Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: panikaaa
PostPoslato: Čet Dec 15, 2005 3:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 15, 2005 3:06 am
Postovi: 3
Lokacija: Karlovac
evo ja sam nova ovdje...Imam 21.-u godinu i 3 godine imam napade panike.Sve sam već naučila o tome što sam mogla samo nisam srela nikoga tko mi je rekao da nema više napade i da ne pije antidepresive...pa me zanima ima li takvih uopće.Također ako tko želi podijeliti neku "tehniku" koja mu pomaže da ublaži napad,bilo bi lijepo...ja ih još uvijek mogu kontrolirati jedino Leksaurinima i Prozacom,te bi mi svaki savjet dobro došao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 15, 2005 8:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 12:18 pm
Postovi: 5
na forumu www.depresija.org/forum javljaju se ljudi kojima je bolje.Mozda da s njima podelis iskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 15, 2005 9:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Moja sestra, psiholog, bi rekla: imas napade jer ti jos uvek nisu dovoljno dosadili. Ja, sad, ne mogu bas skroz da se slozim sa tim jer me ponekad zvizne koji napad, ali sam se generalno ratosiljao toga. Sada imam problem teskobe i sl. A tehnika za skidanje: pa ima ih mnogo, zavisi u kom domenu trazis: psihoanalitickom, misticnom, religioznom...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 16, 2005 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 30, 2005 3:10 pm
Postovi: 12
Lokacija: zagreb
ja sam imala pila cipralex i bacila sve ,od tad ništa ne uzimam i sama sebi govorim ja mogu ,i bit će bolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 17, 2005 1:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 15, 2005 3:06 am
Postovi: 3
Lokacija: Karlovac
hvala na savjetima!Na onoj stranici zaista ima ohrabrujućih podataka.Pitala bih vas još nešto.U trenutku kada osjetite da će napad početi (ja obično pijem odmah Leksaurin i ne dozvoljavam da se taj napad potpuno razvije),kako si pomažete da ne pobjegnete iz situacije ili mjesta u kojem se tada nalazite?Meni se najčešće javljaju na fakultetu,u predavaonama sa 100.-tinjak ljudi i ne znam na što da mislim i kako da se prisilim da ostanem tamo dok napad ne prođe,jer predavanja i vježbe su mi obavezni i već sam izgubila 3 godine studiranja zbog toga. :o

_________________
panikaaa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 17, 2005 10:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 17, 2005 10:18 pm
Postovi: 17
Lokacija: Bgd
buby je napisao:
hvala na savjetima!Na onoj stranici zaista ima ohrabrujućih podataka.Pitala bih vas još nešto.U trenutku kada osjetite da će napad početi (ja obično pijem odmah Leksaurin i ne dozvoljavam da se taj napad potpuno razvije),kako si pomažete da ne pobjegnete iz situacije ili mjesta u kojem se tada nalazite?Meni se najčešće javljaju na fakultetu,u predavaonama sa 100.-tinjak ljudi i ne znam na što da mislim i kako da se prisilim da ostanem tamo dok napad ne prođe,jer predavanja i vježbe su mi obavezni i već sam izgubila 3 godine studiranja zbog toga. :o


Iz tog razloga sam prestala da izlazim napolje.
Uzasno se osecam kada sam nemocna seebi da pomognem i onda mi je lakse da budem kod kuce.
Nije da te ja sad ohrabrujem da doneses odluku o sedenju u stanu,ali vec kad si pitala.... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za Angel_bg
PostPoslato: Ned Dec 18, 2005 2:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 15, 2005 3:06 am
Postovi: 3
Lokacija: Karlovac
[/quote]

Poznato mi je to...Ja sam 6 mjeseci bila u kući,ne znam jesam li kuda uopće izašla osim do dečka(on me vozio) i natrag.Ali su me lijekovi ohrabrili.Pila sam Prozac i Sulpirid i zaista mi je pomoglo.Ne,potpuno,naravno,napadi se javljaju i dalje,ali rjeđe.Danas pijem samo Prozac i Lexaurin po potrebi.I savjetujem ti da se ne zatvaraš u kuću jer se iz toga teško izvući,ja pored sebe uvijek kada izađem imam Leksaurine i čim osjetim da bih mogla dobiti napad,popijem tabletu.Nije neki način,ali pokušavam funkcionirati normalno.Savjet:NEMOJ SE ZATVARATI U KUĆU!!!

_________________
panikaaa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 18, 2005 3:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 17, 2005 10:18 pm
Postovi: 17
Lokacija: Bgd
Znam ja da treba da izlazim,ali to je onaj trenutak kada ne zelis vise da budes deo cele te price.
Izadjem ja do prodavnice,ali za tih 10 minuta imam utisak kao da je citava vecnost protekla,drhtim,ma horor film.
Ponekad pomislim da je mozda nesto drugo u pitanju,mozda vid pa gubim ravnotezu ili neki drugi poremecaj.

Bila sam mesec dana na terapiji,pila sam Rivotril,al sam prestala jer nisam videla nikakav napredak.
Sad ponovo planiram da posetim psiholaoga,jer ja znam tecan uzrok svoje panike pa mozda uspem nesto da uradim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: užas
PostPoslato: Pon Dec 19, 2005 10:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 22, 2005 11:52 am
Postovi: 1
Nova sam ovdje.Puno dobrih stvari sam ovdje čula.
Patim od panike preko desetak godina,mada"hodam",ne mogu sad tu predugu priču da pišem.Puno mi je pomogla psihoterapija.
I ja se pitam da li ce ikad proci.
....ali tako je kako je ,moramo dalje....
Hvala svima na konkretnim prijedlozima.Evo me upadam u paniku....BOŽE!!!
Prvi put sam ovdje pa i ne znam kako ovo ide,mislim ova stranica.
Nisam sama,osjecam da ste uz mene i to mi je vazno.
Zurim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 20, 2005 9:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 27, 2005 6:40 pm
Postovi: 50
Lokacija: Ovde i Sada!
Angela, moram da znam - STA JE TACAN UZROK TVOJOJ PANICI?
i znas li da lek kao sto je rivotril pocinje svoje pravo dejstvo tek nakon ulaska i stabilizacije u plazmi, sto je oko 20 dana i da se koristi 3 meseca pre nego sto se krene sa ubacivanjem neke analize, grupe ili slicno.

_________________
Deus est Homo!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: