Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 26, 2005 12:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
klinicki centar ljubljana
sps ginekoloska klinika
zaloska 2
1000 ljubljana

kod dr.tomaz tomazevic

osoba za kontakt je pravnica bozena m. kruscic, tel. 386 (0)1 522 62 00, e-mail [email protected]
-ona ce vam poslati brojeve racuna da se uplati akontacija, to je po osobi 50eu.
-mi smo nakon pregleda uplatili jos 60eu.
-objasniti sve u vezi vize, viza po osobi je 35eu.

dr.tomaz tomazevic prima samo ponedeljkom posle 4h, pa zato treba da izracunate unapred za naredna 3 meseca koji ponedeljci vama odgovaraju.

za te pare se urade sledeci pregledi
MUSKARAC-androlog i spermogram sa morfologijom
ZENA-kolposkopski pregled i ultrazvuk.
primedba-predpostavljam da su im uredjaji i strucnost bojli jer mi je postavio dijagnozu pregrade na materici, u bgd sam pre 3 god uradila HSG i oni je naravno nisu videli.

spavanje u hotelu park, 10 min od bolnice je udaljen. cena dvokrevetne sobe sa wc i kupatilom, i doruckom je 35eu po osobi.
color=green]primedba[/color]-preporucila bih da zena zakaze pregled u ponedeljak, a muskarac u utorak, a da se hotel rezervise za ponedeljak i utorak. mi smo sve hteli da strpamo u jedan dan tj. u ponedeljak, sto vama ne bih savetovala.



Ambasada Republike Slovenije
Zmaj Jovina 33a, 11000 Beograd
Tel: 011/328 44 58, 328 26 10
Fax: 011/625 884
E-mail: [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 26, 2005 3:06 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
E pa bas lijepo da postoje i neke druge klinike osim tih u Beogradu, koje krije rezultate kao zmije noge...nadam se dok doktori koji se bave IVF/ET ne osjete da im opada broj pacijenata i para koje prave, nece niti napraviti ovakav jedan website na kome mozete da vidite sve sto se radi u jednoj klinici, ukljucujuci osoblje, tehnike asistiranje reprodukcije koje se rade, rezultati, zakonske odredbe, odgovori na najcesca pitanja i mislim da Vam se isplati platiti nekog ko zna slovenacki da Vam sve prevede do detalja sto ce Vam svima koji imate problem i trebate proces IVF/ET ili ICSI, ili vjestacke inseminacije, da imate jos jedno mjesto gdje mozete da se obratite.

Evo mu website klinike http://www.daruj.com/klinika/rezultati.php

Ukratko...
Ne uzimaju pacijentkinje starije od 35 godina i muske partnere starije od 55 godina.
Ono sto ja mogu razumijeti sa website njegove klinike jeste da mu je % trudnoca u procesima IVF/ET 30% ( pametan je pa ne uzima starije zene jer bi mu to smanjilo rezultate klinike, u Kanadi IVF klinike uzimaju zene do 39 godina starosti i imaju % uspjesnih trudnoca od 30-40 % ).

Procenat trudnoca nakon ICSI / intracitiplazmatska injekcija spermatozoida ( u jajnu celiju )/ je 20%. Od tih trudnoca se porodi 85 % pacijentinja. Poslije zamrzavanja prezivi izmedju 75-85% embriona a zanese izmedju 15-20 % pacijentinja.
Procenat spontanih pobacaja je izmedju 3-5%, sto je jako dobro...nije mi jasno oko ektopicnih trudnoca...davno je bilo kad sam ucila slovenacki !@#$%?!...ali mi se dopada jasna organizacija rada klinike u kojoj imate navedene vrste pregleda za Vas i partnera, imate i genetsko savjetovaliste za parove kod kojih se ustavoni rizik za radjanje djeteta sa hromozomskom anomalijom, rizik prenosenja genetskih oboljenja, savjetovanje u vezi istih...

Sa profesionalne tacke gledista Prof.Dr Tomaz Tomazevic je profesor ginekologije i akuserstva / porodnistva / na univerzitetskoj bolnici u Ljubljani, clan je odbora za sudsko-medicincska pitanja ljekarske komore Slovenije, Nacelnik odjeljenja za asistiranu reprodukciju, ovo nije propaganda za njega, nego informacije nadjene na internetu !

http://bin.thepowerofphotos.com/bin/Det ... 6785300029

Srecno svima koje odluce da idu tamo.
Vas obgyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 26, 2005 12:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
nastavak o ljubljani, u vezi cene i tretmana zene

ono sto je meni bilo najvaznije, oni se prilagodjavaju mom ciklusu, a ne ja njihovom. to znaci da ne bih 3 meseca pila estrogen, da mi prilagode ciklus a da smanje svoje troskove.ja se mnogo bojim hormona, i hocu da ono sto moram svedem na minimum.(u jevremovoj su mi rekli da je to u mom interesu, da mi malo kao postede jajnike)

mojim poznanicima su radili na sledeci nacin
-prvi put se piju hormoni od 18-tog dana ciklusa do 10-tog dana ciklusa. ovih zadnjih deset dana se mora doci u ljub i tamo te svakodnevno lekari kontrolisu, uzv, krv,...(za to vreme moze da se iznajmi stan na npr. 10-15 dana, to je oko 100-200eu)
-jajne celije i sperm se drze 5 dana u posudi (ne 2 kao kod nas)
-drugi put se hormoni piju od 2-gog do 10-tog dana, znaci bar 60% manje para za hormone a i manje maltretiranje zene. iz ovoga sam, ni ne pitajuci, zakljucila da se deo jajnih celija iz prvog puta sacuva, i vraca i kasnije.


-cena je oko 1200-1300eu

moji prijatelji koji za 3 dana pocinju sa hormonima po njihovoj shemi su dobili informativni racun na 1000eu, a posle obavljenog posla to izadje jos tih 200-300eu.

u tu cenu je ukljucen svakodnevni pregled krvi i uzv i ne mogu da se setim sta jos, zadnjih 10 dana.


koja je cena u jevremovoj i kod radunovica, i sta je sve ukljuceno u tu cenu. bila sam u jevremovoj pre dve godine i naplatili su mi informativni razgovor.




TRETMAN - O TRETMANU I UPOREDBI SA NARODNIM FRONTOM ILI TULICEM U PRIVATNOJ ORDINACIJI CU NAPISATI VISE U PREGRADI MATERICE i NA TEMI O NEGATIVNIM ISKUSTVIMA SA NASIM PRIVATNIM I DRZAVNIM LEKARIMA
prvi put sam se osetila kao covek, kod njih. izgleda da sestre zavrse posebnu obuku, za rad na tom odeljenju, vrlo su tihe, ljubazne, rade svoj posao. lekari i sestre su spremni da ti sve objasne uvek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 26, 2005 12:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
ZA BLONDE

ako uspes u sloveniji, ne idi u maribor, ne svidja mi se sto taj nas lekar uzima pare na ruke, a izgleda i da je i u mariboru prilagodjavanje zene bolnici, a ne obratno.


inseminacija
1. tulic u privatnoj ordinaciji, swim up 400eu.
nije hteo da nam kaze kakvi su bili spermatozoidi kod mm, ne znam zasto se to taji.
odnos - vrlo neprofesionalan
on ne radi u toj ordinaciji subotom i nedeljom, niti daje svoj mobilni.
ako imas neki problem radnim danom nazoves sestru u ordinaciji pa te ona zavlaci, ako imas problem vikendom, cekas ponedeljak.
dalje placas sto ti daju svaki cas neke inekcije, sto ti vade krv da utvrde bhsg, svaka 3-4 dana, sto mislim da je nepotrebno toliko cesto.
meni je dao da pijem 6 progesterona dnevno, i mislim da ne preterujem kad kazem da sam za te dve sedmice zamalo dozivela nervni slom.
13-tog dana od inseminacije sam pocela da povracam, i dobila sam jake grceve materice, sa blagim crnim krvarenjem, koje se povecavalo ali me je zakacio vikend. u ponedeljak je krvarenje bilo jos gore, i grcevi, sestra mi je rekla da dok dolazi veceras, pa da zovem. on je dosao tek posle tri dana u tu ordinaciju, a meni je to bio 5-ti dan grceva i crnog odvratnog krvarenja, a pila sam svaki dan svo to vreme po 6 progesterona. ON MI JE VRLO KRATKO REKAO PRESTANITE PITI PROG I DOVIDJENJA.




2. dr. dunjic, mladji, na visegradskoj, bez swim up.
za njega mogu da kazem da je vrlo ljubazan, predusretljiv, izlazi u zuzret i daje mobilni da mu se obratis. mislim da vise ne radi tamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 27, 2005 3:33 am 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
nijenina je napisao:
klinicki centar ljubljana
sps ginekoloska klinika
zaloska 2
1000 ljubljana

kod dr.tomaz tomazevic


Jos samo da vidimo koji je fax pa da im posaljemo profakturu za reklamu na sajtu? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: podrzavam osnivanje NVO
PostPoslato: Pon Jan 09, 2006 11:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2005 11:36 am
Postovi: 105
Htela bih prvo da pohvalim postojanje ovog foruma jer bez njega bi se osecala da sam jedina na svetu koja dozivi stres kad treba da ode kod lekar sto u drzavnu sto u privatnu praksu. Citajuci vase price shvatila sam da imamo isti problem i htela bih da podelim svoje iskustvo sa vama. I ja sam u slicnim problemima. Kod mene je konstatovano da je spermogram supruga los jos pre 2 godine i od tad ga leci doktor Micic sa Proxeedom, koji je uzasno skup i posle 2 godine rezultati su se malo popravili pa je sad slika nesto bolja, ali po svim tabelama svi rezultati su na donjoj granici. (swim up je 14). Cim smo saznali za problem otisli smo u Jovanovu kod Stankovica jer sam za njih cula da su dobri, medjutim on je rekao da idemo na vantelesnu da zakazemo termi da to kod njih kosta od 3000 do 5000 evra jer predlaze mikofertilaciju (?), bez ikakvih daljih analiza. Naravno da smo promenili lekara. Probala sam u Narodnog fronta gde su mi radili HSG i ostale nalaze i sve je kod mene OK, ali sam se posle 5 dana lezanja u bolnici osecala kao poslednji kreten na ovom svetu, jer tamo je sve strasno, no o tome ne moram da vam pricam. Onda sam stigla kod Tulica u Uromediku gde mi je rutinski odradio dve insemenacije. Kod obe mi je 14 dana konstatovao trudnocu, ali sam ja posle par dana prokrvarila na sta mi je doktor reakao da ne zna uzrok, mada se meni vise cinilo da ga uzrok ni neinteresuje. O tretmanu necu ni da prica jer evre dajes doktoru na ruke a onda te vodi u neku prostoriju koja lici na one iz filmova gde se rade tajne kiretaze i sl. Onda sam pokusala da zakazem konsultacije kod Ljubica u Visegradskoj u septembru, konsultacije su mi zakazane za januar na sta sam poludela i posvadjala se sa kim sam stigla u bolnici i rekla im da konsultacije mogu da zakazem privatno za popodne, ali u privatnoj klinici.
Posle toga sam otisla kod Papica koji rade i insemenaciju i vestacku jer sam shvatila da mi Stankovic predlaze vestacku jer je on radi, a Tulic insemenaciju jer je on radi. O Papicima zaista ne znam nista sem da su ljubazni i da rade samo u privatnoj praksi. Doktor mi je posle ponovljenih svih analiza konstatovao da imam ranicu na grlicu materice i mnostvo bakterija i meni i suprugu, krio terapijom mi je odstrani ranicu i zalecio bakterije i predlozio da probamo par meseci prirodnim putem, a onda (ako ne uspe) da dodjemo kod njega na insemenaciju.
Raspitujuci se kod nekih ginekologa koje poznajem rekli su mi da Papici nemaju naucnih radova i da nisu pouzdani i ostalo i sad sam u potpunom haosu. Otici cu na konsultacije kod Ljubica, ali sta posle. Jednostavo nemam poverenja ni u jednog lekara. Trenutno najnormalnije izgleda taj mladji Papic ali zaista o njima nista neznam sem da se 10 godina bave lecenjem steriliteta. Kod mene je opsti haos jer ne znam ni da li da pokusavamo prirodnim putem (imam 30 godina) ili da idemo na insemenaciji ili na vantelesnu.
Molila bih da me neko (a posebno doktorka) posavetuju sta da radim. Ovo sa Slovenijom mi se svidja ukoliko se odlucim za vantelesnu.
Blondy volela bih da se prikljucim radu tvoje NVO jer jedino sami mozemo nesto da uradimo da pomognemo nama samima i da nateramo nadlezne da pocnu da resavaju katastrofalnu situaciju u zdravstvu.

Molim za vase sugestije!
Pozdrav svima i srecni praznici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 09, 2006 5:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
moja prica je vrlo slicna tvojoj.
i ja se nalazim u istoj situaciji. i ja sam izgubila poverenje.
i mi smo bili kod tulca, na konsultacijama u jevremovoj, narodni front, visegradska.......
sada sam u fazi pretrazivanja sajtova u vezi vestacke i isto nameravam da se pridruzim nvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 10, 2006 3:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Era, mozes mi se javiti na [email protected] pa ce mo razmeniti telefone a ja cu ti poslati statut...cisto da vidis o cemu se radi. Cekam tvoj mail
Blonde

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 15, 2006 8:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 15, 2006 8:40 am
Postovi: 1
Lokacija: Sabac
Supruga i ja imamo slican problem, dileme i strahove. Svima koji su u slicnoj poziciji zelimo dati podrsku. Ono sa Nevladinom org. bi moglo biti interesantno, pa bih molio nesto vise detalja.
Uzgred, novi zakon o zdravstvenom osiguranju predvidja i ucesce drzave u finansiranju vantelesne. Sta je sa primenom toga, zna li neko nesto vise?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 21, 2006 4:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Blonde,
Mislim da je ideja o formiranju nevladine organizacije koja ce da pomogne parovima sa problemima infertiliteta izuzetna ideja i da zaista moze da pomogne da se nesto promijeni u nasoj zemlji sto se tice odnosa prema parovima, etici, zakonskim regulacijama, cijenama, ucescu drzave, obavezama privatnih klinika koje moraju da daju adekvatne informacije prije nego pacijent odluci kome ce vjerovati, PRAVLJENJE WEBSITE ORGANIZACIJE gdje ce ljudi moci da odu i nadju listu klinika koje su izglasane od strane pacijenata kao one koje pruzaju najadekvatnije usluge ! i gdje ce pacijenti imati forum kao sto imaju ovdje i moci da ispricaju sve sto im je pomoglo i odmoglo...et cetera...kada se pocnu prelijevati pare iz jednih dzepova u druge zbog kvaliteta usluge kao sto se desava sada iz srbije u sloveniju, nadam se da ce neko u bgd odluciti da prati svjetske standarde u asistiranim metodama reprodukcije...i pomogne pacijentima...i kada doktori osjete promjenu u primanjima, to moze da bude veoma stimulativno za napredak IVF u Srbiji.
Puno pozdrava i zelim Vam srecu u ovom poduhvatu.
Naravno ako Vam mogu pomoci u informacijama koje smatram neophodnim u tretiranju pacijenata sa problemima infetiliteta slobodno se javite.
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 21, 2006 6:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
da li mozete da mi kazete kakvo je vase mislenje o "assisted hatching" ili "asistirano ugnjezdenje" .

nasla sam na forumu da se AH poceo da radi u mariboru, protokol je isti kao kod IVF, s tim da se embrion probusi laserom, radi lakseg lepljenja. nemam informaciju o tome da majka prime steroide ili bilo sta drugo osi progesterona posle toga.

na sajtu bolnice rsb iz san frans sam nasla da oni rade umesto laserom sa fluidom koji nagize membranu embriona.

kod ostalih, koji imaju ovaj metod AH ne pise nista o protokolu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 21, 2006 6:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
da ne bismo trosili vase vreme, ovo je prevod sa tog sajta

Kandidati
-zene starije od 38 god
-zene kojim mnogo poraste vrednost hormona pri stimulaciji?-ovo proveriti, DA LI JE DOBAR SMISAO
-neuspesni IVF
-kada su embrioni fertizilirani sa ICSI
-smrznuti embrioni

RIZICI
povecava sansu da dodje do monozigotnih blizanaca.-nemam pojma sta je to. redje se dogadja da se jave sledeci efekti: porast pritiska, zadrzavanje vode, sklonost infekcijama, promene raspolozenja, insomnia, osteoporosa, mucnine, alergijske reakcije. antibiotici-najcesce doxycycline- mogu smanjiti osetljivost koze na sunce i smanjiti vaginalne infekcije.

PROCEDURA
onog dana kada se uzme jajasce za IVF, pacijent zapocinje 4-o dnevni tretman sa steroidima (oni suzbijaju majcin imuni sistem) i antibioticima ( da sprece razvoj bilo kakve infekcije u vagini). treceg dana nakon sto je uzeto jajasce, osoblje u laboratoriji mikroskopskom staklenom pipetom unosi izuzetno malu kolicinu fluida medju embrione (koji imaju napred navdenu membranu). ovaj fluid rastapa parce vanjske membrane. potom se embrion transferise u uterus po standardnom IVF.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: novi predlog
PostPoslato: Uto Feb 28, 2006 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 28, 2006 10:04 pm
Postovi: 22
Evo citam vase postove pa posto samo zena i ja u slicnoj situaciji kao mnogi prenecu neka nasa iskustva...Nase ispitivanje zapoceli smo u BG kod pokojnog Prof Milacica, kako se on ubio bas u mesecu kad smo trebali da pocnemo, morali smo dalje.
Ja sam lekar-nisam ginekolog- pa sam se raspitivao kod svojih kolega ginekologa koji su mi rekli da kod nas ako mogu izbegavam pokusaje vantelesne oplodnje jer koliko oni znaju-a valjda nesto znaju-kod nas to niko ne radi onako kako treba...
I tako uputili su nas u Madjarsku tj. u Segedin. Tamo idemo u kliniku Kaali Intezet http://www.kaali.hu/magyar/munkatasainksz.htm ima i verzija na engleskom... Na osnovu prvih iskustava sa njima rade profesionalno po njihovim zakonima i po iso standardima za ovu oblast, rade sve metode zamrzavaju embrione i cenovnik im je javan tj. ne taje nista. Cena je oko 1600 evra iksi + lekovi ivf bez iksija je 400 evra jeftiniji. Doktor koji radi je ucio skolu u Americi i perfektno prica engleski, doktorka slabo prica engleski, naravno madjarski znaju oboje:)
Mi smo tamo probali jednom i zena je ostala trudna beta hcg joj je bio 1500 u 5-6 nedelji-bila je blizanacka trudnoca, ali je dobila gripu i pobacila nedelju dana kasnije, sada smo probali drugi put juce 27.02.2006. 16 dan od vraćanja, vadjen je beta hcg i sada je 120,8 mUI/l, sada se ponovo nadamo- prekosutra idemo na uz kod njih videcemo.
Moram priznati da i oni imaju malo hladan pristup-profesionalan-ali strpljiv, sve ostalo je visoko profesionalno, klinika izgleda fenomenalno, uspesnost je izmedju 25-35% ...
Mislim i da se do njih lako dolazi, dovoljan je telefonski poziv za zakazati a ostalo posle ide veoma lako, a i blize su od Slovenije, Madjarska viza je dzaba i vredi godinu dana, a Segedin je jeftiniji od BG-a u svemu od hotela do hrane...
Pa evo ja se raspisao za prvi put, pozdrav svima i mnogo srece, u ovome je samo sreca bitna-uz novac...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 28, 2006 11:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Cestitam Doco!
Ono sto mene zanima je koliko to ustvari para izadje od postupka pa do smestaja...ako moze malko detaljnije kao i uzrok steriliteta kod vas. Neprohodni jajovodi, hormoni, los spermogram...?
Pozdrav,
Blonde

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 9:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2005 11:36 am
Postovi: 105
I ja bih da postavim pitanje. Sta znaci sa i bez iksija? Da li kad pozovete telefonski broj znaju engleski ili to mora da ucini neko ko prica madjarski?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: