Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 10:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Na vecini foruma koje redovno pratim, postoje teme zdravlje i tamo imam neke baaaas,priijateljice dr-ove.
Naravno da sam se salila.Necu bre to da radim.Ko neki ovde :)


Da li je neko za kaFucino,evo pijem. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 10:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 10:07 pm
Postovi: 92
Ajd malo da zloupotrebim ovaj forum posto mi na pedijatriji niko ne odgovara.Sin mi je bolestan, dijagnoza je Henoch Schonlein Purpura, zna li neko nesto o tome? Svaki savet je dobrodosao!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 10:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Henoch-Schönlein purpura, ili alergijska purpura se obichno i javlaj kod mmale dece. U pitanju je sistemski vaskulitis, zapaljenje vena i venula u celom telu a manifestuje se sitnim krvarenjima po kozi, kao petehijalna krvarenja, bolovima u zglobovima i stomachnih tegobama.

Obichno se upala sama povluche, bez lechenja posle nekog vremena, iako jedna trecina obolelih dobije ozbiljno ostecenje bubrega, u razmeri 1:1000!

Ne zna se tachan razog nastanka ove bolesti, iako neki autori tvrde da ima veze sa prethodnim bakterijskim ili virusnim infekcijama ili zbog prekomernih doza nekih lekova.

Sta vas josh zanima?

Dijagnoz ase postavlaj na osnovu fizichkog pregleda i krvnih analiza, povecana sedimentacija, povishen IgA i ako su bubrezi ugrzeni onda je visok kreatinin i urea.

Ako je lechenje indikovano primenjuju se analgetici, nekada i steroidni lekovi.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Poslednji put menjao tamaraft dana Sub Nov 08, 2008 10:36 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 10:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 10:07 pm
Postovi: 92
Mnogo stvari, uopsteno sam se dobro informisala ali me zabrinjava sto se njemu vec 15 dana samo sire plikovi, sada su po celom telu ( ruke, noge, ramena, vrat ), danas se siri rapidnom brzinom....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 10:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Prima li ikakvu terapiju?

Mora da se shiri i shirice se dok njegov organizam ne pobedi upalu!

Mirovanje, analgetici ako iam bolove, nema zamaranja, mogu hladni oblozi ako se javi svrab kasnije.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 10:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 10:07 pm
Postovi: 92
Ne prima nikakvu terapiju.Kazu da ne treba...Ova deca ce me dokusuriti...
Koliko radosti,ljubavi ali i briga zbog tih malih bica...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 10:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Eh a zaushke, pa boginje, pa druge bogunje, sharlah, ogrebotine, prelomi, uganuca, tuche, auuuuuuuuu a bubuljice kad krenu :lol: pa stidljivost, pa problemi oko oblachenja, stidljivosti, pa uh! Zabole em glava samo od razmishljanja!

Ako su mu nalazi shto se tiche bubrega ok i ako nema upalu zglobova onda ce samo od sebe da prodje.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 10:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ali zbog ovoga vredi sve :)

http://www.youtube.com/watch?v=dIwVVlVJTQg

:lol:

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 11:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2008 8:54 pm
Postovi: 138
Evo mene,ostao sam ti duzan informaciju. PET skener u postoji u klinici Filipovic. Na istoj povremeno honorarno ordiniraju i lekari sa IORSa iz Beograda. Pozdrav svom narodu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 11:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pozdrav i tebi! Dugo te nije bilo...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 09, 2008 12:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
cemi je napisao:
Jel na stetoskop? U, nemoj tamo treba im po nedelju dana da ti odgovore...Probala ja svugde ali nigde kao ovde....


Cemi,
Jes da im treba dan, dva, pa nekada cak i pet, da ti odgovore, ali na kraju to ipak ucine. Sto je najbitnije. Zar ne?
Ovde sam postavljala pitanja, ali nisam uvek dobijala odgovor. Ajd da sam pitala nesto iz oblasti nutricionizma ili nesto tipa "svrbi me taban. Da li treba da se zabrinem?", pa da se ne nerviram previse, ali ova tematika je najmracnija pa nekako cekanje na odgovor koji nikako ne dolazi, jako tesko pada.

Meni su na tom forumu uvek odgovarali na svako pitanje i to vrlo opsirno (kao nekada Severus kada je dosao na forum i kada je bio u formi :wink: ).

Uostalom, ti lekari koji tamo odgovaraju imaju ime i prezime, biografiju.

Nemas ti pojma kako je na jednom drugom forumu (o kojem Bobans i ja imamo bas sta da ispricamo). Tamo koje god pitanje na Onkologiji da postavis, dobijes odgovor da je najbolje da se obratis svom ordinirajucem lekaru. Budalastina! Pa cemu onda ta tema na forumu?!

No, samo da vas obavestim. Tata je od utorka kod kuce (kao sto znate, poslali su nam ga kuci jer oni vise nista ne mogu da ucine). Na svu srecu nama neke bolove, ali jezik je zaista gigantskih razmera. Jadnik, prosto se gusi. Sav se je smanjio i trenutno ima 59kg a visok je 177cm.
Vise nije u stanju da pije ni to sto je izblendano, vec majka mora to jos da procedi kroz cediljku, razredi vodom, i tako pije. Guseci se pritom, posto mu se jezik zalepi za nepce.

E, a sad mozete dalje da nastavite da se zevzecite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 09, 2008 12:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
Dragi naš doktore Severus,ne znam zašto ste toliko povrijeđeni.Nećemo stavljati na tas ko je ,kada i koliko bio u pravu.Ne kažem da sam uvijek u pravu,ali,pošto sam jedna jaka,mnogo jaka lavica,svi u mojoj okolini (uključujući i moga muža)kažu da je bolje odmah priznati,nego se sa mnom ubjeđivati.Naravno,šalim se.Znači,odluka je pala.Ja sam zadužena za etiku.Pa...nije loše.
Hej,narode,da vam ispričam nešto.Nije povezano sa dr.Severusom,ali da se malo nasmijemo.Pošto su mi u toku hemoterapije opale obrve,zajedno sa kosom,pa kosa izrasla,a obrve,samo po koja,ja sada ,poslije umivanja i pranja zubića,ujutro,nacrtam i obrve.Sve je to OK,ali problem je kad sam na plaži.Uđem u more sa obrvama,a iziđem bez njih ili ,u najboljem slučaju sa pola jedne obrve.Skupljam pare za tetovažu,do sada imam za četvrtinu.
Prije par godina,samo što sam skinula periku,odemo u Budvu sa našim rođacima i djecom.Ja se ,kao manijak,popnem na turbo speed,a moj muž se pravi kao da nismo zajedno.Elem,to vam je luda vožnja u jednom smjeru,pa onda unazad.Izdržim ja jednu vožnju,pa još jednu,pa sa rođakom još pola,a u drugoj polovini (izvin'te na izrazu)ispovraćam dušu (i po rođaku).Jedva se na kraju izvukoh.Ljudi me gledaju kao da sam sa Marsa.(nisu ni daleko od istine).Poslije nemilog događaja ,sutradan,došle nam komšije na kaficu.A,moj dobri komšija ,par mjeseci ranije ostao bez lijeve šake,na poslu.Napravili mu protezu,pa nekako funkcioniše,ali zezator pravi.Mi smo tada osnovali društvo invalida naše zgrade.Kad smo pričali šta se desilo u Budvi,on sav happy‚‚komšinka,idemo mi sutra zajedno‚‚OK,samo moram ponijeti periku,da me ljudi ne prepoznaju.Na to će njegova žena‚‚Vi ćete mi ići .Kad počne vožnja,tebi spadne perika,a on bi da je dohvati,pa mu ispadne ruka.Ljudi,ovi se raspadaju‚‚
Pozdravčić.Dr,ne znam da li je etički,ali mi smo se slatko nasmijali,nadam ser da ćete i vi,barem malo.

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 09, 2008 12:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
Eveli,sorry,nisam vidjela tvoju poruku,prije moje.Nije baš ...Nadam se da ne zamjeriš.Ako će ti biti malčice lakše,pročitaj poruku tvoje lude drugarice sa foruma.Meni pomaže da se tako malo zezam,nadam se da mi nećete zamjeriti,narode.

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 09, 2008 1:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Uvek propustim dobru zurku!!

Tja...
....

evelina, draga moja, ne daj se!! Sutra cu da pokusam da te zovem, sada je vec kasno...

....

evo mene, jako mi je poznat taj osecaj - pre hemoterapije sam imala jake, guste, crne obrve 'prst siroke', pa nisam nikad imala potrebe da ih crtam (kao i trepavice, btw, nisam koristila maskaru), tako da je bilo veselo kad su otpale - crtala sam se satima, nikako da potrefim da budu jednake...

I, taman ih nacrtam, vruce pod perikom i pocne znoj da mi curi i - odose obrve.

Onda sam provalila fazon u Domu zdravlja (to je ono mesto gde onkoloske pacijente NE pustaju preko reda, prim.aut), pa kad dodjem kod ginekologa, prvo kazem sestri - ja sam onkoloski pacijent, mogu da izdrzim najvise dva sata cekanja, onda skidam periku i plasim vam trudnice!

I, od tada me nekako uvek udenu u ta dva sata...a i obrve mi ostanu, ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 09, 2008 1:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2008 8:54 pm
Postovi: 138
Alo,devojke,ma svaka vam cast :lol: :lol: :lol: Bog vas poziveo!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: