Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: uzasna glavobolja
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 5:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 10:16 pm
Postovi: 61
Molim Vas ako neko ima neki savjet sta da popijem protiv glavobolje od juce je imam i popila sam kombinovani prasak al nista inace imam menstruaciju 2 dana vec a ne smije aspirin jer imam gastritis ne znam dal pomaze sta analgin mada sam procitala da se on ne uzima tokom menstruacije. Inace boli me i kicma imam napetost u vratu i ramenima i onda je pocela i glava u tjemenu da me boli ne znam sta vise d radim poludicu ako sta ne popijem.MOlim za savjet!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 5:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
masaza... i manje stresa. imao sam potpuno isti problem. pozz

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 5:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
pa ako vas baš neizdrživo boli glava a imate problem sa želucem popijte numulid,njega mi je preporučio moj gastroent.ako baš moram , za bolove,a ozbiljno morate da preispitate te vaše hipertenzije,da obavite sve potrebne analize,i ako treba fizijatru da se javite pa i da snimite vratni deo kičme,čisto da znate na čemu ste.
Ipak je ,u većini slučajeva sve to posledica nerviranja,da ne kažem stresa,jer ko danas nije izložen istom,pa tako bi bilo preporučljivo da se obratite i psihologu, ako neke stvari ne možete sami da rešite
da,masaža je zakon,ako možete da je priuštite,samo se dobro raspitajte gde da idete na masažu...
pozzz

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 5:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 10:16 pm
Postovi: 61
ma cula sam da je takav bol prouzrokovan stresom ali mi ide na zivce tako da sam mislila popiti neku tabletu ali mozda je bolje casa kuvanog vina :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 5:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
ne znam kako bi kuvano vino uticalo na pritisak,ako imate problem hipertenzije...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 5:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
A nimulid je antireumatik i analgetik,pa će vam pomoći i oko bolova u vratnom delu,ali to je sve kratkotrajno rešenje...a prilikom kupovine u apoteci se posavetujte sa apotekarom.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 6:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 10:16 pm
Postovi: 61
isla sam internisti prosle god. i on kaze da je sve ok radila sam i pregled ocnog dna da se vidi imal kakvih promjena i nalaz je ok. a imam okostavanje vratnih prsljenova pa je to vjerovatno povezano sa ovom glavoboljom... a sto se tice masaza imam svoju maserku isla sam redovno ali mjesec dana nemam vremena da odem tako da sam prekinula. a vino sam mislila da opustim ovaj nagomilani stres :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 6:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
aleksandram77 je napisao:
isla sam internisti prosle god. i on kaze da je sve ok radila sam i pregled ocnog dna da se vidi imal kakvih promjena i nalaz je ok. a imam okostavanje vratnih prsljenova pa je to vjerovatno povezano sa ovom glavoboljom... a sto se tice masaza imam svoju maserku isla sam redovno ali mjesec dana nemam vremena da odem tako da sam prekinula. a vino sam mislila da opustim ovaj nagomilani stres :)

Eee,pa to je drugo onda,može vince,mada ja preferiram pivce,i to tamno,jer me od vinca boli glava,obzirom da me i čaša "zagreje"
Onda-živeli!!!
:lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 7:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 10:16 pm
Postovi: 61
i meni jedna casa djeluje :) ali evo nasla sam nimulid tako da cu njega popiti :( ipak glava i ledja me bole


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 7:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Pa superiška,popij ti ipak nimulid,a vince kad te ne bude bolela glava,pa ne treba ti još i glavobolja zbog vina!!
I onako ćeš više uživati kad te prođe glavobolja!!!
:lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 7:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
nemate nikakvu terapiju za okoshtavanje cervikalnih prshljenova?

Imate li hormonalni disbalans, redovne menstruacije?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 11:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 10:16 pm
Postovi: 61
ma imala sam neke terapije nekim ultrazvukom i masaze i neke elektrode ali nikakvog efekta nema i receno mi je da sam jos mlada za neke radikalnije terapije i kada dodje do bolova da popijem neki rapten k ili ketonal kapsule i bromazepan od 1,5 mg, a ako to potraje par dana da se opet javim, ovih dana sam nosala neki namjestaj i svasta nesto radila fizicki tako da me nakon 15 tak dana posle tog rada uhvatili bolovi. Oni obicno pocinju sa napetosti u ramenima i vratu i bol se siri prema glavi tj. tjemenu imam osjecaj kao da me nesto pritisce po tjemenu. Po nekad mi bude muka ili me uhvati blaga nesvjestica od tog bola u vratu i onda krene bol sredinom ledja prema gore. Sve u svemu zbog toga bola od nervoze koju mi stvara zna i pritisak da mi skoci. Radila sam ekg par puta i pregled ocnog dna i neke nalaze krvi ne znam tacno sta i sve je ok. Pa sam posto sam prije imala visak kg i to sredila i onda su mi kao otkrili da mi te glavobolje dolaze od kicme i da imam tu neku skoliozu imam i grbu manju na vratu valjda i od nje poticu te glavobolje. A sto se tice menstruacija one su pa prilicno redovne tako da ... Izvinite zbog opsirnosti! :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 05, 2009 1:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
pa vashi svi problemi idu od osnovne dijagnoze, od problema sa vratnom kichmom. i vrtoglavice i visok Kpr i bolovi u ramenima i vratu.
obratite se fizijatrima koji zapravo znaju i umeju da leche cervikalni sindorm i fibromiogeloze i nema potrebe da sa nipodishtavanjem prichate o zvanichnim terapijama fizikalne medicine, verovatno kada su radjene nisu bile dozirane ili pravilno izvedene.

zato se obratite pravim ljudima a ne lekarima u domu zdravlja.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: