Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 2:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 6:20 pm
Postovi: 18
Koristim minoxidil oko 15 dana i to onaj 5 posto. Kad sam ga kupovao u apoteci prodavacica je govorila kako je to izuzetno jako i da uzmem ovaj od 2 %.
Mene interesuje jel mogu ja nesto da zeznem koristeci ovaj od 5%? Posto ja jos uvek nisam celav vec mi je kosa proredjena na temenu ( iznad cela je ok ) jel dovoljno da uzimam minoxidil od 5% jednom dnevno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 7:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Ne znam šta možeš da zezneš, evo, ja se spremam da kupim taj od 2% i da krenem...... Ovo do sad sa tom čistećom penom i ampulama je skroz bezveze......Čisto bacanje para, baš sam razočarana.......

Može li se koristiti Marbo šampon protiv opadanja i taj Pilfud,istovremeno?
Kontam da je Pilfud losion za utrljavanje, a ne za pranje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 6:20 pm
Postovi: 18
Da pilfud se utrljiva u kozu glave. Nije problem za koriscenje samo naprskas, uostalom procitaces upustvo. Za taj sampon ne znam javice ti se neko strucniji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 19, 2008 7:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
E, to ću da probam...i sve mi se čini da ću opet da predjem na Marbo....Dok sam prala kosu sa njim, posle 2,3 pranja je prestala da mi opada...Zbog čega sam posle prešla na ove "pene", nije mi jasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 04, 2008 7:15 pm
Postovi: 11
Ja sam koristio Pilfud 2% neka tri meseca i bez ikakvih rezultata. Onda sam prešao na 5% i evo sad će kraj drugog meseca. Jedini efekat je da mi kosa duplo brže raste, ali nema novih dlaka, dakle ono što je postojalo ranije stoji i sada i raste duplo brže.

Preparat nije jeftin, a i češće odem do frizera. Ako posle narednog pakovanja ne bude promene u gustini, bataliću.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 23, 2008 7:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
Ćao ljudi...
Imam nekoliko nedoumica, pa ako neko može da mi ih razjasni bio mu jako zahvalan...
Dakle, meni se kosa na temenu proredila odavno (studiranje hemije čini čuda :lol: ). Od ortaka, koji je lekar, sam čuo za minoksidil, pa sam malkice google-ovao i jako me zainteresovalo sve to. Čitam na forumu najrazličitija iskustva koja su ljudi imali sa istim, pa da se posavetujem.
Ja još nisam krenuo sa korišćenjem istog, pa me interesuje da li mogu da krenem da ga koristim ovako na svoju ruku ili bolje da odem prvo do dermatologa i popričam sa njim? Nemam neko oboljenje kože glave (bar ne da sam svestan toga), koristim Alpecin sampon i losion na bazi kofeina (i neko vreme je davalo rezultata ali u poslednje vreme mi se čini da rezultati izostaju....).
E da, vidim da postoje preparati koji sadrže minoksidil i to kao 2% i 5% (Regaine, Rogaine, Pilfud...). Ono što mene interesuje jeste da li 2% ili 5% rastvor minoksidila koji se može kupiti npr. u Apotekarskoj Ustanovi Beograd sadrži u sebi i tretinoin (kiseli oblik vitamina A)?
Uh, smorih sa ovolikim pitanjima i hemijom...
anyway, hvala unapred na pojašnjenjima :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 26, 2008 7:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
Ja krenuo preključe sa Pilfudom (2% minoksidil), pa ćemo videti...
jedino što me (za sada) zbunjuje jeste što u Uputstvu stoji da se lekar mora obavestiti ako se minoksidil koristi sa tretinoinom iliti tretioninom (kiseli oblik vitamina A; Retin-A...) ili sa kortikosteroidima, a nekoliko stručnih konsultanata ovde na Forumu preporučuje da se spravlja rastvor minoksidila sa 0,025% tretioninom i da se to nanosi na glavu...
pa ako neko može da me posavetuje po ovom pitanju, voljan sam da čujem najrazličitija mišljenja i iskustva :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 30, 2008 5:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 8:06 pm
Postovi: 18
Moze li neko da mi kaze u kojoj apoteci u Beogradu prave minoxidil 2%? Ako je zabranjeno reklamiranje moze i na PP. Pitam ovo zato sto na trzistu vec duze vreme nema Pilovit-a a Pilfud je dosta skup.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 29, 2008 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 8:59 pm
Postovi: 35
Zdravo.
Imam pitanje u vezi minoxidila.
Bio sam pre jedno mesec dana kod dermatologa , zbog proredjene kose, opadanja iste i svraba, i to sto mi je preporucio, koliko se secam je minoxidil gel (neznam koliko %), i fitoval sampon (takodje nisam siguran da je to taj sampon, ali pretpostavljam, posto sam negde na ovom forumu video da je neko isto dobio od istog dermatologa terapiju minoxidil gel 5% i fitoval).
Naime, posle jedno dve tri nedelje sam primetio da mi je kosa mnogo vise proredjena nego pre koriscenja toga, odnosno sada imam na sredini glave "pecat" kroz koji mi se vidi koza kroz kosu, i to iz daljine, a pre mi nije bila bas toliko proredjena kosa.
Da li je moguce da minoxidil deluje negativno i da li je to od njega?
Takodje, u posledenjih par dana nakon nanosenja minoxidila osecam kako me jedno 15minuta posle toga pece koza glave na tom mestu, a kolko se secam to mi nije bilo pri pocetku koriscenja istog?
Da li da prestanem sa koriscenjem minoxidila, i da opet idem kod dermatologa?
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 30, 2008 11:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
@ markonni

pa evo nekih saveta i ličnih iskustava koje ja imam, pa ako ti nešto pripomognu...
e da, mene je začudilo zašto su ti odmah dali tako jaku koncentraciju minoksidila u gelu da mašež? nekako je logičnije da se krene sa nižom koncentracijom (2%), pa se prati stanje i ako nema boljitka daje se jača krema (5%).
ako si čitao detaljno upustvo o preparatima na bazi minoksidila, ili čačkao po Forumu ili po netu, video si da se u tom nekom početnom periodu primene minoksidila navodi da je moguće da dođe do opadanja ili proređivanja kose, ali da ti efekti nestaju sa daljom priomenom istog.
Što se tiče mog iskustva sa svim tim, pa i ja sam u početku imao slične simptome kao i ti, ali sam nastavio da koristim minoksidil. Što se tiče peckanja, to sam rešio time što sam kosu prao Alpecin šamponom i koristio sam i onaj Alpecin After shampoo liquid. Mogu ti reći da mi je ovaj after shampoo liquid dosta normalizovao kožu glave, i da evo ni dan danas nema više tog svraba.... ujutro nanesem 1ml 2% minoksidila, pa onda popodne utrljam taj After shampoo liquid i onda uveče ponovo nanesem 1ml minoksidila. Gledam samo da razmak između ta dva preparata bude nekih 5-6 sati...
Ako ti treba još neki savet ili imaš neko pitanje, ili me pitaj ovde ili pošalji PP.
Ajd' pa javi kako se odvijaju stvari...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 10:46 pm
Postovi: 1
Lokacija: Novi Sad
Pozdrav svima...
Ja sam prilicno nov u ovome svemu, ali sam isto tako dosta isfrustriran tim sto mi kosa opada. Kosa je pocela da mi opada pre oko godinu dana i sada je vec dosta retka na predelu zalisaka i potiljka, takodje mi se kosa izuzetno brzo masti, sto mi dodatno otezava sitaciju....
Zanima me minoxidil 2%, da li on ustvari daje neke obecavajuce rezultate i da li postoji neka selekcija za muskarce i zene, posto sam nesto o tome procitao na netu....
Imam 20 godina i zivim u Novom Sadu pa bih bio zahvalan svima koji ce mi preporucti nesto konkretno..... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 06, 2008 11:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
Srdjan714 je napisao:
Pozdrav svima...
Ja sam prilicno nov u ovome svemu, ali sam isto tako dosta isfrustriran tim sto mi kosa opada. Kosa je pocela da mi opada pre oko godinu dana i sada je vec dosta retka na predelu zalisaka i potiljka, takodje mi se kosa izuzetno brzo masti, sto mi dodatno otezava sitaciju....
Zanima me minoxidil 2%, da li on ustvari daje neke obecavajuce rezultate i da li postoji neka selekcija za muskarce i zene, posto sam nesto o tome procitao na netu....
Imam 20 godina i zivim u Novom Sadu pa bih bio zahvalan svima koji ce mi preporucti nesto konkretno..... :(


ako si probao razne preparate i narodne lekove da obuzdaš opadanje kose, a to ti nije pomoglo, onda možeš da kreneš sa minoksidilom (kao zadnjom solucijom). ja ga koristim 3 meseca, i već je u 2. mesecu dao rezultate, tako da što se tiče mog iskustva ono je pozitivno.
naravno, to je individualno jer kod nekih ljudi jednostavno ni minoksidil ne pomaže :(
on se daje i muskarcima i ženama, nema neke jasne podele po tom pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 17, 2008 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 17, 2008 1:55 pm
Postovi: 1
Molio bih mr ph Silvia za odgovor:
Da li se zna za stetna dejstva minoksidila po organizam i koja su?
Cuo sam da snizava pritisak, a posto imam nizi pritisak, zanima me u kojoj meri?
Takodje sam primetio od pre 3 nedelje, tj. od kako sam krenuo da koristim minoksidil (5%), da imam utisak da mi srce povremeno "preskace"!
Da li su i ostali korisnici imali slicna iskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za markonija
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 5:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 04, 2009 4:10 pm
Postovi: 2
iste simptome imam i ja i sa pojacanim opadanjem i peckanjem,mislim da je glavna stvar u tome da se koristi nesto sto ublazava iritaciju od minoxidila
jel on ipak sadrzi dosta alkohola u sebi a logicno je da to ne valja pogotovu sto ga moras mazati 2 x dnevno mozda je ipak bolje da se koristi pilfud pena koja blagotvornije deluje na kozu glave i koja neverujem da ima da se kupi kod nas takodje i adekvatni sampon sigurno da ti treba.e sad sto se tice opadanja pise u uputstvu da moze da dodje do pojacanog opadanja i ako potraje vise od dve nedelje treba obustaviti tretman e sad tek nakon 2-3 meseca trebalo bi da ti prestane opadanje a za 3-4 da ti pocne rasti nova kosa .. treba biti pametan :odustati na samom pocetku ili biti uporan..licno moje razmislanje je da taj minox treba da sa koristi tek kad ti je koza glave cista tj da nemas perut saboreju blago crveniloi sl.ovako ako ti je koza glave osetljiva ili sta god i ti je jos sprzavas sa minoxom nesto mi to ne izgleda kao sretno resenje tako da cu i ja morati kod dermatologa sto i tebi preporucujem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 14, 2009 1:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 04, 2008 7:15 pm
Postovi: 11
Posle 6 meseci da se opet javim, Pilfud od 5% (minoksidil) kod mene DAJE rezultate, mnogo sporo ali daje.
Rezultate i razlike najbolje vidim ako pogledam svoje fotografije od proleća prošle godine.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: