Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hypertensio arterialis oscilatoria
PostPoslato: Sre Dec 07, 2005 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 06, 2005 4:12 pm
Postovi: 6
Lokacija: Sabac
Imam 37 godina,moj pritisak je bio nizak ili normalan sve do juna meseca o.g. kada su pocele moje prve tegobe.Iznenadan intenzivan sum u usima,
temperatura,smetnje u vidnom polju,i neverovatna groznica..Pocela sam sa pritiskom 160/100 da bi od oktobra meseca oscilacije bile sve ucestalije i intenzivnije ka visokim vrednostima i do 200/125 a bez provokativnog momenta.Zamaram se i pri umerenim fizickim naporima,ponekad i dok razgovaram.Od svih nalaza koje sam uradila, mada jos toga treba da prodjem,gotovo sve je bilo u redu osim: svaki put je EKG registrovao promene karaktera plitke horizontalne depresije depresije u ST odvodima do 2mm i u stanju mirovanja ali test opterecenja nije ukazao na smanjenje koronarnih rezervi.Pluca-hronicne zapaljive promene obostrano parakardijalno i radila sam klirens urina, 24-satni, ne znam kako se tacno to zove a tu mi je sve dobro osim proteina u urinu koji su prilicno uvecani. Inace u mojoj muskoj genezi,postoji problem sa bubrezima, i mom ocu i mom dedi je odstranjen po jedan bubreg. Trenutna terapija koja mi je prepisana je: Norvasc 2 x 2,5mg, Bromazepam 2 x 1,5mg i Enalapril 5mg svaki drugi dan. Izvinjavam se zbog moje opsirnosti i molim nekoga ko moze da mi objasni moj EKG nalaz, promene na plucima i proteine u urinu.

Unapred zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 31, 2005 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 12:31 am
Postovi: 1
I ja imam slicne simptome.

Iz cista mira pritisak mi naglo poraste. Neki put mali stres mozeda utice na to.

Ustvari, osetim pre nego sto pocne da raste vrlo slabe aritmije, a zatim jednu neugodnu nervozu koja prelazi u paniku...

To bas nije bezopasno.

U takvim momentima moze da dodje do izliva krvi u mozak ili infarkta.

Pijem Micardis od 40 mg dnevno, ali mi se pritisak i pored toga neki put popne.

Sa sobom nosim Captopril od 12,5 mg i kada osetim da se penje, stavim ga brzo pod jezik.

Veoma brzo deluje i vrati pritisak na normalu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 06, 2006 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 06, 2005 4:12 pm
Postovi: 6
Lokacija: Sabac
Dosli su do zakljucka da je kod mene posredi sekundarna hipertenzija,
i sumnjaju,po simptomima i po tome kako se ti napadi kod mene odvijaju
da je u pitanju feohromocitom, odnosno,tumor srzi nadbubrezne zlezde.
Iz tog razloga treba da provedem 15 dana na Institutu za endokrinologiju radi opseznih ispitivanja.Napad pocinje iznenada.Pritisak mi ponekad bude
alarmantno visok.Sake i stopala su mi hladni i vlazni a lice bledo,
smrzavam se,vid mi se poremeti i svasta jos..a posle napada mogla bih pecenog vola pojesti.Napad mi ponekad traje 15 minuta a ponekad 2 sata,puls mi je jednom prilikom bio 158 otkucaja.Zaista tesko za podneti..Ali najgora stvar koju u tim trenucima mogu da ucinim je da pocnem da panicim sto se i pored svega i te kako trudim da ne radim. Za sada mi pritisak drze u kontroli Enalaprilom, Norvascom i Bromazepamom i mogu reci da je terapija prilicno dobro izbalansirana ali ponekad ne uopste ne pomaze.U momentima napada pritisak skidam Enalaprilom pod jezik i to je to.Stres mi uopste ne utice na povisenje krvnog pritiska i uopste ne mogu da ukapiram sta ga izazove.U svakom slucaju ja sam resila da stvari izvedem do kraja jer mi deluje pomalo neozbiljno u mojih 37 godina hipertenziju tumaciti nervnom bazom,promenom vremena i naslednim faktorom.Nikad se ne zna sta moze biti i sve treba ispitati.
Takodje,tek kada sam otisla na VMA i platila reglede pa posle te nalaze
pokazala svojim lekarima poceli su ozbiljno da me shvataju i da konacno nesto preduzimaju.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: