Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 4:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 02, 2008 4:46 pm
Postovi: 9
Lokacija: kragujevac
Evo i mene konacno sa dijagnozom.Konacno sam snimio vratni deo kicme
LEKARSKI IZVESTAJ:
Radiografija cervikalnog dela kicme/u dva pravca/
Ispravljena fizioloska lordoza vratnog dela kicme sa lako prisutnom kifoskoliozom u prednjem delu .Na kostanim strukturuma prsljenskih tela i nastavaka vratne kicme ne uocavaju se patoloske promene promene.Intervertebalni prostori ocuvani.nema snizenja kranio-kaudalnog dijametra prsljenskih tela

E sad ovo je od neurologa.
Neuroloski nalaz KN Rosenbach pozitivan.Vrat slobodan,minengalni znaci neg.Na GE i DE MTR simetricni.Uredan plantarni odgovor.Romberg negativan.
dijagnoza RTG vratne kicme uprilogu,ispravljena fiz.lordoza i kifoskolioza.
Da se urade lab.analize,FOU,audiometriju i vestibularne probe

Sa vertignusom i psihosomatsko reagovanje a kako i nebi kad ovo ide na zivce
terapija:
xanax 2x0.25
vestibo 2x1
amp.OHB 12 7komada na svaki treci dan


E sad simptomi su se smanjili ali nisu potpuno nestali jos uvek je ostalo zujanje u levom uvu i bolovi vratnih misica.pogotovo pri duzem sedenju i za volanom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 08, 2008 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 02, 2008 4:46 pm
Postovi: 9
Lokacija: kragujevac
Mozda sam dosadan ali stvarno molio bih nekog da mi konkretno kaze o ovom mom problemu.Mozda ova tema i nije vise za ovde,ako moderator zna gde joj je mesto neka premesti.
da dodam jos i ovo.Umedjuvremenu sam bio na ocno vidim odlicno i nikakvih problema nemam sa ocima.Ponovo na ORL DIJAGNOZA "tinitis"jer mi konstantno zuji levo uvo.Bio sam na audiometriju cujem odlicno za vestibularne probe rekli su da nema potrebe.Od ove terapije meni jeste bilo bolje nekih 50%.Pre neki dan sam bio kod neurologa na kontrolu,opet vestibo xanax i beviplex kaze procice to sve.bas i nisam toliko uveren za skener nema potrebe.Da predpostavimo da je na nervnoj bazi sto mislim da nije zasto mi leva strana glave (pogotvo levo uvo bude vrelo( dok desno ledeno i to konstantno pogotovo uvece.U zadnje vreme pocela me i boleti glava na temenu kao neko kljucanje.Meni i dalje ti problemi pocinju iz zadnjeg dela glave i vratnih misica.
1.Xanax je ipak psihoaktivni lek nezelim da se navlacim na njega i na bilo koje druge psihoaktivne lekove
2.Zujanje na levoj strani konstantno mada sam se i naviko na to
3.U drustvu sam stalno tako da nisam u zivotu bio depresivan pa ni sad da bi koristio xanax
Da li na svoj zahtev traziti snimanje glave ili cekati da nesto padne sneba i ovo prodje,stvarno bih molio nekog da mi kaze sta da radim da bi bio nazovimo to normalan ponovo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 08, 2008 7:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Ako sam dobro izracunao, na terapiji ste oko 4 nedelje i kazete da je stanje 60% bolje. Znaci da terapija ima efekta. Mislim da samo treba jos strpljenja i da ce biti jos bolje.
Sto se tice Xanaxa, sa psihoaktivnim lekovima nisam familijaran pa mislim da je bolje da pitate svog neurologa o rizicima od "navlacenja" na lekove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 08, 2008 8:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 02, 2008 4:46 pm
Postovi: 9
Lokacija: kragujevac
da tako je oko 4 nedelje prilicno dosta je proslo ali ipak ipak nije sve.A neurolozi bas i ne govore mnogo pacijentu.Jos nesto me zanima 6 mesici nisam popio ni casu piva,da li sme po neka flasa uvece zbog xanaxa? Posto je psihoaktivni lek da li sme da se mesa sa alhoholom.Konkretno pivom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 10:48 pm
Postovi: 4
Marko,evo i mene sa potpuno istim simptomima kao sto su tvoji.Ja imam problem vec 5-6 godina i ogorcena sam jer je ovo vise nepodnosljivo. Terapije i svi moguci lekovi koji idu uz to i ......SLABA VAJDA :( :( Sad mi se javio i jedan ,,nov,, osecaj da imam knedlu u grlu od koje ne mogu dobro da disem i gutam. O vrtoglavicama,napetosti u vratnom delu kicme,trnjenja ruku i ukocenosti vilice necu ni da pricam... danas mi je bila peta masaza kod fizijatra i mozda je malo bolje. Inace moja dijagnoza je spondiloza i diskopatija vratnog dela. Da ti kazem da sam pocela da tripujem da sam i psihic :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 10:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
LALIK69 je napisao:
Marko,evo i mene sa potpuno istim simptomima kao sto su tvoji.Ja imam problem vec 5-6 godina i ogorcena sam jer je ovo vise nepodnosljivo. Terapije i svi moguci lekovi koji idu uz to i ......SLABA VAJDA :( :( Sad mi se javio i jedan ,,nov,, osecaj da imam knedlu u grlu od koje ne mogu dobro da disem i gutam. O vrtoglavicama,napetosti u vratnom delu kicme,trnjenja ruku i ukocenosti vilice necu ni da pricam... danas mi je bila peta masaza kod fizijatra i mozda je malo bolje. Inace moja dijagnoza je spondiloza i diskopatija vratnog dela. Da ti kazem da sam pocela da tripujem da sam i psihic :D


ISTO, isto, isto !!!!..... ...Meni je već postalo smešno... :lol:

Kaži mi kako ti trnu ruke? Meni obe, deo malog prsta, ovog do njega i taj "donji" deo dlanova....Užas živi.. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 10:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
jamuna je napisao:



Taj "cudan " osecaj u malom mozgu je najgori.Kao da je suv sundjer kojeg neko stiska velikom sakom....i stvarno covek se u tim sekundama oseca nemoguce.
Posle toga tupilo,kao da sve gledam iz daljine i kao da mi je prevucena koprena preko ociju....


I ovo je ISTO !!!....Taj "čudan" osećaj u malom mozgu, meni se čini kao da imam neku vodu koja bućka tu pozadi u delu malog mozga.. vrtoglavice, nekad mi se vilice tresu, takav barem imam utisak....vid slabiji nekad...ma, katastrofa...Ja sam bila ubedjena da imam tumor na mozgu....:lol: ..i radila sam CT mozga...Sve ok. I ultra zvuk one vratne arterije..samo 7% umanjenje, lekar kaže da nije to od toga...Uradila sam skener donjeg dela kičme, koji me boli, e, tu je loše stanje...L3,4,5, nešto obostrano...i sad ću ovih dana da uradim skener vratnog dela....
Užasno se osećam, užasno....[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 10:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Xanax™ tablete (alprazolam)
SASTAV:
1 tableta sadrzi 0.25 mg, 0.5 mg ill 1.0 mg alprazolama.
DEJSTVO:
Farmakoloski profil delovanja XANAX-a je slican drugim benzodiazepinima, ali mu je anksioliticki efekat znatno veci. Za razliku od klasicnih benzodiazepina XANAX ispoljava i antidepresivno dejstvo, kao i drugi benzodiazepini postize olaksavajucu GABA-ergicku transmisiju u CNS-u. Antidepresivni ucinakje, pak, posledica normalizacije aktivnosti beta-adrenoreceptora.
INDIKACIJE:
- Anksiozna stanja pracena strahom, agitacijom, nesanicom, razdrazljivoscu i hiperaktivnoscu vegetativnog
nervnog sistema.
- Neurotska i reaktivna depresija sa anksioznoscu, depresivnim raspolozenjem, gubitkom interesa, apetita i
osecanja zadovoljstva, osecanje krivice i bezvrednosti, uz opstu slabost i razmisljanje o smrti i samoubistvu.
- Mesana anksiozno-depresivna stanja.
- Panicna stanja koja su povezana sa fobicnim ponasanjem.
DOZIRANJE I NACIN PRIMENE:
Primenjuje se peroralno.
Doza leka se individualno podesava u skladu sa postignutim terapijskim odgovorom, prema sledecoj semi:
Pocetak tretmana Raspon doze
Anksiozna stanja 0.25 do 0.5 mg 0.5 do 4.0 mg na dan
tri puta dnevno u podeljenim dozama
Depresije 0.5 mg tri puta 1.5 do 4.0 mg na dan
dnevno u podeljenim dozama
U gerijatriji 0.25 mg 2-3 puta 0.5 do 0.75 mg na dan
dnevno u podeljenim dozama
uz oprezno dalje
povecanje
Kadaje potrebno povecati dozu leka, trebalo bi prvo povecati vecernju dozu, a onda dnevnu. Ako sejave
nezeljeni efekti, dozu treba smanjiti.
Posle duze primene leka, pre prekida lecenja, dozu treba postepeno smanjivati, da bi se izbegli apstinencijaini
simptomi.
NEZEUENA DEJSTVA:
U odnosu na druge benzodiazepine, nezeljena dejstva se redejavljaju, blaza su i prolaznog su karaktera. Uz vece doze kod osetljivih osoba u pocetku tretmana mogu se javiti mamurluk, umor sa pospanoscu i vrtoglavicom. Izuzetno retko moze se javiti neraspolozenje, nesanica, nervoza, tremor, promene telesne tezine, amnezija, poremecaj koordinacije (ataksija), teskoce s vidom, gastrointestinal™ poremecaji i druge vegetativne teskoce. Kao i kod drugih benzodiazepina, moguce su pojave agitiranosti, teskoce u odrzavanju paznje, konfuzije, halucinacije i veoma retko povecanje intraokularnog pritiska.
KONTRAINDIKACIJE:
XANAX je kontraindikovan kod pacijenata koji su preosetljivi na benzodiazepine. Akutna insuficijencija pluca.
Akutni glaukom uskog ugla.
Myastenia gravis.
Tezi oblici depresije sa suicidalnim mislima i tendendjama.
UPOZORENJE:
Kao i drugi benzodiazepini, XANAX izaziva naviku nakon duze upotrebe. Ukoliko se primenjuje sa drugim
depresorima CNS-a (neurolepticima, hipnoticima ltd.) ili alkoholom, moze da pojaca njihovo delovanje. Ne
preporucuje se davati ga osobama mladim od 18 godina, trudnicama i dojiljama.
Kao i kod drugih psihoaktivnih lekova, pacijentima koji primaju XANAX nije dozvoljeno upravljanje motornim
vozilima.
NACIN IZDAVANJA:
Lek se izdaje samo na lekarski recept.
ROK TRAJANJA:
3 godine
PAKOVANJE:
1 kutija sadrzi: 30 tableta od 0.25 mg XANAX-a odnosno 30 tableta od 0.5 mg XANAX-a odnosno 30 tableta od 1.0 mg XANAX-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 11:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
markokg je napisao:

.Umedjuvremenu sam bio na ocno vidim odlicno i nikakvih problema nemam sa ocima.Ponovo na ORL DIJAGNOZA "tinitis"jer mi konstantno zuji levo uvo.Bio sam na audiometriju cujem odlicno za vestibularne probe rekli su da nema potrebe.Od ove terapije meni jeste bilo bolje nekih 50%.Pre neki dan sam bio kod neurologa na kontrolu,opet vestibo xanax i beviplex kaze procice to sve.bas i nisam toliko uveren za skener nema potrebe.Da predpostavimo da je na nervnoj bazi sto mislim da nije zasto mi leva strana glave (pogotvo levo uvo bude vrelo( dok desno ledeno i to konstantno pogotovo uvece.U zadnje vreme pocela me i boleti glava na temenu kao neko kljucanje.Meni i dalje ti problemi pocinju iz zadnjeg dela glave i vratnih misica.
1.Xanax je ipak psihoaktivni lek nezelim da se navlacim na njega i na bilo koje druge psihoaktivne lekove
2.Zujanje na levoj strani konstantno mada sam se i naviko na to
3.U drustvu sam stalno tako da nisam u zivotu bio depresivan pa ni sad da bi koristio xanax
Da li na svoj zahtev traziti snimanje glave ili cekati da nesto padne sneba i ovo prodje,stvarno bih molio nekog da mi kaze sta da radim da bi bio nazovimo to normalan ponovo


Slične probleme i slične muke prolazim i ja....
Da ne dužim, imam to neko "čudno" osećanje u glavi, vrtoglavice, vilice po nekad kao da mi se tresu, ruke trnu, bol u peti, bol u lumbalnom delu kičme, promena vida u toku dana, ali ovaj osećaj u glavi je ipak ono najgore....Ne bih to nazvala glavoboljom nego pre nekom vrstom "tuposti", koja nema veze sa krvnim pritiskom koji mi je idalan, ali mi izaziva osećaj nesigurnosti, straha, plašim se...čak sam se jedno vreme plašila da nemam tumor na mozgu, kao što već rekoh.

Radila sam do sad ove preglede:

1. ORL nalaz idealan
2. oftalmološki, takodje
3. Transkranijalni doppler arterija Willisovog poligona
- dg: cephalea; sy.vertiginosum;insuff VB 7%
4. Kolor doppler magistranih arterija vrata
- dg: cephalea; sy.vertiginosum;
5. CT pregled glave:
- "nalaz je u fiziološkim granicama normalnog za životu dob pacijenta".
6.CT lumbosakralne kičme:
- Na skenogramu se vide degenerativne spondilitične promene
Na skenovima kroz I,V, prostor L3 L4 vidi se dorzomedialni prolaps diska sa znacima impresije na odgovarajuće korenove, na skenovima kroz L4 L5 takodje dorzomedialni prolaps sa znacima impresije na korenove.
Medularni kanal sužen...L5 S1 bez vidljivih patoloških promena.

7. MR pregled C kičme:
-Zaključak: MR pregled ukazuje na cervikalnu spondilozu sa unkartrozom i polidiskartrozom, DH C5/C6 foraminalno levo, lakšeg stepena i DH C5/C6 dorzomedijalno i obostrano foraminalno, izraženo desno, srednje teškog stepena.


Nalaz neurologa:

: st.neurologicus: ge: lako naznačen bickeles obostrano,, reflex tricepsa desno redukovan GMS uredna ...DE: PR uredni simetrični, AR obostrano lakše redukovani, PV spazam musculature LS regije levo.

Dg: cephalea chr.tensiones f 41,2 in obs.
rediculopathia chr. C5/C6 et L4/S1 bill.
Susp. DH C5/C6...DH L4/L5 ( CT)

TH: TBL. KSALOL a 0,25 mg 0 + 0+1 ( pre spavanja)
TBL. Fluoxetin a 20 mg 0+1+0
Gsp. Ginkgo Guard 1+0+0 ( 3 meseca)
Tbl. Actgasulid a 100 mg 2 x 1 / 10 dana..[/b]

Vrlo je interesantno da neurolozi prepisuju taj Ksalol ( Xanax tm) vrlo rado....
Uopšte nisam depresivna, ali se ni ne osećam sjajno i zdravo što je vrlo razumljivo s obzirom na sve probleme koje imam...ali to je daleko od depresije i svega onog iz uputstva ovog leka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 02, 2008 4:46 pm
Postovi: 9
Lokacija: kragujevac
odavno nisam citao ovu temu.Bio sam na kontrole kod neurologa opet xanax i samo xanax neverovatno ali sta da se radi
meni je on jedno vreme pomagao ali vise ne jos mi je i gore od njega ubije me totalno.pre me je dizao
ali sad ubiva.nisam depresivan ni zivcan ni nervozan.Mada mi je vestibo cini mi se vise pomogao nego xanax
njega su mi ukinuli ostao samo xanax.te vrtoglavice su se smanjile ali bolovi vratnih misica i cudan osecaj
u zadnjem delu glave je tu svaki dan prisutan 24h dnevno nekad manje nekad vise ali ni jedan dan nezivim normalno
kao svaki normalan decko mojih godina.Za skener kazu da nisam slucaj jos da idem tamo! Treba covek da se nedaj boze slogira
pa da dobije uput ali aj sad.Ja stvarno neznam sta cu vise da radim i gde da idem ovo me ubi svaki dan.O trsenju
vilice i ruku i nogu necu ni da pricam.Doktorima su vaznije cice i babe od 70-80 god nego mlad covek.za
njih se pokljanja mnogo veca paznja iako su jednom nogom zakoracili u grob.Mladog coveka i negledaju mnogo
vec ti daju xanax pa se j...o zavisnosti niko i neprica i problemima koje nosi xanax-ksalol sve je to isto.
Da sam hteo da se drogiram nebi iso kod doktora za to i da zavaravam sebe samo trenutno.problem je tu
i stoji vec dugo tu i svaki dan je tu,reko sam i na pocetku ove teme da mi sve pocinje iz gornjeg dela
vrata i zadnjeg dela glave hodanje i voznja me ubi.neznam dal je ovo od kicme ili od cega vec ali resenja izgleda nema,
koliko se meni cini.Mozda sam nekog i uvredio ovim textom.unapred se izvinjavam ali stvarno sam vise ogorcen na sve ovo.
da covek ni jedan dan nemoze da zivi normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 11:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Ma,što bi nekog uvredio.. :D ...Rekao si svoje mišljenje sa kojim se uglavnom i ja slažem. Pa, video si da je i meni neurolog prepisao taj xnanax... :D ...I mogu ti reći da sam popila samo jednu kutiju..nisam htela više..Pa, to je običan sedativ ! Šta će mi to pomoći kod ovih problema?.. :D
Problemi su bili i tad prisutni... :roll: Ne pijem ga više... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 17, 2009 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 02, 2008 4:46 pm
Postovi: 9
Lokacija: kragujevac
resi li se neko od vas ovih vrtoglavica i cudnih osecaja? Kod mene skoro god.dana sve isto.Kako je kod vas stanje ima li nade za nas bez dijagnoze.Ili smo stvarno specificni slucajevi koji se ne lece ni psihijatriski ni bolnicki.i do neuropsihijatra sam stigo reko mi da nisam slucaj ni za njega.E sad jebemliga u koju grupu bolesnika ja spadam?Zadnje st sam dobio od terapije je strugeron forte i rivortil koji ama bas nista ne deluju na mene.E sad postovani lekari objasnite vi meni gde da idem i kome da se obratim?

Zaboravio sam da napomenem pre 5-6god u jednoj tuci zaradio sam 2-3 palice u glavu,kod dok nisam isao jel bi tu posle policija i sud imali posao a to nisam zeleo.Da li je moguce da su od toga ostale posledice neke koje mi ovo danas sve prave?
To sam napomenuo mojoj doktorki opet kaze da nema potrebe za snimanjem glave i da ce to da prodje.
Pitam se samo kad i koje godine pa da prespavam to vreme bar ane ovako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 12:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Nit sam bila u tuči, nit dobi palicom u glavu.... :lol: a skoro iste simptome imam....Znači, nije ti to od palice... 8) :lol:

_________________
http://www.istorijaonline.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: vrtoglavica
PostPoslato: Čet Maj 21, 2009 12:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jul 25, 2008 4:00 pm
Postovi: 91
hallo, evo mene opet.malo bi da svojim iskustvom ili neiskustvom pomognem slicnima meni.ja vec 12 godina imam iste probleme sa vrtoglavicom magnetna mi je ok ali imam degenerativne promene na vratnim prsljenovima i samim tim slabiju cirkulaciju probala sam vezbe i svasta nista mi nije pomoglo.nazalost samo mi je kragna pomagala da zavrsimnekad obaveze.medjutim isla sam na orl kliniku u pasterovoj kod Dr Babica i tamo su mi radjeni testovi koje nigde nisu sradili i ispostavilo se da bolujem od Morbus Menierovog sindroma.on mi je objasnio da se uglavnom kod takvih dugogodisnjih vrtoglavica napravi propust kod lecenja normalno nenamerno i da se sve svodi na kicmu a do tad se napravi ovo i dodje do nepopravljivih ostecenja.tako da bi vam savetovala da odete bas kod njega jel on je neuro otolog i covek je stvarno strucnjak .ja nisam izlecila menier jel niko i nije ali postoje pomocna sredstva koja mi olaksavaju zivot koliko toliko.pa eto nmadam se da ce vam ovo nesto pomoci,ako nista drugo barem znate sta vam je i kako da se sa tim borite probajte,pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: vrtoglavica,zujanje....
PostPoslato: Čet Maj 21, 2009 12:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jul 25, 2008 4:00 pm
Postovi: 91
da jos bi dodala da sam prosla svu dijagnostiku i da je zalosno u kakvu nas situaciju dovecu,mislim na to da nemamo dijagnozu pa cak pomisljamo da nesto sa nama nije u redu i da trebamo kod psihijatra mislim zalosno...jel stvar je prosta ako neko nezna sta je sta i nije do njega treba da pobedi svoju sujetu i da posalje pacijenta kod nekog kolege koji se bavi tim a ne da misli da ce to da umanji njegov znacaj.ja se izvinjavam svima koji nisu takvi ali nazalost sam prosla trnovit put sq dvoje male dece koje je trebalo ispretiti u njihovim aktivnostima a ja stalno ko na ringispilu i po sundjeru.i dalje imam vrtoglavice ponekad pracene i povracanjem ali kazem vam znam da nisam nenormalna i da to umisljam vec znam sta je to i kako da se borim sa tim .sve ovo vam pisem jel znam kako je kad vam niko ne veruje a vi ste ocajni jel nemozete nigde i nista da obavite pa sad da ostavimo po strani ko vam veruje ili ne vec da sagledamo to sto je vas kvalitet zivota doveden na minimum pa vidite da li je mozda to jel meni su objasnili da se uglavnom dosta tih vrtoglavica posledicaMenierovog sindroma sve naj naj


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: