Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Čet Nov 10, 2005 10:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 09, 2005 10:29 am
Postovi: 2
Koristim minoksidil vec 4 meseca i relativno sam zadovoljan rezultatima. No, moj problem je u tome sto su dlake pocele da mi rastu po nekim delovima tela gde ih pre nije bilo, po ramenima, na prednjoj strani nadlaktice i podlaktice., dok je na mestima gde je pre bila sada postala relativno gusca (znaci, deluje :lol: :lol: :lol: ). Ja sam inace relativno maljav tako da to nista nije strasno, bar zasada, ali kako je pocelo... Moje pitanje je sta da radim, da li da nastavim da koristim minoksidil, i da li te dlake, npr. na prednjoj strani podlaktice imaju neki, tako da kazem, ogranicen rast ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 12, 2005 12:07 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
pazljivo mazite nemojte da vam se preparat razliva okolo

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 12, 2005 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 09, 2005 10:29 am
Postovi: 2
Pa mazem samo povrh cela i po temenu, 2 puta dnevno po 1 ml, ne znam kuda bih drugo mazao, pa tako ne razumem sta znaci to "okolo". I niste mi odgovorili ni na jedno pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 12, 2005 10:44 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Minoksidil je u tecnom stanju i desi se da sklizne preko ruke kad se maze ili na celo. Cesto ne moze da se kontrolise put tecnosti. Zato se i preporucuje da se kapaljkom ili spricom ukapava kap po kap. Izrasle dlake na nezeljenim mestima otpasce ako ih ponovo ne budemo stimulisali minoksidilom

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 22, 2005 12:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Gorana,
zanima me koliko dugo treba koristiti minoxidyl da bi se videli prvi rezultati? I koliko traje njegovo "dejstvo" tj. hoce li kosa poceti ponovo da opada ukoliko se prestane sa upotrebom? Da li on leci "uzrok" ili "posledicu"? :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 30, 2005 12:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 21, 2005 3:27 pm
Postovi: 1
Koristim minox 5% otprilike 8 dana. Toliko dugo imam i probleme sa spavanjem, tj. nesanicom. Da li to moze biti povezano ili sam samo paranoicna? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 04, 2005 11:38 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Minoksidil u vecoj koncentraciji moze oboriti krvni pritisak pa deluje bas obrnuto moze izazvati pospanost. Da bi se video efekat potrebno je najmanje 4 meseca. Kada prestane da se maze nema stimulansa na celije matriksa da se brze dele

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 04, 2007 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 10:56 pm
Postovi: 22
goranai je napisao:
Minoksidil u vecoj koncentraciji moze oboriti krvni pritisak pa deluje bas obrnuto moze izazvati pospanost. Da bi se video efekat potrebno je najmanje 4 meseca. Kada prestane da se maze nema stimulansa na celije matriksa da se brze dele


Na srpskom, molim. Da li prestanak koriscenja znaci i prestanak rasta
i ponovno opadanje?

Minox 4% ili 2%. Sta je bolje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 04, 2007 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 13, 2006 6:36 pm
Postovi: 19
Lokacija: Roma
4% se retko daje(ili da kazem nisam ga dao nikada?!)
2% je slabo
5% je, ipak, idealna kombinacija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 06, 2007 8:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 28, 2006 1:48 am
Postovi: 22
gde da kupim minoxidil 4-5% ??? Ja koristim PIlovit sprej (2% minoxidil).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Galenska laboratorija
PostPoslato: Sub Okt 06, 2007 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 13, 2006 6:36 pm
Postovi: 19
Lokacija: Roma
A zasto Vam ne bi napravili u galenskoj laboratoriji u formi gela ili solutio?
Bilo je govora da ce u toku ove godine Bosna lijek pustiti u prodaju komercijalni preparat od 5% minoxidila. Ali jos nisam dobio povratnu informaciju da ga zaista i ima u prodaji.
Cordiali saluti,
Pietro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 7:09 pm
Postovi: 11
Lokacija: Krusevac
Sada sigurno znas da su registrovali Pilovit 5%, i to kao lek.
Ima dosta visoku cenu, pa je isplativije napraviti magistralni preparat.
Ali samo ako ga pravi neko uporan ko ce rastvoriti bas celu kolicinu, jer ovo je inace, presicen rastvor.
Minoxidil 5% u formi gela je gel tipa suspenzije, i nije sigurno da ce u svakom delu gela biti ista koncentracija aktivnog principa.
Pozdrav iz apoteke


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 18, 2007 11:37 am
Postovi: 34
A hoce li po prestanku koriscenja otpasti kosa koja je izrasla ili ne?

Na netu sam na mnogim mestima procitala da preparat deluje dok se koristi, a po prestanku se vraca sve na pretodno stanje, odnosno opadne sve sto je zahvaljujuci njemu izraslo. Dok je dermatolog kome sam se obratila rekao da je to zabluda i da nije tacno.

Sta vi mislite? A ako neko ima i licno iskustvo rado bih ga cula, jer se jos uvek dvoumim da li da ga koristim ili ne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 19, 2008 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 10:56 pm
Postovi: 22
Ja koristim Pilfud 2%. Ne treba jaci. To je samo stimulans za koren.
Ukoliko je "celavost" prouzrokovana zacepljenjem folikula, dlaka ne moze da izraste, a tako ni minox da prodre u folikul. Zato, prekontrolisite kozu glave da se ustanovi da li je u pitanju opadanje dlake ili je ipak dlaka prisutna ali je toliko tanka da izgleda da celavite. Zato sam "celavost" stavio pod navodnicima. Ako dlaka postoji ili je celavost izazvana zacepljenjem folikula (npr. seboreja), onda je tu sampon Forfora Sebo i ampule za dubinsko ciscenje koze glave.

Znaci, samo uz pregled i konsultaciju sa doktorom (ili vise njih) uzimajte preparate. Oprez sa minox-om.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 18, 2007 11:37 am
Postovi: 34
Ali kako ja da znam sta se meni desava. Posetila sam do sada dva dermatologa i niedan mi nije ni pogledao glavu vec samo prepisao tesku hemiju za koriscenje.
Glva me dosta svbi, kosa je pocela da mi se masti i javlja perut. Sve to pre nisam imala. U predelu zalizaka me cesto pecka i blago boli. Ne znam vise sta da radim. Koristila sam mnoge preparate i posetila preko nekoliko lekara.
A ko su te ampule o koima govorite iz rougjHAir kolekcije i to sam koristila pre nesto vise od godinu dana. Tada sam otisla zbog opadanja kose. Zena koja radi pregled mi je rekla da to nije n ista strasno i da se meni ustvari masti kosa, sto se tada nije desavalo. Koristila sam njihove preparate par meseci, nisam primetila razliku, ali mi je ona rekla da mi je bojle. Sta god to znacilo. Mesec dana posle toga kosa je pocela i da se masti i glava da se peruta, a opadanje se nastavilo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: