Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Problemi sa nadutoscu
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 10:57 am
Postovi: 6
Pozdrav svima!
imam problem vec dve godine, pregledala sam sve moguce forume a sada pokusavam i ovako da nadjem meko resenje pa ako neko ima neki predlog.......

Pre dve godine prestala sam da pusim, odjednom. Posle dva meseca odprilike javila se nadutost za koju sam u pocetku mislila da je poseldica viska kilograma na sta se obicno zale bivsi pusaci. Krenula sam sa dijetom tipa manje hleba, vise voca, ne jelo posle 6 sati i slicno. Bila sam disciplinovana i pocela cak i da svako vece trcim, pijem puno vode, ali nista. Nisam uspevala da skinem ni kilogram. Ranije mi je bilo dovoljno da dve nedelje ne jedem nista posle 5 i da smrsam 2-3 kilograma. Uz sve ovo javio se i problem opstipacije. Pila sam raznorazne cajeve, zeleni, kamilicu, u trenucima ocajanja cak i senu, ujutru na prazan zeludac mlaku vodu sa limunom i nista. Pila sam i magnezijum. Nakon nekog vremena stolica je postala uredna ali nadutost...... Katastrofa.

Probala sam i da jedem ujutru musli sa jogurtom, pila Probiotic kapsule i jos sto sta. Odlazila kod lekara koji je konstatovao da je sa unutrasnjim organima sve u redu i da na ultra zvuku vidi samo puno gasova u stomaku. Nakon ispijene terapije - Gasvan, Biolif, nije bilo nikakvih promena.

Ponekad bih tek odjednom splasnula, ali uglavnom sam za sve ovo vreme naduta i to kao da sam peti mesec trudnoce. Sve sto sam koristila da bi mi pomoglo u ovom problemu trajalo je duzi period, bila sam disciplinovana, ali nije bilo rezultata.

Negde na internetu procitala sam da med i cimet pomazu kod ovog problema i probala. Stvarno, posle nedelju dana pijenja caja od cimeta zasladjenog kasikom meda ja sam splasnula i to vidno. Cak su mi i ruke bile tanje, stomak, imala sam opet struk. Ali posle nekog vremena isti problem.

Pre mesec dana opet sam posetila lekara, gastroenterologa, koji je rekao isto. Sve u redu ali stomak pun gasova i evidentno zadrzavanje tecnosti (kada se nadujem stomak mi je sav mlohav!!!)! Ispila sam novu terapiju. Neke tablete za potspesivanje lucenja zuci pre jela, Espumisan 3x2 posle jela. I ponovo NISTA!!!

Sada sam OCAJNA. Ishranu sam redukovala maksimalno. Masu namirnica ne jedem. Sve ono sto sam procitala da nadima ja sam izbacila sam iz ishrane. Procitala sam negde da ljute papricice ubrzavaju metabolizam i ubrzavaju rad creva pa sam pocela da konzumiram i njih. Otrovah se od papricica i nista!!!

Vise njih mi je reklo da je imalo iste probleme nakon prestanka pusenja i da se nadutost i zadrzavanje vode javlja kao posledica ciscenja organizma. Po njihovim recima sve to traje oko dve godine i to je to. Ja sam prestala da pusim pre dve godine i jos sam naduta. A lekari kazu nije mi nista. Cak sam proveravala i stitnu zlezdu i to je dobro.

E sada - Ako neko ima bilo kakav savet pomozite jer ja vise ne znam sta da radim. Uzasno se osecam i nije vise samo stvar estetike i izgleda vec kada se nadujem to mi jako smeta i vrsi mi pritisak i na dijafragmu pa ne mogu lepo da dodjem do vazduha. Sada trenutno pijem kombuhu. Po 200 ml dnevno, pa mozda to pomogne kao mnogima.

Bicu zahvalna za bilo kakav savet sem naravno za savet da opet propusim ( sto mi posle svih ovih muka ne pada na pamet). Kud prestadoh...........!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 3:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Krecete sa pogresnom premisom! Ne treba sanirati posledice vec resiti uzrok. Uradite koprokulturu stolice na enteropatogene bakterije, parazite i pre svega na gljivice!!! Nemojte piti nikakve gluposti poput kefira, kombuhe...sve su to odpadne materije gljiva koje uz to ne pomazu nikome a ako nekome i jesu nije zbog materija u njima vec usled autosugestije i placebo efekta, no to deluje samo na zadrte i neobrazovane osobe, a pride ako imate kandidijazu creva samo pospesujete razvoj. Ako su vam sve analize stolice negativne a nema dokazane idiopatogeneze ostaje vam sindrom iritabilnoh creva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 9:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 10:58 pm
Postovi: 24
Lokacija: NS
Pre 2 dana kada sam bila kod gastroenterologa zbog nekih bolova koje imam u stomaku, rekao mi je, izmedju ostalog, da je to vazduh koji mi se javi usled stresa ili losije ishrane. Uglavnom, terapija je da ujutru u solju jogurta dodam 2 kasike mekinja, koje se, po njegovim recima, sire u stomaku i izguravaju vazduh i ostatke hrane iz creva. Mozes to pokusati, sigurno ti nece skoditi.

Takodje sam procitala ovde na forumu da ima da se uradi test intolerancije na hranu http://www.doktor.co.yu/forum/viewtopic.php?t=5541. Procitaces tamo da je nekima ovo pomoglo sa nadutoscu.

Pokusaj, pa javi jel ima efekta. Srecno! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 29, 2008 12:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 10:57 am
Postovi: 6
Pre svega drago mi je da se neko uopste javio! Moram da priznam da me je malo uvredilo ovo "zadrte i neobrazovane osobe"!!! Ljudi ja sam iz ocajanja, pored bezuspesnih poseta lekarima, pocela da lutam po forumima i internetu i probala sam sve za sta sam procitala da moze da mi pomogne jer se osecam jako lose. Pa nisam ja kriva sto se ni jedan moj lekar nije setio da utvrdi uzrok. Moja pretpostavka je (mozda i pogresna) da je organizam doziveo stres nakon prestanka pusenja ( ne znam da li vam je poznato da u zeludcu postoje nikotinski receptori) i kada jos tome dodate moju urodjenu nervozu sve je to moglo da dovede do ovih problema. Ja sam, naglasavam u ocajanju, razvila citavu teoriju oko toga.

Hvala na savetu za mekinje i jogurt! AH! Ranije sam mekinje jela izmesane sa muslijem, ali probacu i ovako! Samo zanm da ne mogu da se pomirim sa time da ovako moram zauvek. Verovatno ne mora, a nadam se da ce se naci pravi lek. Problem je samo naci pravog lekara koji ce da postavi pravu dijagnozu. Ovako, mogu da me setaju od jednih analiza do drugih, kao i do sada pa da opet ne bude nista.

U svakom slucaju hvala na savetima!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 05, 2008 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 03, 2008 3:58 pm
Postovi: 1
Zdravo svima!

Takodje imam problem sa nadutim stomakom i to u poslednjih godinu i po dana (koliko i radim). Kao da sam u cetvrtom mesecu trudnoce. Narvano da je to povezano sa stresom na poslu, jelom ispred kompjutrera, kao i neredovnom ishranom, ali stvarno zelim da se resim toga. Pila sam Gasvan, Espumisan i nista posebno se nije desilo. Radila sam analizu krvi na Heliko bakter pilori i bilo je vise nego dozvoljeno, tako da mi je doktor specijalista prepisao jednonedeljnu kuru sa dva antibiotika i Nexiumom. ali i posle toga nista. Radila sam UZ abdomena i sve cisto. Nema gasova, creva nisu naduta, ma sve ok. Doktorka mi je posavetovala da radim neke testove za creva jer im je verovatno poremecen nacin funkcionisanja. Imam zakazanu i gastroskopiju, odnosno gutanje sonde, ali cu videti sa dotorom da prvo uradim analize za crevca.
Takodje cu uariti i test intolerancije (konacno je proslo mesec dana jer se toliko ceka na red) da vidim da nisam osetljiva na neke namirnice koje jedem.


Moj savet je da treba konsultovati doktora specijalistu i uraditi sve neophodne analize, kako bi se otkrio problem.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 07, 2008 3:31 pm
Postovi: 6
Jako je bitno sazvakati lepo hranu, ne gutati je. Gutanjem hrane, prozdrljivim jelom takodje moze da se napuni stomak vazduhom, tj. gasovima. Moj muz ima problem sa tim sto nema sve zube za zvakanje, i to mu predstavja problem, zbog cega je stomak nadut.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 1:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 07, 2008 3:31 pm
Postovi: 6
Jos je bitno da dodam da njemu stomak nije mlohav nego tvrd i vidno se smanji posle stolice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 11:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 10:57 am
Postovi: 6
Razume se da se slazem sa time da treba obavezno posetiti lekara, ali nekako sam ubedjena da je sve to u vezi sa stresom. Kako to da su se ti problemi javili odjednom i to nakon prestanka pusenja ili sa ocetkom rada i dr. Ja sam isto jela i ranije. I jos mnogo vise. Moje misljenje je da posto nemate gasova u stomaku i crevima da je nadutos posledica skupljanja vode u telu ili limfe. Citala sam i o toj nekoj "limfnoj drenazi". Kada organizam hoce da se ocisti od stetnih materija luci vecu kolicinu limfe pa i tako moze da se javi nadutost. Kod mene je to kombinacija nadutosti, koja mi cak otezava disanje jer imam utisak da mi vrsi pritisak na dijafragmu, i mekanog, mlohavog stomaka, evidentno punog tecnosti. Uvece uzas, a onda ponekad, kada ujutru ustanem, nista!!!! Pa sutradan opet i tako ukrug evo vec dve godine!!! Pocela sam samo da se malo manje nerviram zbog toga. Nisam se ugojila. Noge su mi idalje iste, ruke, nemam podbradak, ivek sam imala oko 53-54 kg i to je bila OK tezina. Obim struka mi je posle porodjaja bio veci, od 60 cm dosla sam do 66cm. Sada uz sve dijete i restrikcije imam - bolje reci NEMAM - struk 78 cm!!!!! Muskarci to samo prihvate a zene se iskompleksiraju!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 11:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Ne znam da li ste probali da za dorucak uzimate psenicne mekinje; i neke vezbice bi bile dobre kao npr. pilates. I naravno, sto vise tecnosti i sna. Nastavite da se zdravo hranite i sve mora doci na svoje.
Videla sam da postoje i neke kremice za ravan stomak, mozda ne bi bilo lose da se malo izmasirate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 11:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Ne znam da li ste probali da za dorucak uzimate psenicne mekinje; i neke vezbice bi bile dobre kao npr. pilates. I naravno, sto vise tecnosti i sna. Nastavite da se zdravo hranite i sve mora doci na svoje.
Videla sam da postoje i neke kremice za ravan stomak, mozda ne bi bilo lose da se malo izmasirate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 12, 2008 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 10:57 am
Postovi: 6
Mislim da sam konacno utvrdila u cemu je moj problem. Nadam se da je to jer vise nemam volje ni za cim. Kako mi se nakon sto sam presala da pusim poremetilo varenje, tacnije receno "praznjenje" creva, doslo je do nagomilavanja otpadnih, a samim tim i otrovnih, materija u crevima. Ovo neredovno i nedovoljno praznjenje dovelo je do razlaganja tih otpadnih materija i vracanja, verovatno putem krvi, u organizam. Organizam je, posto je ragistrovao stetne materije poceo da luci vise vode tj. limfe kojom je nastojao da te stetne materije sto pre izbaci. Necista creva dovodila su do zatvora, to do prekomernog stvaranja gasova, to do otezanog varenja i praznjenja, a sve to do nagomilavanja vode. Zato je meni stomak kada se nadujem sav mekan i pun tecnosti.

Moje resenje je redovno i cesce praznjenje creva. Moram malo da se pomognem cajevima za mrsavljenje i zelenim cajem pa cu javiti rezultate.

Nadam se dorim razultatima!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 13, 2008 8:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Probaj izbaciti mleko!
Mnogi su alergicni na laktozu,sto znaci mnogima prouzrokuje kiselinu i naduvavanje.....
Ja sam jedna od njih.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 15, 2008 6:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 3:18 pm
Postovi: 27
Isti sam i ja imala problem,te otkrila kandidijazu i to sam nosila pet puta stolicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 21, 2008 5:48 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Nov 12, 2003 2:00 am
Postovi: 61
I ja imam slicnih problema i mislim da bi eventualno mogli biti u vezi sa smanjenim pusenjem, prilicno drasticno smanjenje je upitanju iako sam pre toga pusio cca 3 godine. Ja imam i povremene, ne tako ceste boleove posle cega obicno sledi vodenasta, kasasta stolica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 27, 2008 8:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 9:25 pm
Postovi: 3
Lokacija: bosna i hercegovina
POZDRAV i ja takodje imam problem sa nadutosti(gasovima)uzas trudna sam mjesec i po,i to me uzas muci Ja imam redovnu stolicu ma sve o,k al jednostavno tu nadutost neznam kako da rijesim to sam imala prije trudnoce recimo kad treba doci menga prije,na 5dana mene uhvate gasovi uzas,pitala sam ginica kaze da nema veze sa trudnocom vec sa probavom.Ja sam radila i gastroskofiju gutanje sonde imam gastritis i nesmijem svasta jesti,zbog osjetljivog zeludca voljela bi,kada bi mi neko mogao pomoci i reci sta da radim,sta da pijem jer me ubi ova nadutost(gasovi)u stomaku.....
hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: