Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kompletni ginekoloski pregled!!!!
PostPoslato: Ned Dec 28, 2008 7:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 7:58 pm
Postovi: 6
dobar dan, imam 21 godinu i nemam dece.
Molim vas da mi odgovorite detaljno sta sve sadrzi kompletan ginekoloski pregled?
Zabrinuta sam jer mi posle svakog novog pregleda nesto novo ustanove... Imala sam mnogo razlicitih bakterija (koje sam lecila), posle mi je ustanovljena ureaplazma, kondilomi, mozaik na materici (radjena biopsija)..
... Zelela bih da posle nove godine odem u neku privatnu kliniku i uradim kompletne ginekoloske analize i preglede. Zato vas molim da mi odgovorite sta sve to sadrzi jer od svog ginekologa nisam dobila pravu informaciju.
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kompletan ginekoloski pregled
PostPoslato: Pon Dec 29, 2008 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 23, 2007 11:35 pm
Postovi: 27
ginekoloski pregled
kolposkopija
ultrazvuk
papa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 29, 2008 5:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
podrazumeva pregled i uzimanje brisa za papa.
kolposkopija i uz se rade po potrebi.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 29, 2008 5:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
i pozdravi svog ginekologa koji ti do sada nije uradio kolposkopiju i UZ a imash ponovljene bakterijske infekcije...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kompletan ginekoloski pregled
PostPoslato: Pon Dec 29, 2008 8:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 7:58 pm
Postovi: 6
aleksmicjj je napisao:
ginekoloski pregled
kolposkopija
ultrazvuk
papa


hvala na odgovorima ali i dalje mi nije jasno da li u kompletan ginekoloski pregled spadaju i vaginalni, cervikalni brisevi. zatim mikoloski, bakterioloski... kada treba raditi te vrste briseva kao i uraeplazmu, mikoplazmu i hlamidiju? da li doktor moze kolposkopijom videti da li bakterije postoje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 30, 2008 11:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 30, 2008 9:52 am
Postovi: 7
Pa ako hoces kompletan pregled, treba sve uraditi sve navedeno a i briseve (tj. analizu sekreta). Oni ce pokazati neke rezultate. Dobar ginekolog mora da zna sta da trazi od bakterija, jer mozda treba da das i urin i urinokulturu na kontrolu (mnoge infekcije se mogu locirati preko kontrole urina (eserihija, klamidija itd)). Ima nekih bakterija koje su redje prisutne i uzrocnici infekcija pa se zato ne rade cesto.
I ja sam imala ginekologicu koja je na kraju rekla da ne zna uzrok infekcija. Jer oni krenu od standardnih bakterija, pa idu na redje..
Treba da ti provere da li imas ciste itd.(to se sve vidi na UZ).
Mogu da ti preporucim ginekologe po bolnicama, jer su detaljniji, a oni rade i privatno neki pa mozes da ih nadjes po privatnim klinikama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 30, 2008 11:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 30, 2008 9:52 am
Postovi: 7
Ps. kolposkopijom se gledaju netipicne promene na celijama i ne mogu se utvrditi bakterije. Bakterije se utvrdjuju samo analizama sekreta i urina. Isto vazi i za gljivice (analizom sekreta).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 30, 2008 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 30, 2008 9:52 am
Postovi: 7
Ps. zao mi je sto si tako mlada a vec imas te neke probleme..ali nemoj da se uzbudjujes, sve moze da se resi..preporucujem ti polikliniku Ristic (doktorka Aleskandra Djurdjevic).probaj, odnesi sve rezultate i imas sta treba da je pitas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 06, 2009 2:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 06, 2009 2:22 am
Postovi: 2
Mozete li molim vas da mi objasnite kako i sta se radi na pregledu ako je devojka nevina? Mogu li onda da se rade brisevi,biopsija,PAPA i sl?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 06, 2009 3:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
sve cesh saznati kada skupish dovoljno hrabrosti i odesh kod ginekologa na pregled :)

ne radi se ppapa test jer je nemoguce doci do grlica materice, brisevi se rade, ali vaginalni ako za njima ima potrebe.

pa zar mislish da neke nevine devojke ne mogu da imaju upalu jajnike ili policistichne jajnike, miome na materici?


najbitnije je da zelish da odesh i da zelish da nauchish neshto vish eo svog organizmu i da nadjesh ginekologa koji je normalan pre svega i da mi obavezno kazesh da si nevina i da ti je prvi pregled.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kompletni ginekoloski pregled!!!!
PostPoslato: Sre Nov 24, 2010 1:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 1:22 am
Postovi: 14
cao svima :) zanima me koji ginekoloski pregled zena treba da prodje da bi znala da li je zdrava tj da li je sposobna za zatrudnjivanje??? unapred hvala :D :) :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kompletni ginekoloski pregled!!!!
PostPoslato: Sre Nov 24, 2010 1:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Kao i svaki pregled. Krene se od pregleda,krvne slike, urin, kolposkopija, PAPA, brisevi bakteriolski i mikoloski, zatim UZ male karlice. Za partnera brisevi i spermogram. Ako pokusavate duze od godinu dana i nema uspeha, onda se pregled upotpunjuje analizom hormona, i raznim drugim snimanjima, ali o tome odlucuje ginekolog, na osnovu rezultata prethodnih pregleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kompletni ginekoloski pregled!!!!
PostPoslato: Čet Nov 25, 2010 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 1:22 am
Postovi: 14
Imam 19 godina,u braku sam pola godine.pre pola godine sam izgubila nevnost i prvi put bila na ginekoloskom pregledu.bila bih vam zahvalna kad biste mi protumacili nalaz.PAPA test II grupa,vaginalni sekret III grupa..Cervikalni bris:uocavaju se umereno brojni leukociti vecim delom granulociti,limfociti i plazmociti su nesto redji,sluz i manja kolicina detritusa.Plocasto slojeviti epitel je zastupljen superficijalnim eozinofilnim i intermedijarnim bazofilnim celijama u manjim i vecim grupama mestimicno slepljene leukocitima.Takodje se nalaze i pojedinacne endocervikalne celije bez bitnih citomorfloskih promena.Vaginalni bris:celije iz povrsinskih slojeva skvamoznog epitela istih citomorfoloskih karakteristika kao u cervikalnom brisu.Sluz,detritus,bakterije,leukociti..nemam pojacan sekret,nemam bolova u stomaku..Zanima me da li imam razloga ze brigu i potrebe za druge preglede..Unapred hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kompletni ginekoloski pregled!!!!
PostPoslato: Čet Nov 25, 2010 8:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nikakvih problema nema, verovatno vam ni lekar nije predlagao nikakve druge preglede, tako da ne brinite se, redovno idite na preglede i UZ dojke i opustite se i uzivajte u braku!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kompletni ginekoloski pregled!!!!
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 1:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 1:22 am
Postovi: 14
Koji test mi preporucujete za sigurnije odredjivanje plodnih dana??? :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: