Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: HEMOROIDI (ŠULJEVI) I NJIHOVO LEČENJE
PostPoslato: Pon Dec 22, 2008 3:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 11:39 pm
Postovi: 11
Da bi se HEMOROIDI adekvatno i efikasno lečili mora se znati njihov uzrok, odnosno šta su zapravo Hemoroidi i kako nastaju.

HEMOROIDI nisu bolest već problem-nuspojava koja nastaje usled poremećaja cirkulacije u završnom prstenu debelog creva.
Kad se kaže cirkulacija misli se ne samo na krvotok već i na limfu, odnosno kompletan metabolizam završnog prstena debelog creva do nivoa ćelije.

**** neovlasceno reklamiranje ***


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 22, 2008 4:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
Mogu da razumijem bezobzirnu trgovinu u svim segmentima, ali zdravlje i djeca? Ljudi da li vam je ista sveto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 22, 2008 4:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
Protiv hemoroida piti Ginko preparate 3 mjeseca (120 mg u toku dana) i mazati magistralnu mast koju ce neko da vam smiksa u apoteci, a sastoji se od antibiotika, anestezina, jecovitola i mentola.

- Anestezini
- Geomicini aa 2,0
- Mentoli
- Jecovitoli ad 20,0
__________________

MF ung


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 22, 2008 10:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
hemoroidi nastaju kao posledica neprilagodjenosti coveka na uspravni polozaj, do koga je evolucijom doslo. takodje, povisen pritisak u sistemu vene porte je cesto neposredni uzrok, komplikacijama pogoduje nepravilna ishrana (masno, rostilj itd. bez celuloze, voca..)
ovu perskripciju koja pise iznad ne bih preporucio iz sledecih razloga-1* antibiotici se generalno, u gastrointestinalnom traktu, u donjim partijama daju samo u ekstremnim slucajevima, samo kod odredjenih sojeva salmonele itd..itd.. 2* preparati na bazi ginka, nisu potpuno bezazleni. oni ozbiljno uticu na gustinu krvi, i, pogotovo stariji ljudi koji najcesce uzimaju razlicite preparate koji uticu na krv treba da se posavetuuu sa dr.
za terapiju hemoroida je potrebno vise kretanja, zdrava hrana, apsolutno redovna higijena (posle svake stolice, odmah). u periodima pogorsanja koriste se cepici ujutru i uvece + posle stolice, a kada se upala smiri mast (fitorektal, faktu...). kada je remisija potpuna, izbegavati i masti jer one duzom upotrebom menjaju kiselost creva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Uspešno lečenje Hemoroida
PostPoslato: Uto Dec 23, 2008 10:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 11:39 pm
Postovi: 11
Po pitanju Hemoroida netreba se zavaravati sa mastima i čajevima, oni nikada nisu i neće moći da reše taj problem već samo produžavaju agoniju. Direktno rešenje problema je samo sa _reklamiranje_ koji direktno otklanja uzrok nastanka Hemoroida, klinički je apsolutno ispitan i proizvodi ga Institut Mihajlo Pupin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 23, 2008 9:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
rade, o toj temi imate detaljno pisano na gastroenter.- ukucajte u Search pa cete videti, steta je da to ne procitate.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 10:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 11:43 pm
Postovi: 154
Najjednostavnije je otici u prodavnicu zdrave hrane, kupiti kilogram ovsenih pahuljica (oko 100din, mozes kupiti i musli koji je ukusniji ali i skuplji) i u toku dana 3-5 supenih kasika pahuljica preliti sa toplim cajem ili mlekom. Sacekas 10tak min da pahuljice omeksaju i pojedes to. Uz to, treba piti i malo vise vode (recimo posle pahuljica popijes jednu veliku casu vode). Ako su hemoroidi izazvani losom ishranom, nestace, ako su tu zbog kompromitacije krvotoka iz nekog drugog razloga, tegobe ce biti znacajno manje, jer ce stolica biti meksa.
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 10:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
drbgd je napisao:
hemoroidi nastaju kao posledica neprilagodjenosti coveka na uspravni polozaj, do koga je evolucijom doslo. takodje, povisen pritisak u sistemu vene porte je cesto neposredni uzrok, komplikacijama pogoduje nepravilna ishrana (masno, rostilj itd. bez celuloze, voca..)
ovu perskripciju koja pise iznad ne bih preporucio iz sledecih razloga-1* antibiotici se generalno, u gastrointestinalnom traktu, u donjim partijama daju samo u ekstremnim slucajevima, samo kod odredjenih sojeva salmonele itd..itd.. 2* preparati na bazi ginka, nisu potpuno bezazleni. oni ozbiljno uticu na gustinu krvi, i, pogotovo stariji ljudi koji najcesce uzimaju razlicite preparate koji uticu na krv treba da se posavetuuu sa dr.


Dr, bez namjere da vase znanje dovodim u pitanje, moram da vam napisem da sam recept za gore navedenu magistralnu mast dobila sa VMA. Doduse, proslijedila mi ju je med. sestra. Zar je moguce da je neki dr u neznanju ili nesavjesti propisao istu?

Mnogo me je zainteresovalo i ovo sto ste napisali za ginko preparate. Svi ih toplo preporucuju, a nikad nisam cula da mogu biti opasni. Mozete li mi malo vise napisati o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hemoroidi- postupak koji pomaze
PostPoslato: Sre Dec 31, 2008 10:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
Studenti medicine posle odslusana(o potrebnih 4)- 2 semestra hirurgije (znacci izmedju IV i V godine ) imalu obavezu(bar u vere kada sam ja studirala ) da mesec dana imaju praksu na nekom odeljenju opste hirurgije.
Tako sam se i ja nasla na jednoj Klinici u Bgd-u ...
Nacelnik tog odeljenja koji nam je poklanjao veliku paznu, seda glava sa dosta iskustva- preneo nam je jedan postupak zatretiranje hemoroida , koji sam od tada mnogo puta preporucila i koji je po svemu sudeci delotvoran-koristan.:

Posle svake defekacije( praznjenja creva ), mlakom vodom i sapunom dobro oprati ove regije(i to ciniti uvek, bez preskakanja)...
Kada ste oprali, dobro nasapuniti jedan prst ruke (kaziprst ili srednji prst) i pazljivo sa tako nasapunjenim prstom vratiti hemorodine - nakon cega treba stisnuti sfinkter anusa ( stezac cmara- isto cinimo kada nam se .... a nismo u situaciji nego moramo odloziti!)...
Ne opustajuci sfingter lezite u horizontalu i ostanite tako pola sata.
Skercem paznju da se mora biti veoma pazljiv i strpljiv kada "vracate"
sa nasapunjenim prstom( u tim hemoroidalnim kesicama se nalazi krv! pozzz i srecni nastupajuci praznici R.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 31, 2008 11:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 31, 2008 11:04 am
Postovi: 3
Lokacija: srbija
:lol: Koristite srebrnu vodu za piti a srebrnu mast za debelo crevo. Mnogima je pomoglo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 01, 2009 3:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Citiraj:
Dr, bez namjere da vase znanje dovodim u pitanje, moram da vam napisem da sam recept za gore navedenu magistralnu mast dobila sa VMA. Doduse, proslijedila mi ju je med. sestra. Zar je moguce da je neki dr u neznanju ili nesavjesti propisao istu?

Mnogo me je zainteresovalo i ovo sto ste napisali za ginko preparate. Svi ih toplo preporucuju, a nikad nisam cula da mogu biti opasni. Mozete li mi malo vise napisati o tome?


1* antibiotici vec godinama nisu u preporukama za gastrointestinalni trakt. i meni je poznato da ih neke kolege propisuju, ali to nije dobro zbog toga sto se moze razviti rezistencija i mogu nastati teske infekcije, da vas podsetim da ovaj deo tela naseljava mnogo bakterija.

2* ginko deluje na trombocite, njegovo antiagregaciono dejstvo nije zanemarljivo, pogotov kada pacijent ima aspirin u terapiji, ili dvojnu antiagregacionu terapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 01, 2009 11:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
seven.maja je napisao:

Dr, bez namjere da vase znanje dovodim u pitanje, moram da vam napisem da sam recept za gore navedenu magistralnu mast dobila sa VMA. Doduse, proslijedila mi ju je med. sestra. Zar je moguce da je neki dr u neznanju ili nesavjesti propisao istu?


Dakle ovako zapaljenje u slucaju hemoroida javlja se kada su zadovoljeni neki elementi Virhowljevog trijasa(ovde bi to konkretno bilo usporenje toka krvi u venskim pleksusima i ostecenje endotela) i tada dolazi do tromboziranja pa se usled ostecenja zida krvnog suda dolazi do zapaljenja koje je asepticno,sterilno bez bakterija odigrava se unutar lumena venskih sudova.Sto se tice same formulacije masti koliko vidim pored antibiotika(ciju svrhu zaista ne vidim i pored svoje najbolje volje) tu su i adstrigens i anestetik u jecovitolu kao vehikulumu dakle da smanje otok i ublaze bol dakle sama terapija je palijativna tako da nema neke narocite razlike da li cete mazati ovo ili neku komercijalnu antihemoroidalnu kremu.Kauzalni metodi lecenja su sklerozacija i hemoroidektomija te me cudi da ako vec imate problema sa njima nisu vam uradili ili predlozili neku od njih.Sto se formule tice da li je ona po vazecoj Farmakopeji i pre svega da li je opsolentna jer mnogi lekovi kada postanu opsolentni izbacuju se iz upotrebe jer bivaju potisnuti efikasnijima.
seven.maja je napisao:
Mnogo me je zainteresovalo i ovo sto ste napisali za ginko preparate. Svi ih toplo preporucuju, a nikad nisam cula da mogu biti opasni. Mozete li mi malo vise napisati o tome?

Ginko preparati nisu registrovani za terapiju hemoroida vec za terapiju vaskularnih okluzivnih bolesti jer je dokazano da popravljaju cirkulaciju u aterosklerotski izmenjenim arterijama mozga pre svega,a ti sto toplo preporucuju ginko jer su negde nesto " culi ,procitali"(I na tarabi pise........ :roll: ) trebali su da preporuce preparate diosmina i hesperidina jer oni jesu registrovani za terapiju prosirenih vena ali se mogu koristiti i za terapiju hemoroida jer suzavaju venske sudove i smanjuju mogucnost usporenog toka krvi kroz iste.Tako da zaista ne vidim poentu mazanja neke magistralne masti(moguce aktuelne pre recimo 30 godina)nad bilo kojim komercijalnim antihemoroidalnim preparatom a upotreba ginka bi ovde bila cisto bacanje novca po sistemu "ne skodi ajde da probamo" :roll: iako postoje registorvani preparati za pomenutu indikaciju sa klinickim ucinkom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 08, 2009 5:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
Hvala na obavjestenjima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 12:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:43 am
Postovi: 8
postovani,

imam vec 2 meseca hemoroide, mazao sam u pocetku faktu, pa sam presao na delmezon.... ne jedem ljuto ni kiselo niti pijem alkoholna pica, a redovno odrzavam higijenu posle nuzde. inace ne osecam bolove niti krvarenje samo povremeni svrab da napomenem bavio sam se aktivno teretanom i vec 2 meseca ne treniram a hemoroidi ne prolaze..
pre 20 dana sam bio kod hiruga, on kaze da nastavim da mazem mast, i da obratim paznju na hranu.. oni i dalje ne prolaze, ja i dalje ne treniram.. recite mi sta da radim, molim vas .. unapred zahvlan!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOROIDI (ŠULJEVI) I NJIHOVO LEČENJE
PostPoslato: Ned Apr 13, 2014 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 11:34 pm
Postovi: 26
"Radej" je samo delomično u pravu kad govori o efikasnom sredstvu koje proizvodi "M Pupin" i to samo zato što nije najefikasnije, već postoji još efikasnije (ali i duplo skuplje) sredstvo od Pupinovog, a proizvodi ga "BioBalans" iz Požege. Više o tome se može pročitati na sajtu "svejeizljecivo".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot], pauk21 i 88 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: