Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Gde ici na IVF/ICSI?
PostPoslato: Sub Dec 17, 2005 1:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Imam 27 god. a suprug 31
Evo prv moje dijagnoze:

DG sterilitas sec.
Epikriza stanje I tok bolesti:
St.post ab. Spont. ml I / II aa I ½
Sactosalpinx 1.dex.Adhesiones tubae uterinae 1.sin cum peritonei parietalis et.lig. infundibulopelvicum 1.sin.
OP: Chromovideolaparoscopia facta est (05.05.2005.)

UZ(27.04.2005.) Uterus u AVF-u normalne gradje 60x34x41, endometrijum troslojan, miomerijum homogen LO 28X16 DO 38X25, u Douglasu slobodna tecnost.
Uradnjene sve analize pre laparaskopije su u granicama normale (hemogram, ks, biohemija….)
Nalaz sa laparaskopije:
Uterus je kruskastog oblika u AVF-u, normalne velicine, glatke povrsine, jasnog perimetrijuma, mobilan, lakosinistroponiran. Desna tuba se slepo zavrsava sactosalpinksom, fimbrije nisu vidljive. Desni ovarijum normalne velicine, izbrazdane povrsine, sedefastobelicaste boje, sa vidljivim corpus luteum homorrhagicium. Leva tuba se samo delimicno vizualizuje zato sto je svojim abdominalnim delom prirasla za parietalni peritoneum I levi infundibulopelvicni ligament, nejasnih fimbrija. Levi ovarijum samo delimocno vizualizovan jer je priraslicama priljubljen uz lig. Latum sa znacima starih ovulacija. Seroza male karlice bez patoloski vidljivih promena. U C. Douglasi pmanja kolicina slobodne tecnosti. Duz citave povrsine jetre prisutne perhepaticne priraslice, a povrsina jetre prekrivena belicastim naslagama-fibrin. Transcervikalno ubrizgan indigo karmin cini stop u ampularnom delu desne tube a levu tubu oskudno pasira I propusta contrast u trbusnu duplju. Obzirom na gore opisane priraslice leve tube I ona se moze smatrati nefunkcionalnom. Predlaze se da se pacijentkinja uputi na IVF. Posoperativni tok protekao uredno. Od terapija dobija Palitrex caps. 500 mg. 2x2.
Laparaskopija je radena u Visegradsoj i radiala je DR. Spremovic

Pre 2 god. Imala sam spontani I na HP nalazu nisu nadjeni tragovi trudnoce jedino upala sluzokoze materice. Beta je bila oko 200 ali kad je ona uradjena proslo je 4 dana od spontanog. Uradjena revizija. Ginekolog iz doma zdravlja kad sam otisla da trazim uput za ispitivanje zasto je doslo do spontanog rekao je da sam mlada I da idem kuci da pravim decu, nije htela da mi da uput. Posle god. dana od spontanog ja sam opet otisla po uput i na jedvite jade ga dobila. Bris na Ureaplasmu je bio pozitivan. Lecena Doxcilinom ali nije uspelo a posle Visirenom I nalaz je bio negativan. Vaginalni I cervikalni brisevi su isto uredni.
Partnerov spermogram i spermokultura su ok. Pokretljivost spermatozoida 68%. I on je naravno pio terapiju za Ureaplasmu.
Uradili smo analize na hepatitis B i C, toxoplazmu, Citomegalovirus i HIV sve je negativno.
U septembru 2005 je zapocet IVF/ICSI uzimala sam Diphereline za supresiju hormona ali se pojavila folikularna cista i postupak je prekinut. Cista je odmah posle ciklusa nestala. Bila sam 2 meseca na Stedirilu i doktorka je ocenila da mozemo da pocnemo sa postupkom IVF/ICSI. Od 01.11. Diphereline 0.1 dnevno. 16.11. je dosao ciklus i drugog dana smo krenuli sa 2 Gonal F i 2 Luveris i Diphereline je ostao. Stimulacija je trajala 12 dana. Svi brisevi su bili uredni. Od 7 dana stimulacije su praceni folikuli prvi UZ je pokazao 7 folikula na l.o. i 5 na d.o. od tada se samo povecavao broj folikula i bilo ih je preko 10 na oba jajnika. Dvanaesti dan prekinuta stimulacija i data stop injekcija sutradan. Zadnji nalaz je pokazao debljinu endometrijuma 13mm (12 dan stimulacije). 01.12. uradjena aspiracija i izvadjeno 18 jajnih celija. Od toga je bilo 14 dobrih, 10 se oplodilo a 8 nastavilo sa deobom. Primila sam posle aspiracije i 4 bocice albumina (2 ujutru odmah posle aspiracije i 2 uvece), utrogestan 3x1 oralno i palitrex. Zadrzana sam u bolnici. Embrio transfer je radjen 03.12. treci dan posle aspiracije. Na UZ pre ET bilo je jos dosta folikula na oba jajnika. Vracene su tri oplodjene jajne celije. Nastavila sam sa utragestanom 3x2 oralno. Dvanaesti dan od ET tj. juce beta manja od 1. Nije uspelo. Mislila sam umrecu, neznam kakav fizicki bol bi poredila sa saznanjem da nije uspelo. Postupak je radjen u Visegradskoj i Dr. Spremovic je vodila postupak.
Zanima me gde sledeci put da radim vantelesnu i da li trebam da menjam lekara? Ja moju doktorku imam poverenja ali me nervira sto se osecam kao broj tj. sve ide ko na traci. Doktrka je prezauzeta, nijednom je nisam videla da sedi non-stop je u pokretu, te u sali, te sa studentima, na UZ...Za svo vreme boravka u bolnici dva puta sam je videla (osim toga sto sam je presretala po hodnicima) Ako sam se za nju odlucila zar nije normalno da dodje kod mene u sobu i da mi priliku da je pitam ono sto me zanima a i da cujem njeno misljenje i njene prognoze, pa i kao covek utesi i ulije nadu da ce sve biti ok? Cula sam da je u Visegradskoj zastarela oprema pa neznam da li sledeci put ICSI da radim kod privatnika. Ona radi i privatno u ordinaciji Intermedicus BIS ima li ko iskustva sa tom ordinacijom i kakav je tim tamo? Imate li preporuku mozda za nekog drugog lekara i ordinaciju jer je najpoznatiji u toj obasti izvrsio samoubistvo? Za svoju doktorku nemam drugih zamerki osim pomenutih. Zelela bih da cujem i vase misljenje sta treba raditi posle embriotransfera, lezati ili se ponasati normalno? Isto tako me zanima kakvu ishranu preporucujete i da li postoji nesto sto treba uzimati posle ET da bi se poboljsale sanse za uspeh? Doktorka je posle laparaskopije koja je radjena u maju rekla da netreba da pokusavamo prirodno jer je velika mogcnost od vanmatericne trudnoce, mi se sada razmisljamo da pokusamo i prirodno pa bih volela cuti isto vase misljenje povodom toga. Da li iskljuciti mogucnost prirodnog zaceca i stititi se ili pokusat pa sta bude?
Hvala unapred
Blonde

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 17, 2005 4:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Zaboravih da napisem da su mi u krvnoj slici od juce povecani Eritrociti 5.23, u urinu proteini nadjeni u tragu to je predpostavljam od primljenih albumina i ima bakterija ali nisam radila urinokulturu. Svi brisevi pre postupka su bili uredni. Sta bi to moglo da znac e povecani eritrociti ?
Uradjena je i biohemija sa hepatogramom tu je sve ok.

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 18, 2005 5:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Zasto iko nece da mi odgovori? :(

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 18, 2005 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 18, 2005 9:04 pm
Postovi: 2
Lokacija: Novi Sad
Draga Blonde, evo ja cu da ti odgovorim, mada sam ti vecinu toga sto znam rekla u telefonskom razgovoru! Ne znam zasto se niko ne oglasava sa ovog foruma, ja sam se registrovala samo zbog tebe...
miricka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 20, 2005 8:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Draga Blonde,

Nemojte ocajavati...ja mogu da zamislim koliko nade, snova i iscekivanja je utkano u svaki Vas pokusaj da ostanete trudni, ali isto tako potrebno je da pokusate da ostanete racionalni ! Mozda to zvuci hladno, ali je prakticno i istinito.

Prvo sva ova Vasa pitanja, strepnje i sumnje, bi trebalo da prodiskutujete sa Vasim ginekologom, koji Vam vodi IVF proces !!! Ona je odgvorna za Vase zdravlje i isto tako da Vas informise o svemu vezano za procedure ukljucujuci rizike, sanse za uspjeh, cijene intervencije...et cetera. Dakle ovo nije mjesto da trazite odgovore nego od onoga kome ste to LIJEPO PLATILI !!!, jer to je njena/ njegova i ljudska i profesionalna duznost.

Ali ajde...mozda i mi nesto znamo...
Prvo, razlog infertiliteta u Vasem braku jesu neprohodni jajovodi i da zivite u Kanadi, to je jedina dijagnoza koja je sponzorovana od strane drzave. ( opisano je da je lijeva tuba oskudno propusna - nije mi jasno sta to znaci ? ili je propusna ili nije propusna ?), sve ostale placa sam pacijent.

Posto su tokom laparoskopije dijagnostikovane neprohodni jajovodi i na desnoj strani se nalazi sac - vrecica u kojoj je nakupljena tekucina, sto znaci da je ta tuba prosirena, u kanadskim centrima se radi slijedeca laparoskopija prije IVF da bi se prevenirale dvije stvari:
a. vanmatericna trudnoca nakon IVF-a
b. toksicno dejstvo te tekucine iz saktosalpinksa na embrio transfer.

Kako Vam je god doktorka objasnila mogucnost vanmatericne trudnoce prirodnim putem, onda isto postoji / iako manja / ako se uradi embrio transfer.

Kada nesto placate, potrebno je da upitate sta dobijate za taj novac ?
- koliko je IVF procedura uradila Vasa doktorka u Visegradskoj ?
- koliki je njen % uspjesnosti na 100 pokusaja ?
- kolika je cijena 1 IVF pokusaja ?
- sta se uradi sa preostalim embrionima ?
- ako postoje uslovi zamrzavanja embriona, onda to mora da bude pravno regulisano i potpisano od strane Vas i Vaseg supruga i gdje se cuvaju embrioni ?
- koliko treba da platite stimulaciju ovulacije slijedeci put ? ako su u stanju da prezerviraju embrione ?
- koliki je uspjeh procedure po pokusaju uzevsi vase godine, spermogram supruga, i dijagnozu ? 20% 30% 40% u ustanovi u kojoj vasa doktorka radi ?
- koliko je to sve isto u privatnoj ambulanti ?

Jos nesto...ne vidim razloga zasto ste lezali u bolnici...IVF nije indikacija za lezanje u bolnici.

Ajde da Vi meni odgovorite pa cemo dalje da se dopisujemo...
Puno pozdrava,
obgyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 20, 2005 10:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Hvala Bogu da se neko oglasio, Obgyn hvala veliko.
Nisam sigurna da li vi zivite u nasoj zemlji SCG iz odgovorenog nebih rekla. Ovde je sve normalno ono sto u normalnom svetu nije. Ja sam LEPO PLATILA (oko 3000eur.) drzavi. Radila sam u drzavnoj bolnici a stoga verovatno nemam prava na normalan ljudski tretman. Drzavu nije briga a lekari otaljavaju svoj posao.
O levoj tubi znam onoliko koliko je napisano, oskudno propusta kontrast a posto ima priraslice i polusrasle fimbrije smatra se nefunkcionalnom. Tako pise! Ja kad sam pitala sta sa tim dobila sam odgovor od doktorke da se ona plasi vanmatericne trudnoce a i materica je poprilicno zavaljna (neznam medicinski izraz) pa je zacece otezano. Odmah je predlozila IVF jer je moguca vanmatericna. To je odgovor koji sam dobila.
Pitala sam o tim toksicnim tecnostima koja se skuplja u jajovodu ona je rekla da to kod mene ne predstavlja problem kako je to utvrdila nemam pojma.
Kada nesto placate, potrebno je da upitate sta dobijate za taj novac ?
Dobijam pokusaj da ostanem trudna :-?
- koliko je IVF procedura uradila Vasa doktorka u Visegradskoj ?
Nemam pojma znam da radi vec 5 godina IVF i o tome neobavestavaju pacijente
- koliki je njen % uspjesnosti na 100 pokusaja ?
Mislim da se nevodi evidencija i neznam koga bih pitala ovde svi lazu
- kolika je cijena 1 IVF pokusaja ?
Samoj bolnici se uplacuje oko 85000 dinara (1000eur) + lekovi koje sama kupujem izasli su malo vise od 1500 eur. i albumini oko 100eur.
- sta se uradi sa preostalim embrionima ?
Bace se, tako kazu ali ja neverujem jer je to suvise skupa "roba" da bi se bacala. Ustvari kazu to je visak i da to "propadne" :-? :x
- ako postoje uslovi zamrzavanja embriona, onda to mora da bude pravno regulisano i potpisano od strane Vas i Vaseg supruga i gdje se cuvaju embrioni ?
Drzava nece da kupi zamrzivac jer onda se ne trose toliko lekovi za stimulaciju i drzavi se to neisplati tj. uvozniku lekova
- koliko treba da platite stimulaciju ovulacije slijedeci put ?
Isto koliko i prvi sto se tice dela za bolnicu a lekovi koliko bude trebalo neznam da li ce biti ista shema
ako su u stanju da prezerviraju embrione ?
Nisu u stanju!
- koliki je uspjeh procedure po pokusaju uzevsi vase godine, spermogram supruga, i dijagnozu ? 20% 30% 40% u ustanovi u kojoj vasa doktorka radi ?
Vece su sanse nego kod onih koje imaju preko 40 godina (tako su rekli)
- koliko je to sve isto u privatnoj ambulanti ?
Kod privatnika postupak kosta 1600 eur + lekovi koje sama kupujem opet zavisi od sheme. Ima jedna klinika koja ima zamrzavanje ali kod njih su "ruke" 2000eur. + lekovi koje opet sama kupujem.

U nasoj zemlji nista od ovoga nije zakonski regulisano sto se refundacije troskova tice tako da se sve placa. Najavljuju donosenje zakona vec par godina ali niko nista neradi jer im se neisplati. U ovoj zemlji ima 500 000 parova koji se lece od steriliteta a vise od polovine mora na neku od metoda asistirane oplodnje. Krajnje je alarmantna situacija zato sam i osnovala nevladinu organizaciju koja ce se baviti tom problematikom (pomoc parovima sa problemom neplodnosti i oko usvajanja dece...) dokumentacija je u ministarstvu cekam registracioni papir. Svega mi je preko glave ali ja se sad raspisah neznam zasto bih vas davila sa ovim jer to vec prelazi u politiku bar je tako ovde.
U bolnicama postoji problem prezaposlenosti doktora (onih koji hoce nesto da rade) a postoje i oni koji samo vabe svoje pacijente za svoje privatne klinike znaci radno mesto na klinici im sluzi za dovlacenje pacijenata u njihove privatne ordinacije.
Moja doktorka spada u one koji mnogo rade i ja bukvalno moram da je saplicem po hodniku da bih popricali a kad uspem onda i zaboravim sta sam htela da je pitam. Neznam zasto se ovde jako malo paznje posvecuje socio-psiholoskom faktoru kad je u pitanju postupak IVF ili uopste lecenje steriliteta.
Sto se mog boravka u bolnici tice nije uobicajeno ali eto meni se desava :lol: U cetvrtak je radena aspiracija i izvadjeno je 18 jajnih celija i ostalo je jos folikula koji nisu bili dovoljne velicine da bi bili punktirani. Zbog velike verovatnoce od hiperstimulacije dati su mi albumini (2 boce 50ml)koje sam primila odmah nakon aspiracije i morala sam da ih primim i uvece (2 boce 50ml)a to je moguce jedino u bolnici. Posto sam prenocila u bolnici onda su mi rekli da ostanem do embrio transfera koji je bio u subotu ujutru (treci dan od aspiracije) ali mene niko nije o tome obavestavao ni kad ce, ni sta ce. Za tih 5 dana nijednom nisam imala vizitu! Od 14h pa nadalje bila sam sama u tom delu bolnice jer je taj deo predvidjen za dnevnu bolnicu. Ponekad samo svrati neka sestra sa najblizeg odeljenja da vidi da li sam ziva oko 23h. U moju sobu su stavljai i zene za prekide trudnoce (one koje neidu na kiretazu vec im stavljaju neke vaginalete) tu su se zadrzavale samo nekoliko sati. Sto isto mislim da je van pameti. Ta dva neidu zajedno kao ni trece bubasvabe koje su se periodicno pjavljivale na mojoj kaseti pored kreveta.
Ovo vam sve pisem samo da bih stekli sliku kako je biti pacijent u nasim bolnicama i kako je tesko dobiti odgovore na pitanja koja ste vi meni postavili. Ako se odlucim za drzavnu bolnicu ne bi li ustedela nase dve-tri prosecne plate moram trpeti navedene stvari.
E, da, Biologa sam isto morala da presrecem po hodnicima nebili saznala u kom stadijumu su bili embrioni kad su vraceni i koji se oni dan obicno implantiraju ako se implantiraju. Nisam dobila ni informaciju kakvog su kvaliteta bili.
Otpusna lista je vrlo oskudna a terapiju su pogresili. Greskom osim Utragestana 3x2 vaginalno prepisali su mi i antibiotike Eritromicin. Da ja nisam digla frku oko toga i pitala niko ne bi znao. Zvala sam doktorku posle telefonom i ona mi je rekla da je to neka greska a da utrogestan nestavljam vaginlno nego da pijem. odpusnu listu je podpisao nacelnik odeljenja! (odpusne liste inace pisu stazisti tj. prepisuju iz istorije bolesti ali je ova nesto zabrljala jer sam ja licno pregledala istoriju bolesti koju je pisala moja doktorka i tamo nepisu antibiotici).
Sad vidite zasto sam zbunjena i zasto mi nista nije jasno. Internet i ovakve forume vidim kao jedini vid saznanja i uvid u moj problem jer ovde trebate da imate manijacke crte u svojoj licnosti koje su potrebne za proganjanje lekara po hodnicima bolnica. Ja se neprijatno osecam kad je jurim i proganjam po bolnici a to je jedino sto mi preostaje da bih saznala nesto o svom problemu ili naravno ici kod privatnika gde je situacija bolja ali opet ne zadovoljavajuca.
Kad se cujem sa prijateljicom iz Kanade osecam se kao debil i totalno promaseno kad mi prica kako je to kod njih. Ja jos uvek nemam nijednu slicicu svog uterusa i jajnika sa UZ a kamoli da me odvedu da recimo pogledam embrione kroz mikroskop...
Zato sam i pitala da li neko zna neku privatnu ordinaciju ovde u Beogradu gde je uspesnost postupaka dobra (lekar koji je bio najbolji u ovoj oblasti se ubio pre skoro godinu dana) pa nisam sigurna ni ko je najbolji strucnjak kod nas tj. na glasu posle pok. Milacica. Neko preporucuje dr. Radunovica a neko Ljubica pa sad...
Obgyn hvala jos jednom na odgovoru i zainteresovanosti za moj slucaj!
Veliki pozdrav iz Beograda
Blonde

Oprostite ja sam se izjadala ali eto pokusala sam da docaram surovu realnost iz nasih bolnica.

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 21, 2005 5:59 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
E Blonde rastuzili ste me dok sam citala Vase pismo...vase iskustvo u univerzitetskoj bolnici govori da nasa drzava kao i medicina zaista treba jednu ozbiljnu reformu, pocevsi od edukacionog sistema do klinickog rada.

Sva pitanja koja sam Vam napisala je potrebno kao ginekolog odgovoriti prije pocetka procesa i to se zove 'fully informed choice"...odluka nakon potpune informacije, sto je dio naseg posla ovdje. Dakle moja je obaveza da informisem pacijenta a njena da donese odluku, sto je ogromna razlika izmedju tamosnjeg i ovdasnjeg zdravstvenog sistema.

Kako da dobijete informaciju ? Pa vrlo je tesko ako niko nece da kaze...jer su svi najbolji...sjecam se ja tog kafanskog marketinga...to me je uvijek uzasavalo...jedan ljekar treba da se vrednuje na osnovu rezultata njegovog rada i nikako drugacije, sto sam hvala Gospodu ovdje dozivjela...
To je ogroman novac koji dajete ako se kaze da Vam niko nista ne govori, ne objasnjava, da se embrioni bacaju ( kao da rastu na drvetu ) i da li se bacaju ? Ako to nije zakonom regulisano onda su sve opcije i manipulacije otvorene...i znam sigurno da niko ne bi zelio da mu se kcerka uda za brata i da imaju dijete sa kongenitalnom anomalijom...ovo je mracni primjer, ali ako to nije rijeseno...onda kako vjerovati...bacati tolike pare i onda bacati embrione ?! pa zasto onda uopste taj program u visegradskoj postoji ? Uzevsi u obzir takav tretman to je obicna kradja. I uzgred ja sam ubijedjena sto po sto, da svaki ginekolog koji radi IVF zna tacno njegov % uspjesnosti, ali nece da kaze, jer nije reprezentativan.

E sada Vama ovo moje preko-okeansko iscudjavanje nece pomoci...
Poslacu Vam website bolnice u koju ja saljem svoje pacijente na IVF, i mozete da pregledate kako izgledaju opisani % uspjesnosti prema godinama i broju pokusaja...a uspjesnost se smatra trudnocom dokazanom ultrazvukom ne testom trudnoce, sto je ogromna razlika.
http://conceive.org/eng/successes.htm#ART

Mozete da vidite da je success rate kod zena Vasih godina u ovoj klinici 40%, cijena je izmedju 8000 - 9000 CDN dolara, sto je duplo skuplje nego tamo, ali isto tako ovdje je standard na daleko visem nivou i plate su u hiljadama dolara a ne u 100-200 eura. Osim toga kada se dobije takav dobar odgovor indukcijom kao sto se dobio kod Vas ostatak neupotrebljenih embrija se zamrzava i ako ne uspije prvi pokusaj, onda se slijedeci mjesec radi samo priprema endometrija za implantaciju i embrio transfer i to se placa oko 500$...a kada vi ponovite taj postupak...prestizete nas sa cijenom !! Da ne pricam o zakonskim regulacijama...to je rijeseno sve do u detalje.

Jos jedan komentar o albuminima...to je obicna glupost...odnosno nacin kada se daje...da se prevenira hyperstimulation ovarian syndrome !! pa oni treba da se kandiduju za Nobelovu nagradu...to nema veze sa mozgom...jer prevencija je da zaustavis indukciju kada imas 7-8-10 dobrih folikula a ne da dajes pregnyl dok ovariji ne postanu uvecani kao grepfruti od 20 folikula...jer estrogen koji takvi folikuli luce raste preko nekoliko hiljada i to dovodi do pojacane viskoznosti krvi, povecanog Hemoglobina, hematokrita, povecane hiperkoagubilnosti krvi i sklonosti za vensku trombozu i plucni embolizam. Takva hiperviskozna krv dovodi do promjene u negativnoj izmjeni izmedju intracelijske i ektracelijskog prostora na ustrb tog prvog, tako da se kod pacijentkinje razvijaju edemi nogu, nakupljanje tecnosti u abdomenu a nekad i izmedju pluca i pleure...i zenu je potrebno primiti u bolnici, observirati i tretirati njene simptome, prevenirati DVT and PT, dok estrogen ne opadne. Posto u izmjeni tecnosti izmedju intracelijske i ekstracelijskog prostora dolazi do pada albumina u krvi,...pretpostavljam da se tamo misli da ako se daje albumin da ce to pomoci...ali istrazivanja su pokazala da to cak i kada se ovaj hiperstimulacioni sistem razvije...uopste nema nikakvog efekta davati albumin...tako da je to jos jedno bacanje para.

Mislim da se Vama prije slijedeceg IVF treba da Vam se uradi tubal ligation, sto je podvezivanje tuba koje se radi kauterizacijom tako da prevenirate moguc nastanak vanmatericne trudnoce...

Sto se tice slijedeceg pokusaja...da sam ja na Vasem mjestu, ja bih ovako uradila...pismeni ste i pametni i mladi...dakle...odstampajte ova pitanja koja sam Vam postavila u Word-u i zakazite 5 posjeta ginekolozima koji rade IVF u Bgd...bolje je izgubiti 500 eura nego slijedecih 5000, i kada ih pozovete recite da hocete da razgovarate sa ginekologom koji radi proceduru i kada odgovorite na njegova pitanja i kada Vas pregleda, sjedite Vi i suprug i razgovarajte sa njim...recite da je to velika suma novca koji vi izdvajate za ovaj postupak i da iako zelite dijete zelite da znate kome cete da povjerite Vase zdravlje...i onda fino krenite kroz listu pitanja...ako Vas ginekolog postane i jednog casa nervozan ili isprovociran, to nije osoba kojoj treba da povjerite svoje zdravlje, ako zamuckuje i nastoji da izmisli odgovor...i to cete da viditi i osjetite...upitajte ga isto i za embrione i da vi zelite da sacuvate svoje embrione, i da iskoristite za slijedeci IVF i koliko ce onda kostati priprema endometrijuma i tranfer embriona...et cetera...

Kada zavrsite svoje interviews, otidjite sa Vasim muzem i lijepo restoran i prodiskutujte sta ste osjecali, ko Vam je ostavio najprofesionalniji dojam, najvise povjerenja, i dao NAJPOTPUNIJE INFORMACIJE.

Moja lista bi izgledala ovako...svi rade privatno i idite privatno !
1.Dr.Zeljko Mikovic ( narodni front ali radi privatno )
2. Dr. Nebojsa Radunovic ( Visegradska i radi privatno )
3..........mozda Vam Pedja dosapne jos nekog...ja vise nikog ne znam ili one koje znam ne bih da preporucim.

I nemojte da se sekirate mnogo, to je prvi put proslo traljavo ( smjestaj u kiretarnici - to je za film ), a Vi sjedite sa Vasom doktorkom i vidite da li ce ona da promijeni svoj odnos i odgovori na vasa pitanja ili ne...ako ne...ostavite je da trci hodnicima...tako se ne gradi uspjesan odnos izmedju pacijenta i ljekara.

Zelim Vam dobro zdravlje i mnogo srece.
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 21, 2005 7:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
E sad sam se ja rasplakala, niko u zivotu ovako nije samnom razgovarao o mom problemu. Hvala veliko!
Prvo me zanima vase misljenje o mom levom jajovodu, onako kako je opisan da li postoji mogucnost da jajasce tu prodje i da li pokusavati prirodno ili i njega trebaju podvezati?
Da li moze biti problem kod oplodnje prirodne ili vestacke moja zavaljena materica. Materica u RVF (retro verzio fleksiji) valjda se tako kaze.
Da li se laparaskopijom moze utvrditi kakva je unutrasnjost materice jer mi niko nije radio histeroskopiju niti HSG, kako su oni laparaskopski zakljucili da je materica ok?
E2 je 36 sati pred aspiraciju bio 3324??? Hemoglobin pre aspiracije i ET je bio u normali kao i posle 15 dana. Imam samo povecane eritrocite na sta je doktorka rekla da mi je krvna slika kao da sam bila na planini. Naravno kad je ishrana bil bogata svezim vocem...
Jetrini enzimi...sve je ok.
Sad sam zvala jednu ordinaciju Dr. Goce Ivanovic i nisu hteli da mi daju informaciju koliko kosta ICSI kod njih nego da dodjem 2 dana ciklusa na pregled i konsultacije i to kosta 2400 dinara! Pa ko je rekao da ja hocu pregled ja samo hocu da znam koliko to kod njih kosta, ko je rekao da sam se odlucila da mi oni ista rade? Eto to su privatnici. Plati da ti kazem koliko to kod nas kosta :-?
Moja dokrorka radi kao konsultant kod Dr. Radunovica i to je klinika koju sam pominjala Intermedicus BIS. Ona ce verovatno raditi doze...a doktor aspiraciju i ET. Zvala sam i kod njih kosta 1600 eura ali nemaju zamrzivac pa bi i oni verovatno "bacili" embrione. Mada sam cula da dr. Radunovic vraca uvek vise embriona (vise od tri ako ima). Dr. Radunovic je inace direktor bolnice u Visegradskoj.
Bas sam i planirala da prepisem sva ova pitanja i postavim ih doktorima sa kojima cu razgovarati. Nije mi jasno zasto se ovde naplacuju razgovori sa doktorima posle kojih ja treba da se odlucim da li cu kod njih raditi VTO. To je kao kad bi se naplacivao ulazak u super market pa mozda nesto kupis a mozda i ne.
Klinickog psihologa niko nije pomenuo da bi mozda vredelo otici i tamo. Nismo svi od istog materijala, psihicki se sve ovo tesko podnosi i mnogi parovi se razvode zbog ovakvih stvari. Nikaoga nije brigal Na svu srecu mene i mog supruga je ovaj problem jos vise zblizio ali sta je sa onia koji su pred razvodom ili gde jednostavno parovi prekinu imati polne odnose jer nemaju svrhu kad nemogu napraviti bebu? Svasta se dogadja u ljudskim glavama a svi vode svoju politiku.
Obgyn HVALA jos jednom, sa nestrplenjem cekam vas odgovor!
Pozdrav,
Blonde
p.s. Odmah cu da pregledam postavljeni link

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 21, 2005 10:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 3:04 pm
Postovi: 201
Lokacija: N.Sad
Draga Blonde,
jako mi je žao što prolazite kroz sve ovo vi i vaš suprug :(
Po ko zna koji put se potvrđuje koliko u našim bolnicama hvali komunikacija između pacijenta i dr,o neljudskim uslovima za lečenje,ne ljubaznosti i nezainteresovanosti stručnog osoblja za naše prisustvo u bolnici...
Ne znam,zaista sam ogorčena...na daj Bože da ti zatreba lekar !!!!!
Gotovo sam sigurna da će vam saveti i uputstva predivne Obgyn puno pomoći.
Molim vas budite jaki,uporni i strpljivi u ostvarenju svog cilja.
Ja vam od srca želim uspeh i zaista se nadam da ćemo na stranicama čitati o pozitivnom kraju.
Puno lepih pozdrava i mnigo,mnogo sreće od mane i moje porodice :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 22, 2005 1:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Patraskovic hvala na recima podrske! :D
Moje srednje ime je upornost tako da nikada neodustajem pogotovo kad je u pitanju moja porodica.
Evo podelicu sa vama moju dodatnu motivaciju. Moji roditelji nisu mogli da imaju decu i uzeli su mene iz Zvecanske, nazalost jako su rano umrli. Moja mama je toliko zelela da ima dete i kad su joj doktori rekli da nema sanse (tada nije postojala VTO)oni su otisli i uzeli mene. Znam koliko bi ona bila srecna da meni uspe i zato idem dalje dok neispunim i moj i njohov nedosanjani san. Necu vas dalje daviti sa tim samo sam htela da kazem da nema sanse da odustanem idemo dok neuspe!
Ovo se pretvorilo u blacenje doktora...nije ni njima lako i oni rade u neljudskim uslovima. Mozete zamisliti da na odeljenju patologije trudnoce i visokorizicne trudnoce nema dovoljno rukavica pa moraju da ih peru, sterilisu, puderisu i ponovo upotrebljavaju. Meni je sestra posle klistiranja noc pred operaciju upoakovala taj isti moj upotrebljeni klistir za suta ujutru :-? (hvala bogu poznavala sam sestu na drugom odeljenju pa mi je ona dala drugi NOV!) Nije lako ni njima stvrno su prezaposleni kod moje doktorke u cekaonici svakog utorka ima preko 50 zena! Nije lako ni to izdrzati uz to vodi i studente i ima hitne intervenicje u sali... Nezelim da ih branim ali i to treba uzeti u obzir. Trulo je odozgo a neki doktori to znaju dobro da iskoriste i sve opet ide preko ledja pacijenata.
Saljm vam svima puno pozdrava i poljubaca
Blonde
NEVER EVER GIVE UP!

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 22, 2005 11:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 06, 2005 11:23 am
Postovi: 87
Blonde,

Vasa zivotna prica je zaista i potresna i lepa. Koliko ste Vi imali srece da Vas usvoje tako divni roditelji, tako su i oni imali srece da dobiju bas Vas. Iako Vasa mama nece drzati svoje unuce u narucju, sigurna sam da ona sa blazenog mesta na kome je sada prati sve i da ce sjaj Vasih ociju, kada dobijete svoje cedo, i do nje dopreti.

Puno srece i sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 22, 2005 6:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Ja sam zaista imala srece :D
Nadam se da ce prica imati srecan kraj. Ustvari znam da hoce :wink:
Hvala na javljanju.

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 22, 2005 6:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 12, 2005 12:19 am
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Puno srece i svako dobro. Cuvajte se .

P.S. Ne mogu da komentarisem strucnost dr G. Ivanovic, ordinacija u Narodnog fronta, niti koliko je uspesna u vestackoj oplodnji, ali ono sto sigurno znam je da to nije osoba koja razgovara sa pacijentima i koja se trudi da odgovori na pitanja. Ne samo preko telefona, vec i ako odete na pregled. Sve se zavrsi na 2-3 recenice, posle cega vam sestra naplati pregled i otkljuca vrata. Jednostavno, doktorka ocekuje da se bezuslovno veruje svakoj njenoj reci i da pacijent jedino treba da klima glavom, placa i dolazi na vreme.
Verovatno je neko imao i pozitivno iskustvo. Nisu ni svi pacijenti isti. Za 30 evra ocekivala sam i da mi se rezultat i objasni, a dobila sam isto onoliko informacija koliko mi je dao i lekar iz DZ gde sam platila samo participaiju za ultrazvuk. Htela sam da cujem jos jedno misljenje, niko mi nije kriv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: predlog za gde ici na vestacku oplodnju
PostPoslato: Ned Dec 25, 2005 10:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
pozdrav, ja sam novi clan.

predlozila bih kao jos jednu opciju za vestacku oplodnju u klinickom centru u ljubljani.
informativno se od njih dobije racun na 1000 eu, kada vas obaveste da ste usli u program, a posle to izadje na jos nekih 200-300 eu.
ako je neko zainteresovan deteljnije cu da napisem.

inace, sam pre 5 dana skidala kod njih septum na materici, i neplanirano mali miom, koji je ispao kao kolateralna steta.

pre ovoga se u bgd povlacim vec 3 godine sa raznim dijagnozama, od sve u redu, uredan HSG, do PCO, cak su na brzinu pokusali da me u jevremovoj ubace u njihov program. potrosila sam vreme, pare, zivce. uradila 2 neuspesne inseminacije, jedna kod tulica, druga na visegradskoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 25, 2005 11:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Naravno da nas interesuje. Molim te napisi nam nesto vise o tome za Sloveniju plz! Ja sam cak u prici vadjenja Slovenackih papira jer mi je svekrva Slovenka pa ako uspemo preko nje bice super onda bi imali 4 besplatne vantelesne o trosku drzave kao i svi slovenacki drzavljani. Molim te ako imas bilo sta sto bi moglo da pomogne u vezi IVF-a u Sloveniji ali i kod nas ako imas preporuku za nekog naseg doktora.
Kod koga si radila inseminaciju u Visegradskoj?
Pozdrav

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: