Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sumnja na upalu prostate?
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 26, 2006 7:58 pm
Postovi: 44
Vec nekoliko meseci imam nelagodan osecaj na vrhu penisa tj samom otvoru uretre. Osecaj je kao da mi je zaostalo par kapi mokrace posle nudze, i pomalo hladnjikav, kao da sam namazao neku mentol kremu na vrh. Sve ostalo je u redu osim sto recimo kada ujutru ustanem jako malo mokrim - svega 5-6 sekundi, a ponekad pritisak mokrenja mi ume biti manje intenzivan, dakle potrebno je malo vise vremena da obavim nuzdu. Posto me ovaj osecaj u uretri stalno prati, umanjuje mi se i libido, a nakon ejakulacije osecaj nije isti kao nekada. Napominjem da nemam nikakvih bolova i slicnih simptoma. Ejakulat je uvek belicasto prozirno vodenast, a ponekad (ne tako cesto) desi se da se izluci i mala zelatinasta grudvica uz ejakulaciju. Ne sumnjam na polne bolesti posto sam uvek koristi zastitu pri odnosima, vec se bojim da nije prostata... Kada sam radio analize mokrace i krvi sve je bilo u redu, a bris s glansa penisa je bio uredan. Ima li neko ideju da li u pitanju moze biti prostata?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 15, 2008 3:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Jel znas ti uopste gde je prostata?

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Pet Okt 17, 2008 12:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
sasvim je moguce da je u pitanju prostata-ako ti intenzitet mokrace nije ujednacen ili se rasprskava a osecaj da je to pri kraju penisa moze da vara a da je u stvari problem dublje---znaci prostata--
Iako kazu svaki covek posle 40. godine treba da vise obrati paznju na prostatu posebno ako ima ikakvih tegoba moj savet je da posetis urologa iako nemas toliko godina
srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 2:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 11, 2008 8:30 am
Postovi: 2
@skituljko
Nisam strucan, ali ti mogu preneti moje iskustvo.
Prvo sto treba da uradis je da nadjes dobrog urologa koji ce ti pregledati prostatu "rucno", kroz cmar. Da ti izmasira prostatu i uzme sekret prostate koji ces potom odneti na analizu, da se vidi dal ima nekih bakterija. Naravno, potom sledi analiza mokrace, po principu dve case. Znaju urolozi sta je to, da ti ne objasnjavam nasiroko.
Ovo su meni uradili posle nekoliko meseci zamajavanja, a ispostavilo se da je bila obican prehlada prostate, koja nije zalecena, simptomi su se povremeno javljali, pa nestajali, i kada sam nasao pravog urologa, on mi je od oka rekao da sumnja na prostatitis, ili ti hronicnu upalu prostate, a analize su to samo potvrdile. U pitanju je bakterijski prostatitis, a da su klenovi od lekara na vreme reagovali, odnosno da su uradili sve analize odmah, mozda ne bi proslo u hronicno....
Eto, moracu nekom da urologa da odsecem jaja, da zna sledeci put sta radi....
Dakle, nemoj da cekas, jer ako cekas predje u hronicno, do kraja zivota...
Inace, imam 40 godina i spadam u disciplinovane ljude, al sta vredi, kad drugi nisu....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: