Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 8:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Primecujem da neko ovde preti Tomicom?

BU-HA-HA-HA-HA!!! :lol: :lol: :lol:

Evo, ako cete da mu prenesete, slobodno recite:

Rek'o nam onaj doktor Ivica da smo budaletine zato sto upotrebljavamo avatare na kojima pise da treba zaustaviti lekare pre nego sto nas pobiju i zato sto zagovaramo eutanaziju i zato sto savetujemo ljude da odbiju hemoterapiju i da kupuju preparate koji nemaju klinicke studije kao dokaz o svojoj efikasnosti. Mi smo, inace, grupa anonimnih laika, ali smatramo da bi na forumu o onkologiji, na forumu posvecenom opstim stucnim diskusijama (medicinskim, ne automehanicarskim i inim) i na drugim slicnim (opet) medicinskim forumima trebalo da imamo prednost, jer je medicina rekla sta ima, sad je red na nas, imamo milion alternativnih (citajte: boljih, efikasnijih, brzih, pametnijih..) resenja za sve. Uzgred, druze Tomice, istovremeno koristimo priliku i da se prijavimo za one Vase ingeniozne licence za iscelitelje, jer ste Vi, za razliku od ostalih 28.000 glupavih lakara u Srbiji i jos 100.000 ljudi koji se bave biomedicinskim naukama - nasli za shodno i razlozno da "ozvanicite" lecenje duhovnom energijom, lecenje ajurvedom, homeopatijom i ostalim proverenim i dokazanim najefikasnijim terapijskim metodama.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 12:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
OVO JE IZASLO IZ OKVIRA MEDICINE

Ma nije nikad ni bilo u okvirima medicine... Iako ovakav vid mlacenja prazne slame iz nekog razloga privuce sve forumske dr-ove u rekordnom roku... evo ga i Bogi, bas se zabrinuh sto te nema, sto te neeemaaa (aaaaj – sto te nema)... Sto nije slucaj sa mnostvom pitanja po forumu, koja mesecima zvrje bez odgovora...

I PRESLO U ISMEVANJE DOBRIH LJUDI I DOBRIH DOKTORA

Zanimljivo da nije primeceno da je prethodno preslo u vredjanje i vikanje na one koji misle drugacije... iznad cega su ovi drugi (zasad) uspeli da ostanu, dozvolivsi sebi sprdnju, kao najbezobolniji nacin izlazenja na kraj u takvoj vrsti komunikacije...

PA CU SE, RIZIKUJUCI DA ISPADNEM "USKOGRUDAN", "AROGANTAN" I "OSION", ZAHVALITI SVIMA NA DOSADASNJEM DRUZENJU

Pa, Thomsone, nije da si se pretrgao od druzenja – od 36 postova, slabo odgovori na strucna pitanja, uglavnom neke ovakve trange-frange (sto se, inace, ne odnosi i na mog Ikilikicu, koji je itekako odgovarao i na takve stvari, sto veoma cenim).

Rek'o nam onaj doktor Ivica da smo budaletine zato sto upotrebljavamo avatare na kojima pise da treba zaustaviti lekare pre nego sto nas pobiju

Nisam, daj dalje:

i zato sto zagovaramo eutanaziju

Nisam zagovarala, niti zapocinjala tu raspravu, to je preozbiljno, samo reko’ da te obavestim, posto sam skontala da ne znas da postoje zemlje (koje pritom nisu Dzibuti), gde se to radi po zakonu i bez problema...

i zato sto savetujemo ljude da odbiju hemoterapiju

Nisam...

i da kupuju preparate koji nemaju klinicke studije kao dokaz o svojoj efikasnosti

Ni to nisam. Zakljucujem da si me budaletinom nazvao od miloste :oops:

imamo milion alternativnih (citajte: boljih, efikasnijih, brzih, pametnijih..)

Da se nisam zaljubiska, objasnila bih ti sta znaci ta rec, posto ne znaci ovo sto mislis... al sad, nema povratka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 2:15 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Kajo, ljubavi, pa ne dnosi se sve ovo na tebe! :lol: :lol: :lol:

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 3:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Citiraj:
I PRESLO U ISMEVANJE DOBRIH LJUDI I DOBRIH DOKTORA

Zanimljivo da nije primeceno da je prethodno preslo u vredjanje i vikanje na one koji misle drugacije... iznad cega su ovi drugi (zasad) uspeli da ostanu, dozvolivsi sebi sprdnju, kao najbezobolniji nacin izlazenja na kraj u takvoj vrsti komunikacije...


Onima koji misle drugacije i koji srebrnom vodicom lece rak i nije mesto na forumu DOKTOR

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 3:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
I Kajo, niko nije ni spomenuo da si ti nekoga nagovarala da odbije hemo, ne verujem da je mnogo njih u stanju ta tako nesto uradi (izuzev onog ultranetalentovanog druida cikatome i jos par vestica i vila u odnosu na koje te, procitavsi neke postove, smatram izuzetno intelektualno superiornom). Niko nije ni rekao da savetujes ljude da uzimaju neproverene lekove. Pozz i nadam se da ce jos neko da savetom pomogne MarijiP i Baki BI. Ipak oni ove imaju najveci problem.
Pozz svima

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 6:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2004 2:24 am
Postovi: 51
Kajalena je napisao:
......evo ga i Bogi, bas se zabrinuh sto te nema, sto te neeemaaa (aaaaj – sto te nema)... Sto nije slucaj sa mnostvom pitanja po forumu, koja mesecima zvrje bez odgovora...


Kajelina, ne lupetaj...gde su ti doktori koji su odgovarali na ovoj temi, sto su otisli, zbog vas desetak pametnih trolova, koji ste trolovali ovaj podforum i jos uvek ga torlijete, i molim te prestani sa se havlis smojim literalnim „vrlinama”, ova ti pesmica bolje pristaje. :D

Gastarbajterska Pesma

Osecam se ko poslednje govno
A to skrivam i cuvam ko tajnu
Samo cutim, a glasno bi psovno
Oj, Frankfurtu, jebem li ti Majnu
Ne izlazim, samo kuci sedim
Vredno sljakam svoje dane radne
Svaku marku gledam da pristedim
Jedva cekam da subota padne
Kad subotom narodnjaci dodju
Ja na vratu okacim kravatu
Pa izvedem sebe i gospodju
I ponesem celu svoju platu
Kada cujem zvuke rodnog kraja
Ja se onda otkacim do jaja
Kad muzika kolce mi zasviri
Praziluk mi iz dupeta viri
Pijem pice, jedem cevapcice
Sa kosulje pokidam dugmice
Pevaljka se malo razgoliti
Celo drustvo markama je kiti ...
U nedelju, u podne se budim
Da se bilo cega setim ja se trudim
Samleven sam ko mleveno meso
A mozda sam cak i zenu kreso


Aj u zdravlje Kara mia....

Reci sta te intresuje iz oblasti onkoloske ginekologije i interne medicine, tebi cu odgovoriti, zanimljiva si mi, mada si malo priglupa ali dobro niko nije savrsen..

Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 10:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 10, 2008 3:14 pm
Postovi: 4
Jos uvek mi niko nije odgovorio :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 3:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
MarijaP je napisao:
Pozdrav svima!
Moj svekar je juce isao na nalizu krvi.Inace, pre dve godine mu je
ustanovljen rak pankreasa i tada je operisan. Svasta nesto mu je tada odstranjeno, ne znam sada tacno. I sve ovo vreme on se osecao dobro. Medjutim juce, prvi put od operacije tumor markeri izgledaju ovako:CEA 11.8, CA19-9 89.9. Do sada su uvek bili u redu. Da li ovo znaci da je bolest uznapredovala i da se tumor vratio ili ima neke nade da, ipak, nije tako.?On u petak ide na kontrolu,ali ja nemam mira. Da li bi neko od vas mogao da mi odgovori? Inace, prvi put sam na forumu, uzasne su sve ove zivotne price. Saosecam sa svima vama.



Cisto da podsetimo ljude shta ste pitali.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 4:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
MarijaP je napisao:
Jos uvek mi niko nije odgovorio :(


pretpostavljam da nemas puno iskustva na forumima (ovo ti je prva poruka), ali jedno od pravila (pisanih ili nepisanih kako gde) je da zapocnes novu temu sa pitanjima koja te interesuju, a nisu direktno vezana sa temom na kojoj se nalazis.

Zato bih ti predlozio da otvoris novu temu sa istim pitanjem na kojoj ces moci da diskutujes.

pozdrav i sretno

_________________
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=18597&highlight=
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=18649&highlight=
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=19103&highlight=


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 12, 2008 12:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Pozz i nadam se da ce jos neko da savetom pomogne MarijiP i Baki BI. Ipak oni ove imaju najveci problem.

Baki Bi nece, jer je to verovatno neka provokacija (mislim, ne deluje bas realno – baka od 75 god na netu, pa jos iz Paracina, a nakacena joj otprilike 2 najgora, jetra i gusteraca – meni deluje kao da je neko od ovdasnjih probao da provocira da se zaletimo u savetima iz oblasti alternative... A mozda sam i paranoicna, of kors - ako je tako, bako, izvini).

sa se havlis smojim literalnim „vrlinama"

To si ti nesto sanjao, Bogi – ne da je ovde na forumu bilo. I jedva te, bre, desifrovah – ne daj da se bas toliko vidi da si siznuo, proveri poruku pre slanja, nekad je stvarno tesko razumeti, koliko kucacih napravis.

ova ti pesmica bolje pristaje

I jopet – trpanje svih u isti kos i predrasude, predrasude... "Svi gastosi voze bele mecke i slusaju narodnjake/ruke im krvave"... Ima, Bogi, i onih, koje recimo hol. kompanija nadje na netu, pa pozove licno, plativsi put i hotel, da radi za njih – sredivsi mu zatim kucu, osiguranja i ostalo sto ti treba za start... Na Bijenalu u Veneciji, projekat za NL ove godine pravila nasa devojka, sto je ogromna stvar... Mada mi bese sumnjivo sto ledja sve vreme pribija uz zid, sigurno da joj ne proviri praziluk iz dupeta... Diskvalifikacija diskutanata ovde se, dakle, pored poetskih i pravopisnih sposobnosti, sada vrsi i na osnovu mesta zivljenja, te objekata koji im vire otpozadi :P

Reci sta te intresuje iz oblasti onkoloske ginekologije i interne medicine, tebi cu odgovoriti

Pa, evo npr ovo - jel moram ova muda labudova bas presna da izedam ili smem bar malko da ih probarim? Mlogo su, bre, zilava :cry:

zanimljiva si mi, mada si malo priglupa ali dobro niko nije savrsen

Kakav prizeman pokusaj, nivo cca II razred OS... Ima jedno dete koje, kad neko od ukucana kaze ruznu rec, trazi da mu izgrednik u kasicu ubaci 10 din... Da sam to radila ovde, davno bih se obogatila... dok su vase kasice jos uvek prazne.

Aj u zdravlje Kara mia....

Za vulgarnosti visa tarifa – 20 din.

Jos uvek mi niko nije odgovorio

Pa ima precih stvari, Marija, ne postizu... Ne znam samo kako ih (neke) nije blam da se takvima pokazuju pred kolegama, ako ih za nas vec nije briga...

ali jedno od pravila ... je da zapocnes novu temu sa pitanjima koja te interesuju, a nisu direktno vezana sa temom na kojoj se nalazis.

Ma jeste direktno vezano (pankreas) - ali nije stvar u tome, vec sto su svi doktori na frontu, u selu nije ostao bas niko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 13, 2008 7:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2004 2:24 am
Postovi: 51
@Kajalena


Ovo je forum na kome se diskutuje o zvanicnoj medicini, znaci ne o alternativnim metodama lecenja, a tamo gde je zvanicna medicina zasnovana na dokazima , nema mesta alternativi.

Glupo je da na mestu gde se diskutuje o zvanicnim metodama lecenja koja su zasnovana na dokazima i potvrdjena u naucnoistrazivackim radovima na hiljade i stotine hiljada istrazivaca mashe alternativnim metodima lecenja koja nisu potvrdjena i potkrepljena nikakvim naucnim dokazima. To je isto kao kada bi rekla svim onim Americkim i Evropskim istrazivacima i njihovim finansijerima koji su ulozili ogroman novac u istrazivanja odredjenih bolesti i lekova da su BUDALE i da ima nesto sto je bolje od onoga sto su oni u zadnjih 50 godina otkrili. Dobro ne radis ti to licno, cikatoma je zapoceo tu temu, ali ti ga podrzavas i predvodis diskusju koju je on zapoceo, tako sto se trudis da oponiras doktorima i branis stavove koji nemaju uporiste u naucnim istrazivanjima. Pa cekaj ko je onda ovde budala, celi naucni svet ili pojedinci koji nemaju elementarnog medicinskog znanja. Ne slazem se da treba propagirati alternativu na mestima gde se diskutuje o zvanicnoj medicini.


Pogledaj kako se ponasas ovde na forumu, procitaj svoje postove ponovo.Pises pesmice, izjavljujes ljubav doktorima na forumu sa kojima si u verbalnom sukobu. Do skoro si propagirala eutanaziju i navodila linkove sa interneta o legalizaciji eutanazije u Holandiji a da nisi ni procitala sve te linkove koje si postovala. Pokrivas se izjavom da eto to ipak postoji negde tamo u civilizovanom svetu a ne shavatas da u nauci ne postoje granice, pa se onda cudis zasto smo mi toliko iznenadjeni time kao da ti to radis svaki dan. Ne shavtas koji antagonizam postoji medju doktorima u Holandiji zbog takvog zakona, ne razmusek koliko pokusaja asistirane eutanazije nije uspelo u svetu, cak i kod onih kod kojih su tri puta za redom pokusavali asistiranu eutanaziju, ne razumes koliko lekari u Holandiji pokusavaju da izbegnu tu proceduru i koliko su oni zaista protiv toga duboko, intimno, vecina njih. Mislis da je sve to samo igra, e pa nije draga moja to je ozbiljna stvar, nije to forumsko blebetanje.

Govoris o Alternativnoj medicini kao da je ona zvanicna medicina, ili branis takve stavove, kako diskusija odmice omeksavas svoje stavove i prilagodjavas ih trenutnom toku rasprave. Ok nemam nista protiv toga, to je tvoj stav, misljenje, ali to ne bi trebalo da radis na forumu na kome diskutuju doktori koji se bave zvanicnom medicinom zasnovanom na dokazima. Alternativna medicina ne moze da bude konkurent zvanicnoj medicini jer su to sve gluposti koje su raskrinkane u naucnim studijama, razumes. Takvim nastupom dovodis pacijente u zabludu i ti i svi ostali koji to radite.

Dolaze pacijenti kod mene i pitaju da li da pijemo srebrnu vodu i slicne gluposti, a sta da kazem pacijentu na takva pitanja, kada vidim da je to totalno bezveze, jer znam da je to ispitivano u zadnjih 50 godina i da nijedna studija nije pokazala uspesnost lecenja a kod onih koji su pili previse i predugo javila se argirija...pa sad sta reci pacijentu, neki kazu da srebrna voda deluje antibakteriski lokalno ali zar ja imam prava da savetujem nesto sto nije medicinski dokazano i sto nema jasno uporiste u nauci, a imam na raspolaganju medicinski dokazane preparate.... Eto sta reci takvom pacijentu? Saveti nekih istrazivaca po tom pitanju su da koloidno srebro ne dovodi do poboljsanja ali ni do pogorsanja, (Mayo klinika)...Sta da im kazem ja kao predstavnik zvanjicne medicine, da im kazem da uzmite 1L te vode za 1000 din i pomoci ce vam, pa to nije tacno, to je laz, jer nije naucno dokazano njeno odelovanje, bar ne kod vecine bolesti i stanja koja su navedena u brosurama proizvodjaca. A ja ne mogu da se bavim tim stvarima, trbalo bi da se drzim naucnih referenci. Ja sam Lekar a ne vracara i moram da se drzim zvanicnih medicinskih preporuka i ja i svi mi lekari koji shvatamo apsurd i glupost takvih stvari. U nekim zemljama je cak koloidno srebro i zabranjeno ili je promet i proizvodnja striktno kontrolisan, sto je opet pitanje kako je to kod nas.

Ako mene licno pitate oni koji savetuju alternativnu medicinu pacijentima koji boluju od teskih bolesti i negiraju zvanicnu medicinu ja bih strpao u zatvor, jer to su neopevani prevaranti, Alternativna medicina nesme da bude konkurent zvanicnoj medicini i mora da bude striktno kontrolisana da ne bi napravila stetu pacijentu jer najvaznije je ono ne naskoditi pacijentu. A odgovaranjem pacijenata od zvanicnih medicinskih tretmana ona bas to i cini u nekim svojim segmentima. To sto ce ljudi bacati novac na glupe preparate bez efekta i sto ce verovati uspeh uz jaku autosugestiju to je njihova stvar ali lose je ako nekog finansiski iscrpljujete a da nemate zvanicne naucne reference o svrsishodnosti postupka. Za mene se to zove prevara.


Pre dva tri meseca dosao jedan holandjanin kod mene, nezna rec srpki da bekne, precepio se jadan, misli mi ovde deremo, na kraju kada je tebalo da plati pregled naplaceno mu je nekih mislim oko 1500 din, smeje se covek, ne moze da veruje kako je jeftino prosao, a nedaj boze da se neko od nas u Holandiji razboli i da mu treba pomoc lekara, odrali bi ga zivog, zucnu kesu bi mu izvadili iako nije dosao zbog zucne kese. E tu je problemu u nasoj profesiji jer mi sami sebe ne cenimo. Onda ne mozemo ocekivati ni da nas drugi cene i postuju, zato i imamo ovakve komentare po forumima.

Sto se tice pesmice bore corbe, pa sta da vam radim on vas je tako okarakterisao svaka cast tebi ne kazem ja da si ti klasican gastos ali nacin na koji pises ne odaje bas neki extra utisak kultivisanog bica.

Eto prekidam dalju raspravu po ovom pitanju , u principu nije vazno sve ovo je samo forum, razbibriga,rec utehe nekome ko me je potrebna, niko nikog nije izlecio u virtualnom svetu, pa ako je nekome lakse da ovde ospe paljbu po doktorima neka to uradi slobodno , bolje ovde nego u realnom zivotu.

Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 13, 2008 7:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2004 2:24 am
Postovi: 51
Samo da dodam jos nesto, sad sam se setio, nemojte samo da se pozivate na istrazivanja koje je radio med fak u Kragujevcu po pitanju koloidne srebrne vode i Mihajlo Pupin jer su mi te stvari takodje poznate. Otisli bi jako daleko u diskusiji a voleo bih da se o svim vanstandardnim metodima lecenja i preparatima sumnjivog porekla ovde napravi end... Ja svakako necu ucestvovati u daljim diskusijama na tu temu.

Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Umori me, Bogi, dzavole
PostPoslato: Uto Dec 16, 2008 11:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Drago mi je da smo izasli iz Mr Hyde-faze (alias “malko si priglupa, Kara mia”) i da se ponovo trudimo da budemo kulturni.

Ovo je forum na kome se diskutuje o zvanicnoj medicini, znaci ne o alternativnim metodama lecenja, a tamo gde je zvanicna medicina zasnovana na dokazima , nema mesta alternativi.

Po meni, ovo je forum gde se diskutuje o zdravstvenim problemima pacijenata, pa se tako na njemu mogu cuti i licna iskustva (dakle ne medicinska, vec licna, tipa “jel te bolelo...”), prakticni saveti (“gde se mogu kupiti turbani”), ljudski razgovori (“mnogo mi je tesko otkad ga nema”), pa i svedocenja da je nekome u necemu pomogao kantarion ili hidrazin-sulfat (pozor: “alternativa”). Drugim recima – u centru je pacijent i njegov problem, sa svim pristupima istom, a ne medicinska nauka. A moguce je da sam ja pogresno shvatila, naravno. Koliko vidim, Bogi je protiv bilo kakve alternative uopste, ni kod nas niti bilo gde, ni ovakve ni onakve... Bogi, Bogi – negde napolju, sa svojim zvanjem, takvo nesto ne bi smeo otvoreno da kazes... Uzgred, ako je ovde zaista zabranjeno pominjati alternativu, neka me neko zvanicno lice obavesti o tome.

To je isto kao kada bi rekla svim onim Americkim i Evropskim istrazivacima i njihovim finansijerima koji su ulozili ogroman novac u istrazivanja odredjenih bolesti i lekova da su BUDALE i da ima nesto sto je bolje od onoga sto su oni u zadnjih 50 godina otkrili.

Ne, vec da postoji i nesto drugo, i da to sto je poznato sigurno nije kraj. Kapiramo mi to i uvazavamo, naravno, ali kako iko moze da bude siguran da je jedino? Mozda ce nesto od toga za 20 godina uci i u zvanicnu proceduru lecenja i cak se i pokazati kao bolje... Ne kazem da je tako i da je sigurno, vec da je MOGUCE. Pritom, Bogi kao da nikad nije cuo da, nazalost, i podrucjima kakvo je zdravlje coveka/proizvodi koji se ticu istog mogu da upravljaju i finansijski interesi... Kao sto vam je poznato kako je Med fak u Kragujevcu dosao do bas takvih rezultata za srebrnu vodu, tako je mozda i neka druga institucija u svetu u radila, samo sto vi to ne znate. Takodje ne kazem da je tako, vec samo da je MOGUCE i da u svemu, nazalost, ima mesta sumnji. Ustvari vam se divim kako u bilo sta mozete da budete tako sigurni...

Dobro ne radis ti to licno, cikatoma je zapoceo tu temu, ali ti ga podrzavas

Kako rekoh, mrzi me da ovde objasnjavam razlike izmedju svojih i Tominih stavova... pazljiv citaoc ih je dosad i sam primetio. A kapiram da vama sve sto vam u bilo kojoj meri protivreci izgleda isto.

i predvodis diskusju koju je on zapoceo

Slabo je ovde ozbiljne diskusije na tu temu bilo - vecinom smo se vredjali, izbacivali procene licnosti onog drugog i tu i tamo sprdali. Dr-ovi su uglavnom u fazonu da “to kod nas ne moze da bude”, pa te odmah strpaju u kategoriju budale i nece da razgovaraju. Sad bez sale – ja se ne osecam kao da je ova diskusija uopste ozbiljno zagrebana. Sto se mene tice, svoje misljenje o ovome dosad ne izrekoh (ili bar ne ozbiljno), niti imam motiv da nekoga ubedjujem u isto. Sve sto ovde radim je da, kad vidim da su dr-ovi mnogo tvrdi po nekom pitanju, da ih malo dirkam (erot’ka, ba :oops: ).

tako sto se trudis da oponiras doktorima

Ovo zvuci kao da je oponiranje doktorima samo po sebi greh, sto mislim da je sustina vaseg ponasanja i problema sa mnom (“kako se uopste usudjuje da nam oponira?”) Ja pritom uopste ne oponiram svim doktorima i ne u svemu – sto je pazljiv citaoc opet mogao i sam da primeti.

i branis stavove koji nemaju uporiste u naucnim istrazivanjima

Valjalo bi da mi iscitirate neku od mojih takvih izjava, posto nisam sigurna na sta se misli. Milion puta rekoh da nisam na kursu “divlja ciklama deda-Mice” i da sve sto mi neki ovde radimo jeste verovanje (iz muke) da ce ono sto deluje preventivno (a sto jeste naucno dokazano), mozda u nekoj meri delovati i posle, racunajuci da mozda prosto nije bilo dovoljno istrazivanja, dovoljno dobrovoljaca koji bi se podvrgli takvom necemu u toj fazi bolesti... Ali zasto, zasto se opet na to vracam, kad sam jagnje koje je vuku svakako mutilo vodu, bez obzira na to sto ju je pilo nizvodno...

Pa cekaj ko je onda ovde budala

Niko.

Ne slazem se da treba propagirati alternativu na mestima gde se diskutuje o zvanicnoj medicini.

Niko je ne PROPAGIRA, vec povremeno POMINJE kao jos neki od mogucih pristupa.

Pogledaj kako se ponasas ovde na forumu

Opet ne znaem na sta se misli. Uzgred, ako ste rasplozeni za bavljenje tom aktivnoscu (analiza ponasanja), pogledajte kako ste se ponasali vi sami i jos pokoji kolega. To se radi ovako – pokrijes nick i citas samo komentare, pa posle otkrijes, i iznenadis se :D

Pises pesmice...

Takodje vise puta objasnjeno – sta drugo raditi nekome ko te visestruko uvredi, nego izvrnuti sve na salu? Pa necu mu valjda odgovoriti istom merom ili se praviti da nije nista bilo, pa nastaviti ozbiljno? Iki je moju ljubavnu izjavu uostalom razumeo kako treba, ne znam zasto se vi mesate (ljubomora? :lol: ) A ako su pesmice same po sebi problem – i vi ste meni poslali jednu.

izjavljujes ljubav doktorima na forumu

Aaa, pa srce ne pita jel na forumu il’ u GSB-u :D

Do skoro si propagirala eutanaziju

Nikad, sto je takodje objasnjeno (ali izgleda da ne vredi i ako ponovim jos 17 puta). Takvo nesto bi (u postojecim uslovima) bilo u najmanju ruku neozbiljno. Sve sto se desilo je: 1) doktorsko opste sablaznjavanje, kao da se radi o nemogucoj stvari (“neka mi neko prstom pokaze onoga ko bi takvo nesto uradio, haha”) i 2) moj pomen da je to u nekolicini zemalja, i to onim koje su sa takvim stvarima obicno prve, legalno (cisto da se malo uzbudite, a i jer mi je najozbiljnije delovalo da neki za to nisu ni culi). Tu sam i pocela i zavrsila – od propagiranja ni traga ni glasa. A moj licni stav o tome je moja stvar.

Ne shavtas koji antagonizam postoji medju doktorima u Holandiji zbog takvog zakona

Postoji oko mnogih stvari, a chu nece oko jedne tako slozene... Ipak je legalno, a slobode koje se jednom daju, nece vise bivati ukinute, sta god ko mislio.

ne razmusek koliko pokusaja asistirane eutanazije nije uspelo u svetu, cak i kod onih kod kojih su tri puta za redom pokusavali asistiranu eutanaziju

To nema veze sa time da li je dozvoljeno i da li se radi. A spada u razloge protiv, da... Uzgred – to sa eutanazijom su odobrili neki tamo parlamenti, koji nisu sastavljeni od doktora... Hocu da kazem da to nije samo doktorsko, vec opsteljudsko pitanje.

ne razumes koliko lekari u Holandiji pokusavaju da izbegnu tu proceduru i koliko su oni zaista protiv toga duboko, intimno, vecina njih

Nije mi poznato da li neko, ko to licno ne voli i nece, mora da uradi – verovatno ne (sto nema nikakve veze sa ovom raspravom). A to sta oni misle “intimno” i da li su vecina – heh, otkud vama dokazi za to, gde to pise? Pisete to jer prosto verujete da ne moze da bude drugacije. A jelte, sta vam kazu ovi iz Belgije i Luksemburga, u svojim intimnim ispovestima? Ja nisam pricala o osecanjima, vec samo onome sto je na snazi. A ne sumnjam da velikom broju nije svejedno... Niko uostalom ne voli bas svaki deo svog posla i niko se ne slaze bas uvek sa vazecim zakonom, on bi to malo drugacije, ali kad zivis u nekoj drzavi, moras da radis kako je propisano.

Mislis da je sve to samo igra, e pa nije draga moja to je ozbiljna stvar, nije to forumsko blebetanje.

Ne znam otkud vam takav zakljucak, da mislim da je to igra - ta razmisljanja su mi, u trenutnoj situaciji, verovatno bliza nego vama. Kako rekoh – ta rasprava (o eutanaziji) ovde nikada nije ni poceta.

Govoris o Alternativnoj medicini kao da je ona zvanicna medicina

??? – gde?

kako diskusija odmice omeksavas svoje stavove i prilagodjavas ih trenutnom toku rasprave

Zvuci kao da je i ovo pripisano spisku mojih forumskih “nedolicnih ponasanja”. Cilj svake rasprave i jeste da se do necega dodje, da se protivnici priblize bar po milimetar, onda je uspesna... Nezrelo je drzati se svoga cak i kad vidis da bi mozda negde malko popustio i da onaj drugi mozda kaze ponesto sa cime bi se slozio... Ukratko – omeksavanje i prilagodjavanje stava ne smatram nicime cega se treba stideti niti ga ikome pripisivati u krivicu. Nazalost, to se u ovoj “raspravi” dosad nije desilo – svako i dalje namrsteno cuci u svom rovu.

Ok nemam nista protiv toga, to je tvoj stav, misljenje, ali to ne bi trebalo da radis na forumu na kome diskutuju doktori koji se bave zvanicnom medicinom zasnovanom na dokazima.

Ovo znaci da ne smem da pominjem alternativu na forumu gde se nalaze i doktori, da im ne bih zagadjivala vazduh? Ako je tako, opet – neka me neko zvanicno lice obavesti o pravilima igre, tj da ne smem da se igram na vasem igralistu - postovacu.

Alternativna medicina ne moze da bude konkurent zvanicnoj medicini

Of kors, konacno da se slozim sa necim, pomislicete vec da vam teram inat.

jer su to sve gluposti koje su raskrinkane u naucnim studijama, razumes


Evo, vec ga pokvari... Koliko samo opstih izjava... Ako jednom zaista bude prave diskusije o ovome, prvo cemo da definisemo pojam, na sta mislite vi a na sta ja, kad kazete alternativno.

Takvim nastupom dovodis pacijente u zabludu i ti i svi ostali koji to radite

Svako ima svoj mozak da sam o sebi odlucuje – nece valjda odlucivati na osnovu nekakvih forumskih napisa nepoznatih osoba. A kad ucutkate mene (koji sam ja uopste faktor, uzgred?), predjite na informacije koje se mogu naci po netu, a koje “dovode pacijente u zabludu”... Mozete poceti sa Wikipedijom, to se mnogo cita – za veliki broj bolesti kao poslednji pasus imate “Alternative treatments”, pa im pisite da sve to obrisu.

Dolaze pacijenti kod mene i pitaju da li da pijemo srebrnu vodu i slicne gluposti, a sta da kazem pacijentu na takva pitanja

Pa evo, npr ovo sto se posle napisali: “Saveti nekih istrazivaca po tom pitanju su da koloidno srebro ne dovodi do poboljsanja ali ni do pogorsanja”.

Sta da im kazem ja kao predstavnik zvanjicne medicine, da im kazem da uzmite 1L te vode za 1000 din i pomoci ce vam, pa to nije tacno, to je laz

To od vas niko i ne trazi.

U nekim zemljama je cak koloidno srebro i zabranjeno ili je promet i proizvodnja striktno kontrolisan, sto je opet pitanje kako je to kod nas.

I to sve mozete da im kazete.

Ako mene licno pitate oni koji savetuju alternativnu medicinu pacijentima koji boluju od teskih bolesti i negiraju zvanicnu medicinu

U ovom nastavku je problem – nema negiranja zvanicne, Bogi.

Alternativna medicina ... mora da bude striktno kontrolisana da ne bi napravila stetu pacijentu jer najvaznije je ono ne naskoditi pacijentu

Ohoho – i ovde se slazem!

A odgovaranjem pacijenata od zvanicnih medicinskih tretmana ona bas to i cini u nekim svojim segmentima

To je dosta ekstreman pristup (odgovaranje od zvanicnog), o kome se ovde ne prica...

To sto ce ljudi bacati novac na glupe preparate

Da me ne mrzi, prebrojala bih koliko ste puta upotrebili rec “glupo” u vezi sa ovim... Inace, ovaj faktor novca se pominje vrlo cesto, kao, "da spasem pacijenta trosenja"... A tu ima, inace, i vrlo jeftinih stvari – nekad cak i nikakvih posebnih stvari (u pristupima koji podrazumevaju dijetu npr - da ne kazem da vas izadje jeftinije nego kad jedete uobicajeno).

bez efekta

Evo, pomenula mimina mama na drugoj temi nesto za sta je cula i sto ni njoj nije bilo jasno... Bilo nekog efekta, Bogi, zamisli.

i sto ce verovati uspeh uz jaku autosugestiju to je njihova stvar

Autosugestija je super i moze da napravi i opipljivu korist, osim boljeg osecanja... sto Bogi naravno, vec zna. Nije li bolje, ponekad, verovati u bilo sta, nego vise u nista?

Pre dva tri meseca dosao jedan holandjanin kod mene...

Vise puta po forumu procitah o tome kako “doso kod mene jedan Holandjanin/Kanadjanin/stanovnik drugih bogatih i razvijenih zemalja” (nisam sigurna da li ste uvek bili vi), pa kako se nasmejao ceni. Nikako da shvatim sta se time dokazuje – ovde je skoro sve skuplje i plata je veca, to se zove visi standard, ne znam sta je cudno. Frizer je skuplji 5-6 puta, radovi u kuci i do 10, pa kako nece biti doktor? Takodje nemam pojma kakve to veze ima sa ovom raspravom (osim sto iz vasih postova konstantno proviruje nepoznavanje Zapada, te prezir, mrznja a rekla bih i strah od istog). Ako ste hteli da degradirate holandsku medicinu, navedite recimo da im je smrtnost beba na trecem mestu u Evropi, to je podatak, a ne “doso Holandjanin pa se nasmejao”... Sto se ove zucne kese tice, ne znate koliko ste daleko od istine – veliki problem br. 2 ovde je da se 90% poseta lekaru zavrsava sa “idi kuci, nije ti nista a i ako jeste, samo ce proci”, cak i kad ti cesto jeste nesto... A za operaciju treba da se preganjas dugo-dugo... sve iz razloga stednje i nedostatka medicinskog osoblja. Tako da mu zucnu verovatno ne bi izvadili ni da je potrebno, no bi ga spakovali na prvi avion, da mu je njegovi izvade, jer oni ni ove svoje ne postizu.

Onda ne mozemo ocekivati ni da nas drugi cene i postuju, zato i imamo ovakve komentare po forumima.

Sve ovo ustvari i jeste bitka za “cenjenje i postovanje lekara”... sa cime altrenativna medicina nema bas nikakve veze.

pa sta da vam radim on vas je tako okarakterisao

Hihi, ovo je izgleda trebalo da znaci “ma nista ja nisam rekao, to je Bora rekao – a svi znamo koliki je Bora autoritet, sami izvedite zakljucak...” :P :P (zamisliti Bogija kako se krije iz Borinih ledja i smejulji :lol: )

svaka cast tebi ne kazem ja da si ti klasican gastos

Offtopic: pojam klasicnog gastosa se razlikovao 70-ih i danas, odnosno to su dva sasvim razlicita tipa. Bogi ovde misli na ovaj stariji tip, da pojasnim ostalima.

ali nacin na koji pises ne odaje bas neki extra utisak kultivisanog bica

Ovo nije mesto da se medjusobno karakterisemo. A ako insistirate, mogu da, evo samo za vas, za sve ovdasnje dr-ove napisem procenu koliko imaju godina, sta su u horoskopu, kakve su opste kulture i kakvi su u krevetu – mislim, ako je to tema (zainteresovani nek mi se jave na pp :) Nije, Bogi, u diskusiji fora da se dokaze da je onaj drugi budala (na sta se ovde trosi povelika energija), vec samo da mu se obori stav.

Eto prekidam dalju raspravu po ovom pitanju

Mudra odluka. Mozda usvojim.

u principu nije vazno sve ovo je samo forum, razbibriga,rec utehe nekome ko me je potrebna, niko nikog nije izlecio u virtualnom svetu, pa ako je nekome lakse da ovde ospe paljbu po doktorima neka to uradi slobodno, bolje ovde nego u realnom zivotu

Masala – tako je. Nego, ovo postade dosadno: ajmo sad malo o tome da li je gej OK – posto ima, znate, nekih zemalja gde... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 17, 2008 3:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Mora da ti je mnogo dosadno kad pises ovakve gluposti. Ne znam koliko ti je bilo potrebno da odgovoris na prethodni post, ali ocigledno je da imas mnooooogo vremena za zamajavanje. Zapravo, zao mi je sto si u takvoj situaciji i sto te je muka naterala da razmisljas na taj nacin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LECENJE KARCINOMA JETRE I PANKRASA BEZ HEMOTERAPIJE.
PostPoslato: Sub Apr 12, 2014 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 12, 2014 7:38 pm
Postovi: 2
I VI DA LECITE NEKOG STOKO SUJETNA!!!!!!!!!!!!!!!! VI KOJI STE USKO VEZANI JEDNI ZA DRUGE, KROZ ISTORIJU MEDICINE! VI DA SE RASPRAVLJATE OVDE GDE LJUDI TRAZE OCAJNICKI POMOC!!! SRAM VAS BILO BRE!! SA SVIM TIM VASIM STRUCNIM I NE STRUCNIM DIPLOMAMA MOZETE SAMO DUPE DA OBRISETE, KAD LJUDI PRE SVEGA NISTE!!!!!!!!!!!! AKO MI NEKO KAZE DA JEDEM CURECA GOVNA 3 PUTA NA DAN I DA POSTOJI SANSA DA CU IZLECITI RAK, JA CU IH JESTI! A ISTO TAKO AKO MI NEKO KAZE DA POSTOJI LEK U EKSPERIMENTALNOJ FAZI JA CU GA UZETI! PA DRAZE MI JE DA ME JEDU 3 KARCINOMA ODJEDNOM NEGO DA ME JEDE TA VASA USRANA SUJETA!!!!!!!!!!!!!! SRAM VAS BILO!!!!!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: