Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako smrsati posle porodjaja
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 5:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Da li moze neko da mi kaze kako svoje iskustvo o skidanju kilograma posle porodjaja ili neku dijetu koja nije cisto gladovanje jer je tesko izgladnjivati se sa malim detetom. Iz mog iskustva to donosi samo nervozu i iscrpljenost. A kilazu istu u mom slucaju.
Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 9:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 7:17 pm
Postovi: 75
unka,

Ja imam troje dece i uspevala sam da se vratim na svoju normalnu tezinu u periodu od sest do osam meseci nakon porodjaja. Moja idealna tezina je 54kg (visoka 166cm) - tada najlepse izgledam, ali se najbolje osecam sa 58kg. Sva tri puta sam skidala oko deset kilograma viska, uz dojenje (11 meseci svako dete). Bez drzanja restriktivne dijete, cak naprotiv, uz unosenje viska kalorija potrebnog za dojenje bebe.
Mislim da je trik jesti sto raznovrsniju hranu i biti fizicki aktivna. Ono opste poznato - salate, raznobojno povrce i voce, mleko i mlecne proizvodi, integralne zitarice i meso. Sest manjih obroka dnevno i jesti samo kad si gladna. Izbegavaj zasladjene sokove, prazne ugljene hidrate i slatkise smanji na najmanju mogucu meru. Fizicka aktivnost, po odobrenju doktora, a nakon sest nedelja posle porodjaja. Nekad je dovoljno samo oko dvadeset minuta vezbanja, tri puta nedeljno pa da prvi rezultati u vidu zatezanja i oblikovanja misica budu vidljivi i nakon samo dva meseca.
Meni je najveci problem bio da prepoznam kad sam stvarno gladna, a kad osecam potrebu da jedem zbog stresa. Obicno neispavana, sa malom zahtevnom decom, ali i u drugim stresnim situacijama, meni je najveca uteha kolacic ili cokoladica ili mirisljavi beli hleb. Pa kad preteram, pocne salce da se skuplja veoma brzo. Onda uvedem restrikciju na slatko i grickalice, na primer svaki treci dan po jedna cokoladica ili parce torte - kao nagrada, i nikad ne dozvolim da visoko kaloricna, masna i preslatka hrana bude zastupljena vise od 30% u svakodnevnoj ishrani. Jedan trik je da kada mi se jede nesto slatko uzmem na primer casu smrznutih borovnica, malo ih otopim, pomesam sa jednom iseckanom bananom i pospem mrvicama cokolade za kuvanje. To je bila moja super zdrava poslastica u vreme dojenja, draza i od sladoleda. Ili vocna salata od bilo kog sezonskog voca (zasladim je sa veoma malo secernog sirupa). Posto mnogo volim hleb i peciva, beli hleb posebno, ogranicim se na jedno parce po obroku. Uz to se trudim da jedem inegralne zitarice, a kifle, pogacice i sl samo kao nagradu.

Nadam se da sam pomogla.

Pozdrav,

macence


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 23, 2008 4:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Svaki savet je dobrodosao hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 12:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 23, 2008 8:57 pm
Postovi: 20
U mojoj prvoj trudnoci dobila sam 25 kg, a u drugoj 35 kg, ako je neko dobio vise ja mu skidam kapu. Bure je bilo shlang za mene kako sam ja izgledala. Posle godinu dana ja sam se vratila na svoju tezinu cak i na manje. Sada imam 54kg visina 164. Nemam zdravstvenih problema ali se uvek mnogo krecem. Nikada nisam drzala dijete. Naj veci uspeh moje dobre linije su stepenice u mojoj zgradi, koje slucajno koristim svaki dan po 4 puta naj manje. Nemam lift a i da imam ne bih ga koristila. Bitno je kretati se sto vise pa makar i u kuhinji od sporeta do sudopere ali nikako sate provoditi gledajuci tv i grickajuci iz dosade.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 6:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
:D :D
poљto pitaљ kako smrљati posle poroda, vjerovatno si mlada, i moj ti je savjet za najednostavnije mrљanje,

Nedaj muћeku da spava, ni po noжi ni po danu. Uћivaj u braku i neжe biti frke oko kila. To ti ja iz nekadaљnjeg iskusva velim.

:oops: :lol: :oops: :lol:

_________________
Kako je lepo biti mlad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 7:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
:D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 26, 2008 7:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 5:45 pm
Postovi: 113
Lokacija: Pozarevac
Imam troje dece,i doduse nisam se mnogo gojila,ali jedino resenje je sto duze dojenje pod uslovom da ne dobijes menstruaciju za vreme istog.To je meni bio zakon,pogotovo kada beba poraste .

_________________
Dum vivis,sperare decet.-Dok si ziv,valja da se nadas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SMRSAJTE BEZ GLADOVANJA I DIJETE!
PostPoslato: Sre Mar 11, 2009 5:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 31, 2008 11:06 am
Postovi: 17
SAZNAJTE KAKO SE RESITI SUVISNIH KILOGRAMA I
MASNIH NASLAGA - BEZ GLADOVANJA DIJETE!

Ukoliko ste trazili resenje za svoju prekomernu telesnu tezinu, svoje zdravlje, vitalnost i kondiciju? Ne trazite dalje!

Program zdrave ishrane za sve uzraste i razlicite potrebe:

- za postizanje optimalne telesne tezine - Bez gladovanja i dijete,
- za povecanje telesne tezine
- za odrzavanje telesne tezine
- za regulisanje zdrastvenih problema vezanih uz debljinu,
- za podizanje nivoa energije,
- za odrzavanje vitalnosti i kondicije,
- za ishranu sportista

Ako verujete da hrana vodi do savrsenog zdravlja i vitke linije,
tada pogledajte sajt:

_reklamiranje_

Nemojte vise cekati!
Odmah procitajte navedeni sajt!

info email: _reklamiranje_

Srdacan pozdrav i sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: