Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 02, 2008 2:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Bili jutros,osvezili humke i uspomene.

Necu da vas tesim,vas koji ste izgubili vase drage.....ali treba da prodje godinu dana, tako kazu.
Moramo sve dane jedne godine proci bez njih, e tad ce postati malo lakse ali nikada potpuno.

Zasto godina?

Da bismo sve datume prosli bez njih, Bozic, prvi bez muza,rodjendan prvi, godisnjica braka,njegov rodjendan (5. novembra).

E zatim se mora dalje.

Kat, draga, neznas koliko sam srecna sto ste ti i Kaja tu.Pozdrav svima dragi prijatelji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 02, 2008 3:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2008 8:54 pm
Postovi: 138
Jedna godina je jako malo... Pozdrav svima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 02, 2008 5:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Pozdrav za Kajalenu... koja je meni svojim postovima,pre godinu dana... jako pomogla.

Moi?? 8) Ma ide-begaj - ko sta radi ja ovde baxuziram i sirim defetizam, sreca da nema cenzure inace bi me davno izbacili... Steta sto nisam bolje raspolozena, da tu okolnost malko zoupotrebljavam :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 02, 2008 10:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
Utjeha je kada možeš otići dragim ljudima ,koji nisu više među nama,obići im grob,odnijeti cvijeće koje su voljeli,upaliti svijeću i čekati da sagori.Svi moji dragi,kojih više nema ,su na nekoliko mjesta,u nekoliko država,a ,ipak su ovdje,u mom srcu.Pogledam fotografije,sjetim se ,zapalim svijeću,bude mi lakše,jer znam da drugačije biti ne može.

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 03, 2008 3:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Mog dragog tatu sutra otpustaju iz bolnice. Kazu da mu vise ne mogu pomoci. Nikako mi nije jasno kako je to moglo da se desi, a citavo vreme su tvrdili da ima sansi?
Kada je jezik poceo da otice - tvrdili su da je to posledica zracenja.
U maju (barem mislim da je bio maj) uradjena je magnetna i sve je bilo ok, u julu (nakon sto otok nikako nije spadao) radjen je skener i opet je sve bilo ok i njima nije bilo jasno zbog ceka postoji toliki otok (naravno, bolovi su bili pride). U septembru je bio na ORL klinici gde je radjena biopsija poda ustiju i pronadjene su maligne celije. Oni su radili i skener i tu je vidjena promena 5 x 5cm na podu ustiju.

Hemo je primio 15 i 22 oktobra (erbitux i metotrexat). Trecu je trebao da primi 29. oktobra i odjednom je prokrvario na usta. Izgubio je 2 litra krvi. Uspeli su zaustaviti krvarenje, ali to je sve. Dobio je transfuziju, prima sredstva protiv bolova, antibiotike, vise ne moze ni da pije.

Danas su nas zvali da nam kazu da mozemo sutra doci po njega i da je dalje lecenje simptomatsko. On jadnicak je kost i koza. Jezik mu u potpunosti ispunjava usnu supljinu i viri velikim delom napolje.
Pitala sam doktorku koliko mu jos preostaje, ali nije mogla da mi da odgovor.

Totalno sam zbrkana, jadna, tuzna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 03, 2008 8:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Eveli jako mi je zao sto ovo cujem.
Zanemeh od tuge. :( :cry: :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 03, 2008 11:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
Eveli,ne mogu te utješiti,ali,znaj da sam uz tebe.Da molimo Boga dragog da mu olakša muke,a vama oko njega,da podari snagu da izdržite.

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 04, 2008 12:02 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Jako mi je zao Eveli. Budi jaka, sta da ti kazem, i ne zaboravi: misli i na sebe i svoje zdravlje. Veliki pozdrav, mislim na Tebe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 04, 2008 2:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2008 8:54 pm
Postovi: 138
Evelina,znam,situacija jeste teska. Mislim da nije sebicno sa moje strane ali moras cuvati i sacuvati sebe. Onako hrabro kako samo ti to znas...Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 04, 2008 11:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Evelina, ne znam da li tvoj tata moze da na usta uzme barem po kasiciu necega... mislim, soka od sargarepe, nekog caja, ima sigurno biljaka koje skidaju otok ili ce bar uciniti da se oseti na trenutak bolje... pa cak i da nema objektivno nikakve razlike, da se zanima necime... jer nezgodno je kad se ne preduzima bas nista, mislim psihicki... da mu stavite jednu casu toga do kreveta, pa po malko... pa onda neceg drugog... ili bi mozda radije ostavio taj deo tela na miru - ne znam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 12:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Danas smo tatu dovezli kuci. Krenuo je i sa Durogesic flasterima. Doduse, izgleda da je neophodno da prodje cak jedan dan da bi se osetilo dejstvo, te je zbog toga morao da popije izmrvljenu tabletu u malo vode.
U svakom slucaju barem je danas poceo da jede tj. pije. Kada je u sredu prokrvario nije smeo 5 dana nista da okusi.

Ne mozete da zamislite kako izgleda njegovo pijenje. Mora da zabaci glavu da bi jezik barem malo oslobodio ulaz u usta i tada ulije malo tecnosti. Vrlo cesto se pritom zagrcne. U plucima mu se stalno cuje neko krkljanje.Uzas! U bolnici su nam rekli da mora sto vise da vlazi jezik. I to je katastrofa. Imam osecaj da ce se udaviti.

Danas sam razgovarala sa onkologom koji je radio na IORS-u, bio redovan profesor na Medicinskom fakultetu, clan je silnih udruzenja onkologa po svetu. On mi je preporucio hidrazin sulfat. Citala sam na cancertutoru o tome i ranije i sada kada sam se ponovo vratila na taj clanak pitam se kako bi to mogao da koristi kad ne smeju istovremeno da se koriste sedativi, antidepresivi, morfin i jos brdo drugih stvari?

E sad sto se tice cajeva protiv otoka. Bila sam kod travara (za njega smo saznali od coveka koji je bio sa tatom na zracenju i koji ima odlicna iskustva sa njegovim cajevima.
On je napravio caj za tatu i za mene. Jedna tura traje 21 dan, pa nakon toga ide jaci caj sledecih 21 dan, pa jos jaci......
Ja sam trenutno na drugoj turi cajeva, no tata je prestao da pije nakon par dana, odnosno kada je otisao u bolnicu. Mama je danas skuvala caj i on kaze da, kao da ga je nesto preseklo kada je progutao gutljaj caja. Sada nema sanse da pokusa ponovo da pije. Kaze da ce pokusati kada malo ojaca.

Eto to su otprilike desavanja sa mojim tatom.

Ja sam i dalje na makrobiotici, pijem taj caj od travara, caj od reisi, caj od sitake, Avemar i cekam skener 28.11. Zakazala sam konzilijum za 4.12.
Ma ljudi, ja se u stvari fizicko osecam sjajno. Maltene mi se je vratila nekadasnja kondicija, idem na jogu, mnogo setam i u stvari se mnogo dobro osecam da bih mogla da prihvatim cinjenicu da se bolest vraca. Nekako i dalje imam osecaj da je to bio samo lazni alarm.

Zelim ovom prilikom da se izvinem ako se ponavljam. Em imam problem sa koncentracijom zbog trenutne situacije oko svog oca i sebe, em pijem Zoloft i Ksalol koji dovode do problema sa pamcenjem.

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 12:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Pa dobro, to sto je poceo da jede/pije je konacno neka dobra vest.

Ovo sa vlazenjem jezika je logicno, mozda ce sam otkriti sta mu prija, nesto sigurno postoji.

Kako bese, narode, jel neko od ovdasnjih nekad nabavio taj hidrazin-sulfat? I kako se to koristi, jel zeznuto? Znam da bi trebalo da procitam sama detaljnije, no me prvo interesuje da li je neko od "nasih" ovde nekad do toga dosao i kakvo mu je iskustvo? Koliko se secam, bilo je nekih teoretskih rasprava, ali se slabo secam neceg konkretnog...

i u stvari se mnogo dobro osecam da bih mogla da prihvatim cinjenicu da se bolest vraca.

Ja isto mislim da se ne vraca, sto reko onaj neki - "javlja mi se" 8) Sreca da nisu odmah poceli da te rokaju necime, ja ti kazem.

Zelim ovom prilikom da se izvinem ako se ponavljam.

Ma jok, bas je fino da procitamo ponovo, taman ako smo prvi put nesto preskocili... a i nikad se ne ponovis vise od 3-4 puta, tako da nije strasno :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 1:38 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Moju mamu su posle samo 3 ciklusa CDDBA otpisali i jos joj napricali lazi kako su joj dali najjacu terapiju, ma haos posle celog sacuvaj boze lecenja (kada joj je otkriven CA bila je u IIb stadijumu bez metastaza i bez zahvacenosti limfnih cvorova i za samo mesec dana koliko je cekala na skener s obzirom da po njima nije bila hitan slucaj to se prosirilo, zahvatilo zlezde i dalo metastazu u jetri).
Tako da sam joj na svoju ruku uvela segidrin i vec je oko 7 dana na njemu i za sada ne vidim znacajnih poboljsanja, a i ne verujem da to moze tako brzo jer je jedna doza 2 kutije tj. 100 tableta.
Problem je sto ona ima bolove u preponama stravicne, jer su joj zlezde otecene, upaljene, vise ne moze ni da hoda od bolova tako da cu morati da pocnem da joj stavljam durogestic flastere (oni od 25mg nadam se da ce da budu dovoljni), ako uspem da ih dobijem na recept a mislim da hocu. Jedini problem je sto nisam sigurna da li je to kontraindikacija sa Segidrin-om, jer nigde ne pise pise konkretno (pise da ne smeju antidepresivi, lekovi za alergiju i protiv prehlade itd.) negde sam procitala samo da ne bi trebalo uzimati lekove protiv bolova tj. "narkotike" cija dnevna doza prelazi 100mg, tako da ja mislim da ne bi trebalo biti kontraindikacije u smislu da Segidrin ne deluje ili da mu se smanji dejstvo (ako uopste ima efekta na ovu vrstu tumora)

Inace mama ima zakazan skener 15. decembra tako da cemo videti da li ima napredka u objektivnom smislu u odnosu na prethodni skener i terapije samo Segidrin-om, uspeh bi bio i da nema progresije tj. sirenja jer mama ce do 15. decembra otprilike zavrsiti samo sa ove 2 kutije sto smo nabavili, a to je mala doza tj. kolicina uzimanja leka da bi se postigli neki efekti vidljivi.

Lek se moze nabaviti preko malo ruske apoteke, tj. oni ga ne prodaju jer lek nije registrovan kod nas ali vam mogu dati kontakt od osoba koje idu za rusiju i koje vam mogu izaci u susret i doneti ga (naravno uz novcanu nadoknadu), jer cena je tako 50E je po kutiji (50 tableta od 60mg), a u Rusiji u apoteci cena je oko 25E po kutiji.

Sto se tice o tome kako se uzima lek, najbitnije je pridrzavati se DIJETE (prvi link dole) i svega sto pise tu tj. izbegavati namirnice koje pisu da se ne smeju uzimati, zbog mogucih kontraindikacija (naglog skoka i pada pritiska i sl.).

Znaci glavni problem kod ovog leka je malo rigorozan nacin ishrane tj. dosta stvari se ne sme jesti. Evo kompletna dijeta:

SME SE JESTI:

mleko, mlad domaci sir
bareno meso - piletina, curetina, teletina, riba
domace supe - bez vegete i slicnih dodataka jelima nego samo malo soli, puno povrca - sargarepice, krompir, zelen i malo pileceg mesa npr.
hleb, griz, palenta
margarin (biljna ulja)
krompir, paradajz, pirinac, tikvice
malo barene testenine sa ukuvanim paradajzom i malo luka (nikako kisela pavlaka)

NE SME:
jogurt, pavlaku, kackavalj i ostale tvrde sireve, krekere, cips
ne sme pastete, virsle, kobasice, parizere, sunkarice, slaninu, nista iz konzervi, ne sme dzigericu
ne sme majonez, kecap, senf, sirce
ne sme soju , nista kiselo - kisele krastavce, kupus,cveklu
ne sme gotove supe, pudinge - nista iz kesica,
kvasac, puter, maslac
suvo voce
pasulj, boranija, grasak, karfiol, kupus, socivo, kikiriki, orasi, lesnici
banane, sljive, ananas, bademi
cokolada, kafa, alkohol, vina kakao
hlebovi sa semenkama

Onda prilikom uzimanja leka maksimalna dnevna doza eventualno lekova proitv bolova sme da je 100mg (najbolje bi bilo kada bi moglo bez istih) i
• BEZ sedativa
• BEZ lekova za smirenje
• BEZ alkohola bilo koje vrste
• BEZ anti - depresiva
• BEZ vitamina B-6
• BEZ bilo kakvih medikamenata protiv gripa ,prehlade I alergija (sme Dexazon) .
• BEZ dodatka Vitamina C (maximalna dnevna doza iz svih izvora treba da bude do 250mg)

Evo i linkovi:

http://www.lifepharma.com/expl/hyinfo/s ... dijeta.htm

http://www.lifepharma.com/expl/hyinfo/serbian/doda.htm

http://www.lifepharma.com/expl/hyinfo/serbian/down.htm


http://www.nin.co.yu/2000-07/27/13776.html

http://lekarstwo.ru/en/preparati/sehydrin.html

http://cancertutor.com/Cancer/Hydrazine.html




Pozdrav i sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 9:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Draga Eveli,
Uz tebe sam i sve ce to izaci na dobro.
Tvoj put koji si preduzela je odlican.
Moje iskustvo sa cajevima i nacinom ishrane je jako dobro.I sama se dobro osecas i jos vise ces dobiti energije.Ne misli na bolest i sto ponavlja Bob,kakve su ti misli takav ti je zivot.Sto se tice tate,sve sam to prosla ,sve ima svoj tok.
Volim te ,svako dobro :D

_________________
ko otrpi do kraja, spasice se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 12:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Ivana, mnogo ti hvala... moja majka je vec godinu i 2 meseca na dijeti surovijoj od ove - na ovde zabranjenom spisku se nalazi svega 2-3 stvari koje uzima (neke vrste voca i povrca, kao i vitamin C)... Bas cu da vidim da li bi htela da proba sa ovim... mada je ona u fazonu "samo prirodno", verujem da ce joj samo ime izazvati odbojnost... a ti obavezno javljaj situaciju, pliz...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: