Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol na desnoj strani ispod rebara
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 10:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 9:45 pm
Postovi: 3
Lokacija: Banja Luka
Pozdrav svima,
Kao sto vidite novi sam na forumu i dolazim trazeci pomoc .. :)
Odmah da kazem da sam vec obisao tonu doktora, uradio tonu nalaza no moj problem je i dalje tu.
Naime, zadnja tri mjeseca imam bolove na desnoj strani, odmah ispod rebara.
U pocetku je bilo dosta gore, znaci bolilo me je kada se sagnem, ili kada sjedim, jedino je bilo dobro kada lezim.
Sada, nakon tri mjeseca je dosta bolje no ja i dalje ne mogu da se rijesim tog nelagodnog osjecaja i ludim zbog toga. Naime, imam osjecaj kao da mi je tu nesto visak, nesto sto tu ne bi trebalo da bude.
E sada da krenem sa doktorima...
Kada sam od porodicnog ljekara dobio uputnicu za hirurga, otisao sam tamo .. usao kod doktora u kancelariju, ispricao mu ovako kao i vama ovde.. na sta je on odgovorio SLEPO CREVO. Nije me ni pregledao, ni pipnuo, samo je rekao da trebam perisati.
Nekako mi se cinilo malo prebrzo da idem pod noz ..
Tih dana sam pricao sa jednim kolegom o tom bolu i on me nagovorio da idem raditi test na helico bakteriju jer je navodno i njega slicno bolilo pa je ispalo da je pozitivan.. I odem ja, uradim test kad voila, i ja pozitivan. Iskreno da vam kazem obradovao sam se, jer sam mislio da ce mi biti bolje kada popijem terapiju. Medjutim, proslo i to .. popio sve .. ali meni i dalje taj isti osjecaj nelagode..
Odlucim da idem kod privatnog ljekara, narucim se na ultrazvuk ..
Odradim i to .. evo vam rezultata ovde:

Ultrazvucni pregled organa gornjeg abdomena i bubrega:
Jetra je normalne velicine i ehogenosti.
Zucni mjeruh je povijen uz prisustvo dva konkramenta velicine 1.0 i 1.7 cm. Zucni vodovi su uredni.
Gusteraca je normalne velicine, urednih kontura i ehostrukture.
Oba bubrega su polozena na normalnom mjestu, normalne su velicine.
Parenhim je normalne ehogenosti.
Kanalni sistemi su normalnog izgleda i ehogenosti.
Slezena je normalne velicine i ehostrukture.
Dg: Cholelithiasis, St. post. mononucleosis inf.


Posle tog sam jos isao i na slikanje zeludca, te evo nalaza i od toga:

Dg: Gastritis chr.
TH: nastaviti zapocetu terapiju za helicobakteriju, omperol a 20mg, 2x1 nastaviti do tri sedmice, Gastal tbl. 3x1 izmedju obroka deset dana.


Eto, proslo i tih 10 dana, i jos 10 a kod mene i dalje prisutan taj bol.
Znao sam za kamencice u zucnoj kesi, otkrio sam ih na ultrazvuku prije dve godine kada sam imao mononukleozu.
Ne mogu reci da mi je isto kao na pocetku, znaci nije vise ista bol ali i dalje je prisutan taj osjecaj nelagodnosti i to mi jako smeta.
Takodje imam problema sa probavom.
Naime stolica mi zna biti jako tvrda, cak sam prekljuce primjetio i krv na njoj. A juce sam imao proliv .. znaci mjenja se samo tako ..

Sto se mene tice, mislim da zivim veoma zdravo. Treniram redovno tj. trenirao sam prije nego su poceli ovi bolovi. Dosta pazim na ishranu, jedino mislim da sam pretjerivao sa jajima a znam da su oni za kamen zlo. Ne pusim, ne pijem..

Zamolio bih vas sve, da ako imate bilo kakav savjet da mi date jer ja sam stvarno izgubio povjerenje u ove doktore kod mene tako da vise nisam pametan sta da cinim. Po prirodi sam dinamicna osoba, cjeli zivot se bavim raznim sportovima i ovaj bol me ubija jer mi onemogucuje da treniram. Moram da napomenem da sam jos i dosta smrsao ..

Eto, unapred se izvinjavam ako sam vam smorio sa svojim dugackim postom ali ovo su potezi ocajnika...
Unapred hvala.
Aleksandar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 9:45 pm
Postovi: 3
Lokacija: Banja Luka
E da, zaboravio sam jos neki nalaz sa ovog slikanja zeludca, sad sam ga tek video:

Dijaskopski nalaz jednjaka je uredan.
Kod pregleda zeludca i duo enuma, kao i na snimci, vide se grubi nabori sluzokoze zeluca, a ostali rtg. nalaz zeluca i duodenuma je uredan.
Znaci pepticke ulceracije i hijatus hernije se ne vide.


Sorry jos jednom, mozda sam nesto i izmjesao ali valjda ce shvatiti oni koji se razumiju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 11:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 6:10 pm
Postovi: 2010
Lokacija: tu u vashoj blizini
to ti se sve deshava zbog kamenchica u zhuchnoj kesi,pripazi nekolko dana na hranu nemoj jesti(grashak,kupus,pasulj,jaja svezh hleb... i ostalu teshku hranu)i prati da li i onda imash iste probleme,ja mislim da ce ti se bol smanjiti.Ja sam letos operisala zhucnu kesu,nisam imala bash tolke bolove,imala sam 2-3 napada bola u zheludcu i ipak je morala operacija,toga dana kada sam osetila jak bol jela sam pasulj i kupussalatu(teshka hrana i jedno i drugo)moji kamenchici su bili velichine crnog bibera ali 20 komada,ipak je bolje na vreme da ih uklonish nego da trpish bolove

_________________
nije srecan onaj ko ima shta zheli,
nego onaj koji ne zheli ono shto nema


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 02, 2008 10:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 17, 2006 1:08 am
Postovi: 128
CITAT:......Zucni mjeruh je povijen uz prisustvo dva konkramenta velicine 1.0 i 1.7 cm.....Eto ti uzrok tvojih tegoba (dobro tu ti je i gastritis ali tebe najverovatnije zezaju ti kamencici.Nisu veliki(ima i vecih) ali nisu bas ni za zanemarivanje).Neka ti lekar da adekvatnu Th za to,pripazi malo na ishranu i to ti je.Ako ti zagusti preporucujem ti UZ razbijanje kamencica ili laparoskopiju. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 02, 2008 8:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 9:45 pm
Postovi: 3
Lokacija: Banja Luka
prvo da vam se zahvalim na odgovorima, mnogo mi znaci ..
e sad, sto se tice terapije .. pa ja sam dobio GASTAL za to .. a koliko je meni poznato to je samo za gastritis ..?
jel postoje jos neke druge tablete?
kakvo je to UZ razbijanje kamena?
citao sam dosta o netu ali mi i dalje nije jasno, koje su granice u kolicini i velicini kamencica da bi to razbijanje bilo uspjesno?
da li se onda kamenac izbacuje ili u vidu taloga i dalje ostaje u zucnoj kesi?

sta mislite o nekim alternativnim metodama, kao sto su razni cajevi itd?

nekako sam spreman na sve osim da idem na operaciju..
jer citam da neki ljudi cjeli zivot moraju ostati na dijeti a meni kao sportisti to je zadnje rijesenje ..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: