Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: povisena masnoca i mokracna kiselina kako se resiti toga
PostPoslato: Uto Dec 16, 2008 3:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 12:54 pm
Postovi: 4
zanima me posto imam povecanu mokracnu kiselinu u krvi 483 a referentna vrednost u labaratorijskim nalazima je od 210 do 420 umol/L. takodje me zanima jer imam i masnocu u krvi tj holesterol 7.28 (r.v do 5.2mmo/L) LDL 5.46 (do 3.4 mmo/L) HDL 0.93 (>1.6 mmo/L) trigliceridi 1.95 (do 1.70 mmo/L)
LDL/HDL 5.87 (do 3.0) Holesterol/HDL 7.83 (do 4.5 ) .ostali rezultati su u potpunoj normali pa me zanima posto mi je doktorica juce rekla da nema potrebe za nekom terapijom sa lekovima dala mi je samo dijetu za trigliceride i holesterol . da napomenem imao sam hepatitis B akutni ako ima veze sa ovim. hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 16, 2008 7:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 12:46 pm
Postovi: 79
Lokacija: Beograd
Visoka koncentracija mokracne se moze pojaviti ako ste bas ljubitelj mesa, i jedete ga bas cesto.Ponovite nalaz, ako i dalje bude visoka trebalo bi da izbegavate pivo, vino, da smanjite unos mesa...Mokracna kiselina se moze taloziti u zglobovima, i izazvati giht, ili se moze taloziti i u bubrezima.Ponovite jos jednom nalaz .Ne znam koliko imate godina,ali imate povecan rizik za kardiovaskularna obolenja, a to se prati preko ovih indeksa-LDL/HDL i holesterol/HDL.Pomoci ce vam lekovi, ali i korigujte ishranu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 16, 2008 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 12:54 pm
Postovi: 4
u tome i jeste fora sto ja nepijem pivo uopsteno ni alkohol ne konzumiram .meso jedino ribu i piletinu nasledni faktor je prisutan jer i oceva braca imaju taj problem bukvalno svih petorica imaju isti problem sa masnocom inace imam 32 god . sta dalje ciniti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 16, 2008 9:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 12:54 pm
Postovi: 4
iskreno nisam ni primetio da mi je povisen LDH iznosi 470 a vrednosti su od 230 do 460 u/l


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 17, 2008 12:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 12:46 pm
Postovi: 79
Lokacija: Beograd
Obicno je naslednog tipa. usled nedostatka enzima za metabolizam holesterola, ili nedostatka receptora koji " gutaju" losi LDL holesterol.Nema tu neke pameti, znaci samo ispij terapiju, i fizicka aktivnostkazu da je najbolja pokretna traka, ili ako mozes trcanje!Za LDH ne brini. nije to neko povecanje vrednosti.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: