Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 11:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
387 je napisao:
Imao sam herpes na obe ivice usana. Trajao je 50 dana. Ja sam bio kriv sto nisam na vreme otisao kod lekara, na pocetku sam mislio da je obicna groznica, pa sam tek kasnije saznao da je to herpes. Kao posledica toga, ostale su mi fleke na obe ivice usana. Da li zna neko da li postoji mogucnost, i ako postoji, kako da otklonim te fleke? Ne bi voleo da mi ostaju ove fleke ceo zivot :(



Shaljicev Melop E.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 04, 2008 12:30 pm
Postovi: 5
Hvala svima. Potrazicu u nekoj apoteci :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 8:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 16, 2008 8:09 pm
Postovi: 15
ko ima malu djecu treba dobro pazit,herpes je za male bebe ako se s njim zaraze jako opasan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 9:01 pm
Postovi: 1
Lokacija: Novi Sad
Pročitala sam celu temu i primetila sam da niko nije probao ili preporučio sinoderm mast kada su u pitanju problemi sa herpesom.

Meni on godinama pomaže. Sprečava širenje herpesa, a ukoliko na vreme primetim da će mi herpes iskočiti (bago toplo peckanje na određenom delu kože) može ga u potpunosti saseći.
Sa sinodermom kombinujem vodeni rastvor Acidi borici, tako što štapićem za uši prvo očistim određeno mesto sa ovim rastvorom i potom, takođe sa čistim štapićem, namažem sinoderm mast. Ovo radim nekoliko puta dnevno i herpes prolazi 1-3 dana. U fazi kada se sasuši prestanem sa mazanjem masti i ponekad ga samo očistim vodicom. Kada se skroz povuče ponovo mažem sin.mast samo 2-3 dana i to pred spavanje, čisto da mi se koža na tom mestu umiri i da se crvenilo povuče.
Nema ožiljaka, nema širenja, meni super!

Takođe, primetila sam da mi pomaže tocopherol - tokoferol vitamin E (košta oko 100 din. pije se 1 draž.dnev. u pak. 30kom.), koji je inače dobar za kožu, kosu i nokte, a takođe je dobar i za pušače. Otkad njega pijem, herpes se javlja samo u slučajevima kada mi ekstremno padne imunitet ili se kada se kontinuirano nerviram, pa samim tim i ne spavam kako treba.

Sve u svemu, moj savet je Tocopherol vit.E, imali problem sa herpesom ili ne i sinoderm mast (ne krema jer je slabija i ne radi bog zna šta) sa acidi borici vodicom!
Pozz svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 03, 2009 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 8:30 am
Postovi: 4
Na lijevom obrazu pojavio mi se herpes. Koristio sam aciklovir nekoliko dana, pa hidrociklin, herpes se smanjio, ali se sad opet vraća. Interesuje me da li bi pomogao propolis (prirodni, bez alkohola). Postoji li neki efikasniji lijek?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 15, 2009 9:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 11, 2009 10:17 pm
Postovi: 8
i meni su ostale te flekice od herpesa na kraju usne, mislio sam da ce da vremenom prodje, ali nije vec duze vreme...
kakav je taj shaljicev melop e, kako deluje i koliko treba vremena da te flekice nestanu???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 17, 2009 10:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 11:32 am
Postovi: 13
Lokacija: Novi Sad
Pročitala sa temu i nisam videla da je neko predložio esperson mast,meni pomaže.Takođe,dobar je i aciklovir.Skoro sam uzela aloe veru first, tako da i nju koristim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 17, 2009 12:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 4:48 pm
Postovi: 8
Dulle888 je napisao:
i meni su ostale te flekice od herpesa na kraju usne, mislio sam da ce da vremenom prodje, ali nije vec duze vreme...
kakav je taj shaljicev melop e, kako deluje i koliko treba vremena da te flekice nestanu???

U pitanju je JOMELOP E i on sluzi za otklanjanje oziljaka, keloida i posledica od opekotina, prirodan je lek i efikasan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 10:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 9:44 am
Postovi: 2
Što se tiče Herpesa i tzv "Žvala", cijeli život kuburim s njima. Samo ako nije dobro oprana čaša, tu je žvalica u uglu usana, a ako mi samo malo padne imunitet, eto herpesa. Činjenica je da herpes "Čuči" u organizmu i samo čeka priliku da "Iskoči". E, pa ja sam skoro našla sistem za suzbijanje oba. Čim osjetiš da će se pojaviti (bilo da je herpes ili žvala), samo stavi kap tečnog PROPOLISA. Možeš kupiti u apoteci, a možeš ga naći i privatno kod ljudi koji se bave prodajom meda. Postupak ponoviš 2-3 puta na dan, svega 2-3 dana. Najvažnije je da ga namažeš čim osjetiš da će izaći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Herpes (groznica) - potreban savet
PostPoslato: Sre Okt 27, 2010 2:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 27, 2010 2:02 am
Postovi: 1
MOOOOOOOOOOOOOOOOOLIM za savet xitan!! Vec nocima ne mogu od bola da spavam...oduvek imam herpes simplex na ustima pri padu imuniteta.Ali ovo sada je pravi PAKAO !!! :evil: i zaista ne znam kako da se izborim :( sada traje vec 10 dana a i dalje je u stadijumu 2 - non stop mi se gnoji i curi ona vodica stalnooo ..nocu cak ustajem po maramice.Nikako nece da se formira krastica a boli pece svrbi MNOOOGO BAS !!! Po ceo dan mi suze idu od bola a ranije sam se aciklovirom ili viru-mercom lako borila sa tim...SAVETTTTTTTT MOLIM VAS :(((


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Herpes (groznica) - potreban savet
PostPoslato: Čet Okt 28, 2010 5:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 28, 2010 12:56 am
Postovi: 2
saki88 je napisao:
MOOOOOOOOOOOOOOOOOLIM za savet xitan!! Vec nocima ne mogu od bola da spavam...oduvek imam herpes simplex na ustima pri padu imuniteta.Ali ovo sada je pravi PAKAO !!! :evil: i zaista ne znam kako da se izborim :( sada traje vec 10 dana a i dalje je u stadijumu 2 - non stop mi se gnoji i curi ona vodica stalnooo ..nocu cak ustajem po maramice.Nikako nece da se formira krastica a boli pece svrbi MNOOOGO BAS !!! Po ceo dan mi suze idu od bola a ranije sam se aciklovirom ili viru-mercom lako borila sa tim...SAVETTTTTTTT MOLIM VAS :(((

Soda bikarbona pomaze 100%. To mi je komsija predlozio posle sedmicu dana moje patnje sa herpesom. Posle dva tri dana se stvori krasta, osusi se i odpadne i to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Herpes (groznica) - potreban savet
PostPoslato: Pet Dec 02, 2011 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:06 pm
Postovi: 1
Vidim da niko nije pisao o kremi Zovirax 5. To nije onaj Zovirax za oci koji mozemo da nadjemo po apotekama kod nas, vec jedno malesno pakovanje od 2g, koja sadrzi u sebi 5%aciklovira. To je nesto fenomenalno. Ako je herpes vec izasao posle 1-2 mazanja se oseti kako je eliminisao upalu i ostane samo krasta koja otpadne za nekoliko dana, a ako pocnemo da mazemo cim osetimo da bi herpes mogao da se pojavi, on ni ne izadje. Kazem nesto FENOMENALNO! jedini je problem sto kod nas nema da se nabavi :( , pa ga ja porucujem iz Madjarske. Ko ima problem sa herpesom mora da ga ima u kucnoj apoteci!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: