Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 06, 2004 3:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 142
Sta dovodi do vodenih cista i da li mozda priraslice imaju nekakve veze


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 06, 2004 3:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 142
Zaboravih da pitam i sta znaci da je jajnik cistican i da li on moze da se sredi u normalu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 06, 2004 3:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 142
Interesuje me da li je po vasem misljenu moguca i koliko je rizicna trudnoca gde je bio ileus gde su creva srasla i gde ima dosta piraslica a da napomenem da imam vec cerku od 4 god. ali su mi rekli posle trece operacije rekli da odustanem od drugog deteta pa su mi onda drugi rekli da je za moje piraslice oko jajnika jedini lek trudnoca .
Moram da napomenem da desni jajnik ne postoji ustvari postoji verovatno negde neko parce jer to niko precizno ne moze da mi kaze (neki vide neki ned).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 06, 2004 10:06 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Vodene ciste mogu biti prouzrokovane upalom i sraslinama, mada su cesce funkcionalne, tj. vezane za menstrualni ciklus. Cistican jajnik takodje je uzrokovan najcesce infekcijom, ukoliko se ne radi o mikrocisticnom i policisticnom , koji se ne mogu vratiti na normalu, jer ste sa takvom vrstom jajnika rodjeni.Sto se tice trudnoce i prethodne operacije ileusa ,jedno drugo ne iskljucuje.Pretpostavljam da je i prvo dete rodjeno Carskim rezom, a da je ileus nastupio nakon te operacije.Ukoliko se poradjate VAGINALNO, ONDA PRETHODNE OPERACIJE NISU NIKAKAV PROBLEM. Prim. Dr Lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 07, 2004 8:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 142
Ne nije bio porodjaj carskim rezom vec vaginalni doduse zavrsio se vakumom.
Znaci ne moram da brinem zbog operacija jer sam ih imala tri.
Ovako napisacu da znate celu situaciju:
Prva je bila pre dvadeset godina bila je sepsa i jedva sam prezivela.
Druga je ileus (posle dvadeset godina i cetiri godina posle porodjaja) a pri toj operaciji izvadjena je cista na desnom jajniku i slepo crevo.
Treca je cista na desnom jajniku (ponovo obnovila se) inace to je bila funkcionalna cista-lutei (na osnovu ph nalaza) inace tu mi je receno da jajnik nedostaje i da je odstranjen na prethodnoj operaciji zajedno sa jajovodom i da su mi creva uprkos prethodnoj operaciji ponovo skroz srasla i da bi iduca trudnoca bila rizicna. Na kontroli kad je stigao ph nalaz utvrdjeno je da jajnik ipak postoji odnosno neki deo koji je tu negde.
Drugi doktori su zbog priraslica i bolova oko jajnika preporucivali trudnocu i zato ja trazim na osnovu ovakvog stanja i vase misljenje.
Inace bih pitala posto imam i displazije na dojkama na koliko meseci se podrazumeva redovna kontrola?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 08, 2004 2:56 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Ukoliko se vaginalno poradjate i dalje mislim da nece biti problema. Displazije na dojkama se kontrolisu na 6 meseci.
U Beogradu u Specijalnoj bolnici, Jovanova 54, gde radim kao konsultant, postoji najnoviji Ultrazvucni 4D skener za pracenje bilo kakvih promena u telu.
Prim. dr Presetnik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 08, 2004 3:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 142
Kolika je mogucnost vanmatericnih trudnoca?
Kako i gde bih mogla da utvrdim sta se ustvari desava sa desnim jajnikom i da li u opste postoji i gde se nalazi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Odgovor
PostPoslato: Sub Jul 10, 2004 9:04 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Sa postojanjem sraslina se povecava procenat vanmatericne trudnoce u odnosu na one koje ih nemaju.

S obzirom da imate toliki broj operacija i da se ni pri operaciji nije mogao videti desni jajnik, realno ne postoji mogucnost njegove vizualizacije, pa cak ni laparoskopskim putem. Njegovo postojanje , ukoliko ne razvije patolosku tvorevinu, u prakticnom smislu, samo omogucava odgovarajucu hormonalnu funkciju, te ukoliko imate uredne cikluse , a uz to i ovulacije, nije bitno na kom se jajniku to odigrava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 15, 2004 2:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 142
Interesuje me jos zastomoze da boli desna str. prvi dan menstruacije i to bas dosta tako da bez leka-brufena ne mogu pa nekad ni on ne deluje ali to nije svaki put.
Da li su mozda priraslice odgovorne za to? (da potsetim sa te str. postoji parcence koje najverovatnije ima samo hormonsku funkciju.)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 08, 2004 2:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 08, 2004 2:26 pm
Postovi: 2
Priznajem da sam tek sad zbunjena...Procitala sam u gore navedenim postovima sljedece:" Cistican jajnik takodje je uzrokovan najcesce infekcijom, ukoliko se ne radi o mikrocisticnom i policisticnom , koji se ne mogu vratiti na normalu, jer ste sa takvom vrstom jajnika rodjeni."

Mozete li to malo pojasniti? Naime, situacija je ovakva:

Imam 21 godinu. Menstruacije su mi uvijek bile redovne, srednje obilne i bolne u prva tri dana. Godisnji papa test negativan. NEMAM nikakvih problema sa kilazom, pretjeranom maljavoscu, mutiranjem glasa, niti sa tenom. Na posjet ginekologu sam se odlucila jer sam prije cetiri dana osjetila ostar bol u predjelu lijevog jajnika od kog sam izgubila svijest.

Dg. Ovarii microcistica bill colpitis
UZV/ Uterus prazan sa endometrijumom debljine 17 mm. Lijeva adnexa velicine 1.9x2.1, desna adnexa velicine 2.1x2.3

Ginekolog je rekao da nije potreban nikakav hiruskih zahvat zbog male velicine cisti. Nisam radila nikave hormonalne pretrage, niti su mi preporucene. Takodje, ustanovljeno je da je usljed neke ranije nesanirane upale lijevi jajnik suvise blizu zida maternice, te zbog toga imam jace bolove za vrijeme menstruacije. Kao terapiju ginekolog mi je preporucio Diane 35, ali sad cekam peti dan menstruacije da bi ih mogla koristiti.
Ne planiram jos ostajanje u drugom stanju, ali u dogledno vrijeme pozeljecu svoju porodicu. Da li je moguce zacece? Da li je nuzno da se prilikom koristenja pilula poveca tjelesna tezina? Da li su dozvoljene fizicke aktivnosti poput aerobika i teretane, na koje sam navikla? Sta joj mogu poduzeti, osim koristenja kontracepcijskih pilula, mozda neki cajevi ili slicno? Da li trebam da se drzim nekog posebnog nacina prehrane, koji ce ubrzati oporavak? Da li iznenadne promjene raspolozenja i napadi tjeskope mogu biti posljedica hormonalnog poremecaja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 24, 2004 1:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 142
Posto sam imala cistu na levom jajniku (vodenu lutei pre pet meseci) i naravno imam priraslice da li bolovi sada mogu da znače da se ponovo formira cista inače osetim poprilično jaku bol kad idem u wc ili je možda nešto drugo u pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 24, 2004 1:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 142
Zaboravih da dodam da su bolovi dosta intezivni uveče nisko skoro u preponskom delu i da me boli čak kad ležim na levom kuku. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 27, 2004 9:42 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
S obzirom da imate intenzivne bolove, a ranije ste vec imali problem, neophodan je ultrazvucni ili ginekoloski pregled. Prim. Dr Lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 31, 2004 10:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 142
Juče mi je ponov nađena cista na levom jajniku vel. 4,5 i zamućenog sadržaja (veorvatno je lutei sa hematogenim sadržajem) inače i dalje imam bolove zašto? Da li su kod mene priraslice zalužne za to ili te ciste bole kad se pune i da li izazivaju mučninu? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 03, 2004 10:44 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Lutelane ciste mogu biti i u sklopu sa trudnocom, te treba proveriti da niste trudni. Inace bolovi mogu biti posledica sraslina, koje se rastezu, zbog porasta ciste.. Najcesce se daje hormona;lna terapija, nakon uklanjanja takvih cista, da bi sprecili ponovno njihovo javljanje. Prim. Dr lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: