Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 99 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 1:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 11:11 am
Postovi: 250
Lokacija: beograd
...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 5:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Samo da podignem temu...

_________________
NADA je kao ptica koja oseća svetlost i peva dok je zora još uvek mračna. Rabindranat Tagora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 6:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 05, 2005 1:08 pm
Postovi: 6
Samo da podignem temu i podsetim moderatora na nasu molbu. Ujedno molim Jucy da mi kaze koliko je izasla ukupno ivf sa doniranim jajnim celijama, nisam bas najbolje iz teksta shvatila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 11:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 5:41 pm
Postovi: 68
Jabo mene je ukupno kostalo EUR 3800. U to spadaju i smrzlici koji ostaju tamo do daljnjeg..nema rok


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 12:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 05, 2005 1:08 pm
Postovi: 6
:D hvala jucy


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 8:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 4:17 pm
Postovi: 59
Lokacija: Beograd
Nisam odmah primetila temu, uglavnom se vrtim oko donacije.
Zavrtelo mi se u glavi od ovih cifara. Procitah negde 3800e ukupno, pa mene je ovde kostalo oko 4000e, bez donacije.
koliko bi bilo ukupno, smestaj, transport...Ima li sanse da se gospodji Danici pise na srpskom ili se sve obavlja na engleskom? Znam da je glupo pitanje, ali pored svih problema, slab mi je i engleski...Ako sam dobro shvatila ne provede se vise od dve nedelje tamo?
Kako ide za vize? Jel se dobiju na osnovu pozivnog pisma?
Ne odustajte od teme, jedina je...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 4:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 5:41 pm
Postovi: 68
Nina, nazalost ne znam proceduru oko dobijanja vize, to ce ti sigurna sam moci objasniti neka od djevojaka koje su dolazile iz Srbije (ja sam preko okeana pa mi viza nije ni trebala). Sa Danicom definitivno na nasem jeziku moze da se komunicira...ja sam tako, a tamo na klinici engleski nisam tako reci ni koristila jer je ona stalno bila tu i prevodila na ceski...Inace u klinici se slabije i koriste engleskim, vise njemackim.
Mislim da ne moras tamo biti 2 nedjelje, ako te vodi tvoj Dr i ako je sve ok onda samo odes na zavrsnu fazu..mozda je to do 5 dana boravka ili sl.

Pozdrav i sretno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 5:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 4:17 pm
Postovi: 59
Lokacija: Beograd
Hvala ti na odgovoru.Ozbiljno razmisljam o svemu. Ja sam jedna od radjih kojoj se desila genetska greska i nemam vise poverenja u svoje stare jc. Mozda izguram jos jednu vantelesnu ovde, a onda bih se odlucila za donaciju. Jel ta suma sa smestajem i putem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 6:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 5:41 pm
Postovi: 68
Ne, to je samo za postupak, smjestaj i put su dodatno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 08, 2008 1:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
:roll: :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 7:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Donacija jane ćelije radi se i u Rusiji.
U Moskvi i Sankt Peterburgu.
Naziv klinike u SP je: Ava-Petar. Klinika je u privatnom sektoru- Rusko-Finska klinika.
nalazi se u strogom centu grada, na centralnom bulevaru Nevsky. U delu zgrade na oom bulevaru su prvi, obavezni konsultativni pregledi,dok je drugi smeštajni kapacitet ove klinike u istoj zgradi, ali u delu koji se nalazi u ulici Jurija Gagarina. Tamo se radi transfer embriona.
kontakt sa pacijentima , van Rusije, ide preko doktorke, Olge Zayttesf, koja odlično govori engleski, ne razume srpski jezik.
Sve informacije , veoma detaljan pregled može se naći na njihovom sajtu www.avapetar.com.

Za sada toliko, u želji da podignem temu, koju je naša Mini-autor, naš heve postavila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 12, 2008 7:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Cena donacije jajne celije u Ava-Petar klinici u Sankt Peterburgu je 6 450,oo jura!
Duplo ili za 1/3 jeftinije od klinika u Češkoj.
Zamrzavanje embriona, na 1 god. 320evra.
Donacija se, prema navodima, klinike radis sa ženama koje već imaju jedno dete, i koje su mlađe od 30godina. Ovaj limit je drugačiji u odnosu na Češku, gde su žene donori do 35.godine starosti.
Ne postoji lista čekanja.
Ne pristupa se postupku bez obaveznog konsultativnog odlaska u kliniku.
Cena ovog konsul. pregleda je bila 100evra, mislim da su podigli prošlog meseca na 120evra.
Postoji Price list na sajtu, komppletna specifikacija, pa ko je ozbiljno zainteresovan, neka skokne do njihovog sajta, i dobije info iz prve ruke!

Rade i PGD metodu, kao i PGD sex-selection.
A koga to zanima, mogao bi da provede noći i dane pored kompa, i da malo istražuje...vredi se potruditi za prave stvari!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 15, 2008 10:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
...ispravka u predhodnom postu: u Rusiji je za trećinu ili duplo skuplje, u odnosu na DE u Češkoj!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 17, 2008 12:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Doacija jc u SRBIJI....

Malo o zakonu....

Glas javnosti
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiv ... 0201.shtml

„Prema UREDBI Ministarstva zdravlja, koja je na snazi dok se ne usvoji zakon koji će regulisati ovu oblast, surogat majka nije dozvoljena, ali donacija jajne ćelije jeste. Jajnu ćeliju može da donira samo nepoznata osoba...- objasnio je dr Tomica Milosavljević, ministar zdravlja.”


Evo sta je o tome pisala forumasica "Saradnica" sa foruma Serbiancafe

"Pošto sam ja radila donaciju mogu sa sigurnoscu da tvrdim sledeće:

Donacija jc jeste regulisana samo uredbom, ne zakonom na koji se ceka. Ali, ta uredba se odnosi SAMO na Visegradsku, ni jedna druga ustavova nema prava da radi donaciju, ni jedna privatna klinika. Postupak donacije nije bas jednostavan i ne donosi lekar sa parom sam odluku, to sve ide na eticki komitet, i još neke druge stvari.
Tako, da vam je moj savet da izbegnete i tog radulovica i tu Vinku, i najbolje vam je idite za Prag. Čak i lekari iz Visegradske koji rade donaciju mnogim ženama savetuju da idu u Prag.

Visegradska je Institut za ginekologiju i akuserstvo, adresa je stara Visegradska 26, nova je Koste Todorovica 26, ali ovu ustanovu svi i dalje poznaju pod nazivom Visegradska. KC znaci Klinicki centar Srbije, jer je Institut deo Klinickog centra.
Svi lekari koji u Visegradskoj rade vantelesnu rade i donaciju: Radunovic, Tulic, Ljubic, Stankovic, ...Samo trebate na početku da kazete kod kog lekara želite da idete.
Telefon je (011) 361 7777 , pa trazite lokal 3637 (odeljenje asistirane fertilizacije).
Ili www.klinicki-centar.rs.

------------------------------------

Evo iskustvo forumasice "Zamaloidealno" sa Serbiancafea koja se sprema na doniranu u Visegradskoj

"E, sad nešto o zakonskoj regulativi, posto dobro poznajem tu materiju, stvari stoje ovako: još uvek je na snazi uredba kojom je regulasina donacija kod nas, odnosno jedino Klinicki Centar kod nas ima pravo po toj uredbi da radi taj zahvat i sve je regularno. Zakon je pripremljen i ceka se na odobrenje, neki izvori kažu da bi u sledećoj godini trebalo ga usvojiti, a dotada ga regulise uredba, saglasnost daje Eticki komitet.

Ono sto je mene lično zacudilo da je sve mnogo jednostavnije nego sto sam zamišljala, mislila sam da je tu saglasnost teško dobiti, mada je ja još isam ni dobila, ali mi je receno da na osnovu nalaza koje imam neće biti problem, bitne su godine, dijagnoza, broj pokusaja Ivf, a prednost je da imaš donatora, mada ništa te ne ometa iako nemas. odobravaju ali si u neizvesnosti sve do samog postupka da li će neka žena pristati da donira, ako ne, pripreme su uzalud, pa sve nanovo.. "

--------------------------------------------

E sad malo me buni deo iz odgovora Zamaloidelano gde kaze da je prednost ako imas donatora, a Ministar kaze da je donacija anonimna, odn. da jc moze da donira SAMO NEPOZNATA osoba.

Sto se tice cene postupka u Visegradskoj:

Zamaloidealno kaze: "Ono sto me iznenadilo, je da ovaj postupak u K.C kosta jako malo i to me nekako zbunilo, smatrala sam da je postupak skuplji, a ustvari oni rade besplatan postupak donatorske, samo se placaju neki lekovi."
-----------------------------

Meni se cini da sam negde procitala da to kosta oko 250 eur, al ne verujte mi na rec, mozda haluciniram :lol:

_________________
-ja'75,
-2 rana spontana
-max fsh 15; MTHFR heterozigot; 46,xx,17ps+ (mozaicizam broja kopija p53 gena), sve ostalo OK
-1 prirodni ICSI (Jevremova), beta=0
-1 IUI (Ivanovici), no results
-1 stim. IVF (Ivanovici), beta=0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 21, 2008 3:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 3:28 pm
Postovi: 37
PROBA :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 99 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: