Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: povracanje i hipersalivacija u trudnoci???
PostPoslato: Pet Okt 17, 2008 9:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 17, 2008 8:54 am
Postovi: 8
Postovani,
trenutno sam u 13-oj nedelji trudnoce,prva trudnoca, imam 28 godina.
Od 6. nedelje imam mucnine, povracanje, malaksalost i hipersalivaciju.
Trudnoca je kontrolisana, pijem folnu kiselinu, biram sto blazu hranu, iako nemam nikakav apetit.
AKo me i popusti mucnina, kada rucam, uglavnom povratim nedugo zatim.
Zadnjih dana me muci izrazito povecanje lucenja pljuvacke. Do te mjere da istu ne mogu da progutam, jer mi je automatski nagon na povracanje, tako da uz sebe imam stalno maramice, ili pak posudicu kad sam u kuci.

Doktorka koja mi vodi trudnocu, navodi da su to sve simptomi koji su normani za trudnocu tog perioda, sto mi je jasno.

ALi moje pitanje je, da li postoji ancin da s e ovakvi problemi stave pod kontrolu, i da li se uopste propisuje ista od nekih lijekova /sredstava u ovakvim stanjima.

hvala i veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 17, 2008 1:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Ja sam u prvim nedeljama trudnoce od ginekologa dobila bedoxin da pijem zbog mucnine,ali meni nisu mucnine uopste bile jake,a nisam ni povracala.
A neke zene su pominjale djumbir,badem i slicne namirnice i govorile kako su im dosta pomogle u tim prvim nedeljama,pa mozez da pokusas...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 18, 2008 3:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 12:44 am
Postovi: 37
Pa kazes da si u 13 nedelji trudnoce, a otprilike tada nestaju mucnine, povracanje i slicno, kad ustvari placenta pocinje da "radi", t.j. da stvara hormone i preuzima ulogu jajnicima. Tako da za to ne brini.
E sad za salivaciju. To je meni bio naveci problem u trudnoci. Strava! Svuda sam setala sa maramicama, trosila na tone, kod kuce imala jedan poveci peskir pored kreveta i pljuckala svakih dva minuta maltene, dan i noc! Uzas! A kad sam trebala da idem na posao onda pored maramica i tajno skrivanje kad treba da ispljunem, uvek sam lizala neke mentol bombonice koje su mi na neki nacin pomagale da lakse progutam pljuvacku. I upalilo je, kao da je pljuvacka manje curila ili mozda se lakse gutala, ne znam. To je sve trajalo do 6-og meseca, onda 2 meseca je, zamisli moju srecu i radost, prestala skroz, da bi u 9-om opet pocela ali ne takvim tempom kao na pocetku.

Lekove za to nema, rekli su da to moram da izdrzim.

Srecno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: