Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li poznajete nekoga.....
PostPoslato: Uto Dec 13, 2005 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 13, 2005 10:45 pm
Postovi: 2
ko se lecio od psihoze,a sada "normalno funkcionise"?Da li je jos uvek pod terapijom ili ne?Imam sestru koja ima 25 godina,leci se vec sest godina od psihoze uz jednu hospitalizaciju,relativno ceste remisije,ne pije lekove vec pola godine.Moja porodica prolazi kroz pakao,ona ne zeli da se leci,preti samoubistvom,asocijalna je,cesto neadekvatno ili agresivno odgovara na okruzenje.Ne mozemo da nadjemo nacin da je odvucemo do lekara,uvek se to nekako stisa....ali je u sustini sve gore i gore.
Da li mislite da bi joj u slucaju da pristane na lekove,prijalo da se odseli od kuce(iako ja mislim da nije sposobna da se brine o sebi),ako se uzme u obzir da je i izvor njenih stresova velikim delom u kuci?Ili takvu osobu ne bi trebalo "prepustiti samoj sebi".Toliko sam konfuzna,ne mogu da nadjem resenje za nju,a svaki dan mi pocinje u strahu da li ce napraviti neki incest na ulici ili prekratiti sebi zivot?Molim vas ako znate nekoga sa ovom pricom javite mi da vidim ima li nade?Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 14, 2005 8:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 12:18 pm
Postovi: 5
Ja sam ti slican slucaj. Smatram da treba da pomognes sestri, ali da moras da zastitis sebe.Taj osecaj straha mi je veoma poznat i znam da ti nije lako.Bez lekova nema funkcionisanja. Ako treba i ucenama morate je odvesti kod lekara da pocne terapiju. O kojoj psihozi je rec?
Mislim da ne mogu samostalno da funkcionisu u slucajevima kad ne piju lekove.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: