Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: mycoplasma pneumonie
PostPoslato: Čet Sep 11, 2008 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 6:15 pm
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
od 23.avg imao sam jake bolove u grudima. Nisam mogao da nadjem ugodan polozaj a najvece bolove sam imao kad lezim ili se nagnem napred. Imao sam temp. max.38.3. U hitnoj (subota 23.avg) dobio sam gentamicin i diklofen. Nedelja samo gentamicin. E onda 25.avg, lekarka opste prakse mi je prepisala aspirin, diklofen (Brufen), fromilid uno i uputila na razne preglede. U urgentnom centru RTG pluca i srca (b.o), EKG1 (nonspecific ST elevation, possible left atrial enlargement), EKG2 (possible acut pericarditis). Dom zdravlja ULTRAZVUK abdomena 1.sept (b.o), opsta analiza krvi 26.avg (ALT 52 (H), T Bilirubin 27.5 (H), sedimentacija 36, Fibrinogen 5,leukociti 26.5), analiza krvi (CRP) na institutu INEP u Zemunu 27.avg (koncentracija C reakt. proteina je 29.4 a norm. je do 5), Internista 25.avg (TA:105/80 Hg, EKG: sinritam, fr.85/min plitko negat u D3, blaga elevacija ST u V1-V3,negat.p u V1 V2, temp 37.3), VMA EHO Srca (Perikard blago hiperehogen bez izliva - 29. avg). Poslednja analiza krvi na institutu za infektivne i tropske bolesti (MCHC 347 H g/L a max je 345 g/L, PCT 0.159% L a min je 0.190%, CRP 1.23 a ref. je <10mg/L 8.sept i hiv (-), HBs-Ag (-), anti-HCV ukupni (-), MYCOPLASMA PNEUMONIE (+) ! 10.sept). Pripisana terapija Dovicin od strane infektologa. E sad, ovaj jak bol u grudima nije karakteristican za mycop. pneum. po recima infektologa tako da uz konsultaciju sa lekarkom opste prakse savetovano mi je da kod interniste potrazim nalog tj saglasnost za komisiju u vezi odobravanja uputa za Torlak radi potencijalne sumnje da se radi o koksaki virusu. Molim za savet i razmenu iskustava u vezi ovih simptoma i/ili ove moje bolesti. Trenutno se osecam mnogo bolje. Poslednjih 7 dana sam bez antibiotika. Uzimao sam dosta vitamina, voca, povrca, cajeva i negaziranog soka i strogo sam mirovao. Svaki savet i razmena iskustva je dobrodosla. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 11, 2008 8:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Klinichka slika pneumonije pre svega zavisi koji je mikroorganizam izazvao pneumoniju!

Samo neki od simptoma pneumonije izazvane Mycoplasmom: drhtavice, groznica, crvenilo, bolovi u mishicima, diareja. Redje se mogu javiti povracanje, muchnina i bol u grudima. Najcheshce dolazi do infekcija tokom leta i u jesen, i ova vrsta pneumonije je poznata kao atipichna vrsta, zato se teze i otkriva, nema klasichne simptome kao svaka druga upala pluca.

Mycoplasma, Legionnairska i Chlamydia pneumoniae, su uzrochnici sindroma atipichne pneumonije. Karakteristichno za ovu pneumoniju je to shto se bolesnik ne oseca previshe bolesno, rendgenski snimak pokazuje samo difuzne promene i upravo zbog ovoga je jako teshko dijagnostikovati ovu bolest. Jedini siguran nachin su laboratorijske analize.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 11, 2008 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 6:15 pm
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
ok tamara. interesuje me samo tvoje misljenje da li da uzimam ove antibiotike ili da nastavim sa vitaminima i ostalim sto sam naveo jer se ne lece sve pneumonije antibioticima? Da li da idem na Torlak i ako idem da li ce da me testiraju samo na koksaki ili mycoplasmu pneumoniu ili na razne viruse, bakterije i sl.?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 11, 2008 9:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ako si dobio terapiju naravno da cesh je koristiti sve dok ne odesh na kontrolu kod doktora koji je prepisao terapiju!

A na Torlak idi ako bash hocesh, i nece ti tamo raditi nishta sto ti ne budesh trazio! :lol: Ako su analize potvrdile dijagnozu nema potrebe josh jednom sve da radish, ali naravno, tvoj izbor...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 12:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 6:15 pm
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Danas sam dobio rezultate krvi i ponovo sam pozitivan na mycoplazmu pneumoniu. Lecen sam dve nedelje dovicinom. Dobio sam rezultate i sa torlaka a pise sledece: u serumu pacijenta nadjeno je prisustvo neutralisucih antitela za coxsacie viruse B1-B5 (CB1 1:16 , CB2 1:16 , CB3 1:32 , CB4 1:64 , CB5 1:64). Infektolog mi nije nista rekao sem da dodjem ponovo na kontrolu za mesec dana. Bez terapije sam kao i posledjih mesec dana (posle dovicina). Moze li savet za pneumoniu i sta znace ovi rezultati sa torlaka? Da li sam imao ili jos uvek imam koksaki?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: