Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bekerova cista
PostPoslato: Sub Dec 20, 2008 2:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 15, 2008 8:56 pm
Postovi: 5
mojoj cerki je u aprilu ove godine punktirana bekerova cista.nije proslo ni 2 meseca pojavila se ponovo.ponovo punktirati,operisati ili pustiti da prodje???dete ima 7 godina i ne pravi joj nikakve tegobe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 20, 2008 12:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Bekerova cista nastaje kada se sluzne kesice sa zadnje strane kolena prepune tecnoscu. Uzroci mogu da budu mnogobrojni - pocev od prekomernog fizickog napora, ba zakljucno sa nekom sistemskom infekcijom. Najcesce se povlaci spontano, a operise se samo kada se ne povlaci i dovodi do problema.
Nije bas uobicajeno da se javi kod dece pa mi mozda bilo dobro da se pedijatar malo vise angazuje u proveravanju mogucih uzroka nastajanja ciste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bekerova cista
PostPoslato: Sub Dec 20, 2008 11:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 15, 2008 8:56 pm
Postovi: 5
veljko hvala za savet.mi smo punkciju radili na banjici i niko nam ovako nesto nije rekao.ne znam kome da se obratim.ako imas neki savet rado cu ga prihvatiti.hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 21, 2008 11:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Krenite prvo od detaljnijeg ispitivanja kod pedijatra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bekerova cista
PostPoslato: Uto Dec 23, 2008 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 15, 2008 8:56 pm
Postovi: 5
ne bih da budem dosadna,ali kad go sam pitala sta je uzrok nastajanja ciste odgovor bi bio pa javlja se to.da li mogu to =a ispitivanja da uradim kod privatnika,i sta trba odraditi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 23, 2008 1:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ciste mogu nastati kod poremećaja unutar zgloba kao kod stalnog trenja kod ponovljenih kretnji tetive preko same burze.
To se javlja kod onih osoba ili sportista koji učestalo ponavljaju iste pokrete, kao što je to kod tenisera, trkača, bacača (diska ili koplja), kod čistačica, zidara i nekih drugih profesija.
Ciste mogu biti idiopatske (nepoznatog uzroka) ili sekundarno nastaju kod osteoartritisa, reumatoidnog i psorijaznog artritisom, sinovitisom i sličnih oboljenja.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bekerova cista
PostPoslato: Uto Dec 13, 2011 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 13, 2011 3:48 pm
Postovi: 1
imam 28 godina i ultrazvucnim pregledom mi je (pre dva meseca) potvrdjeno da imam bekerovu cistu. Imala sam jake bolove u predelu zatkolene jame. Sest nedelja sam isla na fizikalnu i radila vezbe za kvadriceps,koje jos uvek radim kod kuce,oporavila sam se ,bolovi su prestali i onda sam naglo cucnula,sto je prouzrokovalo konstantno trnjenje noge i to traje vec deset dana. Doktor mi je rekao da se previse opterecujem i da zaboravim na cistu i da se ponasam normalno. ja sam,zaista pokusala da ne obracam paznju , ali trnjenje i nesto kao da mi je vruca noga ne prestaje. Nema otoka ni bola. Ima li neko da mu se nesto slicno desilo ili da je cuo za tako nesto? I ako neko moze da mi kaze da li je to `trnenje` normalno? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: