Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: angina pektoris
PostPoslato: Sre Nov 23, 2005 6:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 22, 2005 7:04 pm
Postovi: 2
Imam 32 godine, u zadnje vrijeme osjećam ucestale bolove u grudima. stitne žlijezda je uvećana, sa dvije ciste, hormoni uredu, cd signal u redu. EKG srca pokazuje da podstoji neki srcani problem, dr me uputio na test opterecenja jer se nevjerovatno brzo zamorim. Kada odmaram bol nestane. Uradila sam ultra zvuk srca i sve je uredu. Nijesam isla na test opterecenja ali planiram.Nekada imam tako jake bolove, pritisak i treperenje u grudnom kosu. Nekada i bol ispod lijeve lopatice.Najmanji fizicki napor mene zamori i moram da se odmorim izvjestan period. Imam osjecaj da mi nedostaje vazduha, moram više puta da duboko udahnem da bi mi bilo bolje.
Dr. mi je preslušao pluca i kaže da jer sa njima sve u redu. Da li treba da snimim pluća da bih bila 100% sigurna da je sve u redu?
Da li mi neko mo\e objasniti ovu moju situaciju i posavjetovati sta da radim? Angina pektoris je oboljenje starih ljudi, tako da ja ne vjerujem da je to u pitanju. Zna li neko sta je STENOCARDIO?
POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: angina pektoris
PostPoslato: Pon Dec 05, 2005 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 10:04 pm
Postovi: 6
Lokacija: Zagreb
ALEKSANDRAJT je napisao:
Imam 32 godine, u zadnje vrijeme osjećam ucestale bolove u grudima. stitne žlijezda je uvećana, sa dvije ciste, hormoni uredu, cd signal u redu. EKG srca pokazuje da podstoji neki srcani problem, dr me uputio na test opterecenja jer se nevjerovatno brzo zamorim. Kada odmaram bol nestane. Uradila sam ultra zvuk srca i sve je uredu. Nijesam isla na test opterecenja ali planiram.Nekada imam tako jake bolove, pritisak i treperenje u grudnom kosu. Nekada i bol ispod lijeve lopatice.Najmanji fizicki napor mene zamori i moram da se odmorim izvjestan period. Imam osjecaj da mi nedostaje vazduha, moram više puta da duboko udahnem da bi mi bilo bolje.
Dr. mi je preslušao pluca i kaže da jer sa njima sve u redu. Da li treba da snimim pluća da bih bila 100% sigurna da je sve u redu?
Da li mi neko mo\e objasniti ovu moju situaciju i posavjetovati sta da radim? Angina pektoris je oboljenje starih ljudi, tako da ja ne vjerujem da je to u pitanju. Zna li neko sta je STENOCARDIO?
POZDRAV

Ta se bol javlja kod Angine pektoris.
Ishemične bolesti srčanih mišića. za vrijeme kad je slaba oksigenacija mišića javlja se bol koja popušta nakon uzimanja sublingvalne tb. nitroglicerina (vazodilatatora)
Nastaje zbog smanjenog protoka krvi (o2) u stanice miokarda.

I ne treba značit da je to bolest starijih ljudi... Svakog može zahvatit,ali ovisi zbog kojeg se mehanizma javlja..

Najčešče je to boleast starijih ljudi ,ali se ne gleda na nju kao takvu bolest ;)

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 03, 2006 3:14 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
citam ovaj tvoj tekst, pa mi je palo na pamet, koliko sam ja citala o tome, mozda ne bi bilo lose da uradis i test na koksaki virus, od njega hoce zamaranje, a sto se tice angine, moze da strefi i mlade i stare. Moju mamu je u njenoj 36-oj godini strefila, dug put je bio dok joj nisu konstatovali,cak su je i kod psihijatra slali,jer kad dobije napad na poslu dok ona sidje do lekara, napad prodje, urade joj EKG koji bude normalan i tako u krug. "Uhvatili" su anginu kada su joj stavili holter 24 sata. Mozda ne bi bilo lose da trazis da ti to stave, ako ti vec nisu sami predlozili.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: