Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 28, 2008 10:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
@Neshar, havla na pozdravu.

Mi se borimo nekako, mislim da je meni tezhe nego ceri :o

A, Ti tog crva izbaci nekako, mozhesh Ti to samo ako hocesh :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 29, 2008 9:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
cacitos....

izdrzi, vazno je samo da se ne das, cera ce biti bolje, mora da bude a i ti moras da se cuvas, narocito zbog nje...

ma borim se ja sa tim crvicem..... dobijam, nadam se... imam periode bez tegoba, super sve, al evo jutros mi nesto bas i nije sve najbolje...

opet mi je kao neka nestabilnost, pa ne mogu ni da pojedem dorucak, nesto izmedju mucnine i vrtoglavice.... ma uzas... al cutim i trpim... evo me na poslu pa cu valjda da ne mislim.... mesec dana sam vec na PTU dva puta po jedna tableta i juce sam prebacio na dva puta po pola tablete tj tako je doca prepisao pre mesec dana... pa da vidimo...

nadam se da su i vuzello i jesensky ok....

puno pozdrava za sve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 31, 2008 12:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
društvo,ja zaista nemam u poslejdnje vrijeme baš slobodnog prostora za javljanje,ovog puta ne bih o problemima već želim da nam svima zaželim SRETNU NOVU MMIX! (igram se malo rimljanina :lol: )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 31, 2008 6:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
Pridruzujem se cestitkama....

Od srca vam se svima zahvaljujem na pomoci, razgovoru, savetima...

Zelim Vam svima puno zdravlja pre svega, srece i ljubavi..

Jesensky, sto vise posla i zezanja, vuzzello sto vise plesa i da ne mislis vise na stitnu i na probleme, cacitos, tebi i ceri sve najbolje, da cera potpuno ozdravi i da farba kosu u jos mali milion boja moze i u paru sa mamom :D :D i da ozdravite...

Sretna Nova godina!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 01, 2009 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
Zdravlje, zdravlje, i opet zdravlje, pa srecu u Novoj god. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 11, 2009 11:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
Jedno pitanje ljudi... uz ovaj hiper, ima li nekih ogranicenja sa hranom...

Evo jutros citam u novinama o spanacu koga obozavam i cesto ga jedem, i pise da se ne preporucuje osoba sa poremecajem stitne zlezde... uopste mi niko nista nije rekao za hranu... da li znate sta jos ne bi trebalo da se jede i da se izbegava.... i neke ostale restrikcije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 11, 2009 10:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
Neshar je napisao:
Jedno pitanje ljudi... uz ovaj hiper, ima li nekih ogranicenja sa hranom...

Evo jutros citam u novinama o spanacu koga obozavam i cesto ga jedem, i pise da se ne preporucuje osoba sa poremecajem stitne zlezde... uopste mi niko nista nije rekao za hranu... da li znate sta jos ne bi trebalo da se jede i da se izbegava.... i neke ostale restrikcije...


zdravo druže,..postoji teorija da određene vrste namirnica sadrže tvari koje mogu uticati na rad štitnjače,.najčešće spominjane kao strumogene namirnice čiji česti i u velikim količinama unos koči sintezu hormona štitnjače su kupus,špinat,kikiriki i još neke,ne mogu se sada sjetiti,..tj mogu biti korisne za osobe koje imaju hiperfunkciju a trebale bi ih izbjegavati one koje imaju hipofunkciju,..mislim da nema potrebe da se time opterećuješ jer si pokriven lijekovima,.sad pošto si ti u hiper slobodno ih klopaj,.možda da malo neko vrijeme izbjegavaš morsku ribu (jer ima dosta joda u sebi),.ali generalno nemaš frke 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 10:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
hvala druze....

ma obozavam da klopam, narocito sad kad sam jos i smrsao 20 kila zbog hipera (inace sam se bio pre 3 godine ugojio 20 kila i nikako nisam mogao skinuti dok nisam dobio hipera... :lol: :lol: - jos mi i super doslo)

kako si ti, jel nemas vise one probleme, osecaje da ti stoji knedla, jel to proslo, sta kazu kontrole posle operacije...

ja i dalje pijem lekice, sad sam PTU smanjio na 2 x 1/2 nakon mesec dana terapije kada sam pio 2 x 1 .. to kako mi je doca i prepisao pa cu krajem meseca na kontrolu....

dosta mi je bolje, nemam vise tegobe, ponekad samo mi kao slabost dodje ali ne onako intezivno kao pre terapije i prvih 2-3 nedelje od pocinjanja terapije... valjda se to polako stabilizuje, sta znam....

vuzzello, cacitos, nema vas.. nadam se da je sve ok i kod vas...

pozdrav za sve....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 11:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
he, moram jos jedno pitanje, za iskusne...

pijem iskljucivo flasiranu vodu Aqua Viva zadnjih nekoliko godina... interesuje me koliko je to dobro za stitnu zlezdu, da li to moze da bude uzrocnik oboljenja

svugde citam da se negazirana voda preporucuje za svakodnevni unos, da cesmovaca nije toliko dobra, da negazirana flasirana voda je dobra.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 10:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ja još imam taj osjećaj nekad pritiska,zategnutosti nekada i knedle u grlu,.istina manje nego prije , ali imam,.na kontroli su mi rekli da su pitanju najvjerovatnije nervi odnosno dijelovi istih te da je tkivo slojevito te da će trebati vremena da se to slegne i bla,bla,.po dr je to u redu,..od terapije uzimam trenutno 25mkgr letroxa 1 sedmično,..jer mi je tsh povišen bio na kontroli 5,81 ,.ovi od štitne su normalni,..sublikinička hipotireoza,..za mjesec i po ću ponovo vaditi krv i uraditi uzv vrata pa ćemo vidjeti,..ali imam mnogo obaveza i posla ovih dana,pa nemam baš previše vremena da idem po doktorima,.

ovo tvoje 2. pitanje što se tiče vode i njenog uticaja na štitnu mislim da nema nikakve veze,ali eto baš sumnjaš,promijeni vodu :D ,.drago mi je da ti je bolje,.pozdrav :D !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 13, 2009 9:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
ma vazno je samo da nisi opterecen bolescu, super sto imas i posla pa ti to zaokuplja paznju... super sto su ti rezultati dobri...

hvala na odgovoru za vodu..

ja trebam na kontrolu krajem meseca.... nego krajem decembra sam smanjio ptu na 2x1/2 tablete i evo juce i danas, nakon deset dana smanjenog PTU, nesto mi se opet vraca oni osecaji nestabilnosti, doduse ne tako intezivni al opet.... da li to moze biti od toga sto sam smanjio terapiju......

bice bolje valjda, vadicu opet analize pa ispocetka da vidim kakvi su hormoni i celokupno stanje...

cuvaj se i veliki pozdrav.... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 13, 2009 3:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
@NEshar
sto se tice vode, meni je endo dr rekla da ne preterujrm sa minakvom jer ima puno joda...a sto se tice flasiranih voda za pice treba ih menjati...posto kupujem one balone od 5l gledam da svaki drugi put uzmem drugu....uvek treba voditi i o kolicini natrijuma...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 13, 2009 3:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
pa ja stalno kupujem aqua viva-u vec par godina, bas nisam menjao, osim na poslu imamo la fantanu pa nju pijem, mada ne znam koja je voda unutra, tj odakle je pune....

vidim da za aqua-u pise da je veoma niska kolicina natrijuma....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 30, 2009 12:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
sada rijetko navratim na forum,fakat nemam kad,da vas sve pozdravim i upitam kako ste?,..ja sam relativno dobro,.mislim bolje nego prije,mada zna naletiti i loših momenata,ali,..šta da se radi?,..za mjesec bih opet trebao prekontrolisati hormone a uradio bih i uzv vrata,..puno pozdrava svima! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 8:35 pm
Postovi: 19
ja sam ovde novi clan ali vidim da ovde ljudi dosta znaju oko stitne zlezde pa sam se prijavila da vam kazem svoj problem.E pa ovako ja sam imala prosle godine operaciju radi cvorova na stitnoj izvadili su mi pola stitne i uzimam L-Thyrox jedan dan75mg jedan dan100mg.Operacija je bila18jula prosle godine i imala sam svaki dan probleme sa tahikardijom,rekli su mi da je to normalno i da treba vremena da sve dodze na svoje mesto.Uzimam i tablete za srce Bisoprolol 5mg to je beta blokator da ne dobivam tahikardiju.Ali mi u poslednje vreme nekako smeta jer je ovaj lek isto tako za ljude koje imaju visak pritisak pa meni ili padne pritisak ili mi srce kuca ispod60 otkucaja pa mi je opet lose.Nekad osetim pritisak u grudni kos,osecam se kao da ne mogu s punim plucima da disem sto puta sam bila na ispitivanje i kazu mi da je samnom sve u redu a ja se ne osecam bas tip top.Da napomenem da ja zivim u Nemackoj i ovde lekari kad vide da krvni rezultati su dobri oni ne idu dalje sa ispitivanjem neznam zasto.Poima nemam sta smem da jedem sta ne na primer?Prvo su mi rekli da imam povisenu funkciju a sad smanjenu i niko mi ne kaze dali treba neka kontrola da se uradi posle operacije kao sto rade u Srbiju dali je to ispravno?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: