Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: priraslice koje nastaju posle operacije
PostPoslato: Uto Jan 06, 2009 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 06, 2009 2:10 pm
Postovi: 1
pozz svima.

ja bih htela da zamolim nekoga ko ima isto iskustvo il zna koji je lek protiv priraslica koje se javljaju posle operacija.naime moja majka je imala operaciju izvadjeni su joj materica i jajnik i posle te operacije stalno ima problema sa priraslicama koje uzrokuju da se creva svezu i tada dobija jake
bolove u stomaku i zbog tpga mora ponovo da se podvrgne operaciji kako bi se te priraslice odstranile.ja vas molim ako ko zna za pomoc.doktori kazu da se to jedino operacijom moze odstraniti nema leka za to.

unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 06, 2009 2:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Jeste priraslice predstavljaju proces organizacije eksudata u trbusnoj duplji koji u ovom slucaju nije bio potpuno izdreniran posle operacije.Ovo vezivno tkivo "slepljuje" creva i moze biti uzrok ileusa koji je hitno stanje opasno po zivot a predstavlja prekid u prolaznosti creva koje ukoliko se hitno ne operise komplikuje peritoneitisom i sepsom.Tako da je bolje uraditi adheziolizu priraslicu nego dovoditi sopstveni zivot u pitanje.Inace lek protiv priraslica ne postoji osim operacije naravno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 06, 2009 5:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
Mene zanima kako je utvrdjeno da su bolovi od priraslica. Ja sam imala dva carska reza (pre 18 i 9 god.) , posle drugog otprilike dve godine krenuli su bolovi u donjem delu stomaka. Isla sam ginekologu, gastroenterologu, rezultati su dobri. Na ultrazvuku se ne vidi nista. Bolovi su tu. Nekad jaci, nekad slabiji, gutam Rapten -k. Nekad osecam da to nesto smeta i besiki, nekad imam bolove i posle odnosa a kad se naduvam tacno osecam kad vazduh prodje na tom mestu. Sta mislite, dal bi se to videlo na megnetnoj?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Sre Apr 25, 2012 11:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 7:19 pm
Postovi: 86
mamasaki je napisao:
Mene zanima kako je utvrdjeno da su bolovi od priraslica. Ja sam imala dva carska reza (pre 18 i 9 god.) , posle drugog otprilike dve godine krenuli su bolovi u donjem delu stomaka. Isla sam ginekologu, gastroenterologu, rezultati su dobri. Na ultrazvuku se ne vidi nista. Bolovi su tu. Nekad jaci, nekad slabiji, gutam Rapten -k. Nekad osecam da to nesto smeta i besiki, nekad imam bolove i posle odnosa a kad se naduvam tacno osecam kad vazduh prodje na tom mestu. Sta mislite, dal bi se to videlo na megnetnoj?


Potpuno iste simptome imam i ja i istu djagnozu...jel ti sada bolje?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: