Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 284 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Differin gel 0,1%
PostPoslato: Pet Jul 09, 2004 10:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Ako je neko imao iskustva sa istim,zamolio bih za detalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 14, 2004 1:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 19, 2004 2:00 am
Postovi: 19
Differin je preparat iz grupe retinoida,poslednje generacije.Osim u obliku gela,proizvodi se i u obliku krema i rastvora,nanosi se uvece na ociscenu i suvu kozu,svaki dan.Prvi pozitivni efekti vide se nakon 4 nedelje primene. Tokom prve nedelje,kod 60% pacijenata,javlja se crvenilo,svrab,ljuspanje.Da bi se ovo izbeglo,preporucujem da se prve nedelje upotrebe,preparat nanosi svako drugo vece.Ne preporucuje se izlaganje suncu,vetru i ekstremnoj hladnoci za vreme primene preparata,kao ni koriscenje sredstava (krema,losiona..),na bazi alkohola.
Preparat ne samo da leci vec postojece promene,nego i sprecava pojavu novih.Proizvodjac je "Galaderm",USA.

Moja iskustva sa preparatom su dobra,ukoliko se radi o lakoj i srednje teskoj formi akni.

Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 07, 2007 4:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 19, 2006 5:05 am
Postovi: 19
Osnovni sastojak koliko sam ja gledala na internetu ovog gela je adapalen gel 0,1%. Moj dermatolog mi je prepisao Adapalen gel i inace se pravi u drzavnoj apoteci u ulici 29.novembar (ugao Dzordza Vasingtona) i kosta oko 700 dinara. Ako je to ista stvar (a ja mislim da jeste isti sastav) vidi sta ti je bolje da koristis. Ja sam prezadovoljna i bubuljica vise namam a koza mi se cisti od fleka koje sam imala od nekih proslih. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 9:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 2:09 pm
Postovi: 328
Htela sam da pitam da li je adapalen gel isto sto i differin gel?
Da li izmedju njih ima bilo kakve razlike?
Inace sam differin pre koristila, medjutim prestala sam zbog lose reakcije. Koza me je uasno pekla, oci su me pekle, nisam mogla da gledam, a da ga pritom nisam stavljala ni blizu ociju!
Tako da se sada jako brinem da mi slicno ne desi sa adapalenom, posto pocinjem da ga koristim za nekih 6 dana po preporuci dermatologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 11:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Odlichan preparat, vrlo rado ga i Filip Sher preporuchuje!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 11:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 2:09 pm
Postovi: 328
Mislis li da ako sam ovako odreagovala na differin, da cu isto i tako onda i na adapalen, posto su navodno ista stvar?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 5:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Ako bas burno regujes na retinaldehide,kolko ja znam avene diacneal daje najmanje nezeljenih rezultata,ja kada sam ga koristio nisam imao bas nikakvih nus pojava osim blagog peckanja koje traje par minuta.Raspitaj se i za njega.On je isto na bazi retinaldehida i ima i glikolnu kiselinu,odlicna za fleke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 3:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Diferin gel ne sadrzi samo ADAPALEN, vec i METYL-PARA-HYDROXYBENZOAT, I PHENOXYETANOL.

I da li si sto posto sigurna da je reakcija koji si imala, pechenje ochiju koze, sto posto bilo bash zbog diferina?

Etanol zna da izazove ovakve reakcije, ali oci su morale da imaju kontakt, mozd anisi obratila paznju pa nisi dob=voljno dobro oprala ruke pa si protrljava ochi ili slichno.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 3:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 2:09 pm
Postovi: 328
Da li to onda znaci da ipak differin sadrzi nesto sto sam adapalen gel nema?
Jer sve koje znam da su koristili adapalen, niko mi nije rekao da ga je pekao. Ljustio da ali pekao ni malo.
Tako da verovatno differin ima nesto sto adapalen nema, i sto pravi kontraindikacije kao sto su pecenje i slicno.
To mi je bilo sigurno od differina, nema od cega drugog jer sam tada samo njega koristila. Nisam dirala oci rukama, prosto sam ga stavljala na obrze koji su mi problematicni, ali i to je bila dovoljna udaljenost da me oci peku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 3:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
ljubica_ je napisao:
Da li to onda znaci da ipak differin sadrzi nesto sto sam adapalen gel nema? DA
Jer sve koje znam da su koristili adapalen, niko mi nije rekao da ga je pekao. Ljustio da ali pekao ni malo. LJUSTENJE JE NORMALNA REAKCIJA NA OVAJ LEK!
Tako da verovatno differin ima nesto sto adapalen nema, i sto pravi kontraindikacije kao sto su pecenje i slicno. DA, ETANOL
To mi je bilo sigurno od differina, nema od cega drugog jer sam tada samo njega koristila. Nisam dirala oci rukama, prosto sam ga stavljala na obrze koji su mi problematicni, ali i to je bila dovoljna udaljenost da me oci peku. UPRAVO TO JE ODGOVOR, GEL EJ JAK IAKO NE IZGLEDA DA JE TAKAV, NITI MIRISHE NESHTO POSEBNO ALI ETANOL SE OSETI KADA SE RAZMAZE

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 4:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 2:09 pm
Postovi: 328
E, pa tamaraft hvala puno! Sad si mi razjasnila..
Samo sam htela da znam da li im je isti sastav. Ljudi su ovde masovno pisali- differin je adapalen- sto je donekle bilo zbunjujuce, jer differin sadrzi adapalen, ali ocito i jos po nesto...
Sto se tice ljuscenja kod adapalena, nece mi biti problem, vec sam navikla na to od antopara, samo da nema onakvog uzasnog pecenja kao kod differina i super!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kada
PostPoslato: Uto Nov 25, 2008 7:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Jel adapalen koristite i kad vam nestanu bubuljice?Ja sam probala nekoliko dana i uzasno me peckalo ,svrbelo,tako da sam prestala.Nemam bubuljice ali kazu da je dobar i da izgladjuje lice.Sme li se koristiti i kad nema bubuljica i kako izbeci peckanje i crvenilo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 8:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 2:09 pm
Postovi: 328
Ja bih ti rado odgovorila na pitanje, ali ne znam odgovor..
Posto tek treba da pocnem da koristim adapalen.
Kakvi su tvoji utisci vezano za njega?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 8:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 2:09 pm
Postovi: 328
Tek sam vidim da si ga probala par dana, i da si odustala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 9:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Da izgladjuje lice,posebno prilikom umivanja osetis koliko ti je koza glatka,konsultuj se sa dermatologom jer imas razlicitih vidova retinaldehida pa vidi koji bi ti najbolje odgovarao....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 284 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: