Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: antibiotici u ranoj trudnoci
PostPoslato: Sub Dec 10, 2005 3:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 06, 2005 10:03 pm
Postovi: 18
Da li je neko imao iskustva sa uzimanjem antibiotika u ranoj trudnoci?Naime,ja sam popila poprilicnu dozu antibiotika tokom prvog meseca trudnoce( ne znajuci naravno da sam trudna).Terapija je obuhvatala palitrex,ciproxin(nas ciprocinal),monural i ono sto mi se cini najopasnije bactrim-svega 5 tableta doduse.Lecila sam se od cistitisa i posle svega popijenog saznajem da sam trudna.Posto sam trenutno u 6.toj nedelji(jos je rano za prvi uz),uplasena sam naravno da li moze da ostavi neke posledice na plod.Trenutno zivim u Italiji gde su mi posle prvog razgovora sa doktorkom ulili nadu da ce sve biti ok.Da li je neko imao slicna iskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 10, 2005 5:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 3:04 pm
Postovi: 201
Lokacija: N.Sad
Pozdrav,
Imaš puno sličnih slučajeva na forumu pa ih potraži.
Mogu ti reći da nije strašno kao što misliš.
Naravno sačekaj mišljenje ginekologa.
Želim ti sreću i javi se sa lepim vestima :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 10, 2005 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 06, 2005 10:03 pm
Postovi: 18
Patraskovic,hvala na podrsci.
Upoznata sam sa tvojim, na srecu"bivsim"mukama.Zanima me zasto si toliko bila iskljuciva na samom pocetku da ne ostavis trudnocu, da li su te doktori preplasili i kakve su bile njihove prognoze?Da li si radila amniocentezu kasnije?Ja takodje imam jednog decaka od 2 godine i sada mi je ovo druga trudnoca.Nadam se da nece biti problema,21.12.mi je zakazan prvi UZ pa cemo saznati nesto vise...
Pozdrav tvojim decacima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 10, 2005 11:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 3:04 pm
Postovi: 201
Lokacija: N.Sad
Suprug i ja smo se "čuvali",trudnoća nije bila planirana.Moji problemi sa kičmom su bili zaista učestali.Kada sam posle fizikalne terapije,snimanja kičme,upale grla otišla kod gin. i kada mi je konstatovana trudnoća umalo se nisam onesvestila.Znači meni su samo prolazile kroz glavu tablete i snimanje kičme.Dr. koja mi je vodila i predhodnu trudnoću Gordana Kozarev NIJE BILA POSEBNO ZAINTERRESOVANA za nastalu situaciju i `ladno me je uputila na odelenje za planiranje porodice !!! Nikakvo objašnjenje,mišljenje,stav - jednostavno NEZAINTERESOVANOST !!!
Znači bila sam odlučna da prekinem trudnoću zato ŠTO MI JE HVALILA KOMUNIKACIJA SA DOKTOROM .....
Ostalo stoji u topiku !
Želim ti puno sreće i javi se posle 21.
Srećno i hvala na pozdravima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za dr Presetnika i dr Pedju i obgyn
PostPoslato: Ned Dec 11, 2005 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 06, 2005 10:03 pm
Postovi: 18
Molim vas za vase strucno misljenje oko ove terapije antibioticima koju sam koristila u ranoj trudnoci(od 19.11. do 6.12,poslednji ciklus je bio 3.11.),koliko je opasna za plod i do kakvih poremecaja moze doci?
Iako me ovde u Italiji gde trenutno zivim nisu uplasili da je strasno opasno po plod, ja se ipak jako brinem.Uzela sam zaista "ogromnu"dozu za 17 dana i ono sto me najvise plasi je bactrim-koji ako se ne varam spada u grupu sulfonamida,a nasla sam na netu da se on nikako ne preporucuje u trudnoci...Jedino me tesi sto sam njega popila svega 5 tableta.
Takodje sam bila zabrinuta zbog ciproxina-2 kutije sam popila od po 6 tabl.od 500mg(znaci 6 dana),ali su mi ovde dr rekli da ga cesto daju trudnicama i da im je poznat njegov efekat.Da li je on opasan u ranoj trudnoci i moze li i on da izazove neke deformacije?
Koliko vidim iz iskustava drugih trudnica, ne samo da vam naravno niko ne moze garantovati da ce sve biti ok, nego se sa nekim detaljnijim eks.Uz i analizama mora cekati cak i do 16.nedelje.
Molim za odgovor sto pre.
Sada sam u 6 toj nedelji,terapiju sam uzimala skoro do kraja 5.nedelje.Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 12, 2005 4:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
evo ja sam pila dovicin (tetraciklini) abnormalnu kolicinu 2x500mg 15 dana,posto nije pomoglo ciprocinal 3x250mg dnevno 15 dana uz to sam pila i neke tabletice protiv upala i snimila pluca doduse u 3. nedelji, kad sam otkrila da sam trudna 5 nedelja potpuno sam odlepila, ali evo po preporuci mog ginekologa ja sad imam 2 predivne zdrave devojcice.
Tvoja odluka je da li ces zadrzati trudnocu, ako zadrzis, nadam se da cemo pratiti rast tvog stomaka i na kraju rodjenje jos jedne divne bebe
Pozdravi i podrska za odluku koju doneses ma kakva ona bila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 12, 2005 6:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Kao prvo, tvoja panika i strah ce najvise skoditi tvojoj bebi, vise nego sto su ti antibiotici. Drugo, stvarno mislim da sve to sto si popila je potpuno dozvoljeno u trudnoci. A to da je Baktrim stetan ne znam, ali i za mnogo lekova sam cula da mogu da se koriste u trudnoci, dok drugi tvrde da je to nemoguce. Znaci ,nemoj da se oslanjas na svaku tvrdnju dok ne ispitas jos na nekoliko mesta. Ako su ti doktori rekli da ce biti sve u redu, onda im veruj. Ako opet sumnjas, posavetuj se sa jos nekoliko doktora cisto da budes mirna. Stvarno, verujem da nemas razloga za brigu. Nemoj da sekiras bebca nego ga pusti da smireno raste.
Ma, sve ce da bude u redu, veruj mi...
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 12, 2005 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 06, 2005 10:03 pm
Postovi: 18
Hvala svima na podrsci,verujte da ja ovu bebu zelim vise od svega...i imam nameru da je rodim.Nadam se da ce biti sve ok.Veki30 molim te reci mi kad si ti tacno(ako se secas)uzimala ciproxin tj u kojoj nedelji?Jesi li isla na amniocentezu?Sta su ti tvoji dr rekli oko te terapije sto si uzimala?
Puno pozdrava svima i javljam se sa novostima posle 21.12.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 12, 2005 10:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
ciprocinal 4.5.6 nedelja, moj dr je rekao da je opasnije da ne izlecim upalu koju imam, nego da zavrsim terapiju, zaboravila sam da sam nakon svih ovih lekova dobila i 10 dana 2 puta dnevno intravenski kristalni penicilin, i 10 danA 1put dnevno intramuskularno jugocilin sto je kao dozvoljeno u trudnoci
Na amniocentezu nisam isla, radili su mi Nuhnalnu translucencu u 13 nedelji i double test u 14 i tripl test u 16.nedelji, i posto je sve bilo u granicama normale moj dr nije predlagao amniocentezu, on mi je cak savetovao da ne radim ni serklaz vec da samo malo vise povedem racuna, ako ti treba vise informacija posalji mi pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 26, 2005 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 06, 2005 10:03 pm
Postovi: 18
Evo i mene(sa malim zakasnjenjem)posle prvog UZ.Naime stvari stoje ovako:trudnoca postoji,u uterusu(sto mi je isto bilo jako vazno jer sam citajuci po forumu nailazila na sve i svasta),dana 21.12.na 6 nedelja i 6 dana je embrion bio velicine 5,5mm sto je velicina odgovarajuca za 6 nedelja i 2 dana.Da li je do ovulacije i samog zaceca doslo kasnije ili mozda malo kasni zbog upotrebe antibiotika...to ne znam ,ali mi je zakazan novi Uz za 28.12.Da se vidi kako napredujemo i sta cemo dalje.
U medjuvremenu se nadam da ce stici i odgovor iz neke nadlezne institucije u Padovi(ja trenutno zivim u Bolonji,Italija),koja se bavi bas takvim uticajima lekova na ljude,pa cemo cuti i njihovo misljenje.
Sve u svemu,ja se osecam ko prava trudnica, sa sve mucninama,glavoboljama,gorusicom...i nadam se da ce sve biti ok.
Svima koji ucestvuju na forumu kao i doktorima koji nam poklanjaju svoje vreme i znanje,zelim srecne praznike, mnogo zdravlja i malih beba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 26, 2005 4:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 3:04 pm
Postovi: 201
Lokacija: N.Sad
Pozdrav,
po datumu poslednje menstruacije trudnoća je stara 8 nedelja a UZ ti je pokazao 6 nedelju.Znači da je ovulacija kasnila.
Biće to sve OK a ti se javi nakon rezultata.
Lepi pozdravi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 28, 2005 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 06, 2005 10:03 pm
Postovi: 18
Pozdrav svima,
evo mene posle uradjenog drugog UZ,embrion je 15mm sto znaci da je ok, odgovara gestacijskoj nedelji u kojoj sam,7 nedelja i 6 dana.Srcana radnja postoji i za sada je sve u normalnim granicama.
Jedino sto me je zbunilo je sto mi doktorka savetuje sledeci UZ u petom mesecu?!!!
Koliko sam upucena a vidim i na forumu NT bi trebalo raditi izmedju 11 i 13 nedelje kao i PAPPA,pa sledeci UZ izmedju 18-20 nedelje.Sad ne znam da li da sama odem(privatno) na merenje nuhralnog nabora i skrining...
U svakom slucaju za sada sam spokojna i zelim svima sve najlepse povodom predstojecih praznika.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 28, 2005 10:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
super, nadam se da ces se redovno javljati, uzivaj u praznicima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: antibiotici u ranoj trudnoci
PostPoslato: Sre Avg 03, 2011 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 1:48 pm
Postovi: 1
Dragi forumasi,
Poslednja menstruacija mi je bila 25.06.2011. Izmedju 18.07. i 26.07.2011. sam popila Antibiotik Runac(10 kom, 2x1, tj.5 dana sam pila) zati, Dovicin(5 kom, 4dana), fluimucil sumece tablete za iskasljavanje(10dana po 1) 1 brufen od 200mg i vaginalete polygynax(6 dana po 1). Naravno, nisam znala da sam u drugom stanju. Da li neko ima iskustva u ovom slucaju ili zna nekog ko je imao, pa moze da mi pomogne?
Hvala unapred, puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: antibiotici u ranoj trudnoci
PostPoslato: Uto Dec 02, 2014 5:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 30, 2014 7:54 pm
Postovi: 2
Uff i ja imam problem...imala sam jaku upalu sinusa i pila sam forteca 500 antibiotik...deset dana..kasnilo,odradila test i dve crtice..zvala ginek.,ne radi..ne znam da se tesim vasim iskustvima,ali jako sam uplasena...pozz vas sve


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: