Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Psihodelicne droge i fobije
PostPoslato: Sre Nov 16, 2005 5:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 16, 2005 4:37 am
Postovi: 7
by the way imam socijalnu fobiju sa svim propratnim simptomima. Onog trenutka kada sam to otkrio krenuo sam da se lecim svojerucno. Sto mi je donekle i uspelo jer mi je jedan od glavnih problema bio komunikacija sa ljudima i nenormalna stidljivost. Da ne duzim dalje bio sam kod psihijatra i svidja mi se taj trip inace ali posto zivim u jednom malom gradu i posto trenutno radim, nemam vremena a ni dovoljno novca za tako nesto, resio sam da se okrenem alternatvnim metodama za koje sam se zainteresovao iz drugih razloga. Jednostavno analizirajuci svoj zivot, narocito svoj odnos sa roditeljima, sestrom i drugim ljudima koji su imali uticaja na mene a i citajuci knjige na tu temu mislim da sam otkrio mnogo toga sto bi mi verovatno i psihijatar rekao. A inace kad sam bio kod cika psihe prepisa mi zena flunirin koji sam pio mesec dana i od kojeg sam samo spavao, prestao sam da ga pijem, lek moze samo da ukloni posledice ali ne i uzrok.A protivnik sam tih lekova koje je "covek" napravio. Vise verujem majci prirodi.
E posto zelim da se konacno oslobodim te fucking fobije odma a ne postepeno, hteo bih to da probam sa Psihodelicnim drogama,tacnije sa Meskalinom. PRocitao sam mnogo ali mnogo knjiga na tu temu i u jednoj knjizi jednog naseg psihijatra se pominje termin " personality change" sa psihodelicnim drogama. Covek ima pozitivna isklustva u lecenju pacijenata naravno uz strucno vodjenu seansu, pa me zanima da li neko od vas probao nesto slicno?

_________________
Mozda se moje misljenje promenilo ali ne i cinjenica da sam u pravu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihodelicne droge i fobije
PostPoslato: Sre Nov 16, 2005 12:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
>>Jednostavno analizirajuci svoj zivot, narocito svoj odnos sa roditeljima, sestrom i drugim ljudima koji su imali uticaja na mene a i citajuci knjige na tu temu mislim da sam otkrio mnogo toga sto bi mi verovatno i psihijatar rekao.

Ovo je jedna od osnovnih zabluda. Ljudi unistavaju sebi zivote tako sto ne idu kod strucnih lica jer "znam sta ce mi reci...". Nije bitan niz informacija koje ce lekar da ti saspe u lice, vec nacin na koji ce on (narocito psihijatar) da koordinira sa tobom. Knjige daju uputstva i korisne su ali ne prate probleme, tvoj razvoj i promenu. Knjige daju odgovore, a ne postavljaju pitanja. U pitanjima psihijatra se nalazi pola vrednosti njihovog metoda. Jos gore, tvoj problem sa komunikacijom se kanalise u odnosu na knjige a ne u odnosu na psihijatra koji je covek, zivo bice. Govorim ovo jer sam prosao ovo. One suptilne stvari kojih mi nismo ili jedva da jesmo svesni, a koje se desavaju psihoterapijom, ne mogu se naci u knjigama. Ugzgred, moja biblioteka je ogromna. Ali ne zanemarujem odlaske kod psihijatra.

>>A inace kad sam bio kod cika psihe prepisa mi zena flunirin koji sam pio mesec dana i od kojeg sam samo spavao, prestao sam da ga pijem, lek moze samo da ukloni posledice ali ne i uzrok.A protivnik sam tih lekova koje je "covek" napravio. Vise verujem majci prirodi.

To je vec druga stvar. Uglavnom, lekovi nece nikada izleciti stidljivost, ali ce te malo skrasiti (ako su pravi tj. odgovarajuci) da se ne bi preopteretio kada si u situaciji u kojoj te stidljivost moze ophrvati. To je slicno coveku koji se napije da bi mogao da pridje devojci, samo je alkohol nesto drugo.

>>E posto zelim da se konacno oslobodim te fucking fobije odma a ne postepeno

Psiha je jako, jako krhka stvar. Kao tanka casa za vino Tvoja psiha, opterecena fobijom predstavlja istu tu tanku casu koja stoji na ledu i klizi tezeci da padne i da se razbije.

>>hteo bih to da probam sa Psihodelicnim drogama,tacnije sa Meskalinom.

A tvoj pokusaj da je sredis meskalinom je slican pkusaju nekoga ko bi u zelji da spase tanku casu uzeo i cekicem je udario da odelti na dusek i tamo bude bezbedna, previdjajuci prostu cinjenicu da ako je munes, od nje nece nista ostati. Moj prijatelj se bavio jednom jako problematicnom vrstom meditacije (TM) da bi stabilizovao psihu. Vec je to bio rizican korak. Uz to je uzimao marihuanu prskanu kojekakvim halucinogenim sranjima, da prostis. U jednom periodu nista od njega nije bilo. Sada pije litijum i po svemu sudeci ce morati do kraja zivota.

Naravoucenije: lepo je biti akrobata u dzipu, ali zezanje sa psihom ti uopste ne preporucujem jer mozes veoma efikasno unistiti volan, kontrolnu tablu i kocnice.

>>PRocitao sam mnogo ali mnogo knjiga na tu temu i u jednoj knjizi jednog naseg psihijatra se pominje termin " personality change" sa psihodelicnim drogama. Covek ima pozitivna isklustva u lecenju pacijenata naravno uz strucno vodjenu seansu, pa me zanima da li neko od vas probao nesto slicno?

Bilo bi lepo da imenujes knjigu i psihijatra, zivo me zanima. No, pitaj svog psihijatra sta misli o tome. Nemoj misliti da si jak da podneses to jer da si zaista jak, ne bi imao te tegobe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 16, 2005 12:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
A pitam ja te koji "znaju sta ce im lekar reci", zasto se bre ne bavite proricanjem? Pa to je unosan biznis! Imacete novca da platite psihoterapiju...

Moram da budem malo ironican. Ne volim kad ljudi sve znaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 16, 2005 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 16, 2005 4:37 am
Postovi: 7
Ne, ja nisam rekao da "znam ste ce mi reci", kao sto sam rekao da mi se svidja odlazak kod psihijatra ali Nemam vremena A najvise novca.
Kapiram ja sve to kao sto kapiram da obrasci koji me teraju na takvo ponasanje se nalaze negde duboko u nesvesnom, i znam da je jedan od nacina kako bi dosao do njih,tj izlecio-psihoterapija, ali postoje i alternativne metode.

Onog trenutka kada sam saznao da imam soc.fobiju, posle nedelju dana sam se zaposlio na mestu u kojem se komunikacija sa ljudima odvija gotovo neprekidno celo radno vreme. Ni sam neznam zbog cega sam to uradio kad sam se takvih mesta najvise plasio a odjednom sam se nasao u samom zaristu.Nikad nisam mogao ni da zamislim sebe da "radim" a kamoli sa ljudima.U pocetku sam bio totalno pogubljen- e onda kad nisam odlepio necu nikad:).Kako su nedelje,meseci prolazili sve sam vise postao opusteniji i shvatao da ni drugi nisu nista bolji niti gori od mene, E sad tu je bio onaj osecaj nize vrednosti i strah od onoga sta ce drugi da misle, ali sada je to totalno drugarcije. Vise me, necu da kazem uopste ne interesuje sta ce neko da kaze o meni i o onom sto ja kazem, ali se situacija drasticno promenila,mislim totalna promena od pre godinu dana.
Pre mi se zivot svodio samo trening i kucu, nikada u zivotu nisam izlazio u grad u kafice mesta gde je guzva,a sad mi to ne predstavlja problem.Stidljivost uopste nije deo necije licnosti, to je vrednost koja je nametnuta, a otkrio sam i kad i kako i od tada vise nisam toliko stidljiv.



"A tvoj pokusaj da je sredis meskalinom je slican pokusaju nekoga ko bi u zelji da spase tanku casu uzeo i cekicem je udario da odelti na dusek i tamo bude bezbedna, previdjajuci prostu cinjenicu da ako je munes, od nje nece nista ostati. Moj prijatelj se bavio jednom jako problematicnom vrstom meditacije (TM) da bi stabilizovao psihu. Vec je to bio rizican korak. Uz to je uzimao marihuanu prskanu kojekakvim halucinogenim sranjima, da prostis. U jednom periodu nista od njega nije bilo. Sada pije litijum i po svemu sudeci ce morati do kraja zivota."

A zbog cega mislis da mora da bude uvek ovako.Da li uopste znas nesto o tome. Nisu svi ljudi isti,ako se to desilo tvom prijatelju, ne znaci da ce i meni ili bilo kome,i ne razumem zbog cega ljudi imaju tako negativno misljenje o tome.To kako ce ishod
imati neka psihodelicna seansa zavisi od mentalnog stanja osobe koja ulazi u nju i od njenih ocekivanja.Takodje zavisi i od mesta na ko me se to odvija i od osobe koja ce biti sa tobom, koje ce te voditi tokom seanse.I ljudi koji krenu sa sa pozitivnim stavom da ce nauciti nesto novo gotovo uvek imaju pozitivna iskustva. Stepen izlecenja u proporciji je sa kolicinom istine koju je neko spreman da prihvati.

I ja sam mnogo puta uzimao marihuanu, izmedju ostalog i prskanu, sta je tu toliko strasno, mislim u smislu da neko odlepi od toga? Ja je vise ne uzimam. Odnosno uzimam
cisto neki put iz dosade,recimo jednom mesecno. Ja sam mogao da je uzimam svaki dan, jer pod njenim uticajem se osecam"slobodno".verovatno isto kao kad bih uzimao te lekove, samo su efekti odmah vidljivi. Ali jednostavno nisam,jer to je isto kao uzimanje
lekova,otklanjaju posledicu ali ne i uzrok.E zbog toga hocu da odem malo dublje da nadjem koren svog problema,da se konacno suocim sa svojim nesvesnim
strahovima, jer iako mi je sada mnogo bolje, jos uvek tu ima necega,
Imam osecaj da mi samo malo fali da bi bio potpuno normalan.


>>Bilo bi lepo da imenujes knjigu i psihijatra, zivo me zanima<<

Knjiga se zove " Stanja izmenjene svesti" ali sam zaboavio ime autora.
Inace imas na netu jednu na slicnu temu ako te zanima zove se "PSCYHODELIC CATALIST FOR HEALING"

_________________
Mozda se moje misljenje promenilo ali ne i cinjenica da sam u pravu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 16, 2005 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 16, 2005 4:37 am
Postovi: 7
Ne, ja nisam rekao da "znam ste ce mi reci", kao sto sam rekao da mi se svidja odlazak kod psihijatra ali Nemam vremena A najvise novca.
Kapiram ja sve to kao sto kapiram da obrasci koji me teraju na takvo ponasanje se nalaze negde duboko u nesvesnom, i znam da je jedan od nacina kako bi dosao do njih,tj izlecio-psihoterapija, ali postoje i alternativne metode.

Onog trenutka kada sam saznao da imam soc.fobiju, posle nedelju dana sam se zaposlio na mestu u kojem se komunikacija sa ljudima odvija gotovo neprekidno celo radno vreme. Ni sam neznam zbog cega sam to uradio kad sam se takvih mesta najvise plasio a odjednom sam se nasao u samom zaristu.Nikad nisam mogao ni da zamislim sebe da "radim" a kamoli sa ljudima.U pocetku sam bio totalno pogubljen- e onda kad nisam odlepio necu nikad:).Kako su nedelje,meseci prolazili sve sam vise postao opusteniji i shvatao da ni drugi nisu nista bolji niti gori od mene, E sad tu je bio onaj osecaj nize vrednosti i strah od onoga sta ce drugi da misle, ali sada je to totalno drugarcije. Vise me, necu da kazem uopste ne interesuje sta ce neko da kaze o meni i o onom sto ja kazem, ali se situacija drasticno promenila,mislim totalna promena od pre godinu dana.
Pre mi se zivot svodio samo trening i kucu, nikada u zivotu nisam izlazio u grad u kafice mesta gde je guzva,a sad mi to ne predstavlja problem.Stidljivost uopste nije deo necije licnosti, to je vrednost koja je nametnuta, a otkrio sam i kad i kako i od tada vise nisam toliko stidljiv.



>>"A tvoj pokusaj da je sredis meskalinom je slican pokusaju nekoga ko bi u zelji da spase tanku casu uzeo i cekicem je udario da odelti na dusek i tamo bude bezbedna, previdjajuci prostu cinjenicu da ako je munes, od nje nece nista ostati. Moj prijatelj se bavio jednom jako problematicnom vrstom meditacije (TM) da bi stabilizovao psihu. Vec je to bio rizican korak. Uz to je uzimao marihuanu prskanu kojekakvim halucinogenim sranjima, da prostis. U jednom periodu nista od njega nije bilo. Sada pije litijum i po svemu sudeci ce morati do kraja zivota."

A zbog cega mislis da mora da bude uvek ovako.Da li uopste znas nesto o tome. Nisu svi ljudi isti,ako se to desilo tvom prijatelju, ne znaci da ce i meni ili bilo kome,i ne razumem zbog cega ljudi imaju tako negativno misljenje o tome.To kako ce ishod
imati neka psihodelicna seansa zavisi od mentalnog stanja osobe koja ulazi u nju i od njenih ocekivanja.Takodje zavisi i od mesta na ko me se to odvija i od osobe koja ce biti sa tobom, koje ce te voditi tokom seanse.I ljudi koji krenu sa sa pozitivnim stavom da ce nauciti nesto novo gotovo uvek imaju pozitivna iskustva. Stepen izlecenja u proporciji je sa kolicinom istine koju je neko spreman da prihvati.

I ja sam mnogo puta uzimao marihuanu, izmedju ostalog i prskanu, sta je tu toliko strasno, mislim u smislu da neko odlepi od toga? Ja je vise ne uzimam. Odnosno uzimam
cisto neki put iz dosade,recimo jednom mesecno. Ja sam mogao da je uzimam svaki dan, jer pod njenim uticajem se osecam"slobodno".verovatno isto kao kad bih uzimao te lekove, samo su efekti odmah vidljivi. Ali jednostavno nisam,jer to je isto kao uzimanje
lekova,otklanjaju posledicu ali ne i uzrok.E zbog toga hocu da odem malo dublje da nadjem koren svog problema,da se konacno suocim sa svojim nesvesnim
strahovima, jer iako mi je sada mnogo bolje, jos uvek tu ima necega,
Imam osecaj da mi samo malo fali da bi bio potpuno normalan.


>>Bilo bi lepo da imenujes knjigu i psihijatra, zivo me zanima<<

Knjiga se zove " Stanja izmenjene svesti" ali sam zaboavio ime autora.
Inace imas na netu jednu na slicnu temu ako te zanima zove se "PSCYHODELIC CATALIST FOR HEALING"

_________________
Mozda se moje misljenje promenilo ali ne i cinjenica da sam u pravu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 16, 2005 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 16, 2005 4:37 am
Postovi: 7
Ne, ja nisam rekao da "znam ste ce mi reci", kao sto sam rekao da mi se svidja odlazak kod psihijatra ali Nemam vremena A najvise novca.
Kapiram ja sve to kao sto kapiram da obrasci koji me teraju na takvo ponasanje se nalaze negde duboko u nesvesnom, i znam da je jedan od nacina kako bi dosao do njih,tj izlecio-psihoterapija, ali postoje i alternativne metode.

Onog trenutka kada sam saznao da imam soc.fobiju, posle nedelju dana sam se zaposlio na mestu u kojem se komunikacija sa ljudima odvija gotovo neprekidno celo radno vreme. Ni sam neznam zbog cega sam to uradio kad sam se takvih mesta najvise plasio a odjednom sam se nasao u samom zaristu.Nikad nisam mogao ni da zamislim sebe da "radim" a kamoli sa ljudima.U pocetku sam bio totalno pogubljen- e onda kad nisam odlepio necu nikad:).Kako su nedelje,meseci prolazili sve sam vise postao opusteniji i shvatao da ni drugi nisu nista bolji niti gori od mene, E sad tu je bio onaj osecaj nize vrednosti i strah od onoga sta ce drugi da misle, ali sada je to totalno drugarcije. Vise me, necu da kazem uopste ne interesuje sta ce neko da kaze o meni i o onom sto ja kazem, ali se situacija drasticno promenila,mislim totalna promena od pre godinu dana.
Pre mi se zivot svodio samo trening i kucu, nikada u zivotu nisam izlazio u grad u kafice mesta gde je guzva,a sad mi to ne predstavlja problem.Stidljivost uopste nije deo necije licnosti, to je vrednost koja je nametnuta, a otkrio sam i kad i kako i od tada vise nisam toliko stidljiv.



>>"A tvoj pokusaj da je sredis meskalinom je slican pokusaju nekoga ko bi u zelji da spase tanku casu uzeo i cekicem je udario da odelti na dusek i tamo bude bezbedna, previdjajuci prostu cinjenicu da ako je munes, od nje nece nista ostati. Moj prijatelj se bavio jednom jako problematicnom vrstom meditacije (TM) da bi stabilizovao psihu. Vec je to bio rizican korak. Uz to je uzimao marihuanu prskanu kojekakvim halucinogenim sranjima, da prostis. U jednom periodu nista od njega nije bilo. Sada pije litijum i po svemu sudeci ce morati do kraja zivota."

A zbog cega mislis da mora da bude uvek ovako.Da li uopste znas nesto o tome. Nisu svi ljudi isti,ako se to desilo tvom prijatelju, ne znaci da ce i meni ili bilo kome,i ne razumem zbog cega ljudi imaju tako negativno misljenje o tome.To kako ce ishod
imati neka psihodelicna seansa zavisi od mentalnog stanja osobe koja ulazi u nju i od njenih ocekivanja.Takodje zavisi i od mesta na ko me se to odvija i od osobe koja ce biti sa tobom, koje ce te voditi tokom seanse.I ljudi koji krenu sa sa pozitivnim stavom da ce nauciti nesto novo gotovo uvek imaju pozitivna iskustva. Stepen izlecenja u proporciji je sa kolicinom istine koju je neko spreman da prihvati.

I ja sam mnogo puta uzimao marihuanu, izmedju ostalog i prskanu, sta je tu toliko strasno, mislim u smislu da neko odlepi od toga? Ja je vise ne uzimam. Odnosno uzimam
cisto neki put iz dosade,recimo jednom mesecno. Ja sam mogao da je uzimam svaki dan, jer pod njenim uticajem se osecam"slobodno".verovatno isto kao kad bih uzimao te lekove, samo su efekti odmah vidljivi. Ali jednostavno nisam,jer to je isto kao uzimanje
lekova,otklanjaju posledicu ali ne i uzrok.E zbog toga hocu da odem malo dublje da nadjem koren svog problema,da se konacno suocim sa svojim nesvesnim
strahovima, jer iako mi je sada mnogo bolje, jos uvek tu ima necega,
Imam osecaj da mi samo malo fali da bi bio potpuno normalan.


>>Bilo bi lepo da imenujes knjigu i psihijatra, zivo me zanima<<

Knjiga se zove " Stanja izmenjene svesti" ali sam zaboavio ime autora.
Inace imas na netu slicne teme ako te zanima, evo nekih adresa:

"Psychotherapy and Psychedelic Drugs" na
http://www.psychedelic-library.org/thermenu.htm


i recimo "A Psychedelic Catalyst for Healing" na
http://www.erowid.org/plants/cacti/cacti_info1.shtml

_________________
Mozda se moje misljenje promenilo ali ne i cinjenica da sam u pravu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 16, 2005 11:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
moonchild:
>>A najvise novca.

A drzavni psihijatri?

>>ali postoje i alternativne metode.

U koje ne spada ono sto se zove uzimanje narkotika iliti drogiranje.

>>A zbog cega mislis da mora da bude uvek ovako.

Pa ne mora uvek. Postoji onaj ekstremno mali borj slucajeva u kojima ne mora tako da bude. Ali ako se na to oslonis, preuzimas maksimalan rizik.

>>Da li uopste znas nesto o tome. Nisu svi ljudi isti,ako se to desilo tvom prijatelju, ne znaci da ce i meni ili bilo kome

Postoji formula: psihicki problem+droga=?
Ovaj znak pitanja nije samo nepoznanica vec i upozorenje.

>>i ne razumem zbog cega ljudi imaju tako negativno misljenje o tome.

Realno, nemam. Svako je 100% odgovoran za svoje akcije tako da je moja poruka: Delaj u skladu sa svojom voljom. S tim sto ja pokusavam da kazem da time preuzimas ogroman rizik. Ja licno niti sam sukobljen sa drogaama niti sa njima imam ikakve veze. Ali iz okolne evidencije znam koliko je rizicno koristiti ih u situacijama psihickih problema ili bilo kakve nestabilnosti psihe.

>>To kako ce ishod
imati neka psihodelicna seansa zavisi od mentalnog stanja osobe koja ulazi u nju

Da, moze biti raznih posledica. Ubedjen sam da postoji i jedan minimalan procenat u kome su moguce i OK posledice, ali minimalan.

>>Takodje zavisi i od mesta na ko me se to odvija i od osobe koja ce biti sa tobom, koje ce te voditi tokom seanse.I ljudi koji krenu sa sa pozitivnim stavom da ce nauciti nesto novo gotovo uvek imaju pozitivna iskustva. Stepen izlecenja u proporciji je sa kolicinom istine koju je neko spreman da prihvati.

Slazem se sa tim. To je tacno. Ali problem je u tome sto covek moze zapasti u zloupotrebu poznavanja fakata: kada neko pocne da prenaglasava kako je heroin najvece zlo, i o tome trubi i trubi, uprkos tome sto on navodi cinjenicu, on mozda priprema sebi psiholoski teren da uzme neku slabiju drogu. Pa to je opstepoznat progres drogiranja. To je precesto ponavljajuci scenario, naravno izuzetaka uvek ima.

>>Ali jednostavno nisam,jer to je isto kao uzimanje
lekova,otklanjaju posledicu ali ne i uzrok.

Isto nije. Mislim, marihuana bi se davala u apotekama da je isto. Cvrsto sam uveren da je prodor literature o bezazlenosti marihuane delo kriminalnih lobija ali takodje nisam zabrinut za to jer poznajem prirodu novog doba.

>>E zbog toga hocu da odem malo dublje da nadjem koren svog problema,da se konacno suocim sa svojim nesvesnim
strahovima, jer iako mi je sada mnogo bolje, jos uvek tu ima necega,
Imam osecaj da mi samo malo fali da bi bio potpuno normalan.

Tvoja je volja. I tvoja odgovornost. Ja sam imao nameru samo da skrenem paznju na rizik. S druge strane imas skole koje daju katarzicne meditativne tehnike i koje omogucavaju da covek ocisti sve negativnosti svog nesvesnog i uz to jos uzdigne svoje stanje svesti. Fino je to, samo zbog rizicnosti, ja se toga ne lacam.

Hvala za naziv knjige, potrazicu. Moja poruka moze deovati malo represivna no ona je vise obavestavajuce-upozoravajuca. Iza svega stoji tvoja sloboda izbora i odgovornost za izbor i ja ti zelim sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 17, 2005 12:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 16, 2005 4:37 am
Postovi: 7
[/quote]U koje ne spada ono sto se zove uzimanje narkotika iliti drogiranje.

Zavisi od tvoje definicije narkotika. Po mojoj je i taj flunirin narkotik.
Ja cu recimo pre popiti neki caj ako me boli glava i sl, nego popiti andol, i sl. lekove.

>>Isto nije. Mislim, marihuana bi se davala u apotekama da je isto. Cvrsto sam uveren da je prodor literature o bezazlenosti marihuane delo kriminalnih lobija ali takodje nisam zabrinut za to jer poznajem prirodu novog doba.
Ali mozda postoji i kriminalni lobi velikih farmaceuskih kompanija koje guraju literatutu o opasnosti marihuane, da bi prodavali njenu zamenu u vidu lekova jer nisu u stanju da kontrolisu proizvodnju marihuane,tj nemaju profit od toga. Kao sto je recimo slucaj sa pticijim gripom.

U svakom slucaju hvala na komentrarima, svestan sam svih rizika, ali cu ipak pokusati pa ako prezivim pisacu. NO PLAY NO GAME.

inace mescalin i druge psihodelicne supstance imaju primenu u psihoterapijii i treba ih razlikovati od supstanci kao sto su heroin(suzava) i sl. jer imaju potpuno razlicit uticaj na svest(prosiruju), a i ne stvaraju zavisnost ali kao sto vec rece postoji rizik.

_________________
Mozda se moje misljenje promenilo ali ne i cinjenica da sam u pravu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 17, 2005 5:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
moonchild:
>>Zavisi od tvoje definicije narkotika. Po mojoj je i taj flunirin narkotik.
Ja cu recimo pre popiti neki caj ako me boli glava i sl, nego popiti andol, i sl. lekove.

Ok, tu se slazemo, sto se tice alternativnih lekova. Narocito za bolove ili stomak itd. No kada je u pitanju psuha koja je, kao takva, vrlo osetljiva, potreban e oprez...

>>Ali mozda postoji i kriminalni lobi velikih farmaceuskih kompanija koje guraju literatutu o opasnosti marihuane, da bi prodavali njenu zamenu u vidu lekova jer nisu u stanju da kontrolisu proizvodnju marihuane,tj nemaju profit od toga. Kao sto je recimo slucaj sa pticijim gripom.

Mozda. Principom teze, antiteze i sinteze se moze ici do samoih granica uma i sto je najopasnije po pojedinca: sve se moze opravdati i sve dovesti pod kritiku.

>>U svakom slucaju hvala na komentrarima, svestan sam svih rizika, ali cu ipak pokusati pa ako prezivim pisacu. NO PLAY NO GAME.

Hrabro. Nemoj nas zaboraviti... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 04, 2005 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 04, 2005 6:27 pm
Postovi: 12
[quote="moonchild"][/quote]

U svakom slucaju hvala na komentrarima, svestan sam svih rizika, ali cu ipak pokusati pa ako prezivim pisacu. NO PLAY NO GAME.


Moram da odreagujem ovde pa makar i ne procitao moj post.
Znam sta je meskalin,citala sam mnogo takvih knjiga koje ti spominjes,uzimala sam razne droge(iz zabave kad sam bila mladja) i nisi svestan u sta se upustas!
Veoma mali procenat ljudi se izvuce bez posledica kada eksperimentise sa bilo kojom drogom a da ne govorimo o meskalinu koja je droga indijanaca i koja te moze odvesti tako daleko da se vise nikad ne vratis!
Zelis da promenis svest?Odlicno,promeni je tako sto ces na zivot da gledas drugacije,svetlije,sigurnije i svojim ocima.Svako pribegavanje halucinogenim supstancama je beg iz stvarnosti koja je tu i ujutro kada te (mozda) dejstvo popusti.Sta ces posle?Ponovo jos jednu dozu?Imam utisak da si mlad i izgubljen i ni slucajno ti ne treba da uleces u kandze meskalina,marihuane itd...budes li se "primio" na to ni heroin ti nece biti losa zamena kada niceg drugog nema.
Nastavi sa radom,veruj u sebe,pronadji devojku koja te razume i druzi se sa pravim ljudima.
Sretno :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 16, 2005 6:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 16, 2005 5:03 pm
Postovi: 1
decko, radi sve zivo, samo drogu nemoj ni slucajno. Sve je to bezazleno, ali ako ti se zasvidja (a naravno da hoce) najebo si ga. Posle ces ici kod cika psihe da te skida, a tek onda ces imati taj stav, ma sta mi on moze.
Druga stvar, nije uvek stvar u tome sta ce ti on reci, vec i sta ce te pitati. I ja sam imao slicno misljenje, ali sam ipak otiso, na insistiranje roditelja (i to zbog skidanja sa droge), i mogu ti reci da su me neka pitanja bas prijatno iznenadila. Tako da ti najtoplije preporucujem da prvo odes do cika psihe, pre nego li experimentises sa bilo kojim drogama. Veruj mi, one ne resavaju probleme, vec mogu samo da ti pojacaju osecanje u kome se trenutno nalazis, ali zato mogu da ti stvore jos mnogo drugih problema, koji ti stvarno ne trebaju. Ako ti i posle odlaska kod psihe ostane isto misljenje, bolje trazi ljude na netu, prijetelje, devojku... nego drogu.
Nadam se da ces makar razmisliti o tome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 20, 2005 1:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 16, 2005 4:37 am
Postovi: 7
>>Moram da odreagujem ovde pa makar i ne procitao moj post.
Znam sta je meskalin,citala sam mnogo takvih knjiga koje ti spominjes,uzimala sam razne droge(iz zabave kad sam bila mladja) i nisi svestan u sta se upustas!>>

Koliko god da si procitala knjiga o drogama ja sam verovatno procitao duplo vise.Cak mislim da ne postoji stranica na internetu posvecana na ovu temu a pogotovo knjiga koju nisam procitao.-pogotovo o mescalinu i magicnim pecurkama.

A mescalin verovatno nisi uzimala jer ne moze kod nas da se nadje. A mnogo se razlikuje od ostalih droga.

>>Zelis da promenis svest?Odlicno,promeni je tako sto ces na zivot da gledas drugacije,svetlije,sigurnije i svojim ocima.Svako pribegavanje halucinogenim supstancama je beg iz stvarnosti koja je tu i ujutro kada te (mozda) dejstvo popusti.Sta ces posle?Ponovo jos jednu dozu?Imam utisak da si mlad i izgubljen i ni slucajno ti ne treba da uleces u kandze meskalina,marihuane itd...budes li se "primio" na to ni heroin ti nece biti losa zamena kada niceg drugog nema.
Nastavi sa radom,veruj u sebe,pronadji devojku koja te razume i druzi se sa pravim ljudima. >>

AHa kako je to lako reci promeni se ,gledaj drukcije itd... Beg iz stvarnosti, ako si citala nesto na ovu temu droga verovatno si procitala da su ljudi uzimali meskalin kako bi bolje upoznali sebe i da nakon uzimanja neki uopste nemaju potrebu za daljim experimentisanjima.

Heroin je najvece sranje koje je neko mogao da izmisli, totalno glupa droga. Jedan deo moje licnosti je isuvise jak sto se tice narkomanije i vecine drugih stvari jer jednostavno imam kontrolu nad tim. Marihuanu pusim vec 6 godina i to mozda 1 mesecno a nekad cak jednom u 5 meseci, a sada je proslo vise od godinu dana.


>>pronadji devojku koja te razume>>

nikad nisam imao devojku, i deo mog problema ima veze stim, kao sto sam vec naveo.

>>decko, radi sve zivo, samo drogu nemoj ni slucajno. Sve je to bezazleno, ali ako ti se zasvidja (a naravno da hoce) najebo si ga. Posle ces ici kod cika psihe da te skida, a tek onda ces imati taj stav, ma sta mi on moze. >>

Da razjasnimo nesto ne uzimam ja drogu zato sto mi je u zivotu tako dosadno kao sto radi vecina mojih drugova,ne vide svrhu niti imaju neki cilj u zivotu, zato sto imaju probleme i td... Uzimam jer neki put jednostavno osetim potrebu za tim, jednostavno da se opustim i da malo gledam stvari na drugarciji nacin,a vecinu puta kad se probudim ujutru niti osecam potrebu za novom dozom, jer se ne budim depresivan kao sto je slucaj kod vecine vec sa osecajem WHAT A WONDREFUL WORLD.

>>Veruj mi, one ne resavaju probleme, vec mogu samo da ti pojacaju osecanje u kome se trenutno nalazis, ali zato mogu da ti stvore jos mnogo drugih problema, koji ti stvarno ne trebaju<<

Imao sam mnoga prosvetljenja pod uticajem marihuane a ta osecanja koja sada imam nestaju pod njenim uticajem.
A kod psihijatra cu ici kad budem imao dovoljno novca.

_________________
Mozda se moje misljenje promenilo ali ne i cinjenica da sam u pravu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 20, 2005 1:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 16, 2005 4:37 am
Postovi: 7
>>To kako ce ishod imati neka psihodelicna seansa zavisi od mentalnog stanja osobe koja ulazi u nju i od njenih ocekivanja.Takodje zavisi i od mesta na ko me se to odvija i od osobe koja ce biti sa tobom, koje ce te voditi tokom seanse.I ljudi koji krenu sa sa pozitivnim stavom da ce nauciti nesto novo gotovo uvek imaju pozitivna iskustva. Stepen izlecenja u proporciji je sa kolicinom istine koju je neko spreman da prihvati. <<

Izvolte i par sajtova na tu temu.

Psychotherapy and Psychedelic Drugs" na
http://www.psychedelic-library.org/thermenu.htm


i recimo "A Psychedelic Catalyst for Healing" na
http://www.erowid.org/plants/cacti/cacti_info1.shtml

_________________
Mozda se moje misljenje promenilo ali ne i cinjenica da sam u pravu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: