Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: često podrigivanje koje prati bol u grudima
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 8:04 pm
Postovi: 9
poštovanje.sa istim pitanjem sam se javio na gastro stranici ali niko nije imao odgovor na moje pitnje.duže vreme imam česta podrigivanja koja su intenzivna kad taj napad počne. javljaju u intervalima od 5 do 15 dana.znači par dana imam napad pa sam od sebe prestane i ponovo se javi ničim izazvano.od pojave tog problema obilazio sam lekare,specijaliste koji su uradili sve moguće analize,gutao sondu,ultrazvuk,ali ništa nije otkriveno.sumljali su na ovo i ono,prepisivali neke terapije ali ništa nepomaže.tako da ja i dalje nakon 4god. imam isti problem koji mi dodatno prouzrokuje pritisak u grudnom košu i nemiran rad srca.kad sve to krene nemam volje do života a kamoli da obavljam svakodnevne aktivnosti.molio bih za pomoć u bilo kom smislu ili bar savet šta da učinim dalje.hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 5:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ako su iskljuceni zeludac, hijatus hernija, zucna kesica...idite kardiologu.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 09, 2008 6:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 09, 2008 5:53 pm
Postovi: 2
90% danasnje populacije pati od GERB-a (gastroezofagealna refluksna bolest) ali poslusaj savjet kolege iznad ako se to iskljuci obavezan pregled kardiologa!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 12, 2008 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 17, 2008 9:35 pm
Postovi: 25
Ja bih se, ako mogu, nadovezala na ovo pitanje.
Moja svekrva,( srcani bolesnik godinama angina pektoris u pitanju, pre 2,5 godine ugradnja trostrukog bajpasa i jednog vestackog zaliska, posle toga do dana danasnjeg ukupno 8 mozdanih udara), od pre 6 meseci kada je imala mozdani infarkt, i kada je ozivljavana, netom pre jela, u toku jela i posle jela ima nagon za povracanjem. U vecini slucajeva povrati, u manjem broju slucajeva ima samo taj nagon. Pre dve nedelje je primljena u bolnicu (zbog "nadolaska" vode, koju ni tablete ni inekcije u venu nisu mogle pomoci da je izbaci).
Njen doktor, pre nekoliko meseci, kada je nagon za povracanjem postao izrazeniji, rekao da su joj misici u tom delu oslabili, pa ima teze gutanje. Nije stvar u gutanju, nego u nagonu za povracanjem.
Sada je svekrva otpustena iz bolnice (doktori su vrteli glavom svi odreda, ekg pokazao da srce radi 24%), i nagon za povracanjem je sve izrazeniji.
Ja otprilike, gledajuci nju samu, a doktori su samo strucno potvrdili ono sto i mi vidimo, znam sled dogadjaja.
Zanima me samo, da li je taj nagon normalan u ovom slucaju i sa ovim sledom dogadjaja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 12, 2008 5:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Može biti ekvivalent anginoznom bolu, takođe i problem sa želucem...ovako napamet.....

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: