Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 15, 2008 11:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
Zlatiborac,mi ,takođe mislimo na tebe.Što reče Bobans,nemoj da nas zaboraviš.Javi se ,podijeli sa nama ono što misliš da bi rekao tvojoj mami.Potrudi se da se vratiš u normalu,prijateljima.
Ljudi,zna li neko šta je sa Eveli?
Sanči,jesi li dobila moj broj telefona na pp?
Duska i stefa,je li i dalje sve ok?
Narode,na sve vas mislim,javite se ponekad,razočaram se kad dođem na forum,a ono moja poruka zadnja i poslije ništa.Sve vas pozdravljam.

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 16, 2008 1:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2008 8:54 pm
Postovi: 138
Ma ne idem ja nigde odavde!!! Bez obzira na ishod bolesti moje majke,na osnovu svog iskustva,saznanja i svih informacija uveren sam da se sa opakom bolescu moze boriti. Samo nikako klonuti duhom! Napred i glavu gore!!! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 16, 2008 10:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Pozdrav.Svaka cast.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 16, 2008 2:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 12:18 pm
Postovi: 72
zlatiborac je napisao:
"Sirotice moj,bogate duse,
da li je ovo san ili java?
U rajske odaje tiho sam usao
Andjeo mi rece: Tvoja kraljica spava!


Dragi moji,moja majka se Upokojila u Gospoda danas u 14.15....Sasvim tiho i necujno...
Zelim da se zahvalim svima na lepim recima i podrsci i da Vam pozelim mnogo vise srece...
Molim Vas i da se pricuvate poplava...Bujice mojih suza krecu ka svim pravcima...

Zlatiborac,iskreno saučešće.
Ne postoje reči kojima bih te utešila.Danas su dva puna meseca od kada je moja majka otišla i ja sam netešna,svaki dan jurim na grob i jedino sam tamo,pored nje,srećna!Budi jak,ali ne gutaj svoju tugu,zaključaj dragocene uspomene u specijalni deo svoga srca i tvoja divna majka će uvek biti sa tobom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 16, 2008 2:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2008 8:54 pm
Postovi: 138
Danas,vracajuci se sa groblja,sretnem cerku jedne zene koja je pre 2 meseca lezala sa mojom majkom u bolnici,pomagala joj da ustane,jede,ode do kupatila,jer je majka tada bila slabo pokretna zbog iznemoglosti od hemoterapije. Elem,tu zenu su otpustili posle 7 dana dijagnostike sa dijagnozom da je malokrvna i da treba da povede racuna o ishrani. Zena je neki dan dobila nesnosne bolove u stomaku,hitno prebacena na hirurgiju,gde se jasno uocavao ogroman tumor debelog creva sa meta promenama na jetri. Pitam se moj narode,do kada ovakav odnos lekara i sta covek u ovakvim situacijama da radi???!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 17, 2008 3:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
E,Zlatiborac,sve ti je to sportska sreća.Na sreću,nisu svi ljekari isti,ali ni mi pacijenti .Pozdrav.

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 12:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2008 8:54 pm
Postovi: 138
Narode,navratih da vas pozdravim. Mene i dalje mnoooogo boli,razmisljam posoji li neki trodon ili durogesic flaster za dushu...Zivi bili...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 8:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Zlatiborac, moje iskreno saucesce!

Za par dana (na Svetu Petku) ce se navrsiti cetiri godine kako je moj tata umro - nije bolovao, vratio se sa posla, rucao, dosao do mene da pricuva klince, seo u fotelju i - umro...

Ljudi su smislili razna opravdanja - bar se nije mucio, bar je doziveo unuke, itd, ali meni on ipak jako, jako nedostaje...kad god cujem zvono na vratima, potrcim misleci - on je!!

I, nije lakse sa vremenom - isto je, vremenom sam se samo navikla na pomisao da ga nema, ali mi isto nedostaje...

Ne znam, nisam dobra u ovim stvarima, ne umem bas tacno da objasnim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 9:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Eto me posle duzeg vremena.
Ne, nisam vas zaboravila. Samo sam u frci. Sto zbog sebe, a sto zbog tate.

Pretprosli petak sam bila kod svoje dr na IORS-u. Ona je misljenja da je u pitanju patoloska promena na limfnim zlezdama koje se nalaze paraaortalno kod levog bubrega. Bez obzira sto je velicina zlezda jos uvek u granicama normale, tumor marker koji je polako dogmizao do 80 ukazuje na povratak bolesti. uputila me je na konzilijum.

Cinjenica je da sam radila skener 22.08 i 03.10 i u tom periodu su se pojavile te zlezde koje se nisu videla na onom skeneru u avgustu. Marker je u medjuvremenu sa 58 stigao do 80.

Konzilijum sam imala prosli cetvrtak tj. 16.10. Oni su, takodje, misljenja da je u pitanju povratak bolesti, ali.......

Sada tu dolazi do ALI. Glavna dr kaze da ono sto vazi za sve ostale karcinome ne vazi za karcinom jajnika. Odnosno, njihovo je misljenje da sada ne bi bio pravi trenutak da se krene sa hemo terapijom, vec se mora malo sacekati. DODJAVOLA! Moram da cekam da taj djavo u meni poraste!
Mislim, ovo je totalni haos. Dva puta mi je ponavljala istu pricu i pitala me da li je razumem. Ma naravno da je razumem kada prica srpski, ali NE SHVATAM! Svako ko je imao veze za onkologijom, konzilijumom, zna da se tu ne postavlja previse pitanja tako da nisam dobila objasnjenje za tu njihovu odluku.
Pitala sam da li moze da se uradi operacija, ali odgovor je bio da se to ne operise.

Ne moram da vam kazem kako sam se osecala taj dan, no kad covek prespava sve nekako izgleda drugacije.
Danas mi je poceo drugi mesec makrobiotike, pijem cajeve od reisi i sitake pecuraka, pijem Avemar (neki preparat koji je napravljen u Madjarskoj), bila sam kod travara i pijem njegov caj, pa videcemo sta ce biti za 6 nedelja kada ponovo odem na skener.

Tata je prosle srede primio prvu hemo. (prima hemo svakih 8 dana).
Ovo je novi ciklus nakon hemo koje je primao prosle godine i 35 zracenja koje je primio pocetkom godine. njegovo stanje je poprilicno lose. Jezik mu je toliko otecen da ne moze da jede (hrana se totalno izblenda, a onda se dodatno razredi vodom da bi mogao to da popije), prica s mukom i nerazumljivo. Hteo je na vikend, medjutim morali smo ga vratiti vec juce jer mu je bilo jako lose.

Trenutno me najvise brinu razni bolovi koje osecam. Pretpostavljam da su vise psihogene prirode.

Kada bih trazila drugo misljenje, gde bih to trebala da uradim?

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 1:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Eve, drago mi je da si se javila.
Vidim da ne odustajes i ne treba nikad.Moj muz je odustao od borbe.SAM
Uradila si pravu stvar, kao sto si i planirala ako ta prokletinja opet napadne

Makrobiotika, moj muz nije hteo ni tu rec da cuje.

Svrati ponovo na Lorin Dej ima na "jos po neso o raku sto je dr. zaboravio da vam kaze".

Najvise utisaka na mene je ostavio njen nacin a mnogo smo toga procitale i ti i ja.

Pozdrav i moli se. Moli se i veruj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 5:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
Eveli,ne mogu ti reći ništa pametno,ali ti od srca želim da uspiješ .

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 8:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 10:07 pm
Postovi: 92
Eveli, ja ne pamtim da sam upoznala razlozniju i vedriju osobu od tebe.Ti si predodredjena da pobedis ovo zlo koje nam je svima unistilo zivote. Cvrsto verujem da ce kod tebe biti sve OK, samo treba da sebe psihicki ubedis u to.Na zadnjoj kontroli kada sam vodila oca, upoznala sam neverovatnu zenu kojoj su pre tri godine dijagnostifikovali makrocelularni karcinom pluca.Tada su joj rekli da ima oko sest meseci zivota. Svi oko nje su pali u depresiju, a ona je socno opsovala lekare i rekla im - Necete vi meni da odredjujete koliko cu ja da zivim-.Prosla je kroz izuzetno teske hemoterapije, zracenja, izmedju ostalog su joj unistili jednjak od zracenja ali je ona snagom volje bez ikakvih posebnih lekova sve to pobedila i drzi sve pod kontrolom.Nasmejana,doterana toliko mi je ulepsala dan i srasno me je podsetila za tebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 17, 2008 12:28 am
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Protiv raka svako vodi tezak rat, ne bitku, vec rat. Nekad on, nekad mi dobijemo, ali ko je jaci taj i pobedjuje.

Vera u sebe, i samo vera u pobedu. Meni je supruga jako bolesna, a lekari joj ne daju sansu. Ipak, ne dam da ON pobedi, a i supruga se se bori. Ona je heroj, stvarni heroj, bori se do poslednjeg atoma.

Neka Vam bog da svima snagu da izdrzite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: prijatelji
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 8:10 am
Postovi: 36
Prijatelji,

nekakva me cudna i jeziva zahvalnost obuzima kada se ponovo vracam ovom forumu,zahvalnost i radost anonimnim ljudima sa kojima sam ranije podelila reku suza ...jos prosle godine je moja majka obolela od karcinoma dojke i jedva se izvukla iz kandzi proklete bolesti,operisana je i primila je 9 terapija i 25 zracenja,prosle nedelje na kontrolnom pregledu su joj rekli da je ZDRAVA,Bogu hvala.Veliku podrsku i puno saveta pokupila sam odavde,sa foruma o karcinomu dojke, a posebno od jedne Jovane koja me je,mada ona toga nije ni svesna iscupala iz velike depresije...moja borba se nastavlja.....pre tri meseca mom ocu je otkriven karcinom slepog i debelog creva sa metastazama na jetri,operisan je i trenutno prima trecu od pet prepisanih hemo terapija.....nadam se najboljem,borim se svim svojim preostalim snagama,jer ovo je zaista strasna i opasna borba i opet vi ,anonimni i divni ljudi pomazete mi da dan lakse prodje...sve vreme pratim postove...drzim vam svima fige...

Zlatiborac,zemljace,ero,rasplakala sam se posle tvoje price,bori se drzi se...ona je sada na nekom lepsem mestu,primi moje iskreno saucesce


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 23, 2008 2:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
@zlatiborac.

Za dusu je vera i molitva najbolji lek, to sam ovde naucila a znas kroz sta sam ja prosla.U crkvu kad god ti je tesko.
Zapali mami "vecitu vatru", ono crveno kandilo na grobu.
Nekad su po kucama gorela kandila zasto?
Raspitaj se malo, mene je bilo sramota koliko sam duhovno nepismena.
I idi u svaku crkvu koju znas da joj citaju molitve za dusu.Pitaj svestenika, recice ti kako.Kazusamo onome ko pita.To je jedan velikiposao koji jos mozes da
uradis za svoju majku, do 40 dana.
Nisi sve uradio.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: