Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 11, 2008 10:32 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
I mi smo tako uvodili nove kasice. Nedelju dana jednu istu pa ako nema alergijske reakcije onda je ok. I ne mnogo novih namirnica u isto vreme, jer ako se bude javila reakcija neces znati od cega je.
Inace na plazma keksu pise da je namenjen deci od 12+ (znaci tek od godinu dana). Mislim da je to i zbog toga sto sadrze gluten koji se definitivno ne preporucuje pre 6-tog meseca. Mi smo sa plazmicom krenuli znatno kasnije (negde oko 13, 14 meseca) i iskreno mojoj cerci (za razliku od mene) nije omiljena. Radije pojede neke bio kekse od celog zrna zitarica (sto iskreno i smatram mnogo korisnijim).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 11, 2008 2:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
Moja mama ima običaj da kaže: ja sam tebe ovako, ali ti imaš mogućnost izbora, pa ne moraš :) Njena je baba upržavala brašno pa time hranila... odmakli smo od takvih vremena, sad zaista imamo izbora i za relativno malo novca.
Plazma već sadrži šećer, pa je suvišno i štetno dodavati ga, beba je zaista još mala. Polako mu smanji šećer, nemoj odjednom, jer će se buniti. Postepeno ćeš ga potpuno ukinuti. Do tada ga samo zameni voćnim šećerom, mnogo je lakši nego ovaj klasični (repin ili od trske), rafinisani konzumni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 10:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 3:52 pm
Postovi: 98
I ja se slazem sa tim,

pa kasnije kad bude veci teze ce mu biti ograniciti slatkise, sad dok ti odlucujes o tome i dok je jos mali nema potrebe mu nuditi, posebno ne davati mu to u toku noci. Probaj smanjivati kolicinu plazme, sve je njima stvar navike.

Ja sam probala mojima koji su napunili godinu dana dati plazmu, ali odbijaju, zna biti malo suva, a mozda je i za njih slatka jer nisu navikli na secer.

Ne verujem da ces imati i problem a sa hranom i kasicama, iz tvoje price se vidi da je zahvalna beba za hranjenje.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 10:09 pm
Postovi: 4
Da li neko ima iskustva sa Novalac AC ili sa Bebalac? Pomozite brzo.moja beba ima cvstu i tvrdu stolicu i jake vjetroven od Hippa a povraca od Nestle NAN 1.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 11:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 3:52 pm
Postovi: 98
Niste naveli koliko je stara beba i koliko se dugo hrani adaptiranim mlekom, da li su ti problemi odjednom poceli ako je duze vec na takvoj ishrani?

Adaptirano mleko zna da izazove redje stolice, zatvore koji se tolerisu i par dana, ja sam vec ako treci dan nema nicega davala zasladjenu kamilicu.

Naravno ako ima takve reakcije na nestle izbacite, a u principu prava reakcija na mleko se vidi za nekih dva dana, tad biste znali da li stvarno i sta smeta, nemojte ako povrati jedan obrok davati drugo mleko za drugi obrok, necete biti sigurni na koje je zaista reagovala.

Ako date malo vise informacija mozda bi vam se moglo konkretnije pomoci.

Ja sam moje bebane hranila Milupinim mlekom Aptamil Comfort prvo 1 pa posle i 2, to je mleko namenjeno bebama koje imaju grceve, ali isto tako bebama koje teze podnose laktozu u uobicajenim formulama, pa je ovo mlekoo lakse varljivo. Mozda da probate sa tim.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 10:09 pm
Postovi: 4
Beba je stara 2 mjeseca.Doktor mi je preporucio Novalac AC (ac znaci protiv grceva),a prijateljica Bebalac.Nisam probala Aptamil.
:roll: Tako sam u neizvjesnosti.ali hvala na savjetima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozdrav
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 12:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:29 pm
Postovi: 13
Lokacija: mostar
Moja bebica je pocela piti Novalac AC od 20-tog dana i pije ga jos uvijek a sada mu je 4.5 mj. Od kako sam mu ga pocela davati rijesili smo se grceva, al je dobio tvrdu stolicu pa sam mu uvela dobro zasladjenu narancu (50% narance-50% vode) i to nas je spasilo. Tako da ne vidim nista lose da i ti ukljucis tu hapicu. Novalac AC ima vise hapica, Novalac standard, Novalac AC (protiv kolika), Novalac IT (specijalna mlijecna formula za dojencad sa zatvorom), Novalac AR (specijalna mlijecna formula za dojencad s povecanim vracanjem sadrzaja zeluca), Novalac NF (spec. ml. formula za dugotrajnu sitost dojenceta) i Allernova (spec. ml. formula za dojencad preosetljivu na bjelancevine kravljeg mlijeka ili soje). A vise o toj hapici mozes naci na www.novalac.net. Imamo jos jednu Novalac bebu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 10:09 pm
Postovi: 4
Hvala SanjaMostar, puno,puno hvala. Ja sam uzela Novalac i pocela sam da dajem ali ima problem koji mi nije jasan, na kutiji stoji od 0-12 mjeseci.Kako moze jedna hrana da bude za sve uzraste od novorodzenca do 1 godinu starosti? Sva adaptirana mlijeka su podjeljena na uzraste 0-4 mjeseca i preko 5 mjeseci. a Novalac nije. Nije mi jasno da moze da bude isto za bebu od 2 mjeseca i npr.bebu od 8 mjeseci?!
Pozdrav! :lol: :P :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 25, 2008 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:29 pm
Postovi: 13
Lokacija: mostar
draga moja, i meni to nije bilo jasno, nije jos uvijek al naj bitnije je da bebice napreduju :).
moj je po 1 kg mjesecno dobijao, sad vec manje.
eh sad oko plazme.......presla sam mu s plazme na baby lino keks, postepeno sam mu uvela sada samo pred spavanje keks a ostalo sve novalac standard. medjutim beba je pocela konstantno da ima zelenu stolicu. mislila sam da nije od prehlade al nema nikakve znake da bi to moglo biti. jedan dan sam mu davala samo keks i stolica mu se vratila na zuto. znaci u pitanju je bila glad. zar je moguce da mu je novalac malo? sta da radim ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 10:09 pm
Postovi: 4
Draga SanjaMostar, ja sam kod moje bebice primjetila da je stolica ponekad kao prosarana zelenom bojom,nije cisto zuta .Ovih cu dana kod dr. pa cu da se raspitam o tome.Meni je jos rano za plazmu ali i to cu nekada poslije,jer sam i starijoj kcerci davala ali mnogo kasnije.
Hvala i lijep pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 2:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
Joj. To je zabluda!
Nije zelena stolica znak gladi, manite se, tako su mene isprepadali u početku. Zelena boja se moža pojaviti iz raznih razloga (najčešći je gvožđe u formulama), a kod gladnih beba stolica bi bila ili veoma retka žabokrečinasta (ta zelena je već zabrinjavajuća) ili penasta...
Ma, videćete i po samoj bebi. Gladna beba ne bi mirno čekala naredni obrok, nego bi to iz sveg svog glasa dala do znanja okolini ;)

Lino keks je isto što i plazma (malo je "slabiji", ali po sastavu ne videh nikakvu prednost u Linu - osim što je kod nas jeftiniji).
Lično nemam ništa protiv uvođenja klopice kad se mora, no tamo gde nema potrebe ipak bih preskočila. Moj miš klopa i plazmicu i veseli joj se (još jedna zabluda - plazma nije slatka, ona je prilično neutralna, probajte je rastvoriti u malo vode i videćete da je nekako... pa, hlebasta) redovno, a dobija je svakodnevno (ili svaki drugi-treći dan) u relativno malim količinama, kombinovano sa voćem ili nekim povrćem).

Koligram mesečno je iha-ha, da je nastavio tim tempom ne bi valjalo. Svaka beba uspori s prirastom težine i to je normalno, veće su, pokretljivije, troše više, baš kako i treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:29 pm
Postovi: 13
Lokacija: mostar
pozdrav

Kod moje bebe je bila dosta rijetka stolica i tamnije zelena, i svaki naredni obrok bi docekao uz vrisku i bio je poprilicno nervozan kad bi ugledao bocicu. Jeo je tako halapljivo da me muz pitao dal ga ikako hranim, a sve to u razmaku od 1h izmedju hapa. Sad kad sam mu opet uvela keks pojede po 200 i 3 h je miran.
Pa po tome predpostavljam da je glad bila u pitanju.
Uvela sam mu vocne sokice, kasice i prije 2 dana smo poceli sa supicom, po 1 do 2 kasicice na dan dok se malo navikne.
Mislila sam traziti savjet pedijatra vezano za njegovu ishranu, al oni ne daju ni reci da se uvede keks il nesto drugo do 6 mj :(.
Tako da sam na svoju ruku mu morala vratiti keksic u ishranu i sad je jako zadovoljna i mirna beba. :)
Pusa svim mamama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 1:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
SanjaMostar je napisao:
pozdrav

Kod moje bebe je bila dosta rijetka stolica i tamnije zelena, i svaki naredni obrok bi docekao uz vrisku i bio je poprilicno nervozan kad bi ugledao bocicu. Jeo je tako halapljivo da me muz pitao dal ga ikako hranim, a sve to u razmaku od 1h izmedju hapa. Sad kad sam mu opet uvela keks pojede po 200 i 3 h je miran.
Pa po tome predpostavljam da je glad bila u pitanju.
Uvela sam mu vocne sokice, kasice i prije 2 dana smo poceli sa supicom, po 1 do 2 kasicice na dan dok se malo navikne.
Mislila sam traziti savjet pedijatra vezano za njegovu ishranu, al oni ne daju ni reci da se uvede keks il nesto drugo do 6 mj :(.
Tako da sam na svoju ruku mu morala vratiti keksic u ishranu i sad je jako zadovoljna i mirna beba. :)
Pusa svim mamama

Ponoviću ovo - zelena je boja koja se oksidacijom gvožđa dobija, dakle to nije to.
Što se tiče galame, stvar navike. Galami jer mu je oduzeto nešto na šta je toliko naviknut, a ujedno bebe imaju skokove u rastu, pa i to može biti uzrok. Ni na sat vremena ne treba davati veštačko mleko - beba ne može da ga svari. Upute na ambalaže postoje s razlogom. NE treba ih se slepo držati, ali adaptirano, mada mnogostruko poboljšano nego što je nekad bilo ipak nije majčino mleko i teško se vari. Istina, lakše je od neadaptiranog ili tročetvrtinskog kravljeg, ali to je već druga tema.
Odluka je naravno tvoja, ali dodavanjem keksa ne činiš ni bebi ni sebi uslugu. Dobiće dovoljno kaloričnu hranu, ali ne i hranljivu. Isto kao da se ti nabacaš masnim mesom i posle jedva dišeš. Jesi sita, al' nimalo zdravo ;) Jeste verovanje da su buckaste bebe zadovoljnije, al' to je samo još jedna narodska predrasuda.
A muža zamoli za podršku, takva pitanja znaju pogoditi u kritičnim trenucima.
I uživajte u bebcu, očigledno da je sasvim ok, čim jasno stavlja do znanja šta hoće :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 6:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 3:52 pm
Postovi: 98
Nama su u Sloveniji rekli da je zelena stolica od grceve ako ih beba ima. Jos u porodilistu su mi dali savet da ako bebe budu dobile grceve znacemo i po zelenoj stolici, i zaista je tako bilo. Dok m nisu prestali grcevi imali su takvu stolici iako su se i kasnije hrannili istom adaptiranom formulom, po prestanku grceve stolica je postala normalne boje.

Sanji savet, deci se do 1.godine ne daje sama supica, to je prazna hrana, ali se voda iz supice u kojoj se kuvalo povrce dodaje ispasiranom povrcu, kasnije se od 6.meseca uvodi i meso da se nadoknadi gvozdje. Ali sam supica nije dovoljan obrok deci do godinu dana.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 3:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Maj 28, 2006 3:28 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Da li bebi da uvedem obican pirinac ili integralni? Kada moze da se uvodi cvekla u bebinu ishranu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: