Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: POVISEN KREATININ ! MOLIM ZA POMOC
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 2:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:43 am
Postovi: 8
POSTOVANI,
Imam 18 godina i aktivno se bavim teretanom godinu dana, uzimao sam mesec dana whey proteine pomesane sa kreatinom kao "supliment" u ishrani. Pre 2 dana sam radio krvnu sliku i video da je kreatinin povecan na 130 (ureja je ok). kako mogu da skinem taj kreatinin. molim za pomoc!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 3:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Tako sto ces prestati da se trujes tim 'suplementima' i da pustis da se bubrezi odmore.... :roll: a ostali rezultati kakvi su ti? Bubrezi, jetra... sta sve ne strada od tih bilderskih sranja.

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 12:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Mnooogo vode. I prestani da uzimas gluposti - je l bas zelis da ti otkazu bubrezi pre 25-e?!?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 12:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:43 am
Postovi: 8
ovako:

naravno da sam te glupe smuplimente odmah cim sam saznao pre 2 meseca preko krvne slike da imam uvececan kreatinin, izbacio iz upotrebe i vise mi u zivotu ne pada da pomislim na takva sranja. pijem dnevno po 4 litra tecnosti iz razloga sto imam i hemoroide pa mi se uklopilo i odgovara mi da pijem puno tecnosti, a nije mi ni problem da ne mogu.. moji rezultati su sledeci :

kreatinin 127.8 (44-112)
ureja 2.31 (2.75-7.75)
trigliceridi (1.74 (0.4-1.65)
leukociti 9.9 (3.6-9.6).

e ovako zelim da napomenem jedan veoma ozbiljan problem koji me mnogo brine ovih dana .. U roku od 2 meseca sam radio 2x krvnu sliku.. prvi put je kreatinin bio 125, i odmah sam prestao i sa uzimanjem tih suplimenata i sa treningom, da bi se pre 2,3 dana kad sam zadnji put radio krvnu sliku kreatinin povecao na 127 ne znam zbog cega kad ne pijem te gluposti vec 2 meseca. unapred zahvalan ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 12:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:43 am
Postovi: 8
kad kazem tecnost mislim iskljucivo na vodu i to flasirani (aqua viva)!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 2:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Vrednost kreatinina i nije neka zbog cega bi se trebao zabrinuti,a poznato je da kreatin i hiperproteinska ishrana opterecuju bubregu jer oni moraju glomerularnom filtracijom da izluce ove produkte metabolizma koji su osmostski aktivni i povlace sa sobom i dosta vode izazivajuci hipotenziju koja sa sobom povlaci smanjen bubrezni protok krvi na koji su bubrezi izuzetno osetljivi zbog intenzivnog oksidativnog metabolizma koji se odvija u tubulskim epitelnim celijama.Te stoga ne mislim da ce biti nekog trajnog ostecenja posle ove tvoje bilderske avanture ,ali svakako da nije preporucljivo uzimate suplemente jer nikada ne mozes da izdoziras koliko ces dehidrirati u toku treninga pa da znas da li postoji opsnost od nekog trajnog bubreznog ostecenja.Naravno poznati su ekstremni slucajevi koji su uzimali po 2 gr kreatina pa zavrsavali na dijalizi i oni sa preegzistirajucim bubreznim bolestima koji su takodje zavrsili sa ostecenjem bubrega koji su retki,ali suplementacija nije stvar sa kojom se treba igrati i smanjiti bubreznu rezervu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:43 am
Postovi: 8
severus je napisao:
Vrednost kreatinina i nije neka zbog cega bi se trebao zabrinuti,a poznato je da kreatin i hiperproteinska ishrana opterecuju bubregu jer oni moraju glomerularnom filtracijom da izluce ove produkte metabolizma koji su osmostski aktivni i povlace sa sobom i dosta vode izazivajuci hipotenziju koja sa sobom povlaci smanjen bubrezni protok krvi na koji su bubrezi izuzetno osetljivi zbog intenzivnog oksidativnog metabolizma koji se odvija u tubulskim epitelnim celijama.Te stoga ne mislim da ce biti nekog trajnog ostecenja posle ove tvoje bilderske avanture ,ali svakako da nije preporucljivo uzimate suplemente jer nikada ne mozes da izdoziras koliko ces dehidrirati u toku treninga pa da znas da li postoji opsnost od nekog trajnog bubreznog ostecenja.Naravno poznati su ekstremni slucajevi koji su uzimali po 2 gr kreatina pa zavrsavali na dijalizi i oni sa preegzistirajucim bubreznim bolestima koji su takodje zavrsili sa ostecenjem bubrega koji su retki,ali suplementacija nije stvar sa kojom se treba igrati i smanjiti bubreznu rezervu.



ok, samo zelim da znam da li i kako tu vrednost kreatinina mogu da stabilizujem ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 4:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
zar ti ljudi vec nisu ljudi napisali kako?

Vishe vode, prestani da koristish suplimente, ogranichi unos proteina hranom i chekaj, nemoj da vadish krvnu sliku svakih 7 dana, organizmu treba vremena da odradi svoje.

NE POSTOJI CHAROBNA TABLETA ILI PRASHAK KOJI CE TI ODMAH I SAD SPUSTITI NIVO KREATINA. Ako si to zeleo da saznash i popijesh.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 4:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:43 am
Postovi: 8
tamaraft je napisao:
zar ti ljudi vec nisu ljudi napisali kako?

Vishe vode, prestani da koristish suplimente, ogranichi unos proteina hranom i chekaj, nemoj da vadish krvnu sliku svakih 7 dana, organizmu treba vremena da odradi svoje.

NE POSTOJI CHAROBNA TABLETA ILI PRASHAK KOJI CE TI ODMAH I SAD SPUSTITI NIVO KREATINA. Ako si to zeleo da saznash i popijesh.


Sta hoces bre ti ???
ko tebe sta pita???
Hvala bogu pa sam pismen i sam mogu da pricitam sta su mi ljudi napisali !
A nemoj da me nerviras molim te, sad sam bio kod doktora i zabranio mi je stresove najstroze, tako da jbg lako pucam .. nemoj molim te ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 4:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
dete!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 4:47 pm
Postovi: 20
Lokacija: Novi Beograd
:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POVISEN KREATININ ! MOLIM ZA POMOC
PostPoslato: Sub Feb 09, 2013 12:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 12:19 pm
Postovi: 1
Recite mi sad ovako... Vec 3 dana pijem kreatin, i to u fazi punjenja cak 20 grama dnevno. Jel moguce da me od toga ujutru kad ustanem iz kreveta na trenutak zaboli glava i to bas jako??? Procitao sam sva pitanja i odgovore pa me zanima necu li opteretiti bubrege i ako pijem previse tecnosti u smisluda ce imati vise posla :D...??? Hvala vam unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POVISEN KREATININ ! MOLIM ZA POMOC
PostPoslato: Pet Apr 19, 2013 8:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 16, 2013 5:38 pm
Postovi: 7
Kako vas nije sramota da lazete narod....kreatin ne moze da skodi zdravim osobama nikako..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: