Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 1:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 1:15 am
Postovi: 2
Ja imam jedno pitanje, molim vas za pomoc... :(

Dugo sam bila bolesna, mesec dana, imala sam upalu pluca, upalu grla, kasalj, temperaturu non stop, pa sam pila razne lekove kao sto su hemomicin, panklav, aloprol i jos neka dva leka ne mogu trenutno da se setim imena, pa sam onda dobila alergiju na lek i primila neke injekcije protiv alergije itd... U to vreme, pocelo je jako da me boli i pece dole, toliko me je jako bolelo i peklo da su mi mnogo smetale i dlake koje su rasle pa me ubodu u klitoris (izvinjavam se moram tako da se izrazim)... S'obzirom na to da sam i dalje pila lekove i da se vec dugo perem Johnsonovim bebi sapunom pomislila sam da mi se nije mozda koza osusila od sapuna i da je to sve zbog toga i zbog lekova i nisam otisla kod ginekologa 3-4 dana, kada sam htela da odem dobila sam menstruaciju i opet nisam mogla da odem na pregled, ukupno 10 dana... Onda sam otisla i ginekolog iz doma zdravlja mi je rekao da misli da sam imala genitalni herpes ali sam dosla kasno jer mi je vec prolazi... To je bilo pre nedelju dana... Po onome sto sam citala o herpesu i po slikama ja ne bih rekla da je to bio herpes jer mi nije bas nista izaslo dole, nisam imala nikakve promene tipa tih plikova, bradavica itd... Samo mi je bilo crveno i jako me peklo a kasnije i svrbelo... Ja sam ipak pregledala krv i ovo su rezultati HSV2 IgG At 3,5 referentne vrednosti neg.<16;gran.vred 16-22; poz. >22 ; i HSV2 IgM At 2,26 referentne vrednosti <0,8; gran vred. 0,8-1,1; poz. 1,1... Po rezultatima znaci da ga imam, ja vec tri dana pijem aciklovir 6x dnevno i mazem aciklovir 6x dnevno ali i dalje imam tegobe, doduse manje ali one su mi se smanjile i pre nego sto sam otisla kod ginekologa! Moj decko je takodje uradio taj test ali njemu su oba ispod granice, kako je to moguce, a vec 5 godina sam samo sa njim imala odnose!!! Da li mozda preko krvi ne moze da se vidi da li imate taj virus dok vam ne izadje ??? I da li je moguce da sam ja to dobila nekim drugim putem??? Inace imam 27 godina i nikada u zivotu mi nije izasao herpes ni na ustima a kamo li na vagini... Ja sam u pocetku mislila da je kandida zbog svega sto sam o tome citala ali izgleda nije... Uh... Ne znam vise sta da radim i kome da se obratim, sve pare potrosih ove nedelje, isla sam pored doma zdravlja i kod privatnika i na Vma i svi pricaju svoju pricu... Molim vas za pomoc!!!
Hvala vam puno
Veliki pozdrav od Ane


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 10:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Svaka ponovna manifestacija genitalnog herpesa ne znaci ponovnu infekciju, vec reaktivaciju postojeceg virusa. Sto znaci da si mogla dobiti genitalni herpes npr. pre vise godina, a da se sada reaktivirao virus. Adekvatnom terapijom to se moze lako sanirati. Aciklovir tablete se za genitalni herpes uzimaju 5x dnevno po 200 mg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 10, 2009 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 10, 2009 12:23 am
Postovi: 3
ljudi molim vas pomozite,ja imam 16 godina,i kao mnogi,video sam.te kao bubuljice iz koje nastaju plikovi,ranize i onda nestaje,to mi se tacnjie desilo jednom,pre nekoliko meseci mozda god dana i sada opet,a te bobuljice koje se nalaze u dnu penisa imam mozda 5 6 godina..citao sam svasta,ali ne razumem.dali se mooze ikad izleciti ta bolest,kako....????.Imam curu koja je kao andjeo,i planirali smo da imamo sexualni odnos...Ipak necu da je izazem riziku i zanima me dali ce onda taj virus ako ga stvarno imam preci na nju,i ako bi mozda u buducnosti zeleo da sa nekom curom vodim ljubav i napravim dete,takodje preslo na tu zensku osobu?!Molim vas pomozite !u depresiji sam i pored razvoda roditelja,smrt drage osobe i ovo me zadesilo...HELP


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sto se tice prenosa
PostPoslato: Sub Jan 10, 2009 1:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 10, 2009 12:23 am
Postovi: 3
zaboravio sam da pitam,posto sam gledao i pitanja nekih devojaga koji imaju tagodje isti problem,herpes na predelima polnog organa,da li je moguce imati odnos sa devojkom,bez prezervativa,a ne zaraziti je???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 15, 2009 1:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 1:01 pm
Postovi: 2
Zdravo! Imala sam pre 2 dana oralni seks sa deckon iako mi je na usni bila groznica(krasta). Zanima me da li je herpes prenosiv u poslednjim danima trajanja(moj je bio star 4 dana) i nakon koliko vremena ce se herpes pojaviti partneru ako sam mu ga prenela?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 15, 2009 5:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
koji herpes si imala?

postavljash pitanje u temi genitalni herpes a po tome kako pishesh zvuchi kao da si imala herpes simplex!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 15, 2009 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 1:01 pm
Postovi: 2
Imala sam herpes simplex na usni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 15, 2009 7:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Virulentan je samo dok je u mokroj fazi, dok imash vodene plikove koji mogu da puknu, ako imahs krastu necesh mu preneti nishta.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 15, 2009 7:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
tamara,pa i herpes simplex se moze preneti na genitalnu regiju i tada takodje izaziva simptome,mada u blazoj formi od hsv 2 ,ali svejedno,jednom herpes,uvek herpes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 15, 2009 8:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ali tema je genitalni herpes, a pitanja o herpesu simplexu su u drugoj temi.

Znam dobro nachin prenoshenja herpesa.

Hvala pa si ostale podsetio.

Ipak je bitno da je ona sad saznala kada je virulentna a kada nije, mada bi trebao da zna svako je ikad imao herpes simplex.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 27, 2009 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 7:11 pm
Postovi: 10
Pre tachno 27 dana sam saznala da imam genitalni herpes... Doktorka mi je rekla da pijem aciklovir 5xdnevno i da mazem kremu aciklovir isto 5xdnevno...
Pila sam tablete 2 dana, medjutim nakon svake tablete sam se osecala sve slabije i slabije, imala sam strasnu glavobolju, vrtoglavicu, mucninu, izgubila sam apetit...sva sam bila malaksala... Doktorka mi je rekla da verovatno lose podnosim tablete i da prestanem da ih pijem i da nastavim samo mast da pijem. Odmah vec u toku tog dana mi je bilo bolje tako da pretpostavljam da su mi ti simptomi stvarno bili od tableta...
Plihovi herpesa su mi se povukli kroz nedelju dana... ali sam blaga peckanja u genitalnom predelu osecala i dalje. Posle 2-3 dana mi se opet pojavio herpes ali sada na butini, i simptomi su bili znatno blazi... I tada sam mazala samo kremu aciklovir...
Trenutno mi se povukao taj drugi herpes ali peckanja oko vagine i anusa i dalje osecam povremeno pa se plasim da ce mi se ponovo pojaviti plihovi...

U medjuvremenu sam pocela da pijem oligogal-Se i Beviplex i trudim se da koristim hranu koja sadrzi lizin. . .

Ali procitala sam negde da je neophodno piti tablete aciklovir zato sto herpes napada nervni sistem...

Sta sada da radim?
Ja se stvarno mnogo lose osecam od tih tableta i ne mogu da ih pijem...

Da li moze neko da mi preporuci nesto? Da me posavetuje?

molim vas... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 12:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Postoji alternativni lek – Famvir.
Lek nije registrovan u nasoj zemlji i mora se uvesti, mozete proveriti po apotekama da li imaju, ili mogu da vam nabave. Probajte za pocetak jednu kutiju, da vidite da li vam smetaju, ili ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 8:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Da,to je famciklovir.
Postoji i valaciklovir (valtrex),medjutim ne na nasem trzistu.Njihovo doziranje je jednostavnije od primene aciklovira i svi oni pripadaju istoj grupi lekova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 4:02 pm
Postovi: 7
pozdrav svima!
izasao mi je herpes na ivici donje usne,inace mi ne izlazi cesto,zadnji put sam ga imala krajem avgusta...uglavnom,decku sam pruzila oralni sex i posle smo vodili ljubav,ali bez kondoma. na osnovu svega ovog sto sam procitala,bojim se da nisam herpes prenela njemu i samim tim i sebi(mislim na genitalni). ni on ni ja nemamo jos uvek nikakve simptome,a to je sve bilo pre 5 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 11:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 26, 2009 8:23 pm
Postovi: 1
Ja imam jedno pitanje.. Dobila sam genitalni herpes od momka jer je on imao herpes na usni..Pitanje je da li se sada on moze zaraziti od mene ali na genitalnom podrucju?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: