Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 3:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 9:53 pm
Postovi: 3
Super, hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: moje iskustvo
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 2:42 pm
Postovi: 37
Ja sa ovom fitoterapijom imam samo pozitivna iskustva itoplo bih je preporucila svima ako ni zbog cega drugog, radi detoksikacije organizma. Po preporuci 2003 god posetila sam G-dju Radu. U tom periodu imunitet mi je bio u padu, serumsko Fe 2,1 (normala od 7-30), bila sam bez snage, bezvoljna. Za 12 dana fitoterapije i preparate koprive u medu koji mi je prepisala, kao i maline serumsko FE je skocilo na 3,2., ja sam opet bila poletna, puna energije i zaista sam se mnogo bolje osecala. Napominjem da su mi lekari nakon toga prepisali 3 ampule totheme dnevno sa folanom i da za 6 meseci te terapije meni je FE doslo na normalu. Steta samo sto fitoterapija ne moze duze da se koristi jer za kratko vreme daje odlicne rezultate.

Ja licno verujem u fitoterapiju, alternativnu medicinu i uvek bi sve sto je prirodno probala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 10:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:25 am
Postovi: 6
Preporucujem Brojsovu terapiju u svakom smislu.
Pre nekih 15-tak godina sam pratila oko mesec dana originalnu Brojsovu metodu i rezultati nisu izostali. Po preporuci sa ovog sajta pozelela sam da postedim sebe cedjenja u kuci i pomislila kako je taj ketering dobra stvar, ali avaj... sokovi koji stizu su vec drugog dana jako fermentisani, sluzasti i sok A od sargarepe je vec znatno izmenjen (kiseo na ukus), a na dnu se formira debeo sloj belog taloga. Kako cena nije zanemarljiva (1250 za dvodnevni paket), a svakog drugog dana sam bukvalno bacala fementisane sokove, ostajuci samo na caju resila sam da otkazem dalji ketering. Pozvala sam ordinaciju i porazgovarala sa njima, obecali su mi da cu dva dana kasnije dobiti umesto narednog paketa prelaznu listu sa namirnicama koje je povoljno da koristim u daljoj ishrani. To je bio petak. U nedelju se naravno niko nije pojavio, ja sam citavog dana bila na cajevima iscekujuci da dobijem spisak namirnica sa kojima cu nastaviti. U ponedeljak se takodje niko nije ni javio ni pojavio. U utorak sam pozvala i preko volje su mi objasnili da moja lista kasni JER SAM RANIJE PREKINULA TERAPIJU, (a prekinula sam, da podsetim, zbog nemogucnosti da konzumiram prokisle sokove koje preskupo naplacuju) - pa sam im nakon treceg objasnjenja razloga zbog kojih sam prekinula objasnili ukratko da jedem rendisanu sargarepu sa suncokretom i malo maslinovog ulja, i obecali da ce narednih dana lista stici. Sve to nakon pokusaja da me ubede kako sam ja njihov novi korisnik, i ne znam sta je sluzavi talog, sta je prokislo, i sta je beli sloj na dnu flasice. Prelaznu listu sam najzad dobila, a za njeno popunjavanje je potrebno 5 minuta - dopisali su mi nekoliko mesavina cajeva koje preporucuju (a cena im je oko 650,00 za svaki), 10-tak namirnica su zaokruzili, drugih 10-tak su precrtali... To je ONA LISTA koju sam cekala 5 dana da mi popune i dostave nakon sto sam otkazala ketering.

NE PREPORUCUJEM ketering Rade Milosevic, bolje je da se sami upoznate sa Brojsovom metodom i ako vec ne zelite da cedite sokove grickajte povrce, ili u nekoj prodavnici kupite sok od sargarepe. Sve je bolje od 3 sokica po 250 ml koje cete dnevno placati po 650,00 i svakog drugog dana bacati u djubre jer se tako prokisli ne mogu piti. Prepricavala sam koleginici, njena sestra je 4 dana bila na flasicama i takodje je svakog drugog dana bacala sokove - ista situacija. Da ne bude zabune - ko ne veruje neka plati par dana sokice pa neka se uveri sam u :roll: "kvalitet".

Ljudima iz njihove organizacije porucila bih da svoje klijente ISPOSTUJU do kraja, bilo da korisnik odustane zbog loseg kvaliteta njihovih namirnica i proizvoda, bilo da izgube volju ili bilo sta drugo. LJUDI SMO.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 3:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
:D :D
здраво свима на овој теми, ево и мене да нешто нашкрабам.

Ја имам књигу "Рак и леукемија " од Бројса.
по несрећу за леукемију сам сам справљала сокове за дијете, и могу вам рећи да су имали ефекта.
Сама сам направила Бројсов сок и Бројсове чајеве за мршављење и стварно за 13 дана сам смршала 12 кг али настао ми је проблем са столицо.
Те сам исти прекинула, и наравно вратила кг.

Овом прилико бих молила да ми неко опише да ли је при примјени Бројсове методе имао тотални застој столице, и на који начин је то регулисао.

Унапријед хвала. :)

_________________
Kako je lepo biti mlad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 2:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:25 am
Postovi: 6
lujka je napisao:
:D :D
здраво свима на овој теми, ево и мене да нешто нашкрабам.

Ја имам књигу "Рак и леукемија " од Бројса.
по несрећу за леукемију сам сам справљала сокове за дијете, и могу вам рећи да су имали ефекта.
Сама сам направила Бројсов сок и Бројсове чајеве за мршављење и стварно за 13 дана сам смршала 12 кг али настао ми је проблем са столицо.
Те сам исти прекинула, и наравно вратила кг.

Овом прилико бих молила да ми неко опише да ли је при примјени Бројсове методе имао тотални застој столице, и на који начин је то регулисао.

Унапријед хвала. :)


kod brojsove metode tj, uzimanjem cajeva i sokova ti ne unosis celulozu i samim tim stolica izostaje. tacnije, prvih dan, dva ili tri stolica se moze pojavljivati u zavisnosti od toga koliko su creva puna ili prazna (ja sam npr. za ovih 6 dana imala stolicu svaki drugi dan, u znatno manjoj kolicini od uobicajene, i to uglavnom predvece). u knjizi i jeste pojasnjeno da se nakon 5-6 dana stolica pojavljuje sve redje dok se ne vratite na unosenje sirove hrane, tj cim prestanete sa sokovima. sok je tecna hrana, vitaminska ali u njemu nema otpada koj bi se izbacivao kroz stolicu, zato ne treba da te brine sto je stolica izostajala - jednostavno nisi imala STA da izbacujes jer si pila sokove i njima unosila samo ono sto je organizmu neophodno i sto je on u potpunosti iskoriscavao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 9:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
дА СТОЛИЦА ЈЕ ИЗОСТАЛА ГОТОВО СКРОЗ ЗА 10 ДАНА, АЛИ У КЊИЗИ ПИШЕ ДА ЈЕ ТО ОПАСНО ЈЕР НАВОДНО ТДА ОРГАНИЗАМ МОЖЕ ДА ЦРПИ ТВАРИ ИЗ ОТПАДА. нАВОДНО ТРЕБА СЕ КРИСТИРАТИ. мЕНЕ ЈЕ ТО БУНИЛО. АЛИ ЋУ ПОНОВО МОРАТИ НА БРОЈСОВУ МЕТОДУ ГЛАДОВАЊА ЈЕР ИМАМ НЕКЕ СИМПТОМЕ КОЈИ НИСУ ПОЖЕЉНИ, ТЕ САМ НАРУЧЕНА НА УЛТРА ЗВУК И СЛ. ПРЕГЛЕДЕ. ВЕЛИМ АКО ЈЕ РАКУША МОРАМ ДА ЈЕ ПРЕСРЕТНЕМ, А АКО НЕБУДЕ, НИШТА МИ НЕЋЕ ШКОДИТИ.

АКО СЕ ТРЕБА КРИСТИРАТИ, ДА ЛИ СЕ ТО ОБАВЉА САМО У БОЛНИЦИ ИЛИ СЕ НЕМОРА СТОЛИЦА ИМАТИ НИ ПО 5-6 ДАНА,

ПОЗДРАВ ОД ЗАБРИНУТЕ.

_________________
Kako je lepo biti mlad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:25 am
Postovi: 6
lujka je napisao:
дА СТОЛИЦА ЈЕ ИЗОСТАЛА ГОТОВО СКРОЗ ЗА 10 ДАНА, АЛИ У КЊИЗИ ПИШЕ ДА ЈЕ ТО ОПАСНО ЈЕР НАВОДНО ТДА ОРГАНИЗАМ МОЖЕ ДА ЦРПИ ТВАРИ ИЗ ОТПАДА. нАВОДНО ТРЕБА СЕ КРИСТИРАТИ. мЕНЕ ЈЕ ТО БУНИЛО. АЛИ ЋУ ПОНОВО МОРАТИ НА БРОЈСОВУ МЕТОДУ ГЛАДОВАЊА ЈЕР ИМАМ НЕКЕ СИМПТОМЕ КОЈИ НИСУ ПОЖЕЉНИ, ТЕ САМ НАРУЧЕНА НА УЛТРА ЗВУК И СЛ. ПРЕГЛЕДЕ. ВЕЛИМ АКО ЈЕ РАКУША МОРАМ ДА ЈЕ ПРЕСРЕТНЕМ, А АКО НЕБУДЕ, НИШТА МИ НЕЋЕ ШКОДИТИ.

АКО СЕ ТРЕБА КРИСТИРАТИ, ДА ЛИ СЕ ТО ОБАВЉА САМО У БОЛНИЦИ ИЛИ СЕ НЕМОРА СТОЛИЦА ИМАТИ НИ ПО 5-6 ДАНА,

ПОЗДРАВ ОД ЗАБРИНУТЕ.


ja se nisam klistirala ni prvi put kada sam samoinicijativno preuzela taj rezim ishrane iz knjiga, stolica jeste izostajala, ali sam to shvatila kao normalno. organizam nece crpeti tvari iz otpada vec iz nagomilanih zaliha - viska telesne mase, jer se otpad izbacuje i kada ostanes samo na sokovima na dnevnoj bazi - tada otpada vise NEMA.

na konsultaciji u ordinaciji ovog puta (posto nisam bila pacijent rade milosevic, vec dr. putnik - zene koju rada angazuje a koja je lekar opste prakse u penziji) mi je objasnjeno da se tokom ovog perioda na sokovima ne sprovode ni klistiri niti bilo kakve druge metode prisilnog ciscenja jer sami sokovi i cajevi ciste creva - ako se stolica ponekad pojavi to je ok, ako izostaje sto je ocekivano i to je ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 1:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
Хвала на одговору.
Поздрав :lol:

_________________
Kako je lepo biti mlad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 3:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
kada se posti na vodi, ili u ovom slucaju na sokovima - tada organizam manje energije trosi na varenje (probavu) hrane, a vise na ozdravljenje. Tada se otrovi koji se nalaze u organima izlucuju u krv, i izbacuju iz organizma putem koze, pluca, jezika, i debelog creva. Zato se prilikom posta mogu pojaviti osipi na kozi ili jak miris (smrad) pri znojenju, zadah iz usta, ili bele naslage na jeziku.

Ali veoma je bitno da se ima stolica svaki dan da se ti otrovi koji su dospeli u krv, pa u debelo crevo ne vrate nazad u organizam. Klistiranje (na engleskom: enema) je veoma vazan deo ovog protokola.

Sto se tice celuloze i njenog znacaja na stolicu, to je jos jedna velika laz. Za praznjenje creva su potrebne zdrave (friendly, probiotic) bakterije u crevima. Zasto bebe koje piju samo majcino mleko prvih meseci (bez ikakve cvrste hrane), imaju nekoliko stolica dnevno?

I na kraju, komentar na kvalitet sokova Dr Rade. Mislim da bi cinjenica da se sokovi kvare posle dva dana trebala da bude pokazatelj dobrog kvaliteta sokova. To ukazuje da su oni verovatno prirodni, bez ikakvih konzervansa ili dodataka da se produzi vek trajanja. Za razliku od sokova, mleka ili svih drugih pica u prodavnicama, na policama koja mogu da traju po nekoliko meseci. Inace, da bi iscedjeni sokovi trajali duze, treba ih staviti u tamne staklene flase ili tegle, nasuti do vrha tako da ima sto manje vazduha (idealno isisati sav vazduh, stvoriti vakum), i drzati u frizideru. Ovako mogu trajati do 5 dana bez znacajnog gubitka hranljivosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 3:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
Gospodine Tomo hvala vam na objesnjenu.

A ipak treba imati redovnu stolicu, to je najzdravije.

Pa pokusacu, da pijem sok i odredene cajeve po Brojsu bar 7 dana.
Sama cu ih spravljati. To sam radila i pre. Nisu se kvarili 2-3 dana, istina nisam imala vakum za izvlacenje zraka.

Pozdrav svima.

_________________
Kako je lepo biti mlad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 4:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
lujka je napisao:
Gospodine Tomo hvala vam na objesnjenu.

A ipak treba imati redovnu stolicu, to je najzdravije.

Pa pokusacu, da pijem sok i odredene cajeve po Brojsu bar 7 dana.
Sama cu ih spravljati. To sam radila i pre. Nisu se kvarili 2-3 dana, istina nisam imala vakum za izvlacenje zraka.

Pozdrav svima.


:o vakum za izvlacenje zraka???

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 4:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
sludjena mama je napisao:
lujka je napisao:
Gospodine Tomo hvala vam na objesnjenu.

A ipak treba imati redovnu stolicu, to je najzdravije.

Pa pokusacu, da pijem sok i odredene cajeve po Brojsu bar 7 dana.
Sama cu ih spravljati. To sam radila i pre. Nisu se kvarili 2-3 dana, istina nisam imala vakum za izvlacenje zraka.

Pozdrav svima.


:o vakum za izvlacenje zraka???


Упс, и ја се просу. :oops: :oops: :oops:

_________________
Kako je lepo biti mlad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 4:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
lujka je napisao:
дА СТОЛИЦА ЈЕ ИЗОСТАЛА ГОТОВО СКРОЗ ЗА 10 ДАНА, АЛИ У КЊИЗИ ПИШЕ ДА ЈЕ ТО ОПАСНО ЈЕР НАВОДНО ТДА ОРГАНИЗАМ МОЖЕ ДА ЦРПИ ТВАРИ ИЗ ОТПАДА. нАВОДНО ТРЕБА СЕ КРИСТИРАТИ. мЕНЕ ЈЕ ТО БУНИЛО. АЛИ ЋУ ПОНОВО МОРАТИ НА БРОЈСОВУ МЕТОДУ ГЛАДОВАЊА ЈЕР ИМАМ НЕКЕ СИМПТОМЕ КОЈИ НИСУ ПОЖЕЉНИ, ТЕ САМ НАРУЧЕНА НА УЛТРА ЗВУК И СЛ. ПРЕГЛЕДЕ. ВЕЛИМ АКО ЈЕ РАКУША МОРАМ ДА ЈЕ ПРЕСРЕТНЕМ, А АКО НЕБУДЕ, НИШТА МИ НЕЋЕ ШКОДИТИ.

АКО СЕ ТРЕБА КРИСТИРАТИ, ДА ЛИ СЕ ТО ОБАВЉА САМО У БОЛНИЦИ ИЛИ СЕ НЕМОРА СТОЛИЦА ИМАТИ НИ ПО 5-6 ДАНА,

ПОЗДРАВ ОД ЗАБРИНУТЕ.




????? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 4:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
За Слуђену мамау,

Ма брза си реагујеш на прву, тачно је човјек написао исисати зрак из флаше, ти си у праву.

Ја брзоплета Лујка просипам своје бисере, за смјех и клемпе да добијам. Ха Ха Ха

:lol: :oops: :lol: :oops: :lol: :oops:

Стара жена а неписмена. СССССррррраааамммооотттааа. јел да.

_________________
Kako je lepo biti mlad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 4:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
КРИСТИРАТИ,

????? :roll:[/quote]

Marta "R" zamjeni sa "L".
jel OK.

Kad o ovoj temi pisem jako sam uplasena, jer neznam da li imam ili nema "RAK", a to cu saznati za 12 dana.

Pa oprostite na mojim biserima, i hvala na upozorenju.

Evo ja se sramim za svoje greske, prihvatate li to moje forumasice. :oops: :oops: :oops:

_________________
Kako je lepo biti mlad.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: