Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 10, 2008 8:24 pm
Postovi: 3
Situacija je sledeca
Vozila sam se u autobusu bila je guzva u jednom trenutku sam osetila da me je nesto ubolo u plecku ne znam sta.Ubod je bio kroz majicu.Sada sam u nedoumici jer ne znam sta me je ubolo a sumnjam da me je neko ubo spricom.Moje pitanje je da li treba da se testiram na HIV virus ,to se desilo 10.05.2008.g.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 10, 2008 8:24 pm
Postovi: 3
bokica05 je napisao:
Situacija je sledeca
Vozila sam se u autobusu bila je guzva u jednom trenutku sam osetila da me je nesto ubolo u plecku ne znam sta.Ubod je bio kroz majicu.Sada sam u nedoumici jer ne znam sta me je ubolo a sumnjam da me je neko ubo spricom.Moje pitanje je da li treba da se testiram na HIV virus ,to se desilo 10.05.2008.g.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 02, 2008 5:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 4:56 pm
Postovi: 8
Molim za savet!
Pre otprilike tri meseca sam jedan dan primetila oteklinu ispod desne ruke,napominjem da je bio velik otok,nakon uzimanja(panklav i hemomicin te himoral ) tbl malo se smanjio,ali i dalje pipam otok ispod ruke.
Napominjem da sam pre toga imala ranicu na toj ruci od opekotine,koja dugo nije zarastala.
Do sada sam uradila UZ limfnih cvorova ispod ruku,gde je nalaz pokazao da nisu uvecani,UZ dojki-nalaz uredan te skener pluca gde osim starih kalcifikovanih promena nista nije nadjeno,ali na tom snimku se vide promrne ispod ruku,te pise
U desnoj aksili veliki lipom,promera 9x5,5 cm,a u levoj nekoliko lipomatoznih lgl promera do 15mm.
Zanima me sta je to i sta dalje da radim.


Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: EEG nalaz
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 06, 2006 11:12 am
Postovi: 49
Koga bih mogla da pitam da mi protumaci nalaz EEG


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 10:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Postavi temu na podforumu pitanja i odgovori,ne u okviru ove teme ,vec uocljivije,npr MOLIM TUMACENJE NALAZA......
Nadam se da sam pomogla
Pozdrav :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 26, 2008 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 06, 2006 11:12 am
Postovi: 49
Hvala, pokusacu
Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 24, 2008 4:58 am
Postovi: 8
bokica05 je napisao:
Situacija je sledeca
Vozila sam se u autobusu bila je guzva u jednom trenutku sam osetila da me je nesto ubolo u plecku ne znam sta.Ubod je bio kroz majicu.Sada sam u nedoumici jer ne znam sta me je ubolo a sumnjam da me je neko ubo spricom.Moje pitanje je da li treba da se testiram na HIV virus ,to se desilo 10.05.2008.g.


ma to se nekom digo pa te zakacio,nije to nista opasno proci ce to:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 05, 2009 9:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Prostachino neduhovita, sram te bilo! :evil: :evil: :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: tablete
PostPoslato: Sub Jan 10, 2009 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 09, 2009 6:45 pm
Postovi: 2
Lokacija: kragujevac
Molim vas da mi kazete vase midljenje o tabletama Reductil za skidanje viska kilograma.

_________________
treba mi pomoc strucnjaka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 10, 2009 3:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Reductil capsule sadrye sibutramin hidrohlorid monohidrat, vrstu leka protiv gojaynosti. Radi na principu delovanja na neurotransmitere u mozgu. Neurotransmiteri su prirodne normalne telesne hemikalije koje se nalaze u nervnim celijama i uchestvuju i neurotransmisiji poruka medju nervnim celijama. Kada se oslobode iz nervne celije tada je poruka preneta a nervna celija potom ponovo apsorbuje neurotransmiter..

Sibutramin chini da dva od ovih neurotransmitera, noradrenalin i serotonin ne budu ponovo apsorbovani u nervnu celiju. Noradrenalin i serotonon su odgovorni za kontrolu raspolozenja i druge procese u mozgu.

Opshte mishljenej je da sibutramin pomaze ljudima da izgube vishak telesne mase tako shto se povecava kolichina noraadrenalina i serotonina u mozgu. Povecava se osecaj zadovoljstva, sitosti i chini da se osecamo zadovoljno posle jedenja znatno manje kolichine hrane.

Naravno, dijeta i vezbanje je neophodnu i tokom a posebno posle korishcenja sibutramina, kako bi se odrzala dobijena tezina. I naravno nije preporuchljivo da se ovaj preparat uzima bez onsultacije sa svojim lekarom.

Preporuchuje se svim osobama koje imaju BMI preko 30, svima onima koji imaju dijabetes tip 2, visok holesterol, ili neki od faktoora rizika koje gojaznost nosi sa sobom.

I naravno kao svaki slichan preparat ima chitav spisak mera opreza i kontraindikacija:


Reductil capsule se uzimaju ujutru sa dosta technosti, uz hranu ili bez.

Reductil capsule mogu da umanje sposobnost upravljanaj motornim vozilima.

Uz uzimanje ovog leka treba da promenite svoj nachin zivota, sto se tiche ishran ei vezbanaj kako bi kasnije po prestanku uzimanja sibutramina laksh eodrzavali dobijenu zeljenu telesnu masu. U sluchaju da se nachin ishrane i fizichke aktivnosti ne promeni, sva izgubljena telesna masa ce se vratiti.


Telesna masa mora da se prati tokom uzimanja ovog leka, u sluchaju da ne reagujete kako treba na lek, ako se ne izgubi bar 1% svoje tezine za 3 meseca, ili se pak dobije preko 3 kg onda se treba prestati sa korishcenjem sibutramina.

Lek se ne sme uzimati vishe od godinu dana.

Krvni pritisak i puls se moraju pratiti tokom uzimanja leka, svake 2 nedelje prvih 3 meseca kasije jednom mesechno sledecih 6 meseci.

Obavezno se oknsultovati sa lekarom ako: otezano dishete, imate bol u grudima, otoke zglobova, depresiju, promene raspolozenja, nervozu, anksioznost dok pijete ovaj lek.

Ovaj lek je shtetan po plod, tako da zene koje koriste ovaj lek treba da oriste i pouzad vid kontracepcije dok piju sibutramin.

Ovaj lek koristiti sa velikim oprezom kod osoba sa:

- oshtecenjem bubrega
- oshtecenjem jetre
- visokim krvnim pritiskom
- epilepsijom
- glaukomom, porodicnom predispozicijom glaukoma
- porodichnom predispozicijom tikova i nevoljnim pokreta mishica
- depresija
- ljudi koji imaju povecan rizik od krvarenja
- kod ljudi koji uzimaju lekove protiv zgrushavanja krvi
- kod osoba koje pate od sleep apnee

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zdravlje
PostPoslato: Sub Jan 10, 2009 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2008 1:04 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Poštovanje doktore,
Danas sam imala veliki problem koji me je uplašio. Imam 52 godine. Hodajući po kući osetila sam ispred očiju blago svetlosno treperenje. Nisam mnogo obraćala pažnju dok u jednom trenutku to nije postalo veoma jako (kao kad se dugo gleda u sunce ili reflektor, pa pogledate u mračnu prostoriju). Osetila sam da mi pritisak udara kroz čitavu glavu i kao da ću da padnem, gubila sam kontrolu nad svojim pogledom i orijentacijom. Brzo sam sela i jedva izmerila pritisak koji je bio 175/102 puls 70. Sreća da je puls bio normalan. Inače imam niži pritisak oko 110-130/65-75 sa povremenom tendecijom skoka u slučaju stresa ili PMS-a (skok na 140 do 150 gornji , a donji od 85-90). Da napomenem da sam ustanovila da mi je svetlog velike jačine bila na desnom oku. kad se posle pola sta sve stabilizovalo i pritisak je pao sam od sebe. Ali, nakon 15-ak minuta sve se ponovilo na levoj strani, sa manjim skokom pritiska i brže je prošlo.Ovo je danas bilo zabrinjavajuće.
Da li je svetlucanje pred očima izazvalo strh i skok pritiska ili je bilo obrnuto ne znam. Pošto je subota otišla sam kod dežurnog oftamologa i dobila uredan nalaz. On smatra da treba da odem kod interniste zbog pritiska da mi prepiše terapiju. međutim, meni se danas nakon tog skoka bez ikakvog leka pritisak sam spustio na normalu. Ostao je samo tupi bol u glavi. Do duše i isplakala sam se, jer sam zabrinuta za svoje zdravlje, naročito kad se desi nešto a ne znam o čemu se radi. Ja sam kod interniste (i kardiologa) bila letos i svi nalazi su (sem tahikardije) bili u redu. Dobila sam propanolol lek - 1/4 da se uzme prema potrebi. Kad imam u mirnom stanju tahikardiju uzmem 1/4 leka i zaista se puls smiri. Mada to retko radim. Ali sam ovo jutro uzela tu četvrtinu. Možda je i to bila sreća da mi i puls ne bude visok, jer bi u suprotnom teže podnela skok pritiska. Kod neurologa sam takođe bila na opštem pregledu (zbog bola u nozi) i nalaz je bio uredan. Ne znam da li bi imala drugačiji neurološki pregled zbog ovog današnjeg problema. Radila sam i biohem.analize krvi koje mi je dao neurolog da uradim i sve je bilo uredno.
Molim Vaše mišljenje i predlog šta dalje da preduzmem i kako da se ponašam ako mi se to ponovi (ne daj bože). Da napomenem da još nisam u klasičnoj menopauzi, jer imam uredne i redovne cikluse. Zabrinuta sam jer radim i vozim kola, pa ne daj Bože da mi se to ponovi.
Unapred se zahvaljujem na odgovoru!
S poštovanjem!



Cetrin

_________________
Nadam se da cu na ovom sajtu uspeti da odgonetnem razne zdravstvene dileme iz iskustva drugih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 10, 2009 5:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Otidjite opet neurologu, isprichajte sve shto ste ovde napisali, moze biti TIA ili sinkopa, sreca pa niste pali u nesvest.

Ovakve se tegobe srecu kod oshtecenja krvnih sudova vrata i glave.
I takav nagao porast krvnog pritiska zahteva monitoring, za pochetak merite pritisak i puls dnevno tri puta i upisujte vrednosti, nevezano za to da li ste uzeli tu chetvrtiku leka ili ne. bar 3 nedelje.

Imate li spondilozu vrata?

Nosite li naochare?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 104 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: