a kako će biti dalje neznam. Javiću se s novim informacijama za neverne TOME koji i dalje sumljaju u ovaj način ishrane :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: da se pohvalim
PostPoslato: Uto Jan 27, 2009 10:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Malinka Grujic je napisao:
Danas je 14 dan na ovom režimu i 4 kg manje mislim da je mnogo ali ja jedem sasvim normalno. Iz ranijih postova sam proèitala recept o kolaèu od jeèmenog brašna pošto je meni zabranjen jeèam probala sam sa ovsenim brašnom i super je stavila sam malo kupina (to sam imala u zamrzivaèu) I SUPER JE to je prvi kolaè posle 15 dana inaèe nisam obožavalac slatkiša pa mi ovo teško i nepada oslobodila sam se jutarnje gorèine u ustima nadutosti i nemam otoka u nogama. Za sada je dobro a kako æe biti dalje neznam. Javiæu se s novim informacijama za neverne TOME koji i dalje sumljaju u ovaj naèin ishrane :P


da li je pametno da sada radim intoleranciju, s obzirom da sam na atkinsonovoj dijeti? mislim, da mi ovo silno meso ne stvori neke promene, posto ga inace ne volim i ne jedem, ne bih sad volela da se ispostavi da mi, u stvari, prija... :-?

ili bolje da sacekam dok ne prodjem sa ovom dijetom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 27, 2009 11:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
Isidora ja stvarno neznam najbolje bi bilo pozvati ordinaciju i pitati ih ja nisam strucna za takve stvari.Znam samo da mi prija ovakav način ishrane dok ranije dijete sam morala da uzimam i nešto što nevolim pa mi je muka a ovo znam to mi je dozvoljeno ali ja to nevolim i nejedem jedem ono što volim i što mi je dozvoljeno .Ranije sam pila kafu 1-3 dnevno jutarnja obavezno zbog glavobolje a sada verujte mi ni miris me neprivlači .To je što se tiče mene a mošda će neko sa foruma znati da ti da pravi odgovor.POZZ :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: