Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kilogrami
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 1:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Au bre Oldi,

Pa nisam ja jos za nultu dijetu :wink: Jesam se ja ubucila, ali mislim da su takve rigorozne dijete ipak za one koji imaju barem preko 100kg.

Zakazala sam za 1.2. u Savetovalistu za dijetetiku na Institutu za higijenu Medicinskog fakulteta. U stvari, kada sam zvala rekla sam svoju dijagnozu i da zelim da lekar, kada mi odredjuje dijetu, odnosno nacin ishrane, prvenstveno vodi racuna o tome.

S obzirom da se oni bave ishranom, bas me interesuje kako ce sve to tamo izgledati. Na Onkoloskom stalno tvrde da ishrana i rak nemaju apsolutno nikakve veze i da nema potrebe da menjamo nacin ishrane i da dalje trebamo da se hranimo kao i pre bolesti, naravno vodeci racuna da se ne ugojimo.

U svakom slucaju bicete obavesteni! Nadam se samo da me nece iznervirati nekim svojim zatucanim stavovima. ili ako budu NADRNDANI! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 8:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
evelina, :lol:

Znam da nisi za nultu dijetu, htela sam samo da ilustrujem cinjenicu da se na Internoj B bave i ishranom, a ne samo cerupanjem hormona, 8)
(btw, i moja frizerka je isla tamo da joj propisu dijetu i vrlo je zadovoljna).

Nego, kad si vec tu (da te ne jurim po drugim temama), da ti kazem za zracenje - mami su rekli da moze da stavlja samo talk na mesto gde su je zracili i da ne maze nista.

Inace, nije imala nikakvih nuspojava (ne mogu da je sa'vatam da pitam detalje, stalno negde skita 8) )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zracenje
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 8:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Hvala draga,

Juce su tati rekli da ce mu sve objasniti kada dodje u ponedeljak (mnogo dobro zvuci da bi bilo istinito, ali videcemo). Ja sam kupila Ekomer kremu na kojoj pise da je bas za te slucajeve, ali kupicu i puder.
Danas smo bili kod mojih roditelja i on se super drzi. Zadovoljan je sto u sobama nema TV-a. Na ORL odeljenju su sobe manje, a TV im stoji u malom holu. I on i ja smo sizeli od buke TV-a u nasim starim sobama. Kod njih je slika jos i bila ok, a kod nas katastrofa. Ljudi se zaborave pa odvrnu do daske ton i to u bilo koje doba dana, a bogami i veceri.
Ako saznas jos nesto ti javi.

Veeeeliki :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 9:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Update!!!

Mama je isla radnim danom na zracenje, i tada nije smela nista da maze/stavlja/posipa osim talka. Vikendom je stavljala Saljicevu mast, a probala je i nesto, po njenim recima 'jako skupo, mislim da se zove Radicare, ali svejedno nista ne valja, Saljiceva mast je najbolja'. Kad je zavrsila zracenje, nastavila je sa tom mascu (mislim da je rec o Jomelop-u).

Svima koji danas slave, srecna slava!!

:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: RT
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 11:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Ok.
Kupila sam danas puder, a sutra cu Saljicev melem. Koliko sam videla na Onkoloskom, ljudi imaju iscrtana podrucja zracenja. Zar se linije ne skinu kada se maze krema preko njih?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 10:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
Ne skinu se
one ostaju, da ne kazem zauvek da bi se tacno znalo gde je zraceno i akone daj boze zatreba da moze opet da se uradi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 12:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Da malo dignem sopstvenu temu i napravim 'update'...

JA, PENZIONER!!!

Krajem jula, stigne mi resenje prvostepene IK kojim me proglasavaju invalidom, i resenje o 60% telesnog ostecenja, sa kojima se upustim u papirolosku zavrzlamu zvanu - odlazak u penziju.

Da preskocim celu proceduru, danas sam, konacno, dobila PRVU PENZIJU!!

Ovom prilikom bih htela da se jos jednom zahvalim svim diskutantima i Dr Ivici na savetima i pomoci koju su mi pruzili.

Posto narednih dana imam tzv. kontrolu na IORS, pomenuta penzija ce mi taman posluziti za sve neophodne preglede&analize, ali to je neka druga tema - prva tema je ipak da sam sada jedan od dokonih penzosa koji ce da vas smaraju , ;)

Pozdrav i hvala vam jos jednom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 3:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Mislila si da ces se samo tako izvuci!?
Ma, ima da castis! Ja tu dirincim za tebe svaki dan od...... do......., a ti ni caj da mi kupis :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 11:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Posto pominjes onu makrobiotiku, u dilemi sam da li da ti ponudim onaj izmisljeni espreso sa slagom i barista sirupom od cokolade (sto smo onomad pile), ili samo - caj?

Naravno, u obzir dolaze i kolaci, pivo, prasence...ma sve sto pozelis!!


Ajde, smisli, pa te sutra zovem da cujem sta si odlucila, :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 14, 2008 12:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Cestitam oldtimer, nek je tanka samo da je dugacka.

Slika


Evo ja cu da castim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 14, 2008 10:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Mnogo vam hvala, moje dame!!

Kad se pomene penzija, uvek se setim svoje pokojne babe (Bog da joj dusu prosti!), koja je primala SVOJU (znaci, ne nasledjenu) penziju - 42 godine!!!

Tacnije, baba je bila po logorima tokom rata (i u Jasenovcu, izmedju ostalog), posle rata radila jos sedam godina, konstatovali joj Parkinsonovu bolest (tresle joj se ruke), pa je poslali u penziju!

I, baba je krckala penziju, u sreci, zdravlju&veselju, jos preko 40 godina (ruke su joj se i dalje tresle, ali nista drugo joj nije falilo, bila je lucidna i zdrava do poslednjeg dana).

A onda je jedno vece razmestila sebi krevet, legla i - nije se probudila...slog, rekao je patolog.

No to nije tema - tema je penzija i, ako sam unuka svoje babe, racunam da cu makar trideset godina da primam penziju a, ko zna, mozda pregazim babinu kilometrazu i upisem se kao novi porodicni rekorder, ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: c35 c19 pa jos da nema privatne prakse
PostPoslato: Ned Jan 18, 2009 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 12:05 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd, Srbija
Dragi moji lekari i pacijenti
Sto vas cudi sto su zabranili privatnu praksu, pa da mogu stavili bi nas u jedan veliki dzak da disemo svi isti vazduh da njima ostane vise. A uvek je bilo i bice, oteto prokleto.Da nema privatne prakse verovatno bi pola nas poumiralo cekajuci u domovima zdravlja i klinikama da dodjemo na red, pa makar hteli samo neko pitanje da postavimo, da pitamo nesto sto nam nije jasno oko tuzne bolesti koja nas je zadesila.Uopste me nebi cudilo da izmisle zakon da se potamane tesko bolesni ljudi jer ce jos malo poceti da umiru po hodnicima i cekaonicama. I kad uradite neku analizu privatno, to se u bolnici ne priznaje nego cekate po deset dana da dodjete na red.A o histopatoloskoj reviziji da vam ne pricam. Niko od lekara nece da vam napise da je potrebna imunohistohemija nego vas salju na Veterinarski gde kosta 11.000 a ja dobila invalidsku penziju 11.400 pez prava na tudju negu i pomoc.I ko je taj pametnjakovic koji ce mi braniti da ja svoju penziju potrosim na bilo kojoj privatnoj klinici ili ordinaciju. Jednostavno hocu da odem kod mog ordinirajuceg lekara kad meni odgovara, a ne bolnici ili domu zdravlja.Hvala

_________________
KO DO SADA NIJE POLUDEO, TAJ STVARNO NIJE NORMALAN


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 19, 2009 12:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
Oldi,ti ode u penziju i sa prijatelja.CCC...javi se,ženo.Da ti nama uživaš više nego baba,makar 50 godinica.A i mi s tobom.

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ko izmisli invalidsku komisiju?
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 11:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 06, 2009 11:19 am
Postovi: 1
Pisem prvi put,a ne znam zbog cega,ima li svrhe?Znam da nema,ali ovako tesimo jedni druge-uzalud.Prosle godine u martu operisana sam dva puta.Prvi put benigni tumori iz obe dojke,drugi put maligni iz obe dojke jer su nalazi pokazali prisustvo kancera.Odstranjene su obe dojke,oporavila sam se i podnela zahtev invalidskoj komisiji za naknadu telesnog ostecenja jer sam cula da imam pravo.Ako je nekad i moglo nesto da se naplati od drzave vise ne moze,jer sve je vise bolesnih ljudi pa treba puno para izdvojiti.Posle 7 i po meseci dobijem poziv od komisije.Dobijem odgovor da mi se zahtev odbija jer je telesno ostecenje nastalo usled bolesti.Nisam imala srece da me pregazi brzi voz i na taj nacin bih mozda nesto uspela.Proci kroz sve to od pocetka kada saznate dijagnozu,preziveti operaciju i postoperativni tok ne moze nikakav novac da nadoknadi.Ali nekoga direktno povrediti i reci mu da je za njegovo telesno ostecenje kriva bolest nema niceg humanog u sebi.Svaka cast ljudima koji donose i usvajaju takve zakone.Nek smo zivi i zdravi a ovo piskaranje je cisto gubljenje vremena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 07, 2009 12:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
Draga Srpkinjo,nadam se da je tvoje raspoloženje i malodušnost prolaznog karaktera,jer tako ne činiš dobro sebi.Razumijem da si razočarana i ,vjerovatno ,uplašena,kao što je i većina ljudi koji su suočeni sa istim ili sličnim problemima,ali ,vjeruj mi,lakše je kad se napiše,ili kad pročitaš da nisi sama.

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: