Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Rezultati urina i urinokulture
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 1:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 24, 2008 1:02 am
Postovi: 1
Dobro vece. Prvi put sam na Vasem forumu. Imam pitanje za Vas. Radila sam deci urin i urinokulturu kod cerke (5 god.) rezultat urina je sledeci: blago zamucen, boja zuta, ph 5,5, tezina 1020, eritrociti u sedimentu 1-3 sveza i bleda, leukociti u sedimentu dosta, urin bakterije malo, epitelne celije redak plocast, ostalo dosta sluzi.
Urinokultura: Staphylococcus epidermidis - 10 na 4 CFU/ml (10.000 CFU/ml). Na kraju pise: kontaminacija urina normalnom bakterijskom florom koze. Stalno su joj crvene usnice vagine, nekad manje nekad vise. Zali se na peckanje, bol u stomaku, peckanje na kozi, svuda po telu. Na desnom ramenu ima neke promene na kozi bele boje (bile su bledo crvene boje) nije nista bolelo, ali je stalno pecka lice, prsti na rukama i nogama, jako je razdrazljiva.

Rezultat kod sina je sledeci (7 god.).
URIN: blago zamucen, zuta, ph 5,5, tezina 1020, eritrociti u sedimentu redak svez bled, leukociti - redak, bakterije - malo, neorganizovan sediment - malo sluzi. URINOKULTURA: Proteus mirabilis 10 na 4 CFU/ml (10.000 CFU/ml), Enterococcus sp. 10 na 4 CFU/ml (10.000 CFU/ml). Dat je antibiogram za obe bakterije. Vrh penisa mu je jako crven, nema temperaturu, slabo jede, zali se na glavobolje.

Molim Vas odgovorite mi sta je potrebno dalje da uradim od analiza. I koliko je potrebno da se ove bakterije otklone. Unapred hvala Sladja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: