Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: visok srcani pritisak
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 9:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 10:16 pm
Postovi: 61
Molim vas ako mozete da mi date savjet! Unazad 2 god. s vremena na vrijeme skoci mi pritisak i isla sam kardiologu i internisti i oni kazu da je sve ok radili mi ekg i to je kao ok i kazu da je sve na nervnoj bazi. Na kraju su mi rekli da uradim pregled ocnog dna da se vidi dal bolujem od hipertenzije. To sam uradila prije 1,5 mjesec nalaz je ok. Da bih povremeno pritisak bio 110 70 a danas sam je osjecala jako lose nahladjena sam i pocela je onako kao tup neki bol da me boli glava ali bol krece ok vratnih zila i ramena prema potiljku i zuji mi u usima. Odem u apoteku da izmjerim pritisak i apotekarka mi kaze da je 140 sa 110 i da bi bilo dobro da odem doktoru ali mene vise blam jer ljudi mi tamo kazu samo da je na nervnoj bazi. Popila sam bensedin od 2,5 mg prije 1h ali i dalje mi zuji u usima i osjetim tu napetost u ramenima i vratu ne znam dal smijem neku jos tabletu protiv glavobolje. Jesam danas bila nervozna i juce sam cekala da mi sestru porode na carski pa je i tu bilo uzbuljenja pa ne znma dal to ima kakve veze. Molim nekoga ako moze da mi da neki savjet bila bih mu jako zahvalna! Jer ne smijem da odem doktoru neprijatno mi je .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 11:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
donji 110 bas i nije normalno.

otidi kod svog lekara nek ti izmeri pritisak u razmaku od 5-7 dana pa da vidi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 11:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Aleksandra, idi ti lepo kod doce i insistiraj na nekim dodatnim ispitivanjima. Nisam strucna pa ti ne mogu dati savet kojim.
Mani ti njih i njihovu nervnu bazu, pa i da je na nervnoj bazi mora nekako da se leci. Stres je postao manje vise nasa svakodnevnica i sta onda, ima valjda nesto i za te "prilike"
Pozzz i javi sta je bilo
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 5:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Aleksandra, dobro dosla u klub ankcionzih poremecaja!
Ne sekiraj se nisi sama jer sam ja samo jedna od mnogih.Zasto,kako ne pitaj jer pojma nemam.
Pozdrav
p.s.
nemoj samo da postanes hipohondar lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 12:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 10:16 pm
Postovi: 61
Bila sam kod doktora maloprije, a prije toga odem u apoteku da izmjerim pritisak i apotekarka mi izmjeri zivinim aparatom i kaze da je 135 sa 100 i da odem odmah doktoru. Ja naravno odem, zamislite koji blam ljudi doktor izmjeri pritisak i on je 118 sa 75 i ja naravno ne mogu da dodjem sebi jer sam na 20 min prije mjerila kaze covjek meni da nije pritisak i zakazu mi kod fizijatra danas popodne jer sam mu rekla da sam sinoc osjetila napeost u ramenima i vratu pa posle zujanje u usima i glavobolju. On meni kaze da to nije od pritiska nego od kicme i lose prokrvljenost u vratnim zilama. Ljudi, ne mogu da budem pametna sta da radim? Stvarno ne umisljam ali ponekad stvarno osjetim te glavobolje i napetost u vratu pa onda zujanje u usima i kad mi izmjere u apoteci pritisak bude povisen. Inace imam 30 god. dosta provodim vremena u hodanju tj. pjesacenju. I vise me sramota ici doktorima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 1:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
vrati se jos 2 puta lekaru da ti izmeri pritisak. Ocigledno je aparat u apoteci u banani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: visoki sr;ani pritisak
PostPoslato: Pon Okt 13, 2008 11:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 13, 2008 10:38 am
Postovi: 2
Pozdrav
Treba mi jedan savet imam 33 godine i dosta problema na poslu ,neide mi sve kako sam ja isplanirala ,što se više nerviram to me boli više glava.
Zbog sve učestalije bolesti glave pre svega u prednjem delu kao i osećaja da će mi ispasti oči poslao otišla sam kod lekar opšte prakse a on me je poslao kod interniste, gde su mi izmerili pritisak 170/110 a broj otkucaja 100.Internista mi je prepisao terapiju presolol od 50 mg 2*dnevno i prinelap-h 1/2 dnevno.Uzela sam prvu terapiju u sredu pa četvrtak.U četvrtak sam bila kod doktora i pritisak mi je bio 130/80 i 70 odkucaja doktor mi je rekao samo da se bacim na nemasnu ishranu pošto mi je holesterrol 6.5. a terapiju da pijem pa se vidimo za mesec dana,ali već u petak sam ujutru posle uzimanja terapije počela da se osećam loše,sve mi se mutilo kao kad bi htela da se onesvestim.Kažu mi kolaginje sa posla da su to nuspojave .To mi se produžilo i subotu i nedelju uveče pogotovo sam se jeko loše osećala kad sam popila pilule jednostavno neznam šta da radim čak sam kupila i aparat za merenjem pritiska i subotu i nedelju sam sebi izmerila 120/80 a 65 otkucaja.Šta da radim?[/url][/quote][/u][/list]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 13, 2008 11:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
Izmeri pritisak doma i konsultiraj svog lekara radi regulacije terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 13, 2008 10:38 am
Postovi: 2
Od dobijene terapije meni je na poslu pozlilo pa sam otišla kod drugog lekara ,kojeg navodno hvale pa mi je promenio terapiju prepisao mi je presolol od 50 2*po 1/4 i prilazid 2*1/2 od 2.5mg,sem toga poslao me je na ultrazvuk srdca pošto tvdi da imam PROFILAKSA INFEKTIVNOG ENDOKARDITUSA ,ali to ga tačno nisam razumela šta mu to dođe ,pa ako ima nekoda bi pobliže objasni šta to znači ,hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 9:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
za terapiju koja vam je (bila) propisana treba da sacekate da 'proradi", bar 10-tak dana. za to vreme je normalno da dodje do oscilacija pritiska.
vama je eho-pregledom najverovatnije nadjen prolaps mitralnog zaliska.
profilaksa znaci preventivno uzimanje leka, infektivni endokarditis je veoma tesko oboljenje kod koga bakterije napadaju srce i cesto se i danas zavrsava smrtno.
dakle, posto imate prolaps mitralnog zaliska potrebno je da kada god idete kod zubara, ili na neku drugu intervenciju gde "ima krvi", recimo na neku operaciju, primite antiobiotike da biste bili zasticeni od napada bakterija na zalistak koji u tim sitaucijama moze biti lako napadnut bakterijama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: jos jedno pitanje u vezi pritiska
PostPoslato: Pon Nov 03, 2008 10:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 7:36 pm
Postovi: 178
Pozdrav forumasima a evo mog pitanja: desi mi se da mi pritisak skoci kad se iznerviram retko desilo se pre nekoliko godina pa pre godinu dana pa danas ponovo . 150 sa 100. Popila sam cetvrtinu presolola i cetvrtinu bensedina - na svoju ruku inace ne pijem nista . Nesmem da merim kojiki je trenutno. Smirujem zivce i kucam ove redove, pa vas pitam ko zna da mi kaze da li treba piti neku terapiju za pritisak kad se jednom javi pa dozivotno ili ovo sporadicno nije nista( mislim desi se pa prodje, onaj ko ne meri i nezna da je imao iznervirao se pa se smirio i prosao voz)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 04, 2008 12:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
Treba ti lekarski pregled.

Hipertenzija nije pokvareni televizor, to je opasno stanje koje trazi paznju i terapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 11:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
blue waves,
morate meriti pritisak u narednih mesec dana redovno ujutru i uvece i zapisivati vrednosti, pa sa tim spiskom kod dr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 9:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 7:36 pm
Postovi: 178
Hvala vam na savetima vec dva dana je sve u redu bez tableta ali cu svakako da nastavim da merim kako ste predlozili pa cu videti. To se eto desi kad sam bas pod psihickim pritiskom . Bila sam kod kardiologa kada mi se prvi put desilo (tada sam duze vreme menjala dve koleginice na poslu plus bolest clana porodice itd) onda sam osetila aritmiju pa je ispalo da je pritisak skocio. Kratko je trajalo par sati. Dr. je rekla da je sve u redu sa srcem, ali evo ponovo u situaciji... Imam 42.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 14, 2008 9:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2008 11:37 pm
Postovi: 17
Svima savjet sa oscilacijama pritiska.Meni je pritisak bio 140/100,150/ 105 pa odem doktoru a ono 110/80. Pa tako par puta /govorili su zivci / i onda sam sve zaboravila, da se ne bi blamirala nisam vise isla kod doktora, sve do jednog jutra dok me nije infarkt strefio.Poslije infarkta stabilizovalo se cak mi je bio i dobro nizak 100/60 i sad nekad mi zna malo oscilirati ali rekli su mi da redovno mjerim i da sama sebi ako mi je nizak smanjim na pola tablete ako je malo visi popijem cijelu ali redovno da pijem.Moj vam je savjet mjerite 10 do 15 dana redovno ujutru i navece i zapisujte i to svom ljekaru pokazite i njemu ce to dobro doc,jer nekad samo hodanje do doktora moze smanjit pritisak


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: